Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szukam solidnego i niedrogiego instalatora biologicznej oczyszczalni przydomowej. A może i nawet sprzedawce produktów centroplasta.

 

Z góry dzięki za kontakt.

 

Pozdrawiam.

 

Tu masz namiar na jednego fachowca od tego tematu tel. 601-324-681, nie pamiętam jak on się nazywa ani jego firma. Facet jest z miejscowości Sobienie Jeziory. U mnie zakładał w zeszłym rojku na wiosnę całość wyniosła mnie około 6000-6500zł z papierami, no może dużo powiedziane "z papierami" bo było to tylko jakaś specyfikacja oczyszczalni i zgłoszenie do urzędu o planowanym wykonaniu oczyszczalni, które trzeba było złożyć w urzędzie. Na szczęście w moim przypadku na Otwocki urząd wystarczyło i już mam wszystko podłączone.

Jak działa nie wiem, bo jeszcze nie użytkuję domu ale ten sam gość zakładał u moich 4 sąsiadów, i już kilka lat działa bez zarzutu.

Co ważne może inne firmy zaproponują ci taniej ale zwróć uwagę, żeby sączki były na panelach a nie na podsypce to dużo daje zwłaszcza jak masz troszkę słabszą glebę jeśli chodzi o jej wchłanianie np. gliniasta. Na zwykłej podsypce może słabo filtrować a jeden panel ma 500L pojemności + 2000L lub 3000L nie pamiętam dokładnie, sam baniak. Moja ma takich paneli 6 więc przy dobowym zużyciu wody na rodzinę 3-5 osób około 800L i właśnie słabej glebie nie martwię się przepełnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów!

macie wiedzę na temat Internetu w Górkach (k. Dębe Wielkie) rozważam wiele możliwości łącze stałe od TPSA, 3G np PLUS lub WIMAX od Netii. Macie jakieś doświadczenie z tymi lub innymi dostawcami?

 

A co to jest łącze stałe od TPSA??

;-)

 

Na telefon stacjonarny raczej nie masz szans, nawet gdy przenosisz swój dotychczasowy numer i TPsa musi placic kary za niedotrzymanie umowy.

W zwiazku z tym neostrada odpada, czy jest teraz internet radiowy w TPsa nie wiem.

 

Mieszkamy raczej w srodku wsi, okolo 200 m od Straży Pozarnej. Wiosna 2009 Netia nie miala u nas zasiegu. Mielismy tez i-plus -> dzialal tak sobie.

 

Lokalny rynek zmonopolizowal InterWan.

Dwa lata temu obsluge mieli fatalna, ceny z kosmosu, a internet radiowy wysiadal po wiekszych opadach. Mam wrazenie, ze teraz jest zdecydowanie lepiej. Zreszta chyba nie masz wyboru.

Lokalny nadajnik znajduje sie na dachu soltysowego domu. Internet dziala w miare dobrze. Czasem sie "zacina" i strony www sie nie wczytuja. Ale do poczty i bankow wystarczy. O nieprzerywanym przegladaniu filmikow na yotubie nalezy zapomniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest łącze stałe od TPSA??

;-)

 

Na telefon stacjonarny raczej nie masz szans, nawet gdy przenosisz swój dotychczasowy numer i TPsa musi placic kary za niedotrzymanie umowy.

W zwiazku z tym neostrada odpada, czy jest teraz internet radiowy w TPsa nie wiem.

 

Mieszkamy raczej w srodku wsi, okolo 200 m od Straży Pozarnej. Wiosna 2009 Netia nie miala u nas zasiegu. Mielismy tez i-plus -> dzialal tak sobie.

 

Lokalny rynek zmonopolizowal InterWan.

Dwa lata temu obsluge mieli fatalna, ceny z kosmosu, a internet radiowy wysiadal po wiekszych opadach. Mam wrazenie, ze teraz jest zdecydowanie lepiej. Zreszta chyba nie masz wyboru.

Lokalny nadajnik znajduje sie na dachu soltysowego domu. Internet dziala w miare dobrze. Czasem sie "zacina" i strony www sie nie wczytuja. Ale do poczty i bankow wystarczy. O nieprzerywanym przegladaniu filmikow na yotubie nalezy zapomniec.

 

Ehhh szkoda prawdę mówiąc liczyłem mocno na WiMaxa Netii, zdziwiłaś mnie również tym, że TPSA nie podłącza do swojej sieci nowych klientów... Pewnie zostaje lokalny provider w paśmie nielicencjonowanym... XXI wiek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałam, że wiosną 2009 nie było zasięgu i to konkretnie u nas. Teraz może jest, choć to mało prawdopodobne.

TPsa da Ci telefon radiowy, ale co z tego - netu nie podłączysz.

