Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

Drodzy Sąsiedzi,

Dziś w nocy zostaly mi skradzione mimo zabezpieczeń dwie bramy z furtkami:

http://img827.imageshack.us/img827/142/wrzesie20100072.jpg

 

nie mam nadziei, że nawet przy super szybkiej interwencji policji zostaną znalezione, ale jakby Wam się rzuciło w oczy to proszę o kontakt, prawdopodobnie ten złodziej będzie chciał je sprzedać.. :mad::mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich Forumowiczów!

Dziś złożyłam wniosek o PnB , co oznacza, że wkrótce nasze marzenia nabiorą realnych kształtów :)

Chętnie będę korzystać z waszych doświadczeń i podpowiedzi...

Na początek mam pytanko: rozglądamy się z mężem za jakąś ekipą budowlaną, solidną i porządną - w związku z tym chciałabym się dowiedzieć kim Waszym zdaniem warto się zainteresować a kogo sobie od razu odpuścić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA! UWAGA! UWAGA! JUŻ OD 2 LAT NIEUSTANNIE OSTRZEGAM WSZYSTKICH BUDUJĄCYCH PRZED NIESOLIDNĄ I WRĘCZ GROŹNĄ FIRMĄ BUDUJĄCĄ DOMY O NAZWIE REM-BUD KAZIMIERZ ROBERT LASIK z PODKARPACIA. SĄ WRĘCZ NIEBEZPIECZNI - JEŚLI COŚ IM SIĘ NIE SPODOBA TO TAK JAK W MOIM PRZYPADKU - ZAMURUJĄ CI WENTYLACJĘ!!!! - nie muszę chyba pisać co to oznacza. Dodatkowo: niesolidni, nieuczciwi, nieterminowi i brudasy. MÓWMY IM ....... WON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich Forumowiczów!

Dziś złożyłam wniosek o PnB , co oznacza, że wkrótce nasze marzenia nabiorą realnych kształtów :)

Chętnie będę korzystać z waszych doświadczeń i podpowiedzi...

Na początek mam pytanko: rozglądamy się z mężem za jakąś ekipą budowlaną, solidną i porządną - w związku z tym chciałabym się dowiedzieć kim Waszym zdaniem warto się zainteresować a kogo sobie od razu odpuścić.

Pozdrawiam!

 

 

Witam życzę powodzenia z urzędem obyście nie czekali tak długo na pozwolenie jak my i nie mieli takich perypetii z urzędem, co my, najpierw czekaliśmy ponad dwa miesiące na pozwolenie a potem pan z urzędu zadzwonił, że trzeba jeszcze dosłać warunki energetyczne ja się pytam jak to jak przecież składałem wszystkie dokumenty, a pan mi mówi, że pewnie się gdzieś zapodziały zrobiłem ksero i zaniosłem, a gość mi mówi, że trzeba jeszcze coś poprawić w projekcie, ale jest mały problem, bo gdzieś im zaginął jeden projekt, co wy na to?:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam życzę powodzenia z urzędem obyście nie czekali tak długo na pozwolenie jak my i nie mieli takich perypetii z urzędem, co my, najpierw czekaliśmy ponad dwa miesiące na pozwolenie a potem pan z urzędu zadzwonił, że trzeba jeszcze dosłać warunki energetyczne ja się pytam jak to jak przecież składałem wszystkie dokumenty, a pan mi mówi, że pewnie się gdzieś zapodziały zrobiłem ksero i zaniosłem, a gość mi mówi, że trzeba jeszcze coś poprawić w projekcie, ale jest mały problem, bo gdzieś im zaginął jeden projekt, co wy na to?:mad:

 

Mam nadzieję, że tutaj pójdzie sprawnie, chociaż zapowiedziano mi, że pan, który będzie się zajmował naszą sprawą ma dużo pracy.

Wystarczająco już namieszała nam jedna pani w gminie, dzięki czemu decyzję o warunkach zabudowy odebraliśmy po pięciu miesiącach...(na naszej działce kobieta zobaczyła tory kolejowe zamiast linii energetycznej ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Orientujecie sie może, gdzie w okolicach mińska, najlepiej po stronie Warszawy, ale nie koniecznie, znajde jakis tartak albo inne miejsce w którym będe mogła kupić drzewo w formie nieociosanych pni? A moze powinnam sie do leśników zgłosić, tylko gdzie i jak.

 

Chcę kupić drzewo w pniach, samodzielnie je wysezonować uczciwie i we własnym zakresie wyciąć potem z nich potrzebne elementy.

