Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

a ja mam działkę 80x30m i obsadziłam ją: na końcu zwykłymi świerkami ( niedrogo kupione przy drodze na Cisie, pierwsze zabudowania po lewej strony jadąc od Warszawskiej) i brzozami kopanymi samosiejkami, z jednej 80-metrowej strony pomieszane jarzębiny w odmianach część to zwykłe wykopane z lasu, kaliny, bzy, jaśminy, świdośliwa, pęcherznice, forsycje, brzozy poprzeplatane jałowcami, świerkami serbskimi i złotymi tujami, z prawej gdzie mam lubianych sąsiadów:cool: niższe krzewy - jaśminy, pęcherznice które sama rozmnażam, bzy, złotlin japoński, borówki amerykańskie, jagody kamczackie, aronie.

Front szerokości 30m jest bardziej reprezentacyjny.

Osobiście nie lubię szpaleru tuj ale rzecz gustu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do sprzedania przyczepkę kempingową - tabbert 4800 (dł/szer)6,35[m] / 2,08[m], 4-5 osobowa - dzielnie służyła podczas budowy domu. Przegląd skończył się rok temu, ważne OC. Dla zainteresowanych mogę wysłać zdjęcia na priva, lokalizacja Sulejówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety w tym wypadku duży plac przyciera nosa ;)

 

W sumie też bym odradzała tuje, pomijając wygląd i cenę.

Jeśli chcesz sadzić gęsto i szybko osiągnąć zimozielony parawan, to będziesz musiała ten żywopłot ciąć. Kupa roboty do końca życia.

Jeśli pomiędzy tujami zostaną dziury, to w sumie wszystko jedno jakie to będą krzewy czy drzewka. Równie dobrze mogą być jakieś liściaste - najlepiej takie, które nadają się na żywopłoty nieformowane np. dereń, jaśminowce, pęcherznice (uwaga! mocno się rozsiewa) tawuły, kaliny i co sobie tylko wymarzysz.

Taki żywopłot, jeśli na być cały sezon ozdobny, dobrze posadzić jako mieszany, z różnych krzewów, które zakwitną w różnym czasie.

I jeszcze jedna uwaga - są krzewy, które na dole się ogałacają np. lilaki, perukowce, te dobrze podsadzić z przodu czymś mniejszym i bardziej zwartym. Dobór zależy od efektu, który chcesz osiągnąć.

U mnie frontowy płot jest niski, 120 cm, obsadzony z zewnątrz tawułą szarą (przy zacięciu ogrodniczym jedno cięcie w sezonie, nie podlewam, nie pryskam) - jak tawuła przekwita to służy za zielone tło dla róż, które puszczone są na płocie od środka.

Najszybszą i najtańszą zasłonę osiągniesz pnączami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też bym odradzała tuje, pomijając wygląd i cenę.

Jeśli chcesz sadzić gęsto i szybko osiągnąć zimozielony parawan, to będziesz musiała ten żywopłot ciąć. Kupa roboty do końca życia.

Jeśli pomiędzy tujami zostaną dziury, to w sumie wszystko jedno jakie to będą krzewy czy drzewka. Równie dobrze mogą być jakieś liściaste - najlepiej takie, które nadają się na żywopłoty nieformowane np. dereń, jaśminowce, pęcherznice (uwaga! mocno się rozsiewa) tawuły, kaliny i co sobie tylko wymarzysz.

Taki żywopłot, jeśli na być cały sezon ozdobny, dobrze posadzić jako mieszany, z różnych krzewów, które zakwitną w różnym czasie.

I jeszcze jedna uwaga - są krzewy, które na dole się ogałacają np. lilaki, perukowce, te dobrze podsadzić z przodu czymś mniejszym i bardziej zwartym. Dobór zależy od efektu, który chcesz osiągnąć.

U mnie frontowy płot jest niski, 120 cm, obsadzony z zewnątrz tawułą szarą (przy zacięciu ogrodniczym jedno cięcie w sezonie, nie podlewam, nie pryskam) - jak tawuła przekwita to służy za zielone tło dla róż, które puszczone są na płocie od środka.

