Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Co prawda buduję jakieś 50 km od Radomia, ale mam nadzieje że mi podpowiecie gdzie kupić dobry strop Teriva. Słyszałem o niezłym materiale z Makowca, natomiast nie wiem co sądzić o terivie z mokrej. Z Makowca wychodzi jakieś 1500 drożej. Nie wiem czy warto przepłacać. Z kolei na mokrej żądają kaucji za palety, które później trzeba odwieźć. W Makowcu ten problem odpada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje bardzo pilnie namiary na piasek kwarcowy, z góry wielkie dzięki

 

Ja kupowałam bezposrednio w Białej Gorze pod Tomaszowem Mazowieckim w kopalni - wysypali mi 2 tony koparka na boku i sami ladowalismy do worków i sami przywozlismy - za 2 tony zaplacilam ok 100zl + swój transport.

 

Wiem ze w radomiu przywoza piasek z kopaln - ale wychodzi duzo drożej - trzeba podzwonić po anonsach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze jak dzownilam do kopalni piasku w kielcach na wisniowce to pani zapewniala mnie ze tez maja taki piasek - ale z innego zrodla wiem ze raczej tylko biala gora (najbizej Radomia) go ma - chyba ze ma ktos dobre znajomosci w hucie szkla i odsprzeda wam radomska huta - mi w dwa lata temu chcieli dac wiaderko takiego piasku heuheuhehheuheuheuhue !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto namiar na kopalnie piasku kwarcowego

"Kwarcbud" S.C.

Południowa 41

97-200 Tomaszów Mazowiecki, Dąbrowa

- woj. łódzkie

tel. 044 724 58 79

 

W piątek odebrałem pozwolenie na budowę równo po 6miesiącach załatwiania spraw. Jutro tylko zwieść dziennik do rejestracji potem tydzień urlopu a po urlopie..

no właśnie ma ktoś jakiś namiar na niedrogiego fachowego kierownika budowy i geodetę do wytyczenia budynku na działce?

 

tak więc w sierpniu powinienem wbić łopatę pod fundamenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co prawda buduję jakieś 50 km od Radomia, ale mam nadzieje że mi podpowiecie gdzie kupić dobry strop Teriva. Słyszałem o niezłym materiale z Makowca, natomiast nie wiem co sądzić o terivie z mokrej. Z Makowca wychodzi jakieś 1500 drożej. Nie wiem czy warto przepłacać. Z kolei na mokrej żądają kaucji za palety, które później trzeba odwieźć. W Makowcu ten problem odpada.

 

Witam,

Z Mokrej absolutnie odradzam. Maja strasznie krzywe belki i pustaki. Poza tym maja tylko betonowe terriva. Nie znam nikogo kto by od nich brał strop. Jesli juz to beton na fundamenty i bloczki betonowe.

W Specbet cie w Makowcu maja terrive betonowa y dodatkiem stzropianu. nie wiem jak to sie sprawuje. Ja jak wiekszosc na tym forum bralem z Krogulczej od Wasika. Oczywiscie keramyztowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto namiar na kopalnie piasku kwarcowego

"Kwarcbud" S.C.

Południowa 41

97-200 Tomaszów Mazowiecki, Dąbrowa

- woj. łódzkie

tel. 044 724 58 79

 

W piątek odebrałem pozwolenie na budowę równo po 6miesiącach załatwiania spraw. Jutro tylko zwieść dziennik do rejestracji potem tydzień urlopu a po urlopie..

no właśnie ma ktoś jakiś namiar na niedrogiego fachowego kierownika budowy i geodetę do wytyczenia budynku na działce?

 

tak więc w sierpniu powinienem wbić łopatę pod fundamenty :)

 

 

Namiar na kopalni piasku w Nowym Miescie.

http://www.eurokrusz.pl/kontakt.html

 

Gelo podesle Ci wieczorem na Priva namiar na geodete.

Kierownika chcesz dobrego czy taniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takiego który czasami coś podpowie doradzi ale i nie zedrze skóry :) a tak w ogóle to też za bardzo nie orientuje się ile tacy kierownicy sobie życzą. Obecnie ze słyszenia wiem ze są tacy co biorą 800zł a i tacy co 3tys.

Więc mam pytanie ile płaciliście kierownikowi? :)

 

Wilko będę wdzięczny za namiar na geodetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z Mokrej absolutnie odradzam. Maja strasznie krzywe belki i pustaki. Poza tym maja tylko betonowe terriva. Nie znam nikogo kto by od nich brał strop. Jesli juz to beton na fundamenty i bloczki betonowe.

