Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

(86) 2752760 woj. Podlaskie, ale nie sugeruj się lokalizacją, są kompetentni i robili juz parę kuchi w Mińsku Maz. i okolicach

 

o rany, porazajace to podlaskie (chociaz to moi "rodacy";-)) w kuchniach zauwazam tendencje dwie i niestety nie łączą sie: albo maja duzy wybór i sa drodzy albo maja slaba oferte ale wtedy cena jest przyzwoita - ja szukam frontów fornirów i szaro-=grafitowych blatów z czym niestety jest problem (tu Essa się uśmieje że znowu szarości). Cena tej samej kuchni w ściśle określonych kryteriach kosztuje od 5 (prywatny przedsiebiorca) do 30 tys (Krzyrzanowski w Mińsku) - ciekawa rozbieznosc?

 

Essa dzięki za linki, super ten twoj lupek a no i maja wieksze rozmiary, z czym polaczylas to na scianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Essa dzięki za linki, super ten twoj lupek a no i maja wieksze rozmiary, z czym polaczylas to na scianach?

Droga pani czyta posty po lebkach :p

"My mamy szaro-biała lazienke -> szare kafle na podlodze typu "łupek", szare luksfery, biala glazura + szare fugi, szara roleta... "

 

A blaty... np. http://forplyt.pl/products_photos/95890.jpg, pewnie sa i inne desenie i kolory - generalnie przy blatach nietypowych trzeba sie nastawic na czekanie na dostawe jakies 2-3 tygodnie.

Dla mnie w kuchni najwazniejsza byla wygoda, wiec np. szafki mam z szufladami na okuciach bluma i z samodomykaczami. Reszta jest bez udziwnien, wiec bez problemu kupilam sobie szafki w Ikei. Troche fronty popekaly przy zlewie i umywalce, ale pojde to reklamowac jak juz bede miec czas - na to mam jeszcze jakies 21 lat :-)

 

Czy tartak w Chroślach jest wart polecenia?

Gdzie kupie w najblizszej okolicy panele tego typu: http://allegro.pl/plot-lamelowy-prosty-180x180-panel-ogrodzenie-i1259538973.html. Wiem, ze jest taki sklad w Zakręcie, ale moze cos jest blizej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkol

My mamy wodę w Górkach z około 22 m. Sprawdza się u nas napowietrzanie + filtr odżelaziajacy, ale bez zmiękczacza. Woda jest super, badaliśmy ją kilka razy. Natomiast woda ze starej studni kręgowej zawsze zajeżdzała troche szambem.

 

Witam sąsiadkę z Górek ja mam studnie na 12,5 m i w trakcie budowy woda cały czas ma niemiły zapach. Mam pytanie czy w uzdatnianiu wodu pomogła Wam jakaś firma czy instalacje robiliście na własną rękę no i oczywiście najważniejsze ile to kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komerex

Mieliśmy takiego hydraulika, ze w efekcie calusienka instalacje wodna maz zrobil sam. Przy uzdatnianiu wody mamy zawor napowietrzajacy + filtr "umarl w butach", nawet nie wiem co w nim jest, bo wyglada jak wegiel, ale na pewno weglem nie jest. Woda jest u nas średnio twarda, nie zastasowalismy zmiekczacza, bo taka woda jest po prostu zdrowsza. Cena filtra to okolo 2,5 tys zl, jest z glowica programujaca i sam sie czysci. Zawory jak to zawory - tanie nie sa, najdrozszy chyba cos okolo 100 zl kosztowal, do tego trzeba duzy hydrofor (u nas jest 300 l). Tyle wiem :/ W razie dalszych pytan, proponuje kontakt z "majstrem hydraulikiem", w weekendy bywamy oboje w domu o normalnej porze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do sąsiadów. Czy ktoś z Was opala peletem? Jeżeli tak, to gdzie go kupujecie?

Ja niedawno uruchomiłem piec na pelet. Początkowo zużywał ok worek (25kg) peletu na dobę, teraz połowę mniej (dom się nieco wygrzał przez dwa tygodnie).

Pelet kupiłem w składzie tuż przed wiaduktem (tam gdzie sprzedają ceramikę). Kosztował ok 780zl za tonę. Szukam alternatywy do wypróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga pani czyta posty po lebkach :Pquote]

o rany, zagapilam sie troche, chyba mi darujesz co ESSA :-), mam ogromny atak na przeprowadzkę do polowy grudnia bo sprzedalam dom w ktorym mieszkam i w 2 miesiace musze zrobic podlogi, kuchnie (tu nie licze nawet), kotlownie, gniazdka, drzwi i wiele innych i juz nie wiem od czego zaczynac. a tu zima tysiaclecia jeszcze do tego.