Najszybszą i najtańszą zasłonę osiągniesz pnączami.

 

Witam:)

 

dzięki za info i pomoc:)

Już wiem mniej więcej co chcę osiągnąć i gdzie. Pas tuj będzie a raczej już jest aby odgrodzić się od wścibskich sąsiadów a przed nimi mnóstwo różnych pięknych krzaczków, drzewek - tawułe też już mam i inne wymienione przez Ciebie :) kwitnie pięknie :)

Tuje mają służyć jako płot osłaniający a dla ozdoby sadzę inne rośliny :):) w każdym bądź razie mam co robić :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witajcie,

 

Szukam dobrej ekipy do zrobienia stanu "0" w Dębem Wielkim (wykop, fundamenty, zasypanie z zagęszczeniem). Firma powinna być solidna/uczciwa ponieważ zaczynam budowę na odległość. Czytałem dobre komentarze o C.S Bud Cichocki z Długiej Szlacheckiej, o Marbud Paweł Rudnik - potwierdzacie czy coś się może zmieniło? Może jeszcze jakichś dobrych ludzi znacie?

 

Potrzebuję tylko stan "0" ponieważ będę budował dom z bali.

 

Dziękuję za pomoc

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CLEVERHOME- Inteligentny dom , Zabezpieczenia i multimedia

Witam Serdecznie,

Mam zaszczyt zaprezentować Państwu firmę Cleverhome, która to specjalizuje się między innymi w profesjonalnych instalacjach:

- Monitoringu , kamer i urządzeń rejestrujących

- Sieć lokalna (Internet przewodowy i bezprzewodowy Wi-Fi)

- Systemów alarmowych i kontroli dostępu

- Automatyki budynkowej (system FIBARO) , Kontrola całego obiektu miedzy innymi : Oświetlenie , ogrzewanie , klimatyzacja itp. z jednego miejsca za pomocą komputera lub tabletu

- Wszelkiego rodzaju instalacje niskonapięciowe

- Nagłośnienia wielostrefowego

- Projektorów ,ekranów głośników

- Projektujemy i budujemy instalacje z wykorzystaniem światłowodów

Realizujemy dostawy i montaż sprzętu RTV typu: Telewizory, odtwarzacze, wzmacniacze, głośniki.

Wykonujemy darmowe wyceny, każda realizacja jest poprzedzona dokładnymi oględzinami budynku oraz konsultacjami z inwestorami.

Posiadamy dobrą i zgraną kadrę doświadczonych inżynierów. Mamy bardzo dużo wykonanych instalacji potwierdzonych referencjami. Na stałe współpracujemy z wieloma dostawcami dzięki czemu zawsze jesteśmy w stanie zaproponować konkurencyjne ceny.

Zapraszamy na nasze strony internetowe:

http://www.cleverhome.pl

https://www.facebook.com/CleverhomeInteligentnyDom

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi usługami, to bardzo prosimy o kontakt tel.: 790-255-367 lub mail: [email protected]

Pozdrawiam,

Paweł Mrozek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam do sprzedania płytkę PASTORELLI ALABASTRO - bardzo ładna płytka 45x45 za pół ceny 40zł za m2

płytka włoska http://www.sklepy24.pl/sklep/inserto...x45-noce/32491 tu pokazana jest płytka i cena. Niestety mój wykonawca kupił 2razy za dużo chyba z myślą że pod moją nieobecność wyniesie odemnie z domu do swojego. Ja przyłapałam wcześniej i pogoniłam. Na swoim tarasie położyłam ale zostało drugie tyle.

Płytka naprawdę prezentuje się bardzo dobrze. Jest bardzo twarda i trwała. Nie widać na niej brudu a to jest wg mnie największa jej zaleta.

Może komuś się spodoba. Polecam.

Monika

 

Odbiór osobisty - OKUNIEW

tel. 502 361 976 - Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...