Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W załączeniu :

 

1. Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza

2. Oryginał dziennika budowy

3. Oświadczenie kierownika budowy zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 2

4. Protokóły badań i sprawdzeń

(m.in.: odbiór kominiarski, odbiór dozoru technicznego,

protokóły badań inst. elektr. , odgromowej, wentylacji,

wod-kan., c.o., gazowej, badanie wody do celów spożywczych,

inne branżowe)

5.Protokóły z odbioru przyłączy

6.Kopie rysunków dokumentacyjnych z naniesionymi zmianami z opisem

 

To jest fragment z wniosku. Najlepiej zadzwonic i jeszcze dopytac:

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego

05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 16

tel. 25 758 17 45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym wyczyścić glazurę? mamy zacieki na ścianach w łazience, bezbarwne, tzn gdy pada swiatlo na scianę to je widac, jest ich bardzo dużo. Myślimy że powstały w czasie zmywania fug przez glazurnika, bo wyglądają jakby były to zwykłe zacieki po wodzie. Czyściliśmy je płynem do mycia łazienek i szczotką, ajaxem, płynem do szyb Clin i nawet gorącym octem (moje oczy i nos to odchorowały) a zacieki jak były tak są, może lekko przybladły. Czym sie tego pozbyć? macie jakieś sprawdzone sposoby? HELP!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączeniu :

 

1. Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza

2. Oryginał dziennika budowy

3. Oświadczenie kierownika budowy zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 2

4. Protokóły badań i sprawdzeń

(m.in.: odbiór kominiarski, odbiór dozoru technicznego,

protokóły badań inst. elektr. , odgromowej, wentylacji,

wod-kan., c.o., gazowej, badanie wody do celów spożywczych,

inne branżowe)

5.Protokóły z odbioru przyłączy

6.Kopie rysunków dokumentacyjnych z naniesionymi zmianami z opisem

 

To jest fragment z wniosku. Najlepiej zadzwonic i jeszcze dopytac:

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego

05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Konstytucji 3 Maja 16

tel. 25 758 17 45

 

Próbuje od dwóch dni dodzwonić się na ww. numer - niestety bezskutecznie. To był jeden z powodów dla którego zadałem to pytanie na forum.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja chciałbym się zapytać w innym temacie: czy są na forum osoby, które pobudowały się w Chrośli lub okolicach, pracują w Wawie i muszą jednocześnie potomstwo odstawiać i odbierać z przedszkola? Czy jest to wogóle do ogarnięcia? Czy są godne polecenia placówki w okolicy? W przyszłym roku chcieliśmy się już wprowadzaic ale ten problem wydaje się na tyle poważny, że roważamy sprzedanie domu. Bardzo proszę o Wasze opinie, najlepiej z autopsji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja chciałbym się zapytać w innym temacie: czy są na forum osoby, które pobudowały się w Chrośli lub okolicach, pracują w Wawie i muszą jednocześnie potomstwo odstawiać i odbierać z przedszkola? Czy jest to wogóle do ogarnięcia? Czy są godne polecenia placówki w okolicy? W przyszłym roku chcieliśmy się już wprowadzaic ale ten problem wydaje się na tyle poważny, że roważamy sprzedanie domu. Bardzo proszę o Wasze opinie, najlepiej z autopsji.

Niestety, szybko i lakonicznie...

Jest do ogarnięcia, przedszkola są, na ogół, otwarte 7-17. Wtedy trzeba sobie załatwić kogoś na popołudnia - nianię, sąsiadkę, inną mamę. Dla mnie, 3 lata po wyprowadzce, każda wyprawa do Warszawy jest koszmarem - hałas, brud, ciasnota, samochodu nie można zaparkować i wszędzie jest daleko.

W tej chwili moja najdalsza trasa z dzieckiem czyli na basen do Minska, zajmuje mi około 12-15 minut w jedna stronę. Dużo gorsze są dojazdy dorosłych do Warszawy, ale to jest koszt mieszkania pod miastem.