W Specbet cie w Makowcu maja terrive betonowa y dodatkiem stzropianu. nie wiem jak to sie sprawuje. Ja jak wiekszosc na tym forum bralem z Krogulczej od Wasika. Oczywiscie keramyztowy.

 

A mogę prosić o przykładowe ceny, będę wiedział czy negocjować. Na czym polega przewaga stropu keramzytowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Makowcu bylo najdrozej jak ja pytałam.Na Mokrej owszem dobry strop (brał kuzyn) ale terminy zawalają a bloczków betonowych to mi od półtora roku nie przywieźli :lol: Inna sprawa, ze juz na nie nie czekam :wink: Ja mam strop spod Orońska od Wasika. Robiłam też wyceny w Zenanowie. Podobne kwoty były.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpowiedzi napływają tak szybko to pytam dalej :D . Gdzie w Radomiu można tanio kupić blachodachówkę bumatu lub bratexu - głownie chodzi mi o coś co nazywa się Prelaq nova i ma 30 lat gwarancji. Pytałem w Zwoleniu, proponowali ok 34 zł. I jeszcze jedno. Dekarz mówi, że najpierw składają więźbę, później przyjeżdża sprzedawca na budowę i wylicza potrzebną ilość blachy na którą czeka się ok tygodnia. Obawiam się, że podczas tego tygodnia dekarz może pójść gdzie indziej i opóźnić krycie :wink: . Czy nie można kupić blachy wcześniej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałam blache na Kieleckiej w Termodachu. Mam Arie Budmatu. Zawalili mi dostawe ale to byl szalony rok 2007. Zamawiałam na podstawie projektu. Zawiozłam im rzuty i oni sami mi wyliczyli ile jakiej potrzeba. Ale wiem, ze tak robią na składach, ze pomiar biorą z gotowej więźby. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o takiego który czasami coś podpowie doradzi ale i nie zedrze skóry :) a tak w ogóle to też za bardzo nie orientuje się ile tacy kierownicy sobie życzą. Obecnie ze słyszenia wiem ze są tacy co biorą 800zł a i tacy co 3tys.

Więc mam pytanie ile płaciliście kierownikowi? :)

 

Wilko będę wdzięczny za namiar na geodetę.

 

Ja płacę 800 zł kierbudowi. Max 1000 zł bo to tacy co tylko podpis składaja a nie znaja się szczególnie na robocie. Byle cwaniaczek fachowiec ich przekręci. Osobiscie uważam że wiem znacznie więcej od swojego kierbuda. :D

Wszystko zależy od ekip które zatrudnisz do budowy. Jesli będą to partacze to radze wziąc takiego z górnej półki.

Namiar na geodetów poszły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odpowiedzi napływają tak szybko to pytam dalej :D . Gdzie w Radomiu można tanio kupić blachodachówkę bumatu lub bratexu - głownie chodzi mi o coś co nazywa się Prelaq nova i ma 30 lat gwarancji. Pytałem w Zwoleniu, proponowali ok 34 zł. I jeszcze jedno. Dekarz mówi, że najpierw składają więźbę, później przyjeżdża sprzedawca na budowę i wylicza potrzebną ilość blachy na którą czeka się ok tygodnia. Obawiam się, że podczas tego tygodnia dekarz może pójść gdzie indziej i opóźnić krycie :wink: . Czy nie można kupić blachy wcześniej?

 

Na Lubelskiej w składzie widziałem fajna blachę na wystawie. skład naprzeciw ul. Chorzowskiej. Słyszałem, że sprzedaja dużo blachy.

W tą gwarancję to bym tak slepo nie wierzył. Sąsiad w zeszłym roku zmieniał blachę a poprzednią miał zaledwie kilka lat.

Dobra blach kosztuje ok 45zł/m2. W tamtym roku przynajmniej tak kosztowała.Grubośc 0.8 mm powłaka pural mat.Blacha Planija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z Mokrej absolutnie odradzam. Maja strasznie krzywe belki i pustaki. Poza tym maja tylko betonowe terriva. Nie znam nikogo kto by od nich brał strop. Jesli juz to beton na fundamenty i bloczki betonowe.

W Specbet cie w Makowcu maja terrive betonowa y dodatkiem stzropianu. nie wiem jak to sie sprawuje. Ja jak wiekszosc na tym forum bralem z Krogulczej od Wasika. Oczywiscie keramyztowy.

