Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam szukam wszelkich informacji odnośnie firmy dachy-carpenter interesuje mnie czy ktoś korzystał z ich usług.

Ponadto poszukuje dobrych cieśli do wykonania więźby dachowej.

 

Sebastian

 

Witam.

Z czystym sumieniem mogę polecić swoich cieśli. Robili u mnie więźbę a teraz kryją dachówką, dzisiaj kończą:)

W razie pytań udzielę wszelkich informacji.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję architekta do wykonania projektu budowlanego domu jednorodzinnego do uzyskania pozwolenia na budowę.

 

Chodzi o adaptację domu w jonagoldach archonu (lub nowy projekt na jego bazie).

 

Jeśli możecie kogoś polecić to będę wdzięczny.

 

Spróbuj może w "Limix" - w zakresie usług mają projektowanie i właśnie adaptację projektów typowych. My korzystaliśmy i jesteśmy zadowoleni ze współpracy; p. Czmoch przygotował wszystkie papiery do pozwolenia i prostował nam pewne sprawy w Urzędzie Gminy i Starostwie. Tel 509 707 588:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donek1986 gdzie sie budujesz?

 

Górki - 3 km od Dębe Wielkie.

 

Wreszcie zaczeliśmy.

Pogoda dopisuje i już w trzy dni wylane ławy z pełnym zbrojeniem i ułożone kilka warstw bloczków fundamentowych Certusa:)

Jedyny minus, to taki, że droga przed działką moją i sąsiada się tak nagle rozpadła ( dwie betoniarki, pompa, hdsy z bloczkami - i drogi brak :):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Górkach sie calkiem tloczno zaczyna robic :-)

 

Przypominam o potencjalnym dostepie do gazu ziemnego, miejscowi sa negatywnie nastawieni do wydatkow rzedu 10 tys (cala instalacja + piec), co przy budowie domu nie jest duzo. Zreszta wydanie warunkow przylaczenia nie jest rownoznaczne z podpisaniem umowy.

 

 

- i drogi brak :):):):)
... zbieraj palety, jesienia bedzie jak znalazl na pomost do domu :p

 

 

I jeszcze mam jedno niedyskretne pytanie - macie jakies dzieci i w jakim wieku?

Gorecka szkola w tym roku przyzla oblezenie - 20-cioro dzieciakow w zerowce, zawsze byla szostka :) Jestem zywo zainteresowana czy trend sie utrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Górkach sie calkiem tloczno zaczyna robic :-)

 

 

I jeszcze mam jedno niedyskretne pytanie - macie jakies dzieci i w jakim wieku?.

 

Jesli chodzi o przyłącze gazowe, to nawet rozdajemy wnioski sąsiadom. Ale to chyba nie wypali, bo oni jakoś nie są zainteresowani, mają swoje piece i nie chcą tego zmieniać.

 

Nie wiem czy wiesz ale przygotowali rówież projekt wodociągów przez Górki - planuja zakonczyć inwestycję za 2 - 3 lata.

 

Dzieci niestety nie mamy - jeszcze :)

Więc przynajmniej przez jakis czas trendu nie utrzymamy.

 

Jeśli chodzi o drogę, to chyba będę musiał załatwić kilka wywrotek gruzu, bo niedługo stanie sie nieprzejezdna :):):) (palety dobry pomysł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam wodociag niepotrzebny, ale jesli chodzi o innych to bardzo sie przyda, zwlaszcza jesli i kanalize zrobia.

