Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Poszukuję wywrotki ziemi do ogródka - najlepiej gliny, torfu, ogrodowej - takiej co by na niej trawa urosła, bo mojego piacho-iłu nie lubi. Może być z waszej działki albo namiar na jakiegoś Pana z wywrotką.

 

Bardzo proszę ja od nich biorę od murowania do zasypywania ceny przystępne http://www.kopalniapiasku.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sąsiedzi z Polnej w Dębem... Ci od strony południowej...

Czy też przechodziliście przez koszmar z załatwieniem pozwolenia na wybudowanie mostka/zjazdu na działkę?

Okazuje się ,że przydrożny rów dla urzędników ma taką rangę jak rzeka. Poza projektem na mostek konieczne jest uzyskanie zgody z Wydziału Melioracji i opracowanie operatu wodnoprawnego. Dopiero wtedy można złożyć w Starostwie pozwolenie na budowę. A Starostwo za wydanie decyzji jeszcze dorzuca opłatę skarbową w wysokości 217zł.!!! Koszty tych wszystkich papierków są prawie dwukrotnie wyższe niż wykonanie owego mostka.

PARANOJA! :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy sąsiedzi z Polnej w Dębem... Ci od strony południowej...

Czy też przechodziliście przez koszmar z załatwieniem pozwolenia na wybudowanie mostka/zjazdu na działkę?

Okazuje się ,że przydrożny rów dla urzędników ma taką rangę jak rzeka. Poza projektem na mostek konieczne jest uzyskanie zgody z Wydziału Melioracji i opracowanie operatu wodnoprawnego. Dopiero wtedy można złożyć w Starostwie pozwolenie na budowę. A Starostwo za wydanie decyzji jeszcze dorzuca opłatę skarbową w wysokości 217zł.!!! Koszty tych wszystkich papierków są prawie dwukrotnie wyższe niż wykonanie owego mostka.

PARANOJA! :bash:

 

Współczuję. Na pocieszenie moja historia. Ponad 2 lata "walczyłem " z Gminą o wycięcie drzew z drogi gminnej (tak żeby energetyka mogła postawić słupy i doprowadzić prąd), na którą musiałem oddać spory kawałek swojej działki przy podziale. Drzewa wycięte w 2011, później kilka miesięcy papierologii z "odlesieniem", prąd "w trakcie realizacji"... może do końca roku doprowadzą, a mostek? ... gminny, a gmina nie ma funduszy, a ja jeżdżę starą dróżką przez pola tzn. przez 2 działki (dobrze że rodzinne, ale rodzina też wreszcie może zacząć pobierać myto :-(). Życzę optymizmu i wytrwałości na biurokratycznej ścieżce przeszkód w drodze do własnego "miejsca na Ziemi". Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostało mi po budowie sporo drzewa na więźbę trochę krokwi 6x16 i 8x18 oraz sporo różnego rodzaju słupów, murłat itp. o wymiarach 14x14, 16x16, 16x18, 18x18 18x20 i jeszcze jakieś większe. Nie mierzyłem jeszcze długości, ale w razie zainteresowania mogę pomierzyć.

Drzewo jest sezonowane.

Oddam w atrakcyjnej cenie.

Oferta aktualna do około 10 lipca, później wszystkie pozostałości wyjeżdżają do rodziców.

 

Od piszę, że nie mam desek ;)

Kontakt na priv.

Lokalizacja: Dębe Wielkie, możliwość obejrzenie w przyszłą sobotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze...

Czy możecie mi polecić kogoś sprawdzonego do wykonania drzwi wewnętrznych nietypowych (o wymiarach 2,40 x 1,15, ukrytych w ścianie pod fototapetą czyli bez widocznych zawiasów i bez opaski - wszystko na równi ze ścianą).

Oczywiście szukam fachowca nie szalejącego cenowo :)

Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów.

Pilnie poszukuję sprawdzonej ekipy od elewacji (ocieplenie + tynk + podbitka + cokół z płytki klinkierowej).

Pozdrawiam

Darek

 

Jeżeli terminy naszych prac nie kolidują ;), to mogę polecić ekipę która będzie robiła elewację u mnie. Ekipa sprawdzona robiła kilka domów w mojej okolicy, z czego jeden dom jest na wprost mojego. W razie coś to szczegóły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was analizował temat dostępności internetu bezprzewodowego w okolicy Dębe Wielkie/Celinów? Interwan odpada. Zostają jedynie technologie dużych operatorów. I teraz, kogo wybrać? Ktoś z Was robił testy jakości połączeń?

 

Ja co prawda jeszcze nie mieszkam, ale już robiłem pierwsze testy na GSM ;). W Dębe orange łapie 3G, ale potrzebna jest dodatkowa antena. Nie był to demon prędkości, ale już da się pracować. Przy okazji następnej wycieczki do Dębe chcę przetestować innych operatorów, bo zależy mi na postawieniu małego rejestratora z 4 kamerami z możliwością zdalnego podglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dębe orange łapie 3G, ale potrzebna jest dodatkowa antena.

Może i łapie, tylko o której godzinie?

Bo jak wieczorem mąż pocztę ściąga, to mi się żadna strona www nie otwiera. I tak przez kwadrans.

W Górkach orange to porażka. Interwan przy tym to śmigał jak błyskawica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

poszukuję elektryka z uprawnieniami z rejonu ZE Mińsk Maz. do wykonania przyłącza oraz załatwienia wszystkich formalności z tym związanych.

Poszukuję także wykonawcy ogrodzenia: kilkaset metrów siatki na podmurówce.

 

Czy ktoś z Was może mi pomóc i polecić jakieś osoby?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam, A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

poszukuję elektryka z uprawnieniami z rejonu ZE Mińsk Maz. do wykonania przyłącza oraz załatwienia wszystkich formalności z tym związanych.

[/b]

 

Czy ktoś z Was może mi pomóc i polecić jakieś osoby?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Pozdrawiam, A.

 

Bardzo proszę: Pan Andrzej 502-333-175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...