Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

Witajcie,

jak czytam Wasze wypowiedzi na temat mapek, planów zagospodarowania, ZEWT-ów i innych to jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dobrze zrobiliśmy wybierając projekt indywidualny, kreślony przez architekta.

Mapy do celów projektowych zrobił geodeta zza urzędujący po sąsiedzku architekta - my je tylko odebralśmy. W starostwie nie byliśmy ani razu - projektant złożył wniosek o pozwolonie, odebrał, uprawomocnił i podstemplował dziennik budowy. Do ZEWT-u poszliśmy tylko podpisać umowę; złożyliśmy tylko podpisy na wniosku, mapki, cuda wianki narysował architekt. W gminie po plan zagospodarowania też nie byliśmy, bo architekt powiedział, że sobie poradzi...

Uffffffff, ale nas ominęło. :D

Pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za załatwianie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tzn w naszym przypadku nie dokońca jest jakieś ganianie po urzędach. Mapki itp. (czyli starostwo) załatwia geodeta, potem mapki z projektem daję architektowi (który siedzi w tym samym pokoju, co geodeta :lol: )

Resztę do pozwolenia załatwia on, tzn. my musimy tylko dostać warunki z ZEWT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A mi dzisiaj kopią fundamenty. Nie mam niestety żadnych wieści z placu boju - mam nadzieję, że dobrze im idzie. Nie muszę dodawać, że nie mogę się doczekać kiedy zaczną ciągnąć mój piękny domek do góry.

Gdyby ktoś z grupy był jeszcze zainteresowany blaszakami - właśnie zamówiłam sobie na działkę garaż 3X5 za 1450 zł. - jutro mają go przywieźć - zobaczymy jak jest wykonany i czy można polecić firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też już lepiej. Od stycznia oczekiwanie na aktualizację map w zw. z wykonaną kanalizą i wodą (troszkę była różnica między rzeczywistością a mapami :(

Miało trwać 2 tygodnie - trwało 5 mcy. No i w przyszłym tygodniu ma się uprawomocnić i wtedy będziemy mogli ruszyć z PB. :D A terminy gonią, ekipy umówione.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mińszczanie,

 

 

Ja w końcu kupiłam projekt i zaczynam budowę!!!!

 

 

e-Madzia, gdzie dokładnie się budujesz na hucie? i jak nazywa sie Twoja projektant bo też planuje zrobic zmiany w projekcie i jaki masz projekt?

 

 

jaro`71 - hej hej to niedlaego Mnie.

 

yorki_man i MariuszIz te domki sa ładne ale za blisko torów i też nie dalego ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie oczekiwanie na mapki od geodety. W tym roku może mi się uda zalać fundamenty.

 

Wczoraj gadałem z kumplem, który mi powiedział, że kupił Suporex w okolicach Góry Kalwarii za 14zł/szt. Ktoś się orientuje ile teraz w okolicy Mińska na składach chodzi?

 

W REPLINIE po 16 zł/szt. pytałam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :-))

 

To widze, ze my chyba przodujemy z nasza budowa, mimo, ze zaczelismy niespelna 5 tygodni temu.

 

U nas dzisiaj przyjechala wiezba. Majster konczy stawiac scianki dzialowe, dodatkowe fundamenty pod taras i ganek juz zaizolowane i zasypane piachem. Mam tajny plan dotyczacy fundamentu tarasowego - zwie sie "piaskownica dla dziecka"

Od przyszlego tygodnia zabieramy sie za dach i jak pogoda dopisze w dwa tygodnie uwiniemy sie do stanu surowego otwartego pod papa.

 

Na naszym debie juz duzo listkow, majster wspaniale podwiazal galezie, zeby sie nie oblamywaly w czasie budowy. Orzech nam troche zmarzl, ale moze odbije. Czeremchy i grusze przekwitly. Z naszych poludniowych okien jest przecudny widok na pola.

 

Zajrzalam do dziennika budowy Jaro'71.

To co ty tam piszesz o swoim majstrze to jakis horror!!!!!

Po co wycinac wyczystke diaxem jesli wystarczy w czasie murowania pozostawic otwor????

Po co krecic beton na strop na budowie skoro zamowienie gruszki + pompy w Paw-budzie wychodzi znacznie taniej, jest szybsze i co wazniejsze bardziej prawidlowe technologicznie????

I jeszcze jedna refleksja - to majster jest dla Ciebie czy Ty dla majstra?

Jakos nie moge sobie wyobrazic takiej wspolpracy na budowie, ze Ty im wozisz piwko w sobote, a oni Ci za to laskawie zostawiaja puszeczki do posprzatania!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z grupy był jeszcze zainteresowany blaszakami - właśnie zamówiłam sobie na działkę garaż 3X5 za 1450 zł. - jutro mają go przywieźć - zobaczymy jak jest wykonany i czy można polecić firmę.

 

i jak tam ten blaszak? zamontowany, solidny?

pytam bo sam szukam firmy...

 

Nasz blaszak moze byc. Nie jest jakis super rewelacyjny, ale to w koncu II gatunek. Spelnia swoja funkcje i wyglada dosyc przyzwoicie.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec, dokladnie tak jak w temacie.

 

Zaczynam poszukiwania wykonawcy instalacji wodnej bez c.o. i kanalizy, tylko sama woda.

 

Z kamieniarzem sprawa jest troche bardziej skomplikowana.

Marzy mi sie droga dojazdowa do garazu i sciezki z plyt kamiennych.

Mam na dzialce sporo granitowych glazow z fundamentow, ktore zostaly po starym domu. Ta glazy trzeba by pociac specjalna pila na placu budowy. Znacie moze kogos, kto sie czyms takim zajmuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :-))

 

Zajrzalam do dziennika budowy Jaro'71.

