Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mój architekt wydaje się być rozsądny, za adaptację ze zmianami i doprojektowaniem tarasu z zadaszeniem płacę 1300 zł., pracuje razem z synem, ale robią to już od półtora miesiaca (może dlatego, że mi się tak nie spieszy). Jedno co na tą chwilę mogę powiedzieć, to to, ze tworzą zgrany zespół i uzupełniaja się wiedzą, ale zobaczymy - namiary prześlę na priva. Mogę polecić bardzo fajną konkretną i energiczną architekt, która z braku czasu odesłała mnie do tych moich obecnych, ale teraz może dysponuje wiekszą ilością czasu - ta za adaptację ze zmianami bez tarasu powiedziała 900 zł. - też prześlę na priva.

 

pozdrawiam

 

a czy ja też mogę poprosić o namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja szukam jak komuś już kończy się budowa niepotrzebnych sprzętów ....

Jeżeli są w stanie przejśc jeszcze jedną budowę to czekam na propozycje!

 

POZDRAWIAM BUDOWNICZYCH !

 

Czesc :-))

 

U nas zostalo troche materialow i troche gratow. Zalezy kiedy zaczynacie i co jest Wam potrzebne.

 

Ja na pewno moge sie od reki pozbyc:

* kabla elektrycznego ziemnego do wlz - 9 mb

* fugi grafitowej Kreisela do murowania kominow ponad dachem

* porothermu 18,8 11,5 i 8 cm

* drutu zbrojeniowego gladkiego - chyba fi 6 mm

 

Moze wczesna wiosna bedzie tez blaszak.

 

Pozdr.

 

 

PS. co ostatecznie teraz budujesz?

Ostatecznie będzie raczej ceramika , bo kombinowałam nad BK ale w sumie cermika ma dobre właściwości akumulacyjne a i tak najważniejsza jest ta warstwa styropianu , wiec chyba będzie jakiś Max pustak

Druk myślę ,że mogę odkupic no i ten barak jakby ci się zwolnił już w lutym było ok :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W przyszłym roku na wiosnę będę chciała zadaszczyc dom, czy ma ktoś namiary na dobrego i wolnego z terminem cieślę. Info proszę kierowac na adres: [email protected]

Słyszałam, że ciężko jest teraz z tymi fachowcami i lepiej za wczasu zarezerwowac sobie go.

 

Z góry dziękuje

niutek :wink:

 

Wysłałem ci info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój architekt wydaje się być rozsądny, za adaptację ze zmianami i doprojektowaniem tarasu z zadaszeniem płacę 1300 zł., pracuje razem z synem, ale robią to już od półtora miesiaca (może dlatego, że mi się tak nie spieszy). Jedno co na tą chwilę mogę powiedzieć, to to, ze tworzą zgrany zespół i uzupełniaja się wiedzą, ale zobaczymy - namiary prześlę na priva. Mogę polecić bardzo fajną konkretną i energiczną architekt, która z braku czasu odesłała mnie do tych moich obecnych, ale teraz może dysponuje wiekszą ilością czasu - ta za adaptację ze zmianami bez tarasu powiedziała 900 zł. - też prześlę na priva.

 

pozdrawiam

 

a czy ja też mogę poprosić o namiary?

 

bardzo mała mi, z perspektywy czasu (budowa w toku), mogę powiedzieć, że tylko wydawał mi się rozsądny. Babole, które wyszły w trakcie budowy, to:

- komin wystający 40 cm na salon, a resztę w kuchni (poprawione-jest ustawiony w drugą stronę i tylko w kuchni - jest OK)

- ściana kuchni, patrząc z perspektywy zachodziła w połowie na drzwi balkonowe (poprawione, żadne z pomieszczeń nie ucierpiało)

- kibelek ustawiony przy samym wejściu, jak była wnęka po przeciwnej stronie (poprawione, ale hydraulik musi przerabiać :( )

- drzwi z sypialni do łazienki w odległości 0,5 m od drugich - po co :roll: (poprawione)

- uskok 5 cm w połowie ściany (niestety styropian pójdzie w ruch :-? - poprawimy)

- wejście do pralni 80 cm w dół, jak wystarczyło zmienic bieg schodów (na szczęście poprawione)

- słup na środku salonu - na szczęście na etapie projektowania stanowczo się na to nie zgodziłam, okazało się, że wystarczyło zmienić strop na gęstożebrowy (tańszy :D ) i słupa nie ma.

