Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

Witajcie,

 

Rozglądam się za oknami PCV. Szukam opinii na temat obsługi, terminowości, montażu zwykłego i na taśmę. Jak radzili sobie z drzwiami balkonowymi i tarasowymi?

 

Zrobiłem małe zestawienie sklepów i oferowanych przez nie produktów.

Sklep ______________________| Profile ____________| Okucia __| Producent

Miro, Konstytucji 3 Maja 18 | SCHUCO _____________| Siegenia | Miro Stojadła

 

Anex, Piłsudskiego 14 ______| Aluplast, Avantgarde| ? _______| Anex Raszyn

 

Euro Plast, Piłsudskiego 31 | Veka _______________| Roto ____| KNS Okna

____________________________| Brugmann oraz Wital | G_U _____| Sonarol

 

Majster Plus, Piłsud. 41/43 | Rehau ______________| Roto ____| Petecki Łódź

 

Darex, Wyszyńskiego 11 _____| Avantgarde _________| ? _______| Dobroplast

____________________________| Brugmann ___________| Winkhaus | Urzędowski

 

Światowid, Konst. 3 maja 12 | Veka _______________| Siegenia | Witraż Białystok

 

Oskar, 11 Listopada 3 ______| Veka _______________| Roto NT _| Vetrex

____________________________| Aluplast ___________| Roto ____| Marton

 

Tom – Bud, Piłsudskiego 52 _| Salamander _________| Roto NT _| Oknodom,

____________________________| Brügmann ___________| Roto NT _| Abakus

____________________________| Brügmann____________| Winkhaus | Forte?

 

Olimar, Huberta 4 __________| Veka _______________| Roto ____| Jędraszek

____________________________| Brugmann oraz Wital | G_U _____| Sonarol

W necie można łatwo znaleźć informacje o producentach, gorzej o wykonawcach. Będę wdzięczny za dobre i złe słowo.

Pozdrowienia

 

W piątek zamontowano u mnie okna Vetrex V90+ (ukryte okucia). Zakupu dokonałam w firmie Oskar w Mińsku Maz, miła obsługa, na okna czekałam około 3 tygodni, Panowie zamontowali w sumie 7 okien, w tym 4 balkonowe dosłownie w kilka godzin. Szybko i bezproblemowo. Polecam tę firmę oraz te okna, bardzo ładne i solidnie wykonane, trzyszybowe, termoramka standardowo w kolorze okna, kryte okucia. Wycenę dostałam o 1000 złotych taniej niż w Siedlach, gdzie myślałam że będzie taniej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chyba myslisz o P. Wiślaku (koło wiaduktu?) - tel. 503 997 721. Jeżeli tak, to koniecznie niech przyjeżdża do Ciebie ojciec. On kopie sprawnie, fachowo. 100 zł./godz.

 

Właśnie przyjechał syn... niestety nie było mnie przy akcji "ściągania humusu". Ale zainterweniował sąsiad i poszło dość sprawnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie za późno to polecam bloczki z MAKROBETu Mrozy, są mocne i niedrogie, tel. 25 757 41 88, 25 757 43 35. Replin miał kiedyś z Kałuszyna - tragedia! rozsypywały się przy puknięciu, nie wiem skad teraz biorą.

na tym etapie budowy polecam temat

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170034-Opadająca-podłoga

 

Przyznam szczerze jeszcze biję się z myślami skąd te bloczki brać. O Replinie wspominała mi koleżanka, budująca 2 lata temu, iż rozpadały się. Cóż, mamy wolny rynek, wszystko jest...., zaś dobra jakość nie zawsze idą w parze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zamontowano u mnie okna Vetrex V90+ (ukryte okucia). Zakupu dokonałam w firmie Oskar w Mińsku Maz, miła obsługa, na okna czekałam około 3 tygodni, Panowie zamontowali w sumie 7 okien, w tym 4 balkonowe dosłownie w kilka godzin. Szybko i bezproblemowo. Polecam tę firmę oraz te okna, bardzo ładne i solidnie wykonane, trzyszybowe, termoramka standardowo w kolorze okna, kryte okucia. Wycenę dostałam o 1000 złotych taniej niż w Siedlach, gdzie myślałam że będzie taniej. Pozdrawiam.

 

Jak z dokładnością montażu? Robili montaż na piankę(podstawowy) czy "ciepły" (trzywarstwowy - folia paroszczelna, taśma izolacyjna, folia paroprzepuszczalna), a może w warstwie ocieplenia?

 

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż Tom-Bud, okna z Abakusa prof. Brugman kolor złoty dąb. Mam je 2 lata, niby jest ok. ale ciężko "chodzą" klamki, przy montażu mówili że się wyrobią ale jeszcze się nie wyrobiły:(Coś nie tak było z pomiarami - w szczycie budynku mam 2 okna na dole i 2 takie same na poddaszu - mimo że otwory były takie same to te na poddaszu zrobili kilka cm niższe, trzeba było otwór nadbudowywać i dla mnie trochę głupio teraz wyglądają, chociaż kto nie wie to pomyśli że tak miało być:D

http://img217.imageshack.us/img217/8029/obrazzpyty883.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z dokładnością montażu? Robili montaż na piankę(podstawowy) czy "ciepły" (trzywarstwowy - folia paroszczelna, taśma izolacyjna, folia paroprzepuszczalna), a może w warstwie ocieplenia?

 

R

 

przyjeżdżali robić pomiary, ponieważ okna mamy bardzo ciepłe bo trzyszybowe z termoramką to stwierdziłam, że wystarczy montaż na piankę, szkoda kasy na te tak zwane ciepłe montaże. okna idealnie pasowały we wszystkie otwory okienne, zlicowane ze ścianami zewnętrznymi (dojdzie 15 cm ocieplenia). okna użytkujemy kilka dni, codziennie wielokrotnie są testowane i jest dobrze. polecam jeszcze raz firmę oscar. nie polecam natomiast eko-plast z kościuszki 23. montowali w zeszłym roku okna u mojego brata, coś strasznego. przyjechali bez zapowiedzi, była w domu tylko bratowa, wpuściła ich, dali jej na koniec coś do podpisania (protokół odbioru) , a jak wrócił z pracy brat to za głowę się złapał. okno balkonowe źle wymierzyli poprzednim razem, przywieźli większe, bez pytania skluli mu nadproża i podłogę. drzwi zamontowali tam nisko że, że poziom podłogi właściwej wychodził 5 cm ponad próg okna. na telefony reagowali chamskimi odzywkami, a po pisemnej reklamacji, odpisali że niech się cieszy, że mu nie policzyli 500 zł za skucie tego nadproża. takie firmy należy omijać szerokim łukiem. przestrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze jeszcze biję się z myślami skąd te bloczki brać. O Replinie wspominała mi koleżanka, budująca 2 lata temu, iż rozpadały się. Cóż, mamy wolny rynek, wszystko jest...., zaś dobra jakość nie zawsze idą w parze:)

 

Gdzie dwóch się bije... Może trzecie rozwiązanie będzie dobre?

Menut PopisPrzemysław tel.22/789071-98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam do wynajęcia pomp, mam w Długiej Szlacheckiej wodę na 40cm w ziemi i nie da rady bez pomp wykopać i zalać fundamentów, a czekać aż bardziej opadnie też już nie mogę

No więc, czy może ktoś polecić skąd można takie pompy + węże pożyczyć?

 

Zostaje jeszcze problem gdzie wylewać tę wodę, żeby się sąsiedzi, właściciele pobliskich łąk, nie burzyli

 

Pozdrawiam

Toper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...