Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Radomska


Djack

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki wszystkim za informacje jak obecnie najtańszą ofertę mam z ul Łukasika na profilach KBE a druga pod względem atrakcyjności to PlastSystem z Czachowskiego za okna z pakietem trzyszybowym profil 6komorowy Veka Alphaline zaproponowali tyle co większość za standard ( 5 komorowe szuba U 1.0 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy wyborze okien patrzyłam zeby profil ramy okna byl profilem zamknietym - o takim (wg mnie sa sztywniejsze wtedy- ale to moze zboczenie zawodowe :) )

 

http://lh5.ggpht.com/_tY-tUr2ksPE/S2fU9XEMmtI/AAAAAAAAAmU/p0FeG3OqaRk/okno.JPG

 

zeby okna byly barwione w masie a nie oklejane tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej witam wszystkich. Potrzebuje kontaktu z budującymi sie na Małcużyńskiego lub w poblizu tego rejonu.

Wodociągi mialy robic wode i kanalizacje-pierwszy podany termin rozpoczecia prac to zeszly rok , nie wyszlo pow ze na 100% wiosna tego roku, jednak dalej nic nie wiadomo. Za kazdym razem gadaja co innego, juz mi rece i nogi opadaja-chcialam sie wprowadzac w czerwcu i teraz nie wiem co robic, bulic na szambo i glebinowke,czy czekac.Pomocy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w okolicy Ornej mam zamiar się wybudować i po rozmowie prywatnej z jedna z pracownic wodociągów miejskich wiem,że jedna firma wygrała przetarg na zrobienie instalacji wodnej na kilku ulicach(w śród nich jest moja) i ma termin zrealizowania kontraktu do końca 2013 roku.Kolejność robót ustala wykonawca.U mnie pewnie bedzie ostatnia bo nie ma tam żadnego domu jeszcze:D .Po obliczeniu kosztow zrobienia przyłacza wodnego do mojej działki,zdecydowałiśmy studnia +oczyszczalna przy domowa. Przynajmniej bede na swojej łasce :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był przetarg to mozecie wszystko SAMI sprawdzić. KAŻDY moze isc do gminy i poprosić o wgląd do dokumentacji przetargowej. Tam jest SIWZ czyli Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia. W niej jest wszystko napisane: zakres robót i termin wykonania. Jesli juz jest wyłoniony wykonawca to musi być to ogłoszone oficjalnie i zawarta z nim umowa której praktycznei nie da się zmienić. Do neij jest dołączony harmonogram robót.

Mało kto zagląda w dokumenty. Nie wiem czemu. Postępowania w zamówieniach publicznych są JAWNE i dosłownie każdy człowiek ma prawo do wglądyu do nich i NIKT nie może mu tego odmówić. Jest to prawo każdego z nas wiec korzystajcie z tego. W tej dokumentacji jest naprawdę bardzo duzo cennych informacji.

Ja zajmuje się zamówieniami publicznymi i naprawdę zachecam do czytania dokumentacji przetargowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Pani powiedziała,że Firma która wygrała przetarg ma do zrobienia kilka ulic(w tym moją) i czas od 2011-2013roku i to ona wybiera jaka ma być kolejność prac(ulic).Ma dany zakres prac do wykonania w określonym terminie i czy moja ulica bedzie zrobiona na wiosne 2011 czy też póżną jesienią 2013 to ona już tego nie wie :D

Taka odpowiedz uzyskałem w tam tym roku.Pani była bardzo miła i sympatyczna,bardzo dobrze wspominam tą rozmowe.

Wszyscy straszyli mnie PANIAMI za biurkiem w urzędzie,a tu taka niespodziewanka :D

Z reszta wszysko co załatwiałem SAM obchodziło się bezproblemowo.

P.S

Widzac kobietę za biurkiem wystarczy podskoczyć do cukierni po jakieś ładne ciastko i nie możliwe staje się możliwe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ta firmę z Pionek??Nie mam przy sobie papierow i nie pamietam nazwy, do nich rowniez dzwonilam i powiedzieli mi, ze oni to nic nie wiedza trzeba sie dowiadywac w wodociagach.

