Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

potrzebuję zrobić tynk na kominach i na ściankach szczytowych przed położeniem blachy na dach - czy macie jakieś namiary na sprawdzoną ekipę ? Zależy mi na tym aby zrobili to w tym tygodniu.

 

o tej porze roku to strach tynkowac kominy (zima za pasem) jesli nie kładziesz blachy w tym roku to lepiej się wstrzymaj do wiosny.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli piszesz że strop sie opuścił to nic nowego. Każdy tak ma i wystarczy wejść na drabinę i strzelić okiem abż sie przekonać że na środku kazdego jest nieco upuszczony - nie przejmuj się tym bo praw fizyki nie uszukasz. Kazdy strop się ugina w dół pod swoim ciężarem i całego poddasza. ...

 

Strop może się opuścić tylko tyle, ile potem można tynkiem poprawić. Powiedzmy maksymalnie 1,5 cm. W starym (monolit) i nowym (teriva) budownictwie nie widziałem stropów opuszczonych na tyle, aby było to widoczne bez drabiny.

 

Wykonawca na środku pomieszczeń powinien stemplować wyżej, tak, aby po zdjęciu szalunków(nie wcześnie jak po 30 dniach) uzyskać poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strop może się opuścić tylko tyle, ile potem można tynkiem poprawić. Powiedzmy maksymalnie 1,5 cm. W starym (monolit) i nowym (teriva) budownictwie nie widziałem stropów opuszczonych na tyle, aby było to widoczne bez drabiny.

 

Wykonawca na środku pomieszczeń powinien stemplować wyżej, tak, aby po zdjęciu szalunków(nie wcześnie jak po 30 dniach) uzyskać poziom.

 

No u nas niestety widać to gołym okiem po położeniu tynków. teraz jak już wyschły to mniej. Ja to już i tak za każdym razem bedę widzieć.. No ale cóż zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dołączylam, rozpoczelam nowa dyskusję, ale widzę ze "życie" toczy sie w tym wątku.

Mam pytanie o plytki undefasa calacatta, czy ktoś ma, widział, wie gdzie można obejrzeć. Znalazłam je w sklepie internetowym na zdjęciach wyglada super ale wiemy wszyscy ze obecnie to na prawdę o ńiczym nie świadczy;)

Będę wdzięczna za podpowiedź gdzie sa / jak wyglądają itp.

Ps. Buduje w Chrosli,

Pozdrawiam wszystkich budujących w okolicy Mińska

 

A może polecacie ekipy wykończeniowe, za chwile będę na etapie podłóg, gres parkiet (jak kasa pozwoli) sufity podwieszane itp. Wiem ze może powinnam przejrzeć wszystkie strony wątku ale może będzie ktoś tak miły i poleci bezpośrednio mi ekipę z której był bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam właśnie dołączylam, rozpoczelam nowa dyskusję, ale widzę ze "życie" toczy sie w tym wątku.

(...)

A może polecacie ekipy wykończeniowe, za chwile będę na etapie podłóg, gres parkiet (jak kasa pozwoli) sufity podwieszane itp. Wiem ze może powinnam przejrzeć wszystkie strony wątku ale może będzie ktoś tak miły i poleci bezpośrednio mi ekipę z której był bardzo zadowolony.

 

My również witamy!

Polecam parkiet z Wołomina Stol-Dom. Średnio cena parkietu dębowego wyszła mi 55zł/m2. Można z nimi negocjować ceny, szczególnie gdy bierze się końcówki magazynowe.

Natomiast mój parkieciarz brał 40zł/m2. Dokładny, ale bardzo wolny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu ktoś przekierowywał na link opisujący jego własną akcję "odbiór domu", czy ktoś z forumowiczów wie gdzie to było bo nie mogę znaleźć? A może ktoś chętny "w pigułce" opisze przebieg takiej procedury? Dziś olśniło nas, że musimy się z kopyta zabrać za odbiór domu, w poniedziałek wybieram się do starostwa w mińsku i pewnie wiele się dowiem, ale do kwietnia musimy to załatwić a póki co nie wiemy jak to ugryźć:) Proszę o wskazówki:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

mam do sprzedania ładny gres wloskiej firmy w dobrej cenie 20m2

 

http://www.italiantilewarehouse.co.uk/index.php?page=viewproduct&pid=155

taki jak na zdjęciu w linku tylko rozmiar 45x45 w razie chęci obejrzenia jak leży na tarasie mogę przesłać zdjęcia jak jest ułozony u mnie. Bardzo ładny i pożadny w dobrej cenie - ZAPRASZAM NA priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu ktoś przekierowywał na link opisujący jego własną akcję "odbiór domu", czy ktoś z forumowiczów wie gdzie to było bo nie mogę znaleźć? A może ktoś chętny "w pigułce" opisze przebieg takiej procedury? Dziś olśniło nas, że musimy się z kopyta zabrać za odbiór domu, w poniedziałek wybieram się do starostwa w mińsku i pewnie wiele się dowiem, ale do kwietnia musimy to załatwić a póki co nie wiemy jak to ugryźć:) Proszę o wskazówki:)

 

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?130041-Powr%C3%B3t-do-korzeni-czyli-buduj%C4%99-Planet%C4%99-2/page10

o to chodziło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże mi miło że zostałam ekspertem odbiorowym:yes: jeśli komuś nie chce się czytać mojego dziennika to polecam strony dotyczące samego odbioru z 05 lipca 2010r, 31.01.2011r, 22.03.2011r.

Certyfikat energetyczny zrobiła mi pani Joanna Wielgopolan tel. 605-281-217 [email protected] za całe 69zł !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...