 

Z gruzem dalabym sobie spokoj do zakonczenia prac z materialami ciezkimi na okolicznych budowach, inaczej beda to "pieniadze wyrzucone w bloto" ;)

 

Na stronie gminnej jest info o zbiorce opon i elektrosmieci w maju - podoba mi sie, ze wreszcie naszym urzednikom sie chce, gratulacje dla nowego wojta :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o przyłącze gazowe, to nawet rozdajemy wnioski sąsiadom. Ale to chyba nie wypali, bo oni jakoś nie są zainteresowani, mają swoje piece i nie chcą tego zmieniać.

może warto rozważyć pompe ciepła, ja użytkuję od roku i jak narazie bardzo sobie chwalę. Teren u nas jest świetny pod odwierty głębinowe, tzn. jest dużo pokładów wody, przez co uzyskuje sie wysoką efektywność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gazem to dobry pomysł, problem jest tylko w tym, że jeśli na etapie budowy poniesie się koszty związane z nową instalacją w określonym kierunku to raczej ciężko tak od razu przestawić się na coś innego, kasa wyrzucona w błoto.

Ogólnie jesteśmy za, tylko ile realizacja inwestycji może potrwać......

Biorąc pod uwagę że jeszcze nie ma wodociągu to gdzie tu mowa o gazie.....

Budując dom trzeba być optymistą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wy sobie radzicie bez wodociągu? Jaką macie studnię??

Mamy studnie wiercona tzw. abisynke na glebokosci 22 m. Zakopana rura ma srednice jakis 5-6 cm, a pompa znajduje sie juz w budynku. Zreszta nasza rura musiala byc zakorkowana, bo woda z niej tryskala na powierzchnie :-)

Moim zdaniem nasza woda jest niezla, ma swietne parametry - brak zanieczyszczen biologicznych, jest to woda raczej twarda, wiec zdrowa dla ludzi. Jedyny problem to duza zawartosc zelaza (taka jest cala woda wokol Warszawy) - mamy wiec napowietrzanie + filtr z wkladem z pyroloxu (kosztowal okolo 2 tys, jest to filtr wybiorczy).

Dodatkowo jestesmy swiezymi posiadaczami kuchennego filtra odwroconej osmozy, z ktorego wode pijemy bez gotowania.

 

Mielismy tez zwykla studnie na podworku, ale woda w niej smierdziala okresowo szambem, podobnie jak wody gruntowe w czasie wykopow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy studnie wiercona tzw. abisynke na glebokosci 22 m. Zakopana rura ma srednice jakis 5-6 cm, a pompa znajduje sie juz w budynku. Zreszta nasza rura musiala byc zakorkowana, bo woda z niej tryskala na powierzchnie :-)

Moim zdaniem nasza woda jest niezla, ma swietne parametry - brak zanieczyszczen biologicznych, jest to woda raczej twarda, wiec zdrowa dla ludzi. Jedyny problem to duza zawartosc zelaza (taka jest cala woda wokol Warszawy) - mamy wiec napowietrzanie + filtr z wkladem z pyroloxu (kosztowal okolo 2 tys, jest to filtr wybiorczy).

Dodatkowo jestesmy swiezymi posiadaczami kuchennego filtra odwroconej osmozy, z ktorego wode pijemy bez gotowania.

 

Mielismy tez zwykla studnie na podworku, ale woda w niej smierdziala okresowo szambem, podobnie jak wody gruntowe w czasie wykopow.

 

No to my mamy identyczną sytuację, wszyscy sąsiedzi radzili wiercić na 5metrów, ale jak podczas wykopów na fundamenty zobaczyłem co płynie w wodzie gruntowej to odszedłem od tego pomysłu. Studnia jest wiercona na 31m i woda sama wypływa tak że ciężko jest ją zatamować. Mogę powiedzieć tylko że trochę śmierdzi jajkami. Nie wiem tylko jaki jest skład chemiczny tej wody, może ktoś z naszej okolicy badał wodę i wie co w niej siedzi?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko jaki jest skład chemiczny tej wody, może ktoś z naszej okolicy badał wodę i wie co w niej siedzi?:)

To co wszedzie - mangan, zelazo i siarkowodor (zgnile jaja). My badalismy 2 razy nasza wode filtrowana i jest ok, przy czym nasz filtr wody nie zmiekcza.

W wodzie zazelazionej po odstaniu 24h na dnie zbiera sie bury szlam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...