Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

Witam! Poszukuję namiarów na elektryka i hydraulika, najlepiej z Mińska lub okolic, solidnych

 

 

Hej ja polecam swoich,

jak narazie super ekipy i elektryk i hydraulik.

Hydraulik z okolic Siedlec Andrzej Zdunek 607580087 - robil u nas całahydraulke, piony, podłogówkę, podłaczenia kaloryferow, kompelsowo hydraulke, cierpliwy, szybka i sprawna ekipa - POLECAM

Elektryk z okolic Sulejówka Rafał Adamczyk 502 640 580 - robil u nas elektryke, alarm, domofon, szybko i sprawie im poszlo, kable rowniotko na scianacz, montaz bezpuszkowy, wszystko wg moich projektow, nie krecil nosem ze czegos sie nie da tylko sam doradzał fajne rozwiązania- POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

PRZESTRZEGAM

 

http://www.szambo-betonowe.pl sa z SULEJÓWKA

 

KOSZMAR nie polecam

 

przyjechali na montaż w ciąggu kilu dni ekspres

ale jak sie okazalo po ulewach, że szambo przecieka - nie ma odezewu, prosby od 3 tyg nie przynosza skutków.

Jednoosobowa firma, właściciel pisze sms obraźliwe typu odczep się babo, czego jeszcze chcesz.

KOSZMAR - ZERO KONTAKTU - KASA ZGARNIETA FIRMY NIE MA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja polecam swoich,

jak narazie super ekipy i elektryk i hydraulik.

Hydraulik z okolic Siedlec Andrzej Zdunek 607580087 - robil u nas całahydraulke, piony, podłogówkę, podłaczenia kaloryferow, kompelsowo hydraulke, cierpliwy, szybka i sprawna ekipa - POLECAM

Elektryk z okolic Sulejówka Rafał Adamczyk 502 640 580 - robil u nas elektryke, alarm, domofon, szybko i sprawie im poszlo, kable rowniotko na scianacz, montaz bezpuszkowy, wszystko wg moich projektow, nie krecil nosem ze czegos sie nie da tylko sam doradzał fajne rozwiązania- POLECAM

 

Ja kontaktowałem się kiedyś z Panem Adamczykiem to okazało się że nie posiada on uprawnień budowlanych, co wiąże się z tym iż ktoś firmuje Mu roboty, bo nie mógłby ich zdać do Rejonu Energetycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kontaktowałem się kiedyś z Panem Adamczykiem to okazało się że nie posiada on uprawnień budowlanych, co wiąże się z tym iż ktoś firmuje Mu roboty, bo nie mógłby ich zdać do Rejonu Energetycznego.

 

jesli chodzi o elektryka to nie wiem - ale chyba jesteś słabo poinformowany bo mi załatwiał wszystkie papiery do Zakładu Energetycznego, podbijał swoimi pieczątkami i wpisywał nr uprawnień. Jedynie co to mój kierownik budowy musiał też podbić papier ten sam do Zakładu a on całą resztę załatwiał.

Więc nie wiem za bardzo o co chodzi.

A jeśli chodzi o "firmowanie" robót to nie wiem za bardzo co to oznacza - mi wystawił fakturę ze swoimi danymi za wykonanie prac u mnie na budowie.

 

Jesli jeszcze wejdziemy w szczegóły to zamontował mi alarm bo posiada licencję II st zabezp. technicznego oraz zrobił i wystawił mi protokół rezystancji izolacji który jest niezbędny do zdania budynku do Gminy. To wszystko podbite jego pieczątką. Więc nie wiem za bardzo o co chodzi.

 

W każdym bądź razie ja bardzo polecam - i hydraulika i elektryka:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o elektryka to nie wiem - ale chyba jesteś słabo poinformowany bo mi załatwiał wszystkie papiery do Zakładu Energetycznego, podbijał swoimi pieczątkami i wpisywał nr uprawnień. Jedynie co to mój kierownik budowy musiał też podbić papier ten sam do Zakładu a on całą resztę załatwiał.

Więc nie wiem za bardzo o co chodzi.

A jeśli chodzi o "firmowanie" robót to nie wiem za bardzo co to oznacza - mi wystawił fakturę ze swoimi danymi za wykonanie prac u mnie na budowie.

 

Jesli jeszcze wejdziemy w szczegóły to zamontował mi alarm bo posiada licencję II st zabezp. technicznego oraz zrobił i wystawił mi protokół rezystancji izolacji który jest niezbędny do zdania budynku do Gminy. To wszystko podbite jego pieczątką. Więc nie wiem za bardzo o co chodzi.

 

W każdym bądź razie ja bardzo polecam - i hydraulika i elektryka:)

 

Jeśli chodzi o poinformowanie to jest chyba na odwrót.