 

A mogę prosić o przykładowe ceny, będę wiedział czy negocjować. Na czym polega przewaga stropu keramzytowego?

 

Keramzytowy jest znacznie lzejszy i dużo bardziej cieplejszy od betonowego. Beton zawsze będzie zimny i ciągnął wilgoć.

W zeszłym roku pustaki keramzytowe były po 3.40 zł/szt. u Wasika w Krogulczej.

http://www.wasik.pl/index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do piachu kwarcowego to po wpisaniu na allegro wyskakuje http://www.allegro.pl/item681045294_piasek_kwarcowy_tynk_tynki_piach_plukanyszklarski.html (najprościej jak można)

ja brałem piach od gościa tel to 0503 647 054

ale to było w ubiegłym roku. Co do tynków kwarcowych to przed malowaniem gruntowałem je dwa razy raz zwyklym gruntem żeby pozamykać "pory" potem gruntem śnieżki na to ozywiście farba końcowa - do wyboru. Sprawa stropu ja brałem na mokrej i murarze nie narzekali sąsiad brał teraz od nich bloczki i rozmawiałem z kierowca, w zimę kupili jakąs nową maszynę i podobno stropowe i zwykłe bloczki sa już dużo lepszej jakości, chodzi o wymiary. Potwierdzam bloczki betonowe są śliczne jak kostka brukowa, stropowych z nowej maszyny nie wiedzałem.

Co do kierownika budowy to tak jak już ktoś pisał albo tani albo dobry My płaciliśmy 2 tyś za całą budowę kilka razy kazał ekipie poprawiać robotę. Blachę budmatu kupowaliśmy na warszawskiej w sellbudzie.

A tak w ogóle to od soboty już mieszkamy :) WRESZCIE :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wycenę od Wasika. Strop na 126 m2 - 8600 betonowy i 9500 z keramzytu. Dobra cena? Do użytkowników stropu z keramzytu. Czy to prawda że pustaki są bardziej kruche i łatwiej je uszkodzić na budowie?

 

Czy wycena dobra to musisz porównać z innymi.

Np. tu http://www.bratbud.pl/kontakt_pl.html

Róznica w cenie pomiędzy pustakiem betonowym a keramzytowym to zdaje się jakies 80 gr./szt.

Keramzytowe są troche bardziej kruche niż betonowe ale o połowę lżejsze.

Na budowie ich nie uszkodzisz chyba ze będziesz nimi rzucał. :D Jesli juz to tylko mogą popekac przy nieprofesjonalnym rozładunku. Radzę być wtedy osobiscie.

Na palecie jest zdaje się po 2 szt. więcej na stłuczki. :D

Przynajmniej tak było u Wasika w tamtym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok mnie równolegle buduje się sasiad. Właśnie niedawno przywieźli mu strop z Makowca. Nie płacił kaucji za palety. Z tego co oglądał mój majster strop pierwszej jakości. Uszkodził się dosłownie jeden pustak. Więc pomyslałem, też zamówię a to że drożej to trudno. Za jakość trzeba zapłacić. Dzwonie więc i zamawiam. Pan jakiś gburowaty przyjał zamówienie, pytam o kaucję za palety - tak będzie 15zł od sztuki. Więc mówię, że sasiad nie płacił to dlaczego ja mam płacić i odwozić? (50 km więc odległośc spora). W człowieku odezwał się duch poprzedniego systemu i stwierdził "bo tak". Po takim inteligentnym stwierdzaniu nie warto było dalej kontynuować rozmowy. :evil: Więc teraz mam dylemat. Czy przełamać uprzedzenie i dzwonić jeszcze raz z nadzieją że trafię na kogoś innego, czy też dac sobie spokój i kupić u Wasika. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co biega w tym Makowcu. Miałam z nimi podobną historię. Rozmowa na tym samym poziomie. A ceny co tu duzo mówić, maja najwyższe w okolicy. Podejście do klienta tragiczne. Myslałam, ze mnie tak potraktowali bo jestem kobieta a jak wiecie kobieta w tej branży to ZAWSZE jest dla budowlańców blondynka :evil:

Mikołaj nie zawracaj sobie głowy. Bierz w innym miejscu. Nie zaszkodzi przyoszczędzic pare złotych. Rozsądne wydatkowanie na każdym etapie budowy umożliwia jej skończenie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...