Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak to oczyszczalnię?

 

A sprawdzone, co stoi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, którym objęta jest ul. Polna?

 

pozdro,

 

mp

Sprawdzalam, jest kanalizacja i szambo ale nie ma zapisu zabraniajacego POŚ, co jest jednoznaczne z pozwoleniem, co prawda urzednik starostwa probowal mowic o roznej interpretacji przepisow ale teoretycznie zgodnie z prawem na tej podstawie nie moga oprotestowac. Czy ktos dostal negatywna odpowiedz na Polnej po zgłoszeniu do Starostwa zawiadomienia o budowie POŚ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie ciekawi frekwencja. To takie trochę uszczęśliwianie mieszkańców na siłę. Gaz - jedno z najdroższych mediów do ogrzewania domów - okazuje się nagle jednym z ważniejszych elementów naszej infrastruktury. Co ta inwestycja daje, nam, mieszkańcom? Pewnie nic.

 

A nieszczęsna kanalizacja - która realnie obniżyłaby koszty utrzymania gospodarstwa domowego (bo np. 10 m3 nieczystości nie kosztowałoby 180 zł, a 50) - jest nam obiecywana już blisko 2 lata.

 

Różnica w obu tych przedsięwzięciach jest taka, że przy budowie gazociągu pewnie 3/4 kosztów inwestycji pokryje spółka gazowa, a 1/4 użytkownicy. Gmina chętnie pozbiera wnioski, bo w żaden sposób nie musi się "wysilać" i uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Do zrobienia kanalizacji urzędnicy się nie rwą, bo wymaga to zdobycia środków i zrealizowania wszystkich prac od "a" do "z".

 

Ja dwa lata temu podpisałem się pod wnioskiem o kanalizację. Świetnie. A za miesiąc miła pani z firmy projektowej do mnie zadzwoniła, że naszej działki (20 m od ulicy Polnej, pierwsza zabudowana w szeregu 18 kolejnych) nie obejmuje inwestycja (to się nazywa przyszłościowe myślenie i zarządzanie). Minęły dwa lata, ulicy Polnej nikt nie naprawia, bo po co, za chwilę mają być wykopy...

 

pozdro,

mp

 

gaz bedzie bo malzenstwa z polnej i wiosennej poswiecily kilka miesiecy na zebranie 170 wnioskow z okolicy i gazownia zrobila plany,

tylko koszty byly nie do zaakceptowania, bo gaz poprowadza z sulejowka, a Wojtowa nie byla zainteresowana partycypowaniem w kosztach nawet czasowo, nowy Wojt na szczescie dogadal sie z inwestycjami gazowni na cala gmine, jak w cytacie- robota zadna a chwala duza, natomiast jezeli chodzi o kanalizacje to nie moga robic nowych planow, dopoki nie skoncza realizacji tej czesci inwestycji na ktora dostali dotacje unijna, wiec rozbudowa nie wczesniej jak za 5 lat, ale to wiadomosci jeszcze za starej wladzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Forumowiczów!

może ma ktoś aktualne informacje jakie są wymagania starostwa mińskiego dotyczące odbioru budynku? jak z waszych doświadczeń wygląda ten proces, czy nadzór budowlany robi wizję lokalną?

W lutym- marcu przechodziłam odbiór, moje i sąsiada perypetie opisałam w moim dzienniku # 376 i 377 na stronie 19

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130041-Powrót-do-korzeni-czyli-buduję-Planetę-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...