Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

poradźcie jaką studnię wykopać na czas budowy (i ew. do późniejszego podlewania ogródka) ?

 

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem do budowy jest wykopanie abisynki na głębokość co najmniej 20m, w zależności od tego na jakiej głębokości jest woda.

Nie trzeba żadnej pompy gdyż woda pod ciśnieniem sama wybija do góry, u mnie podnosi poziom na około 3,5m nad ziemie.

Odkręcasz i leci:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essa, a powiedz w jaki sposób zbadaliście gdzie będzie woda ? Jeśli polecasz swojego fachowca, to chętnie poproszę info na priv.

 

Ja mam ekipę od wiercenia, ale problemem może być znalezienie właściwego miejsca....

 

 

btw. przy okazji szukania drenażu już na 1m zaczęły mi podchodzić (NIE ODCHODZIĆ :D) wody - no i w efekcie nic nie znaleźliśmy :D a zbieracz podobno idzie po środku naszego (planowanego) domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuje koparki z okolic Mińska Mazowieckiego czy ktoś ma namiary na koparkę

z góry dziękuje.

 

Mało konkretnie pytasz (baz podania lokalizacji budowy), ale się doczytałam, że jestescie z Bud Barczackich. Szukaj koparki po tamtej stronie Minska, moze Amelia 2 albo jaro'71 pomoga, oni sa z tamtej strony miasta. poza tym kilka postow wczesniej tez chyba byly osoby zza Srebrnej rzeki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie a szczególnie "balowiczów"

 

 

Będziemy budować dom z bala (jak pokazuje avatar). Domek stanie w Olesinie (k. Dębe Wielkie, za Aleksandrówką).

Jesteśmy na etapie szukania solidnej ekipy do robienia fundamentu.

Mamy już kierownika budowy, oczywiście pozwolenie budowlane, Doczyszczamy teren.

 

Na marginesie będę ogromnie wdzięczna za namiary na solidną, sprawną ekipę do wykonania fundamentu,

pozdrawiam

Małgorzata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedeno pytanie? Czy ktos z Was robił odwierty geologiczne w okolicach Duchnowa, Stefanowki?

Czy były one wymagane do mapy zagaospodarowania terenu i jego adaptacji?

 

Bede wdzieczna za informacje.

 

 

Witam,

 

czy ktos z okolic Sulejówka budowal badz buduje "Dom w Jonagoldach" - prokekt archon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedeno pytanie? Czy ktos z Was robił odwierty geologiczne w okolicach Duchnowa, Stefanowki?

Czy były one wymagane do mapy zagaospodarowania terenu i jego adaptacji?

 

Bede wdzieczna za informacje.

 

Przy budowie domku jednorodzinnego badania geotechniczne nie są wymagane, jednak warto je zrobić aby mieć świadomość tego co jest pod trawą. W Duchnowie bardzo popularne jest wyrównywanie działek, różnego typu odpadami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to my mamy identyczną sytuację, wszyscy sąsiedzi radzili wiercić na 5metrów, ale jak podczas wykopów na fundamenty zobaczyłem co płynie w wodzie gruntowej to odszedłem od tego pomysłu. Studnia jest wiercona na 31m i woda sama wypływa tak że ciężko jest ją zatamować. Mogę powiedzieć tylko że trochę śmierdzi jajkami. Nie wiem tylko jaki jest skład chemiczny tej wody, może ktoś z naszej okolicy badał wodę i wie co w niej siedzi?:)

 

Witam wszystkich zainteresowanych składem wody na Polnej (odwiert 27m)

Poniżej przedstawiam wszystko co było napisane w analizie wody:

- Odczyn (pH) - 7,08 – (6,5-9,5)

- Przewodność elektryczna właściwa (PEW) – 578 – (<2500)

- Mangan - 439 μg/l – (<50)

- Żelazo - 1999 μg/l – (<200)

- Twardość ogólna - 280 mg CaCO3/l – (60-500)

- Mętność - 23,2 NTU – (<1)

- Barwa - 15 mgPT/l – (<15)

- Zapach - akceptowalny

- Amonowy jon - 0,772 mg/l - (<0,5)

- Azotany - < 0,70 mg/l – (<50)

- Azotyny - < 0,01 mg/l – (<0,5)

- Wapń - 92,2 mg/l

- Magnez - 12,2 mg/l - (30-125)

- Chlorki - 24,8 mg/l - (<250)

- Siarczany (SO4) - <1 - (<250)

- Utlenialność (O2) - 5,0 mg/l - (<5)

Z tego co mi podpowiedzieli fachowcy od uzdatniania to zapach jest w wodzie w momencie poboru i ulatnia się podczas nalewania do naczynia (też miałem wyczuwalny siarkowodór). Podczas badania nie ma zapachu.

Mętność powstaje na skutek wytracania się żelaza na skutek kontaktu z powietrzem podczas poboru wody.

W celu uzdatnienia należy zachować dwa stopnie uzdatniania wody. Pierwszy na złożu Greensand Plus butla 13x54 z głowicą Logix, drugi na złożu Crystal Right 100 z butlą 10x44 głowica również Logix. Jeśli chodzi o hydrofor to 150l – 200l i powinno być ok. i to dowolnego typu np. membranowy. Pompa musi mieć wydatku około 5m3 na godzinę w celu wypłukania złoża.

 

Pozdrawiam

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...