Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sprzedam:

 

  • koze budowlana - model podwójny (z większą ilością cegieł). Kupiona w styczniu z kompletem rur kosztowała 300 PLN - oddam za 200 PLN.
  • prowizorkę budowlaną -
    Sprzedam kompletną prowizorkę przyłączeniową. Kabel ziemny 4x2.5, 120 metrów; podlicznik i rozdzielnia. 2x230V, 2x siła. W zestawie 6 bezpieczników. Zestaw został złożony przez elektryka. Zapłaciłem około 2000 PLN (cenę winduje kabel ziemny o przekroju 2.5 - dla mocniejszych betoniarek itp.), sprzedam za 1500 PLN. Foto:
     
    http://files.mailbox.com.pl/Ooy3eege/prowizorka.jpg
     
  • grzejnik łazienkowy - nowy model malta 52x118 cm. Oddam za połowę ceny sklepowej czyli 150 PLN.
    foto:
    http://files.mailbox.com.pl/Ooy3eege/malta.jpg
    http://files.mailbox.com.pl/Ooy3eege/grzejnik.jpg
     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik Budowy: Zbigniew Dąbrówka z Sulejówka tel: 602605988

 

Czy możecie podzielić sie informacjami na temat podłączeń prądu - jak to było u was i na ile wyceniali swoje prace elektrycy.

W moim przypadku chodzi o przyłącze napowietrzne: hak w szczycie, kabel do skrzynki na budynku i od skrzynki do rozdzielni - 2300 zł + podłączenie instalacji domowej do rozdzielni 500 zł. Czy cena jest przystępna ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś kto zamontuje kręgi do studni głębinowej, podłączy pompę, prąd itp. Czy może macie kontakt do takiej osoby? Mój studniarz robi tylko odwierty nie zajmuje się końcowymi pracami.

 

Pozdrawiam.

 

Najlepiej byłoby zlecić to swojemu hydraulikowi - w razie awarii pompy, problemów z hydroforem ew. odżelaziaczem itp jest osoba do której można zwrócić się o pomoc. Jeżeli już naprawdę nie będzie ,,chętnego" to możemy pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zaglądam tu od niedawna, to ciekawe forum. Rozpoczynam budowę domu w Targówce k. MIńska. POtrzebuję waszych opinii o bloczkach betonowych na podwyższenie fundamentu. Słyszałam, iż dobre są z Pęclina. Ale dokładnie nie wiem, gdyż wpisując znalazłam 2 firmy z Pęclina 1H i Pęclina 30. Skąd braliście? Jaka jakość tych bloczków? Sprawa pilna, gdyż we wrześniu zalewam fundament. Jak to wygla cenowo? Czy bez faktury można kupić?

 

Witaj

My tez podwyższyliśmy fundament. Ktoś tu na forum objechał (chyba?) te bloczki z Pęclina. Ale sprawdź.

My kupiliśmy certusa (38x24x12) w firmie "Menut" Przemysła Popis.

tel. do nich: (o-22) 789 -71-98 Koszt 2,95/sztuka z vatem i fakturą. ;)

Siedziba oficjalne w Otwocku ale miejsce działalności Dąbrówka ul.Mazowiecka 79

 

Zwróć uwagę, że doliczają za palety (30, 75 zł/sztuka !) - ale można oddać i odzyskać kasę. Z tego co pamiętam (ale bralismy od nich też inne rzeczy) transport był gratis. Poza tym inne rzeczy(które są ok) braliśmy z Replina i z Jarbudu. W razie potrzeby dam namiary.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma nr telefonu do jakiegoś koparkowego też z Dębe ;). Kiedyś spisywałem nr tel tego Pana z okolic PKP, ale gdzieś nie mogę odnaleźć.

 

Dzięki!

 

Chyba myslisz o P. Wiślaku (koło wiaduktu?) - tel. 503 997 721. Jeżeli tak, to koniecznie niech przyjeżdża do Ciebie ojciec. On kopie sprawnie, fachowo. 100 zł./godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może podzielić się namiarami na kierownika budowy działającego w rejonie Dębe. Bo mój niedoszły kierownik (który zresztą wziął zaliczkę), wrócił w swoje rodzinne strony i chwilowo jest "niedysponowany"

 

Wstępnie( bo kończymy dopiero fundamenty) mogę zaproponować (jeszcze nie wiem, czy polecić) P. Madziara tel. 600 928 424 Czepliwy, upierdliwy i nie patyczkuje się z ekipą. Szczególasty, do bólu (jak mój małż) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie podzielić sie informacjami na temat podłączeń prądu - jak to było u was i na ile wyceniali swoje prace elektrycy. W moim przypadku chodzi o przyłącze napowietrzne: hak w szczycie, kabel do skrzynki na budynku i od skrzynki do rozdzielni - 2300 zł + podłączenie instalacji domowej do rozdzielni 500 zł. Czy cena jest przystępna ????

Dla mnie chore pieniadze... Czy to jest z projektem i uzgodnieniami w elektrowni?

U nas kabel jest ziemny (sporo zaplacilismy za projekt i za przylacze w elektrowni), ale potem:

kabel z brico depot -> 900 pln,

maz zakopal go sam - 25 mb to byla jakas dniowka, dwie roboty,

cala instalacja wewnetrzna elektryczna + pomiary dla elektrowni zrobilismy za okolo 4,5 tys (tak to pamietamy, nie zreryfikuje, bo dysk z danymi padl), wtedy elektryk podlaczyl nam kabel do skrzynki rozdzielczej

a potem tylko panowie z elektrowni przyjechali i podlaczyli w skrzynce w ogrodzeniu (za darmo).

