Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

Czy ktoś wie gdzie można kupić drut ocynkowany lub nierdzewkę 6 mm? Potrzebny na kotwy do połączenia ściany zewnętrznej z wewnętrzną fundamentową. Jest to towar niestandardowy.

 

Już znalazłam. Okazuje się, iż taki drut można kupić w hurtowniach elektrycznych, gdyż używany jest do instalacji odgromniającej. Ja nabyłam w hurtowni "Bargo" w Józefowie.

 

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

szukam do wynajęcia pomp, mam w Długiej Szlacheckiej wodę na 40cm w ziemi i nie da rady bez pomp wykopać i zalać fundamentów, a czekać aż bardziej opadnie też już nie mogę

No więc, czy może ktoś polecić skąd można takie pompy + węże pożyczyć?

 

Zostaje jeszcze problem gdzie wylewać tę wodę, żeby się sąsiedzi, właściciele pobliskich łąk, nie burzyli

 

Pozdrawiam

Toper

 

jak ja potrzebowałem pompy to ładnie poprosiłem w OSP - nie było problemu. Kiedyś również brałem z wypożyczalni narzędzi na ul. Bronowskiej w Warszawie - mieli tam dużą pompę spalinową oraz mniejsze na 230V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam do wynajęcia pomp, mam w Długiej Szlacheckiej wodę na 40cm w ziemi i nie da rady bez pomp wykopać i zalać fundamentów, a czekać aż bardziej opadnie też już nie mogę

No więc, czy może ktoś polecić skąd można takie pompy + węże pożyczyć?

 

Zostaje jeszcze problem gdzie wylewać tę wodę, żeby się sąsiedzi, właściciele pobliskich łąk, nie burzyli

 

Pozdrawiam

Toper

Mielismy podobny problem. My wezwaliśmy szambiarkę i za około 200 zł wypompowała cały basen. Tylko potem trzeba szybko działać, bo po 4-5 godzinach wszystko wróciło. ( ale w międzyczasie geodeta zrobił swoje i murarze również)

A facet z szambiarki wylał to do pobliskiego rowu melioracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam do wynajęcia pomp, mam w Długiej Szlacheckiej wodę na 40cm w ziemi i nie da rady bez pomp wykopać i zalać fundamentów, a czekać aż bardziej opadnie też już nie mogę

No więc, czy może ktoś polecić skąd można takie pompy + węże pożyczyć?

 

Zostaje jeszcze problem gdzie wylewać tę wodę, żeby się sąsiedzi, właściciele pobliskich łąk, nie burzyli

 

Pozdrawiam

Toper

 

Witam,

Ja obrałem inny sposób, bardziej pracochłonny.

Zrobiony został wykop pod całą powierzchnią domu, następnie rozłożone rury drenażowe schodzące się do wykopanej obok studni, rury zostały zasypane piachem a pompa wypompowywała wodę odciąganą z wykopu. Na tak przygotowanym podłożu zostały zrobione szalunki pod ławy i solidne zbrojenie. Wyszło drożej, ale jestem spokojny co do jakości i trwałości posadowienia domku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie z serii naiwnych. Jaki koszt robocizny jest w granicach rozsądku w przypadku gdy ekipa:

stawia murowańca (powierzchnia netto 200 m2, pow. całkowita 240 m2, kubatura 562 m3). W skład murowanych elementów wchodzą:ściany zew., wew.kominy, Do tego robocizna dachu "na gotowo'(odeskowanie i powiedzmy blachodachówka)?

Jakie macie doświadczenie w tej materii)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamknąłem pewien etap budowy i pozostało mi trochę materiałów. Oddam za przysłowiową kawę.

1. Cement kl I - 12 worków.

2. Tynk cementowo-wapienny KNAUF Cover in Slow - 30 worków po 30 kg.

3. Tynk gipsowy KNAUF MP 75 Diamant - 20 worków po 30 kg.

Odbiór osobisty. Dębe Wielkie ul. Polna.

Darek 601301262

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info...

Mam działkę obok drogi gminnej (gruntowej). Chcę zrobić mostek z drogi na działkę przez rów melioracyjny. Proszę o info czy w Dębem faktycznie trzeba zrobić projekt u architekta na taki przepust i wtedy dostanie się zgodę na budowę. Jak wy załatwialiśnie pozwolenie?

Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info...

Mam działkę obok drogi gminnej (gruntowej). Chcę zrobić mostek z drogi na działkę przez rów melioracyjny. Proszę o info czy w Dębem faktycznie trzeba zrobić projekt u architekta na taki przepust i wtedy dostanie się zgodę na budowę. Jak wy załatwialiśnie pozwolenie?

Będę wdzięczna za pomoc.

Nie wiem... Nie wydaje mi się, żeby projekt i pozwolenie było konieczne (może raczej zgłoszenie), chociaż to woda i melioracje - różnie może być...

Ja bym zadzwoniła do wydziału architektury do Starostwa w Mińsku - są dobrze nastawieni do petentów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o info...

Mam działkę obok drogi gminnej (gruntowej). Chcę zrobić mostek z drogi na działkę przez rów melioracyjny. Proszę o info czy w Dębem faktycznie trzeba zrobić projekt u architekta na taki przepust i wtedy dostanie się zgodę na budowę. Jak wy załatwialiśnie pozwolenie?

Będę wdzięczna za pomoc.

 

My mamy działkę obok drogi powiatowej - musieliśmy wystąpić do Zarządu Dróg Powiatowych z wnioskiem o wydanie zezwolenia na lokalizację zjazdu, architekt wykonał projekt i wystąpiliśmy do Starostwa w Mińsku z wnioskiem o uzyskanie pozwolenia na budowę.

W twoim przypadku wydaje mi się, że musisz wystąpić z wnioskiem o wydanie zezwolenia na lokalizację do właściciela drogi - czyli gminy, zrobić projekt i złożyć wniosek o pozwolenie na budowę (dokumenty są podobne jak do uzyskania pozwolenia na budowę domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...