W ciagu 3 dni dzwonienia do wodociagow mam takie informacja: wie Pani nie mamy pieniedzy, ale jak tylko dostaniemy z Unii to jest mozliwe nawet w tym roku, trzeba czekac.W kazdym razie mamy pozwolenia,bedzie kasa robimy przetarg na wykonawcow i robimy. Znajoma dzwonila do znajomej pracujacej w wodociagach: no wiesz w tym roku to nic nie zaczniemy, pod koniec roku zaczniemy tylko pomiary geodezyjne, zeby sie nam papiery nie przeterminowaly. Zaznacze ze wszystkie prace pomiarowe byly juz wykonane!I wtedy wystapimu o pozwolenie na budowe. A pozwolenia na budowe sanitarna i wodociag przyszla na przelomie roku:))

Dzwonilam moj maz: wie pan prawdopodbnie bedzie to w tym roku i niestety w nerwach juz nie wiem co on tam jeszcze gadal,

w kazdym razie ile osob tyle opini...

I badz tu madry.

Ja mam dzialke dluuugą, ktora bedzie dzielona na dwa i mam miec dwie studzienki, dodatkowo przez moje pole bedzie szla rura do sasiadow z tylu boku wiec tutaj ewentualnie odchodza mi koszta budowania samemu studzienki.

W kazdym badz razie wkurza mnie to,ze nigdzie w tych przychodzacych pismach nie ma podanego zadnego terminu, w przyszlym tygodniu wybieram sie do wodociagow, wiec moze dowiem sie cos wiecej.Dziwi mnie tylko,ze nie maja kasy skoro to mialo byc robione z tego zadania, z ktorego zrobili szydlowiecka i te boczne ulice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po pierwsze to trzeba by ustalić kto jest inwestorem czy Radom czy Wodociągi. A oba te podmioty mają obowiązek jak to już napisała słusznie mayland upubliczniać zarówno SIWZ jak i całe postępowanie razem z wynikiem przetargu na na swoich stronach w BIP. (co do publikacji umowy i harmonogramu to nie sądze) Podsyłam ściągę :

 

http://www.woda.radom.pl/przetargi.htm

http://bip.radom.pl/portal.php?aid=120731055347f618d96d8fa

 

Poza tym zawsze można zadzwonić do wodociągów lub do wydziału inwestycji w UM. W naszym przypadku (zakładaliśmy komitet) wykonawca wygrał przetarg na trzy roboty łacznie i to od niego zależało od której zacznie. Ponieważ zależało mi na czasie po prostu poszedłem do firmy i z nim porozmawialiśmy powiedzieliśmy jak sprawa wyglada i poszedł nam na rękę, dodam że nie za darmo zleciliśmy mu wykonanie naszych przyłaczy a to zawsze dla niego dodatkowe pieniądze.

Dobra wracając do przetargów to znowu powiem słowami mayland ZAGLĄDZAJCIE DO SIWZ które są na stronach internetowych to prawdziwa kopalnia wiedzy. A jeżeli przetarg robi Radom to dane ulice powinny być chyba wpisane na listę robót w danym roku i zaakcetptowane przez jakąs tam komisję, pije do tego że to też można sprawdzić w Urzędzie. Konkluzja: to urzędnicy są dla nas a nie odwrotnie 8)

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc post wkoczyły jeszcze dwa wpisy :o

Czyli to wodociągi są inwestorem, nie wiem jak jest z tą kasą z Unii ale może warto założyć komitet płacicie wtedy tylko 15% inwestycji resztę dopłaca Radom. Jak bedziesz w Wodociągach to porozmawiaj jak będzie szybciej.

Co do komitetu to realizacja była by pewnie dopiero w przyszyłm roku kalendarzowym i budżetowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego obowiązku publikacji ogłoszenia o wyborze oferty w BIP. Ogłoszenia (o przetargu i owyborze oferty) publikuje sie w Biuletynie zamówień publicznych (BZP).

SIWZ zamieszcza sie na swojej stronie internetowej. SIWZ opisuje całe zamówienie czyli to, co ma byc robione jak i kiedy. Umowa która zostaje zawarta musi byc zgodna z SIWZ, nie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...