Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

bazowałem na danych dot. ceny nośnika za 1kWh z jakiejś gazety. Z tego , co pamiętam, to było 1kWh z groszku to 9 gr, z pelletu 11 gr. Tylko przy pelletach nie dokładałem grzania wody grzałką w sezonie letnim, a przy groszku tak.

Wynik roczny był w totalu:

 

PC 816,94

Prąd 2450,81

Gaz butla 2580,6

Gaz siec 1458,6

Groszek 1400,44

Pellet 1184,83

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Jeśli ktoś teraz tak jak ja kupuje materiały to ostrzegam przed firmą "Styropmin", ma bardzo drogie materiały i np. cegła z betonu komórkowego kosztuje 14,20 zł a dla porównania w Replinie kosztuje 9 zł. Na innych materiałach też jest spora różnica.

 

No my w końcu zaczynamy budować.

 

niutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo betonu komórkowego to znalazłem w garwolinie hurtownię która sprzedaje beton komórkowy po 7 zł. A może już ktoś sie dowiadywał co i jak, bo też sie rozglądam za materiałem, skoro mi majster przełożył stan zero na wiosnę.....

aha podaje link:

 

http://www.allegro.pl/item255491411_gazobeton_beton_komorkowy_szary_promocja_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - wiem, że może to nie jest idealne miejsce na moje pytanie, ale wydaję mi się, że znacie realia okolic Mińska i najlepiej mi będziecie mogli pomóc.

 

Otóż mam okazję kupić działkę w okolicy Celinowa, to jest kilka km w dół od Dębe Wielkie (ok. 7km), działka jest rolna, dojazd przez min. 3-4 km po szutrówce (ale ponoć wkrótce ma być asfalt), jest chyba tylko prąd, wokoło praktycznie pusto. Działka ma wielkość nieco ponad 1ha za cenę ok 14zł/m2 (być może uda mi się nieco zejść).

 

Czy waszym zdaniem to jest dobra cena, działka jest nieco przydroga i za duża jak dla mnie, ale jeśli to dobra okazja, to może bym ją kupił. W przyszłości zamierzam tam wybudować dom (na 3k m2), resztę chciałbym odsprzedać. Ponoć dom można budować już teraz, jako siedlisko, a po wybudowaniu domu można ten 1ha podzielić na 3 działki po 3k m2 i odsprzedać. Wiem, że ceny są bardzo zróżnicowane (oglądałem działkę jakieś 15 km dalej - bardziej na północ od Mińska i ceny zaczynały się nawet od 3zł m2

 

Jak wogóle wyglądają dojazdy z ok. Mińska do Wawy, czy zmieszczę się do centrum w 1h (max 1,5h) - jak waszym zdaniem wyglądają perspektywy w związku z A2 - będzie wtedy dużo szybciej? Czy wogóle jest sens kupować działkę tak daleko - z Celinowa do Ostrobramskiej jest ok 28km.

 

Jeśli coś pokręciłem z działami to proszę Moda o przesunięcie posta do właściwego.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszej części to nie jestem w stanie Ci nic konkretnego powiedzieć. Może tylko tyle, że sama bym to kupiła teraz. I chyba nie nastawialabym się że tak łatwo by byłi po budowie podzielić resztę i sprzedać. Sprawdź w urzędzie zanim kupisz czy z tym siedliskiem jest tak jak Ci mówią.

 

Jak wogóle wyglądają dojazdy z ok. Mińska do Wawy, czy zmieszczę się do centrum w 1h (max 1,5h) - jak waszym zdaniem wyglądają perspektywy w związku z A2 - będzie wtedy dużo szybciej? Czy wogóle jest sens kupować działkę tak daleko - z Celinowa do Ostrobramskiej jest ok 28km.

 

Co do dojazdu. Ja mieszkam w Dębem pół kilometra od głównej trasy. Wjazd samochodem do centrum Warszawy zajmuje nam od 45 do 90 minut. W moim przekonaniu autostrada nie wiele zmieni chyba, że zamierzasz nią jeździć. Korki są w Warszawie najczęściej i są spowodowane transportem lokalnym. Natomiast koleją wjeżdża sie do centrum Warszawy w 40-45 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i czekam na dalsze opinie. Kojarzycie wogóle gdzie leży ten Celinów - jakoś ta lokalizacja średnio do mnie przemawia, choć z drugiej strony mam obawę, że za rok nawet w tej okolicy działki będą po 50zł za m2.

 

Możecie podać jakieś orientacyjne ceny działek rolnych lub budowlanych z waszych okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę

 

Niutek - super, że zaczynacie, pogoda ma nam dopisywać :D :D :D

 

Odkąd zmieniłam ekipę murarzy - tu wielkie serdeczne dzięki dla Yar65, ściany rozsnął nadspodziewanie szybko. Nie ukrywam, że sprawia nam to tyle radości, że aż łza się kręci w oku.

 

Powiedzcie proszę, gdzie kupowaliście terivę ?

 

Ja dostałam taką ofertę z Sulejówka:

 

belka 5,4 mb - 91,80/szt. + VAT

belka 3,6 mb - 50,40/szt. + VAT

belka 2,7 mb - 37,80/szt. + VAT

Pustaki 60 cm dł. - 4,50/szt. + VAT

 

Jak myślicie - może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essa proszę bardzo.

Duży pan studniarz, jak coś to sama zobaczysz, robił nam i sąsiadce, ceny atrakcyjne: 501 444 556.

 

Mam pytanie, jak tam u Ciebie sprawa tynków?

No i ceny.

Ja znalazłam na wiosnę gościa do cem-wap zacieranych piaskiem kwarcowym(czyli nie trzeba gładzi potem) z polecenia za 20pln bez materiału i do gipsowych z agregatu po 27-28 pln z materiałem. Obaj z polecenia i robią tak że gładzi nie trzeba. To chyba dobra oferta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...