W dokumencie jaki trzeba złożyć do rejonu energetycznego w rubryce Oświadczenie wykonawcy instalacji elektrycznej jest ewidentnie napisane:

"pieczątka imienna, nr uprawnień budowlanych i podpis Wykonawcy instalacji"

 

http://zewt.home.pl/files/1269933412/Charakterystyka_energetyczna.PDF

 

W takim razie jak mógł Tobie to podstęplować skoro czegoś takiego nie posiada.

Oczywistym jest, że ktoś to stempluje, ale na pewno nie za darmo.

Z powyższego to się właśnie nazywa firmowanie robót.

Nie ma co drążyć tematu, niektórzy wolą wziąć pana Józia z ogłoszenia: elektryka, hydraulika, płyty k-g, płytki itp, czyli jeden do wszystkiego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o poinformowanie to jest chyba na odwrót.

W dokumencie jaki trzeba złożyć do rejonu energetycznego w rubryce Oświadczenie wykonawcy instalacji elektrycznej jest ewidentnie napisane:

"pieczątka imienna, nr uprawnień budowlanych i podpis Wykonawcy instalacji"

 

http://zewt.home.pl/files/1269933412/Charakterystyka_energetyczna.PDF

 

W takim razie jak mógł Tobie to podstęplować skoro czegoś takiego nie posiada.

Oczywistym jest, że ktoś to stempluje, ale na pewno nie za darmo.

Z powyższego to się właśnie nazywa firmowanie robót.

Nie ma co drążyć tematu, niektórzy wolą wziąć pana Józia z ogłoszenia: elektryka, hydraulika, płyty k-g, płytki itp, czyli jeden do wszystkiego,

 

szkoda gadać, ja będę przystawać przy swoim. Widziałam wszystkie jego dokumenty uprawniające do wykonywania prac. Uprawnienia elektryczne a nie budowlane, on domów nie buduje tylko robi elektrykę i alarmy.Nie zwykłam zatrudniac ludzi bez dokumentów i tego sie trzymam.

Wielu znajomych korzystało z jego usług i załatwiał im papiery w ZEWT czy STOENIE.

 

Bardzo nie lubię jak się niesłusznie posądza bardzo dobrych fachowców. A pana Józia ze stodoły do wszystkiego to pewnie ty wziąłeś i jesteś zadowolony:)

więc pozostańmy przy swoim:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda gadać, ja będę przystawać przy swoim. Widziałam wszystkie jego dokumenty uprawniające do wykonywania prac. Uprawnienia elektryczne a nie budowlane, on domów nie buduje tylko robi elektrykę i alarmy.Nie zwykłam zatrudniac ludzi bez dokumentów i tego sie trzymam.

Wielu znajomych korzystało z jego usług i załatwiał im papiery w ZEWT czy STOENIE.

 

Bardzo nie lubię jak się niesłusznie posądza bardzo dobrych fachowców. A pana Józia ze stodoły do wszystkiego to pewnie ty wziąłeś i jesteś zadowolony:)

więc pozostańmy przy swoim:)

 

Jestem za :)

Ale zaznaczam, że nikogo nie posądzam po prostu sam jak szukałem to się dowiadywałem i taką odp dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

JUŻ NIEAKTUALNE !

mam do oddania pozostałości po budowie

 

Styropian Austrotherm EPS 70-040 frezowany 15cm - 2 paczki

Styropian podłogowy EPS-037 Austrotherm 5cm - 2 paczki

Wełna Rockwool Toprock 10cm - 2 rolki po 5m2

Zaprawa do klejenia siatki do styropianu Styrolux Z - 2 worki po 25kg.

 

W zamian oczekuję 5 Żuberków butelkowych lub 2 duże czekolady :) lub może coś innego zaproponujesz.

 

Transport do uzgodnienia, mogę podrzucić w odległości do 15 km od Glinianki gm. Wiązowna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy sąsiedzi ,jak zabezpieczacie swoje budowy przed kradzieżą?,na naszą włamali się już drugi raz ,ostatnio z soboty na niedzielę ,zdążyli też obrobić sąsiada.Nie przeszkadzały zamieszkałe w pobliżu domy.czy alarm waszym zdaniem to wystarczająca przeszkoda dla złodzieja?

 

Ja mam u siebie alarm z powiadomieniem gsm, co bym mógł sam z kijem zareagować i na razie żadne mendy się nie kręcą. A sąsiada obrobili do cna nawet cement wzięli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestrzegam przed facetem od wykończeniówki, glazury, elewacji DARIUSZ ŚWIĄTEK jest z Woli Grzybowskiej/Wesołej - sparataczył nam prace na budowie, zamówił o 20 m2 płytek za dużo, zamówił 10 wiader elewacji za dużo.Prace ciągneły się 5 razy dlużej niż normalnie, kasę wyciągał na maxa, a na koniec zwinął swoje rzeczy i uciekł - zostawił nas z niedokończonymi pracami na lodzie i z mnóstwem materiałów i roboty nie zrobionej, długo by pisać ... ahhh szkoda gadać.

