Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

ja raczej mam odmienne zdanie z tym piciem i terminowością. Przy nas nie pili ale butelki i puszki wokół były

 

Opiszę swoje doświadczenie bardziej szczegółowo. Niech czytający osądzą.

 

Piwo na budowie dla zgaszenia pragnienia to normalna sprawa. Taka natura. Taka branża.

Nie widziałem więcej, jak jedno na głowę i to tylko w słoneczne dni.

 

Fundamenty rozpoczęli o czasie. Przerwy w pracy ograniczały się do przerw technologicznych. Zawsze przyjeżdżali w umówiony dzień na 7.00, pracę kończyli o 16.30. Majster trochę uparty i narwany, znaczy "prędki" i czasami trzeba było postawić na swoim.

 

Mam porównanie do doświadczeń moich znajomych, rodziny i naprawdę nie mogę narzekać. Mogłem wybrać ekipę inżyniera, co robi na klej i zaczyna od poziomicy laserowej ale to nie w tych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

na wiosnę ruszamy z budową w Barczącej koło Mińska Maz. Szukamy solidnej, sprawdzonej ekipy za rozsądne pieniądze do wykonania stanu surowego zamkniętego. Możecie kogoś polecić ?

 

Z Cegłowa na granicy z Mienią (lepszy dojazd od Mieni za torami w lewo, ma reklamę przy bramie) Mikusek albo Mikuska -nie pamietam 25 757 08 07 syn lub 25 757 00 21 ojciec robią razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania 19 worków (25kg) tynku CERESIT CT 34. Data ważności 04/2013.

Produkt nowy, oryginalny, nieuszkodzony. Pozostałość po budowie.

 

Więcej informacji nt. produktu na stronie producenta http://www.ceresit.pl/produkty/produkty-do-tynkowania-malowania-i-ocieplania-budynkow/tynki/ct-34.

Odbiór osobisty Warszawa-Rembertów.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt:

[email protected]

tel: 536901282

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoje doświadczenie bardziej szczegółowo. Niech czytający osądzą.

 

Piwo na budowie dla zgaszenia pragnienia to normalna sprawa. Taka natura. Taka branża.

Nie widziałem więcej, jak jedno na głowę i to tylko w słoneczne dni.

 

Fundamenty rozpoczęli o czasie. Przerwy w pracy ograniczały się do przerw technologicznych. Zawsze przyjeżdżali w umówiony dzień na 7.00, pracę kończyli o 16.30. Majster trochę uparty i narwany, znaczy "prędki" i czasami trzeba było postawić na swoim.

 

Mam porównanie do doświadczeń moich znajomych, rodziny i naprawdę nie mogę narzekać. Mogłem wybrać ekipę inżyniera, co robi na klej i zaczyna od poziomicy laserowej ale to nie w tych pieniądzach.

 

 

ja też nie mam najlepszych doświadczen z tą ekipą.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kogoś do zamontowania ogrodzenia betonowego. Ogrodzenie zamówiliśmy z firmy z okolicy Łodzi i oni nam zamontowali tyle ile zdążyli w 1 dzień, do reszty chcemy wziąć kogoś z okolicy - znacie kogoś kto robi taki rzeczy? bo szukałam w internecie, ale niestety nic nie znalazłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wiosnę ruszamy z budową w Barczącej koło Mińska Maz. Szukamy solidnej, sprawdzonej ekipy za rozsądne pieniądze do wykonania stanu surowego zamkniętego. Możecie kogoś polecić ?

 

Polecam naszą ekipę: Darek Filipek z Mińska 668-115-375. Solidnie,porządnie, bez opóźnień i cenowo ok. Budowali nam dom po sąsiedzku (Zakole Wiktorowo) :) Jesteśmy bardzo zadowoleni, nawet tynkarze nie narzekali, że coś nie tak. Naprawdę polecam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania kontener mieszkalny. Niestety nie mam chwilowo zdjęć. Jak ktoś będzie zainteresowany to mogę podesłać w sobotę.

Kontener jest stalowy, nowszy typ, ale trochę podrdzewiały. Jest w nim elektryka, okratowane okno, drzwi z porządnym zamknięciem antywłamaniowym.

Kontener jest do obejrzenia w Dębe Wielkie, cena 2tys zł do małej negocjacji.