- szerokość dość dużej kuchni zaprojektował na 1,5 cm (tramwaj :-? ) - poprawione

 

I wiele innych drobnostek, typu wysokość okien, szerokość drzwi, ale na czas reagowaliśmy, niestety wymagało to bieżących wizyt na budowie.

Teraz mogę powiedzieć - nie polecam, a czas w którym robili poprawki to 4 m-ce :o , tak niestety było.

Jeśli chcesz namiary, oczywiście wyślę, ale ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś z Was zostało może coś koło metra kwadratowego gontu bitumicznego? Potrzebuję pokryć psią budę i nie uśmiecha mi się kupowanie całej paczki (3 mkw)

Ja ma do ocieplenia budke dla swojego pieska i tak myślę, po przeróbkach, pokryć dach gontem bitumicznym. Jeszcze nie mierzyłem ile będe potrzebował, ale coś mi sie wydaję, że około 1,5-2 m2. Mój wybór to brąz, wiec jeśli i Tobie taki kolor by odpowiadał, to moglibysmy kupic na spółkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój architekt wydaje się być rozsądny, za adaptację ze zmianami i doprojektowaniem tarasu z zadaszeniem płacę 1300 zł., pracuje razem z synem, ale robią to już od półtora miesiaca (może dlatego, że mi się tak nie spieszy). Jedno co na tą chwilę mogę powiedzieć, to to, ze tworzą zgrany zespół i uzupełniaja się wiedzą, ale zobaczymy - namiary prześlę na priva. Mogę polecić bardzo fajną konkretną i energiczną architekt, która z braku czasu odesłała mnie do tych moich obecnych, ale teraz może dysponuje wiekszą ilością czasu - ta za adaptację ze zmianami bez tarasu powiedziała 900 zł. - też prześlę na priva.

 

pozdrawiam

 

a czy ja też mogę poprosić o namiary?

 

bardzo mała mi, z perspektywy czasu (budowa w toku), mogę powiedzieć, że tylko wydawał mi się rozsądny. Babole, które wyszły w trakcie budowy, to:

- komin wystający 40 cm na salon, a resztę w kuchni (poprawione-jest ustawiony w drugą stronę i tylko w kuchni - jest OK)

- ściana kuchni, patrząc z perspektywy zachodziła w połowie na drzwi balkonowe (poprawione, żadne z pomieszczeń nie ucierpiało)

- kibelek ustawiony przy samym wejściu, jak była wnęka po przeciwnej stronie (poprawione, ale hydraulik musi przerabiać :( )

- drzwi z sypialni do łazienki w odległości 0,5 m od drugich - po co :roll: (poprawione)

- uskok 5 cm w połowie ściany (niestety styropian pójdzie w ruch :-? - poprawimy)

- wejście do pralni 80 cm w dół, jak wystarczyło zmienic bieg schodów (na szczęście poprawione)

- słup na środku salonu - na szczęście na etapie projektowania stanowczo się na to nie zgodziłam, okazało się, że wystarczyło zmienić strop na gęstożebrowy (tańszy :D ) i słupa nie ma.

- szerokość dość dużej kuchni zaprojektował na 1,5 cm (tramwaj :-? ) - poprawione

 

I wiele innych drobnostek, typu wysokość okien, szerokość drzwi, ale na czas reagowaliśmy, niestety wymagało to bieżących wizyt na budowie.

Teraz mogę powiedzieć - nie polecam, a czas w którym robili poprawki to 4 m-ce :o , tak niestety było.

Jeśli chcesz namiary, oczywiście wyślę, ale ....

 

hmmm, chyba zatem poszukam kogoś innego... sporo tych błędów jak na początek przygody z budowaniem..

ja wybrałam projekt, który zachwycił mnei elewacją (przeglądałam następnych tysiąc projektów i nic nie wzbudziło takiego bicia serca..), ale wewnątrz jest mocno do poprawki. poterzebuję więc kogoś, kto zna się na sprawie, zwłaszcza, że ja nie mam o niej pojęcia...

 

swoją drogą - wychwytywałaś te błędy sama czy podpowiadała ekipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mała mi,

Niektóre błędy wychwyciliśmy zanim zaczęli budować, inne wyszły w trakcie (podobno zawsze coś jest zmieniane jak rosną mury :roll: ), na szcęście nie trzeba było nic poprawiać, więc i dodatkowych kosztów nie było. Mam nadzieję, że niespodzianek już nie będzie :roll:

Zadziwiającym był dla mnie fakt, że rodzinna firma (trzech architektów) nanosiła poprawki przez tyle czasu i zrobili takie błędy - wnioski nasuwają się takie: albo robili w ostatniej chwili, albo nie mają pojęcia - jedno i drugie źle o nich świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby ktoś potrzebował maxa, to "troszkę" mi zostało, jakieś 20 palet :o

Cóż, finałzłych wyliczeń. Puszczę po okazyjnej cenie.