;-) nie zauważyłeś że się na wiochę przeprowadzasz? Jest pięknie, cicho i maślaki za domem rosną... na co tu komu internet :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą może być jeszcze interent z cyfrowego polsatu po technologii HSPA+, w naszej gminie jest podobno dobry zasięg tego i spokojnie można uzyskać około 15Mb/s. Jest to połączenie technologii HSDPA (High-Speed Downlink Packet Access) służącej do szybkiej transmisji od strony sieci w kierunku użytkownika, np. podczas przeglądania stron www, i HSUPA (High-Speed Uplink Packet Access) służącej do szybkiej transmisji w kierunku od użytkownika do sieci, np. podczas wysyłania e-maili. Niestety jest pewnien haczyk, bowiem jest ustawiony limit danych, a jego przekroczenie generuje spore koszty, przekroczenie o 1GB w godzinach 08:00 do 24:00 to koszt 20zł w tej średniej taryfie. Cennik usług sprzed pół roku jaki udało mi się wyszukać : http://www.komputerswiat.pl/media/1101509/TabelaPol.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym Polsatem :) zawsze jakaś alternatywa.. Jeżeli chodzi o operatorów GSM to wierząc w mapy zasięgu na stronach to UMTS powinien być dostępny z Orange, PLUS i Ery. Play obstawia duże miasta - w naszej okolicy tylko Mińsk Maz. Jeżeli chodzi o rozmowy to w każdej sieci jest zasięg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z tym Polsatem :) zawsze jakaś alternatywa.. Jeżeli chodzi o operatorów GSM to wierząc w mapy zasięgu na stronach to UMTS powinien być dostępny z Orange, PLUS i Ery. Play obstawia duże miasta - w naszej okolicy tylko Mińsk Maz. Jeżeli chodzi o rozmowy to w każdej sieci jest zasięg.

 

Ja nie mieszkam w Górkach, ale na Polnej w Dębem. Różnice może jakieś są w porównaniu z tym co w Górkach, nie wiem. Mam kartę Orange'a i jeśli jest tam UMTS to ja jestem ksiądz. :) Niemniej jednak karta jako tako działa po GPRS-ie i jak już się nauczyłem cierpliwości i porównałem z moją poprzednią wsią w której mieszkałem to można powiedzieć, że nie jestem całkowicie załamany jej działaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam mapy :-/

Mam telefon w orange'u i nie zawsze jest ok. Sa takie momenty, gdy "brak dostepu do sieci" w momencie, gdy probujesz wybrac numer albo jest sygnal "zajete". Czasem glos zanika podczas rozmowy - w salonie jest, a w sypielni juz nie ma itp.

Internet z plusa dzialal jak krew z nosa, to juz lokalny radiowy jest o niebo lepszy. Trzeba sie pogodzic z tym, ze nie jest to Warszawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Polnej też odbieram:)

 

TPSA nie wchodziło w grę, choć linię mamy 40 m od działki, to instalacja numeru wymagałaby inwestycji... kilka lat.

 

ORANGE bezprzewodowy mam... tragedia, dramat, pieniądze wywalone w błoto. To się nawet do ściągania poczty nie nadaje, choć ratuje życie, jak nie ma prądu (a wyłączają przynajmniej raz w miesiącu na cały "pracujący" dzień).

 

Jak ktoś chce naprawdę korzystać z internetu, to tylko interwan. U nas działa całkiem przyzwoicie. Zdarzają się jakieś "przywieszki", ale nie ma tragedii. Płacimy abonament coś koło 70 zł.

 

pozdro,

mp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Polnej też odbieram:)

 

TPSA nie wchodziło w grę, choć linię mamy 40 m od działki, to instalacja numeru wymagałaby inwestycji... kilka lat.

 

 

pozdro,

mp

 

Ja po 6 miesiącach zmusiłem tepse do podłączenia neostrady. Była cieżka walka a w skrócie. Od lini miłem tez jakieś 50 metrów. Napoczątku zgłaszamy chęć tylko telefonu, jak juz znajdą wolną linie i opiszą że się da podączyć dorzucamy do tego NEOSTRADĘ, po miesiącu zawieszmy telefon. Słup na mojej działce, a nie w pasie drogi bez projektu, czyli be zbędnych papierów dotyczących inwestycji. Traktowane jako zwykłe przyłącze. Neo działa. Dwa razy to przerabiałem, raz u siebie drugi raz u szwagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u nas nie dało się zrobić bez słupa pośredniego, bo mamy drugą działkę w rzędzie zabudowy. Więc inwestycja, której nikt nie chciał zrealizować.

 

Zresztą, jestem zadowolony z radiowego internetu i wcale nie żałuję, że nie mam Neo.

 

Miałem trochę obawy, co do stabilności pracy radiowego łącza, ale nawet słabsze warunki pogodowe nie wpływają odczuwalnie na jakość pracy z internetem.

 

pozdro,

mp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...