Kontener będzie do odebrania po 15 listopada. Na razie jeszcze jest w użytku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję kogoś do zamontowania ogrodzenia betonowego. Ogrodzenie zamówiliśmy z firmy z okolicy Łodzi i oni nam zamontowali tyle ile zdążyli w 1 dzień, do reszty chcemy wziąć kogoś z okolicy - znacie kogoś kto robi taki rzeczy? bo szukałam w internecie, ale niestety nic nie znalazłam.

 

U mnie panowie kończą w połowie następnego tygodnia może we wtorek 240m/b ogrodzenia w rejonie Sulejówka co prawda dojeżdzają, ale jak nie przeszkadza bo Panowie 7 rano są na budowie i pracują cały dzień. Miałam problem ze znalezieniem ekipy za rozsądne pieniądze bo proponowali 140złza m/b nawet na tym forum prosiłam miesiąc temu w końcu stolarz od schodów dał namiar na nich. Jak chcesz to zadzwoń do mnie to się ich zapytam bo jeszcze będą kłaść mi kostkę może za 2 tyg. 500-212-879

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących. Na wiosnę planuję zacząć budowę domu niedaleko Dębego i przeczytałam wszystkie 154 str. tego wątku. Jest tu naprawdę ogrom przydatnych informacji. Ale mam pytanie, na które nie znalazłam odpowiedzi: dostałam z PGE Dystrybucja (zakład energetyczny) umowę o przyłączenie do sieci, w której jest napisane, że zgadzam się na nieodpłatne udostępnienie im swojej nieruchomości w celu budowy, rozbudowy, naprawy, (...), i jako zabezpieczenie tego ich prawa - ja na ewentualne żądanie PGE ustanowię nieodpłatną służebność przesyłu wzdłuż linii przebiegu sieci, w formie aktu notarialnego z wpisem do księgi wieczystej. Czy ktoś z was też miał taki zapis w umowie? Czy trzeba się na to zgodzić, czy też można negocjować? Oczywiście rozumiem, że muszą mieć dostęp do linii na mojej działce - to jasne, ale chodzi mi o ten akt notarialny i wpis do KW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar założyć alarm w domu, okablowanie ponad 2 lata temu wykonał mi Solid Security. Teraz pozostaje zakup i montaż centrali, czujek itp. oraz podpisanie umowy na ochronę. Możecie podzielić się jakimiś doświadczeniami z kim najlepiej się dogadać? Solid, Juventus, Ikar? A może montaż osprzętu niech wykona jakaś niezależna firma? Z góry dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar założyć alarm w domu, okablowanie ponad 2 lata temu wykonał mi Solid Security. Teraz pozostaje zakup i montaż centrali, czujek itp. oraz podpisanie umowy na ochronę. Możecie podzielić się jakimiś doświadczeniami z kim najlepiej się dogadać? Solid, Juventus, Ikar? A może montaż osprzętu niech wykona jakaś niezależna firma? Z góry dziękuję za rady

 

Jeśli chodzi o agencję to ja polecam Juwentus, do montażu systemu najlepiej wybrać kogoś z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar założyć alarm w domu, okablowanie ponad 2 lata temu wykonał mi Solid Security. Teraz pozostaje zakup i montaż centrali, czujek itp. oraz podpisanie umowy na ochronę. Możecie podzielić się jakimiś doświadczeniami z kim najlepiej się dogadać? Solid, Juventus, Ikar? A może montaż osprzętu niech wykona jakaś niezależna firma? Z góry dziękuję za rady

 

Ja też uważam, że lepiej osobę z zewnątrz. Z tego co ja się dowiadywałam przy montażu osprzętu to te wszystkie firmy oochroniarskie mają sprzęt ściągany tylko i wyłącznie dla nich z Chin i produkowany dla nich nie dostępny w sklepach, jakies tanie g...

U mnie intslowal Pan Rafał Adamczyk tel. 502 361 976

 

Pozdrawiam,

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że lepiej osobę z zewnątrz. Z tego co ja się dowiadywałam przy montażu osprzętu to te wszystkie firmy oochroniarskie mają sprzęt ściągany tylko i wyłącznie dla nich z Chin i produkowany dla nich nie dostępny w sklepach, jakies tanie g...

U mnie intslowal Pan Rafał Adamczyk tel. 502 361 976

 

Pozdrawiam,

Monika

 

Dziękuję. Widzę, że chyba i ja pójdę w kierunku - montaż osoba niezależna.