Co do przedszkola gminnego w Dębem, jest moim zdaniem, przeciętne. Sporo opinii o przedszkolach, znajdziesz na forum gazety wyborczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, szybko i lakonicznie...

Jest do ogarnięcia, przedszkola są, na ogół, otwarte 7-17. Wtedy trzeba sobie załatwić kogoś na popołudnia - nianię, sąsiadkę, inną mamę. Dla mnie, 3 lata po wyprowadzce, każda wyprawa do Warszawy jest koszmarem - hałas, brud, ciasnota, samochodu nie można zaparkować i wszędzie jest daleko.

W tej chwili moja najdalsza trasa z dzieckiem czyli na basen do Minska, zajmuje mi około 12-15 minut w jedna stronę. Dużo gorsze są dojazdy dorosłych do Warszawy, ale to jest koszt mieszkania pod miastem.

Co do przedszkola gminnego w Dębem, jest moim zdaniem, przeciętne. Sporo opinii o przedszkolach, znajdziesz na forum gazety wyborczej.

 

Dzięki za Twoje spostrzeżenia. Fakt Wa-wa to porażka, na którą niestety w związku z pracą jeszcze jestem skazany. Do września przyszłego roku mamy czas żeby coś wymyślić sensownego, może się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mąż pracuję w wawie. By dojechać na 8mą na ursynów wyjeżdza o 6.30 z Górek, konczy prace o 17tej i wraca do domu ok 18.30. Nie mamy jeszcze dzieci ale w przyszlosci bedziemy rozważać przedszkola albo nianię bo ja niby pracuje w MM ale na dwie zmiany więc dzieci z przedszkola raczej po 20tej nie bedzie dało sie odebrac. Ale w takiej sytuacji jak Wy jest bardzo dużo rodzin i jakos to ogarniają. W warszawie przedszkola tez nie są całodobowe a nianie tu są znacznie tansze niz w stolicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt Wa-wa to porażka, na którą niestety w związku z pracą jeszcze jestem skazany.

I bedziesz skazany, bo na kredyt, tutaj na miejscu, raczej nie zarobisz...

Do września przyszłego roku mamy czas żeby coś wymyślić sensownego, może się uda...

Do jakiego września????

Zapisy do przedszkoli są w marcu-kwietniu, tak jak i wszędzie. Po wakacjach bardzo, bardzo trudno będzie Ci znaleźć miejsce w najbliższej okolicy - przedszkoli przybywa błyskawicznie, ale dzieci też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, szybko i lakonicznie...

Jest do ogarnięcia, przedszkola są, na ogół, otwarte 7-17. Wtedy trzeba sobie załatwić kogoś na popołudnia - nianię, sąsiadkę, inną mamę. Dla mnie, 3 lata po wyprowadzce, każda wyprawa do Warszawy jest koszmarem - hałas, brud, ciasnota, samochodu nie można zaparkować i wszędzie jest daleko.

W tej chwili moja najdalsza trasa z dzieckiem czyli na basen do Minska, zajmuje mi około 12-15 minut w jedna stronę. Dużo gorsze są dojazdy dorosłych do Warszawy, ale to jest koszt mieszkania pod miastem.

Co do przedszkola gminnego w Dębem, jest moim zdaniem, przeciętne. Sporo opinii o przedszkolach, znajdziesz na forum gazety wyborczej.

 

Jeżeli chodzi o przedszkola to polecam prywatne w Cisiu od 7 do 18 jak się spóźnisz 15 min to nic się nie stanie. Dojazdy pociągiem są super, samochodu nie polecam (szkoda benzyny, czasu i nerwów). Ja dojeżdżam z Górek do Centrum w 45 min (pierwsza mila samochodem, reszta pociągiem). Nieraz jest to lepszy czas niż znajomych przemieszczających się między dzielnicami Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...