 

Radził bym omijać tartaki szeroki łukiem, wezmą za to taką prowizję, ze nie będzie się opłacało. Ja osobiście miałem drzewa ścięte z prywatnego lasu, we własnym zakresie ściągnięte na posesję i dopiero na miejscu poddane obróbce. Zamówiłem firmę która przywiozła na przyczepce przenośne maszyny do obróbki drzewa i pocięła wszystko zgodnie ze specyfikacją z projektu( koszt obróbki około 80złm3). Następnie wszystko własnoręcznie zaimpregnowałem. Dzięki temu mam pewność, ze impregnat to impregnat, a nie tylko zielony barwnik jaki dodają w tartakach.

Proponuje udać sie do nadleśnictwa. (najlepszy okres na ścięcie drzew w lesie to koniec zimy, czyli luty lub marzec).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może ktoś ma szare podłogi (terkatora,gres)- poszukuję potwierdzenia że idę w dobrym kierunku zanim będzie za późno. Również jak macie namiar na super wykonawcę od mebli kuchennych i schodów to też poproszę. A i kontakt na ziemię do ogródka mile widziany - potrzebuję ok. 8-10 wywrotek niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, może ktoś ma szare podłogi (terkatora,gres)- poszukuję potwierdzenia że idę w dobrym kierunku zanim będzie za późno.

My mamy szaro-biała lazienke -> szare kafle na podlodze typu "łupek", szare luksfery, biala glazura + szare fugi, szara roleta... Moim zdaniem wyglada to niezle i nie trzeba biegac ciagle ze scierka i podlogi myc. Zuepelnie na niej brudu nie widac - ani czarnego, ani bialego np. z pasty do zebow. Chcesz to sobie przyjedz obejrzec, na fotki niestety nie mam czasu :-/

 

BTW, czy jest jakis sposob, zeby link z e-maila otwieral od razu ostatnio dodany post? Mnie wrzuca ciagle na pierwsza strone tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy szaro-biała lazienke -> szare kafle na podlodze typu "łupek", szare luksfery, biala glazura + szare fugi, szara roleta... Moim zdaniem wyglada to niezle i nie trzeba biegac ciagle ze scierka i podlogi myc. Zuepelnie na niej brudu nie widac - ani czarnego, ani bialego np. z pasty do zebow. Chcesz to sobie przyjedz obejrzec, na fotki niestety nie mam czasu :-/

 

wlasnie na to licze by ze sciera nie biegac, oprocz lazienki chcialabym miec szarosci w kuchni,jadalni i holu -i to akurat stoi pod ? (znakiem zapytania) bo obawiam sie ze bedzie za ziiiiimno. twoja lazienka kusi, oj kusi. łupek z jakiejs konkretnej kolekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie zarówno tych budujących jak i mieszkających w ok. Mińska :)

 

Od kilku lat jestem posiadaczem działki w Dębe przy wschodniej części ul. Polnej. Przez ten okres nadal nie mogę się zdecydować czy budować się czy szukać czegoś bliżej Warszawy (działka + budowa), bo póki co ja i żona pracujemy i mieszkamy w Warszawie. Same mieszkanie na wsi nas nie przeraża, bardziej obawiam się o dojazdy, w sumie trochę ratuje bliskość PKP, no ale ...

 

Jakie są wasze wrażenia w tej kwestii po przeprowadzce czy nawet podczas budowy ? Czy jeżeli ktoś z Was wyprowadził się z Warszawy kosztem dłuższych dojazdów jeszcze raz podjął by tą sama decyzję ? Czy można się do tego przyzwyczaić ?

 

Trochę martwi mnie też praktycznie brak inwestycji w gminie, szczególnie w drogi i infrastrukturę. Dodatkowo działka jest niedaleko ulicy Przemysłowej, przy (chyba) niedziałającej fabryce opakowań, nie wiem czy tam kiedyś coś nie będzie się działa co mogłoby zepsuć ta okoliczną sielankę.

 

Z góry dzięki za sugestię i opinie, mam nadzieje, ze pomogą mi podjąć (słuszną) decyzję.:bye:

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie na to licze by ze sciera nie biegac, oprocz lazienki chcialabym miec szarosci w kuchni,jadalni i holu -i to akurat stoi pod ? (znakiem zapytania) bo obawiam sie ze bedzie za ziiiiimno. twoja lazienka kusi, oj kusi. łupek z jakiejs konkretnej kolekcji?

 

http://www.fabbricadelvignola.it/html/it/prodotti/pietra_matera/miscela_muschio.html

kupowana w Yeti w Wielgolasie. Szary kolor narzuca, moim zdaniem, pewien ascetyzm wnetrza, choc swietnie np. pasuja do niego kolory z chlodnej gamy - roze, fiolety, turkusy.

U nas wiekszosc podlog jest w stylu "ciapkowatym" - salon mamy wylozony kremowym gresem:

http://www.casaebagno.com/Emilceramica/2191-Pietra-Forte-Avorio-Pula.html

Generalnie nie warcze na dzieciaka jak naniesie blota i piachu do domu - i tak sie codziennie odkurza, a podloge myje jak mam wene i nic lepszego do roboty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...