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Widzę, że chyba i ja pójdę w kierunku - montaż osoba niezależna.

Pozdrawiam

Marcin

 

wzystko zalezy gdzie sie budujesz. Jesli w Debe Wielkie to Solid. Juwentus stacjonuje w Halinowie a Ikar to firma która warto miec ale tylko jesli mieszkasz w Mińsku bo tam maja baze i tam stacjonuja ich załogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzystko zalezy gdzie sie budujesz. Jesli w Debe Wielkie to Solid. Juwentus stacjonuje w Halinowie a Ikar to firma która warto miec ale tylko jesli mieszkasz w Mińsku bo tam maja baze i tam stacjonuja ich załogi

 

Znajomy miał Solid, przez ponad miesiąc nie działał mu nadajnik i nikt go nawet nie poinformował o tym fakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam, że lepiej osobę z zewnątrz. Z tego co ja się dowiadywałam przy montażu osprzętu to te wszystkie firmy oochroniarskie mają sprzęt ściągany tylko i wyłącznie dla nich z Chin i produkowany dla nich nie dostępny w sklepach, jakies tanie g...

U mnie intslowal Pan Rafał Adamczyk tel. 502 361 976

 

Pozdrawiam,

Monika

 

Jestem związany z tą branżą od kilku lat i takie bajki często sprzedają "niezależni wykonawcy", którzy nie mogą znaleźć zleceń.... Wszystkie firmy ochroniarskie robią tanio, bo klient prawie zawsze chce najtaniej. Jeżeli ma być tanio to sprzęt musi być też z najniższej półki. Jeżeli ktoś chce coś lepszego to każda firma ochroniarska z którą miałem do czynienia (a raczej ich instalatorzy) mogą zainstalować coś lepszego. Droższy sprzęt, większa kasa z marży, większy zysk dla firmy. To tak dla sprostowania jeżeli chodzi o sam sprzęt.

 

Problem z firmami ochroniarskimi polega na niskiej jakości usługach. Ludzie, którzy instalują im sprzęt idą na ilość a nie na jakość. Po prostu żeby zarobić muszą zainstalować tych systemów więcej. Jak czasami otwiera się obudowę systemu alarmowego po takim instalatorze firmy ochroniarskiej to można przeżyć szok. Ci instalatorzy ze względu na ograniczenia czasowe nie mówią, a tym bardziej nie włączają żadnych funkcji "dodatkowych". Na prośbę o zrobienie "tego i tego" mówią, np. że się nie da. A jeżeli się powie, że kolega ma taki sam model centrali i ma tą funkcję, to powiedzą, że ma starszy soft. Oni zainstalowali płytę z nowszym bezpieczniejszym oprogramowanie i już nie ma tamtej możliwości. Oczywiście ze względu na bezpieczeństwo i gwarancję nie mogą zmienić oprogramowania na starsze. To tylko przykład.

Kolejny problem z instalatorami firm ochroniarskich to duża rotacja pracowników. Jednego dnia przychodzi do Ciebie instalator Miecio, a drugiego Kazio. Każdemu oczywiście trzeba tłumaczyć wszystko od początku. Jeden coś zmieni, drugi pomyślał, że ten pierwszy zrobił coś przez pomyłkę i to poprawi...

 

Kiedyś w naszej firmie na okresie próbnym był były pracownik firmy ochroniarskiej ns "S". Niestety po mimo kilku lat doświadczenia, sprawiał wrażenie jakby dopiero zaczynał. Praktycznie wszystko po nim trzeba było poprawiać.

 

Oczywiście nie piszę, że tak jest z instalatorami każdej firmy ochroniarskiej, ale przynajmniej z 10-ma większymi, z którymi miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Ruszamy z budową naszego wymarzonego domku tego projektu http://www.tooba.pl/projekt-domu-Karmelita/a,s_pd,idp,16446.html . Obecnie szukamy ekipy budowlanej która nam go wybuduje do stanu surowego otwartego. Może znacie polecone firmy które budują z własnych materiałów. Jak na razie mamy 2 opcje:

1. 45 tys. zł sama robocizna i my kupujemy materiały

2. 140 tys. - z materiałami , robocizną, sprzętem

 

Bardzo proszę o pomoc... nie mam zielonego pojęcia czy to dobre ceny, czy można wybudować taniej (bez uszczerbku na jakości). Za każdą odpowiedź dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...