Najlepiej nie ufać pozornie wyglądającym ludziom.

Nie odbiera telefonów - TRAGEDIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drodzy sąsiedzi ,jak zabezpieczacie swoje budowy przed kradzieżą?,na naszą włamali się już drugi raz ,ostatnio z soboty na niedzielę ,zdążyli też obrobić sąsiada.Nie przeszkadzały zamieszkałe w pobliżu domy.czy alarm waszym zdaniem to wystarczająca przeszkoda dla złodzieja?

 

1. Ogrodzenie, może być siatka leśna na stemplach.

2. Alarm po wstawieniu okien. Można z powiadomieniem GSM i lecieć z kijem lub z monitoringiem agencji ochrony (nie mylić z monitoringiem wideo). Ja mam podłączoną do agencji, bo w godzinach pracy kto miał by przyjechać.

W garażu blaszanym też mam czujkę (dualną, nie zewnętrzna). Kabel idzie ziemią, rów na kabel sam musiałem wykopać.

3. Na zewnątrz to chyba tylko kilka halogenów z czujnikiem ruchu.

 

AD2. Miałem dwa fałszywe alarmy. Gdy wleciało ptaszysko pod okapem i po zaklejeniu okien folią (zaciąganie ciepłego powietrza w wiatrołapie). Sprawa fałszywych alarmów i jak ich uniknąć była poruszana w innych tematach nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ogrodzenie, może być siatka leśna na stemplach.

2. Alarm po wstawieniu okien. Można z powiadomieniem GSM i lecieć z kijem lub z monitoringiem agencji ochrony (nie mylić z monitoringiem wideo). Ja mam podłączoną do agencji, bo w godzinach pracy kto miał by przyjechać.

W garażu blaszanym też mam czujkę (dualną, nie zewnętrzna). Kabel idzie ziemią, rów na kabel sam musiałem wykopać.

3. Na zewnątrz to chyba tylko kilka halogenów z czujnikiem ruchu.

 

AD2. Miałem dwa fałszywe alarmy. Gdy wleciało ptaszysko pod okapem i po zaklejeniu okien folią (zaciąganie ciepłego powietrza w wiatrołapie). Sprawa fałszywych alarmów i jak ich uniknąć była poruszana w innych tematach nie raz.

 

My też zabezpieczaliśmy dom alarmem, najpierw było powiadomienie sms a później agencja ochrony, nie mieliśmy fałszywych alarmów bo mąż pracuje w tej branży:D tak więć mogliśmy spokojnie spać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku polecałam na forum firmę z oknami OSCAR Domański Andrzej, mają sklep na 11 Listopada przy rynku. Kupiłam od nich okna Vetrex. Otóż przed zakupem i sam montaż odbył się bardzo miło i sympatycznie. Gdy jednak zareklamowałam okno balkonowe to okazało się, że Pan jest bardzo niemiły, wręcz chamski. Dźwignia zamykająca słupek ruchomy zacięła się i nie chciała opaść, w związku z tym okno się nie zamykało, przyjechał Pan monter pod moją niestety nieobecność, coś zrobił, na siłę jakoś zamknął, ale bardzo wygiął przy tym tą dźwignię na zewnątrz. Tłumaczył się odkształcaniem okien pod wpływem słońca. Po miesiącu ta sama usterka, zadzwoniłam więc i usłyszałam od pana właściciela, że poprzednim razem to okno się nie zamykało, bo ja nie zamknęłam po prostu słupka ruchomego, więc teraz też go nie zamknęłam i ja (głupia idiotka) nie mogę dlatego zamknąć okna. I on nie będzie ze mną zresztą dyskutował o tym i odesłał mnie do producenta okien. Odradzam wszystkim zakup u tego pana, bo będą mieli takie same problemy jak ja przy ewentualnej reklamacji. Na zasadzie jak chcesz kupić to jesteś najlepszym klientem, ale po zakupie to mają cię gdzieś. Złożyłam reklamację w Vetrex i czekam na odpowiedź. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze-Budowlańcy, korzystając z Waszych doświadczeń, ile może kosztować wymurowanie ścian fundamentowych z 1000 bloczków, bo jak mi facet rzucil cene, to usiadem. Chodzi o samo murowanie, bez izolacji i innych dodatków. A może możecie kogoś polecić, kto zrobi to TANIO - SZYBKO - SOLIDNIE :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...