 

Arek-L, ktoś miał chyba jakiś popsuty "kaaaukulator" :wink: - myślę, że powinieneś stawiać drugi dom 8)

PS

A tak serio, to współczuję, takie złe wyliczanki bolą - ja u siebie ubolewam, że zostanie mi pół palety dziurawki, trochę Porotonu, ale chyba powinnam być szczęśliwa, o dwóch garach stropowych nie wspomnę, żeby było śmieszniej, te dwa co zostały, były wyjęte na zsyp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek-L, aż wierzyc się nie chce - co za kretyn to wyliczał.

 

Madziu, to kiedy zapraszasz mnie na kawę co?? bo ja to planuje już w czerwcu :) zaprosic Ciebie :wink:

Ostatnio mąż mi obiecał, że za pół roku się wprowadzimy i urządzimy tam już chrzciny. :lol:

p.s. dzieki za namiar na drzewo

 

U nas cieśla czeka już tylko na zakończenie prac murarskich. W przyszłym tyg zlewamy drugi strop i czekamy na dalszy ciąg wydarzeń (jaka bedzie pogoda). Ale myślę, że do końca roku dociagniemy do samej góry aż do dachu (tak mówią murarze). Dziś kierownik budowy dał zielone światło na dalsze prace - narazie nie ma przeciwskazań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niutek, kawa na wiosnę wskazana - teraz byście chyba zmarzli :) , chociaż zapraszam. Myślę, że na wiosnę będziemy mieli taras, wtedy będzie milej.

Życzę abyście wprowadzili się w zamierzonym terminie. Jeśli długoterminowa prognoza pogody sie sprawdzi - sezon budowlany będzie trwał bez przerw.

Dla uzależnionych :wink: od pogody, zamieszczam prognozę:

 

Styczeń będzie bardzo ciepły i mokry

 

Początek nowego roku przyniesie pogodę zupełnie odmienną od tej jaka będzie panować w grudniu. Temperatura przez większą część miesiąca będzie się utrzymywać na poziomie znacznie powyżej normy wieloletniej, a to oznacza, że możemy liczyć na wiele ciepłych, a nawet bardzo ciepłych dni. W ciągu dnia temperatura wynosić będzie od 5 do 10 stopni, ale w najcieplejsze dni może sięgać lokalnie nawet 15 stopni. Jednocześnie będą występować częste opady, głównie deszczu, chociaż nocami możliwe są również deszcze ze śniegiem. W cieplejsze dni będzie mocno wiało, częściej będzie też mieli do czynienia ze sztormem na Bałtyku. W górach po mroźnym i śnieżnym grudniu warunki narciarskie mogą się pogorszyć.

 

Luty nadal ciepły i wilgotny

 

W lutym kontynuacja bardzo wysokich temperatur. Na termometrach najczęściej od 10 do 15 stopni. W dalszym ciągu sporo opadów i wszystko wskazuje na to, że będą one nie tylko częste ale i intensywne. W górach nadal bardzo niekorzystne warunki narciarskie.

 

Marzec z wcześniejszą wiosną

 

Wszystko wskazuje na to, że wiosna przyjdzie znacznie wcześniej niż powinna. Przez cały miesiąc będziemy się mogli cieszyć bardzo ciepłym powietrzem. Temperatura będzie w cieniu przekraczać 20 stopni. Opady tymczasem będą oscylować na poziomie poniżej normy. To będzie pierwszy miesiąc suszy na południu kraju.

 

Kwiecień bardzo ciepły i słoneczny

 

Będzie kolejnym miesiącem z temperaturą znacznie wyższą od tej jaka normalnie powinna panować w kwietniu. Często zdarzać się będą przekroczenia 20 stopni, zdarzą się również dni z temperaturą przekraczającą 25 stopni. Kwiecień przyniesie nasilającą się suszę, co może wpłynąć na wegetację roślin, głównie w południowej części Polski.

 

Maj z pierwszymi upałami

 

Temperatura nadal będzie wyjątkowo wysoka. Wszystko wskazuje na to, że letnia aura rozpocznie się wcześniej niż normalnie powinna. W maju temperatura w cieniu zacznie przekraczać 30 stopni. Na południu kraju dalsza kontynuacja suszy, w pozostałych regionach opady na poziomie normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...