 

I teraz - kabel powietrzny jest sporo tanszy od ziemnego, odpada zakopanie (50 zl/mb), byc moze potrzebny bedzie podnosnik (mam taki po 100 pln za godzine na malym samochodzie). Czy to podlaczenie robi Ci osoba, ktora kladla reszte kabli? Czy kabel do budynku musisz ciagnac sam? Czy to nie dzialka elektrowni? W przypadku prady stalego chyba jest to robota po stronie dostawcy energii.

Tyle madrzenia sie.... powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownik Budowy: Zbigniew Dąbrówka z Sulejówka tel: 602605988

 

Czy możecie podzielić sie informacjami na temat podłączeń prądu - jak to było u was i na ile wyceniali swoje prace elektrycy.

W moim przypadku chodzi o przyłącze napowietrzne: hak w szczycie, kabel do skrzynki na budynku i od skrzynki do rozdzielni - 2300 zł + podłączenie instalacji domowej do rozdzielni 500 zł. Czy cena jest przystępna ????

 

Witam,

W zakresie elektrowni jest zrobienie podwieszki od słupa do haka zamontowanego na budynku oraz zainstalowanie licznika we wcześniej przygotowanej skrzynce na budynku, opłata do elektrowni jest zależna od przydziału mocy.

Natomiast kwestia przygotowania skrzynki pod licznik, zamontowania haka na budynku i ułożenia przewodu między tym to koszt ponad dwa tysiące, kwota duża, ale tutaj nie płaci się tyle za robociznę co za podpisanie papierów do elektrowni, uprawnienia ma bardzo mało osób i stąd taka cena. Ja większość prac zrobiłem we własnym zakresie więc i koszty niższe:-D Mogę dodać że najlepiej wziąć osobę związaną z rejonem wtedy wszystkie formalności idą sprawniej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś dysponuje jakimiś namiarami na " większe auto" z hds z okolic Dębe? Potrzebuje przewieźć kontener budowlany o wymiarach 2,5x6 oraz kilka innych gratów.

Może ktoś ma nr telefonu do jakiegoś koparkowego też z Dębe ;). Kiedyś spisywałem nr tel tego Pana z okolic PKP, ale gdzieś nie mogę odnaleźć.

 

Dzięki!

 

Jeśli chodzi o koparkowego polecam Piotrka Szczepka mieszka na ul. Polnej, 506-031-129

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwile obecną sytuacja wygląda następująco: Elektryk (ponoć z rejonu) zrobił przyłącze tzn: hak, kabel, skrzynka na licznik, kabel do rozdzielni, połaczenie rozdzielni z instalacją w domu. Za co policzył sobie 2300 zł.

Dalsze formalności związane ze zgłoszeniem do elektrownii itp. załatwia on we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zaglądam tu od niedawna, to ciekawe forum. Rozpoczynam budowę domu w Targówce k. MIńska. POtrzebuję waszych opinii o bloczkach betonowych na podwyższenie fundamentu. Słyszałam, iż dobre są z Pęclina. Ale dokładnie nie wiem, gdyż wpisując znalazłam 2 firmy z Pęclina 1H i Pęclina 30. Skąd braliście? Jaka jakość tych bloczków? Sprawa pilna, gdyż we wrześniu zalewam fundament. Jak to wygla cenowo? Czy bez faktury można kupić?

 

Jeśli nie za późno to polecam bloczki z MAKROBETu Mrozy, są mocne i niedrogie, tel. 25 757 41 88, 25 757 43 35. Replin miał kiedyś z Kałuszyna - tragedia! rozsypywały się przy puknięciu, nie wiem skad teraz biorą.

na tym etapie budowy polecam temat

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170034-Opadająca-podłoga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Rozglądam się za oknami PCV. Szukam opinii na temat obsługi, terminowości, montażu zwykłego i na taśmę. Jak radzili sobie z drzwiami balkonowymi i tarasowymi?

 

Zrobiłem małe zestawienie sklepów i oferowanych przez nie produktów.

 

Sklep ______________________| Profile ____________| Okucia __| Producent

Miro, Konstytucji 3 Maja 18 | SCHUCO _____________| Siegenia | Miro Stojadła

 

Anex, Piłsudskiego 14 ______| Aluplast, Avantgarde| ? _______| Anex Raszyn

 

Euro Plast, Piłsudskiego 31 | Veka _______________| Roto ____| KNS Okna

____________________________| Brugmann oraz Wital | G_U _____| Sonarol

 

Majster Plus, Piłsud. 41/43 | Rehau ______________| Roto ____| Petecki Łódź

 

Darex, Wyszyńskiego 11 _____| Avantgarde _________| ? _______| Dobroplast

____________________________| Brugmann ___________| Winkhaus | Urzędowski

 

Światowid, Konst. 3 maja 12 | Veka _______________| Siegenia | Witraż Białystok

 

Oskar, 11 Listopada 3 ______| Veka _______________| Roto NT _| Vetrex

____________________________| Aluplast ___________| Roto ____| Marton

 

Tom – Bud, Piłsudskiego 52 _| Salamander _________| Roto NT _| Oknodom,

____________________________| Brügmann ___________| Roto NT _| Abakus

____________________________| Brügmann____________| Winkhaus | Forte?

 

Olimar, Huberta 4 __________| Veka _______________| Roto ____| Jędraszek

____________________________| Brugmann oraz Wital | G_U _____| Sonarol

W necie można łatwo znaleźć informacje o producentach, gorzej o wykonawcach. Będę wdzięczny za dobre i złe słowo.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...