 

ja moge polecic tartak w Kotuniu - przynajmniej jeśli chodzi o więźbę dachową, a hydraulika mam z CEGŁOWA - fachmistrz i do tego świetnie się z nim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja się dowiadywałem wysoki poziom wód gruntowych to nie problem szczególnie przy POŚ biologicznych z czynnym złożem wódę oczyszczoną można odprowadzać rów ,oczko wodne,studnia chłonna itp.

co do kosztów to około 10tyś. ale jest jeszcze możliwość dofinansowania z FOŚ

problemem w naszej gminie podobno jest plan zagospodarowania terenu który przewiduje odprowadzenie ścieków do kanalizacji

tylko z tego co widzę to tej kanalizacji moje dzieci się nie doczekają

dlatego moje pytanie czy już ktoś przerabiał ten temat bo może jest jakiś sposób jakaś furtka żeby załatwić zezwolenie na POŚ

 

 

Mieszkam w Górkach

mamy oczyszczalnię 3 komorową z której wychodzi już oczyszczona woda ..

co do papierków to była ona uwzględniona w projekcie i w warunkach zabudowy koszt ok 10 tys ale sami ją montowaliśmy(razem z rodziną i sąsiadami:yes: bo napływała woda ) ..zamiast na podłożu betonowym to zrobiliśmy suchy beton + kołnierze i pokrywy ok 800 zł pod spód... oczyszczalnia działa już od ponad roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy możecie polecić jakąś porządną ekipę od wylewek (na podłogówce) i tynków. Po moich dotychczasowych kiepskich doświadczeniach z ekipą budującą SS wolę nie eksperymentować. Termin byłby na czerwiec-lipiec 2011, bo teraz wyjeżdżam "za tzw. chlebem", a chcę być na miejscu gdy będą robili (niestety mam złe doświadczenia).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są wasze wrażenia w tej kwestii po przeprowadzce czy nawet podczas budowy ? Czy jeżeli ktoś z Was wyprowadził się z Warszawy kosztem dłuższych dojazdów jeszcze raz podjął by tą sama decyzję ? Czy można się do tego przyzwyczaić ?

 

Dojazdy sa koszmarne niestety... ale koszmarne sa rowniez w Warszawie i pewnie czesto trwaja tak samo dlugo. Kolejka do centrum dojedziesz w 45 minut, wiec nie jest najgorzej.

Na plus masz blisko Minsk Mazowiecki z coraz lepsza infrastruktura - Carrefour, basen, lodowisko... Inne sklepy tez nie roznia sie zbytnio od warszawskich, tylko ludzi zwykle jest w nich mniej. Ja cenie sobie bardzo mniejszy ruch na drogach i latwosc zaparkowania, do tego jablka prosto z sadu czy wiejskie mleko.

 

W lipcu mieszkalismy 3 tygodnie w Warszawie na Pradze. Zero widoku za oknem, w dzien dzieciaki bawia sie na klatce, wieczorem szepta mlodziez, a switem halasuje smieciarka. Odetchnelismy z ulga wracajac w nasz budowlany wiejski balagan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Może ma ktoś do odsprzedania garaż blaszak njlpiej taki 3x5 m?

 

witaj,

 

taki blaszak ma do sprzedania jeden gosc. JAk się jedzie z Debe Wielkie go Górek to po prawej stronie na wysokości ul. Polnej stoi taki duzy garaz z duza tablica (DO SPRZEDANIA). ceny nie znam a telefonu gosciu tez nie podal ale mieszka na miejscu. Jak nie trafisz t odaj znac podjade do niego bo blisko mieszkam i podesle na priva.

Papcio

 

ps, - oddam w dobra rece 8 worków wapna - ZA DARMO !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,

 

taki blaszak ma do sprzedania jeden gosc. JAk się jedzie z Debe Wielkie go Górek to po prawej stronie na wysokości ul. Polnej stoi taki duzy garaz z duza tablica (DO SPRZEDANIA). ceny nie znam a telefonu gosciu tez nie podal ale mieszka na miejscu. Jak nie trafisz t odaj znac podjade do niego bo blisko mieszkam i podesle na priva.

Papcio

 

ps, - oddam w dobra rece 8 worków wapna - ZA DARMO !!!!!

 

ja bym chętnie poprosiła ten nr telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...