To co ty tam piszesz o swoim majstrze to jakis horror!!!!!

 

Oj, Essa, prawdę piszesz niestety. Mam wrażenie, że on mi robi wielką łaskę, że w ogóle u mnie buduje. A ile się nanarzeka na wszystko co mu kupię, to już wolę nie pisać.

Po co wycinac wyczystke diaxem jesli wystarczy w czasie murowania pozostawic otwor????

 

Gada, że co kopcioł to inaczej, co kominek to inaczej

Po co krecic beton na strop na budowie skoro zamowienie gruszki + pompy w Paw-budzie wychodzi znacznie taniej, jest szybsze i co wazniejsze bardziej prawidlowe technologicznie????

Ile się go nanamawiałem na beton z gruchy. Mówi że: "jak chce Pan z gruchy to niech kładzie terrivę, a jak ja robię to biorę za to odpowiedzialność i robię po swojemu".

Już żałuję że nie chciałem terrivy, ale stal i cegła kupiona na ten jego misterny wynalazek. I jeszcze chce większej kasy za to. No, łatwo nie jest, jak widać :evil:

I jeszcze jedna refleksja - to majster jest dla Ciebie czy Ty dla majstra?

Jakos nie moge sobie wyobrazic takiej wspolpracy na budowie, ze Ty im wozisz piwko w sobote, a oni Ci za to laskawie zostawiaja puszeczki do posprzatania!!!!!!!

Tak to jest że na widok murów serce się cieszy i człowiek by wszystkich dookoła ozłocił :oops: Miałem nadzieję na choć częściowe przełamanie lodów, ale nic to nie dało. Musze bardziej powstrzymywać tę radochę jak tam jadę, bo tylko na tym tracę. Mruki niesamowite...

 

ps. Skoro masz czas na czytanie moich wypocin, to może znajdziesz też czas na założenie swojego dziennika. Też bym ocenił to i owo :wink: Taka dygresja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak postaw na swoim i przeforsuj beton z gruchy.

Mysmy wyliczyli, ze tak jest duzo taniej.

Majster rzucil tez uwage, ze jest lepiej, bo caly beton wiaze w tym samym czasie. Jesli wieniec (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) wylewac z betonu robionego na placu, to zanim zalejesz ostatni naroznik, w pierwszym beton juz zdazy zwiazac. Obniza to znacznie wytrzymalosc konstrukcyjna wienca.

Ze stropem bedzie jeszcze gorzej, bo powierzchnia o wiele wieksza.

 

 

ps. Skoro masz czas na czytanie moich wypocin, to może znajdziesz też czas na założenie swojego dziennika. Też bym ocenił to i owo :wink: Taka dygresja

Przyjrzyj sie - ja tutaj pisuje hurtem i z doskoku, nie bardzo mam czas wybierac zdjecia i prosic chlopa, zeby mi je zawiesil na jakims serwerze. A jak chcesz sobie popatrzec to przyjedz pod nasz dab do Gorek - troche juz z ziemi wystaje :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jednak postaw na swoim i przeforsuj beton z gruchy.

Mysmy wyliczyli, ze tak jest duzo taniej.

Majster rzucil tez uwage, ze jest lepiej, bo caly beton wiaze w tym samym czasie. Jesli wieniec (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) wylewac z betonu robionego na placu, to zanim zalejesz ostatni naroznik, w pierwszym beton juz zdazy zwiazac. Obniza to znacznie wytrzymalosc konstrukcyjna wienca.

Ze stropem bedzie jeszcze gorzej, bo powierzchnia o wiele wieksza.

 

 

ps. Skoro masz czas na czytanie moich wypocin, to może znajdziesz też czas na założenie swojego dziennika. Też bym ocenił to i owo :wink: Taka dygresja

Przyjrzyj sie - ja tutaj pisuje hurtem i z doskoku, nie bardzo mam czas wybierac zdjecia i prosic chlopa, zeby mi je zawiesil na jakims serwerze. A jak chcesz sobie popatrzec to przyjedz pod nasz dab do Gorek - troche juz z ziemi wystaje :-))

 

Dziś, po konsultacjach majstra z kierownikiem, wykonawca uległ i będzie lał beton z gruchy. Kierownik się postawił. Wyjdzie trochę drożej :( ale mam nadzieję pewniej :D

Essa możesz mi podesłać ceny za beton i pompę w PawBudzie? Bo nie wiem czy brać tam czy w Mostach w Mińsku. No i ciekawe ile przed trzeba zamawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JARO'71

Muszisz podzwonić do betoniarni w okolicy - jak chcesz, to mam namiary na kilka z nich - w czwartek wylewali mi fundamenty. Zamawiac trzeba około 3-4 dni wcześniej. Niektórzy mówią, że nawet do tygodnia.

 

ESSA

Garaż w porządku, dobrze postawiony, wypoziomowany; panom, którzy go przywieźli montaż zajął 10 minut. Jak chcesz obejrzeć i sama sprawdzić jakość wykonania, to zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JARO'71

Muszisz podzwonić do betoniarni w okolicy - jak chcesz, to mam namiary na kilka z nich - w czwartek wylewali mi fundamenty. Zamawiac trzeba około 3-4 dni wcześniej. Niektórzy mówią, że nawet do tygodnia.

Essa dała mi ceny w pawbudzie. W mostach wychodzi chyba trochę taniej, a może uda się coś stargować, bo uruchomimy też tam swoje znajomości :wink:

Dzieki, dziewczyny :D

 

ps. Lanie betonu w taki upał i jego pielęgnacja to będzie masakra ...

A odnośnie szalunków i zbrojenia boję się też żeby nie nadciągnęło jakieś burzowe tornado, jakich po Polsce podobno trochę krąży, bo będzie jeszcze gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...