Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

Teraz przymierzam się do złożenia wniosku do ZE celem wydania warunków podłączenia energii elektrycznej.

 

Czy możecie coś podpowiedzieć w tej kwestii?

Ile czasu czeka się na podłączenie, o ile KW mocy przyłączeniowej wnioskować, czy można podłączyć się "kablowo", a nie napowietrznie?

 

Mam też pytanie związane z wodą. Wiem, że przy Polnej nie ma wodociągu. Czy są problemy z wykopaniem studni? Poziom wód gruntowych jest chyba wysoki, więc czy głęboko trzeba kopać? Jaka jest jakość tej wody?

 

Dużo tych pytań na początek. Serdecznie pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

 

--

w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz przymierzam się do złożenia wniosku do ZE celem wydania warunków podłączenia energii elektrycznej.

Czy możecie coś podpowiedzieć w tej kwestii?

Ile czasu czeka się na podłączenie, o ile KW mocy przyłączeniowej wnioskować, czy można podłączyć się "kablowo", a nie napowietrznie?

Dużo tych pytań na początek. Serdecznie pozdrawiam i liczę na odpowiedź.

Witamy w grupie :-))))))

Troche bys poszukal na tym forum albo na innych i juz bys tych pytan nie mial.

O pradzie pisalam tutaj : http://forum.muratordom.pl/budujacy-w-okolicach-minska-mazowieckiego,t66128-60.htm

Gdzies chyba byl tez post o przylaczu kablowym. W razie czego poszukam, ale zdecydowanie radze uzywac wyszukiwarki.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Arek-L

materiały bierzemy z Replina, ale bloczki są tam naprawdę drogie, w tej chwili 4,30 zł za sztukę - nie wiedziałam, że biorą z Pęclina

a jakość tych bloczków z Pęclina jest OK??

 

pozdrawiam

Ola

 

Spróbujcie w Makrobecie w Mrozach ( http://www.makrobet.com.pl/). Ja tam zamawiałem i mają mi jutro przywieźć. Podobno mocne (beton B-25) i były najtańsze w okolicy jak szukałem w styczniu. Ale dotychczasowej ceny nie znam a jakość poznam jak się będę budował. Najlepiej jedzcie na skład z małym młotkiem, kupcie jeden bloczek i walcie w niego patrząc kiedy się rozpadnie. Jak się rozpadnie od razu to trzeba uważać. (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej :-))

szukam w trybie pilnym:

* betoniarki do wypozyczenia, 100 lub 150 litrow (wiem ze na bronowskiej jest wypozyczalnia ale to troche daleko)

 

*piasku lesnego - 2 przyczepki

*rozsadnego hydraulika

Pomozcie!!!!!!!!!

 

PIASEK; mam namiar na 14m3 do zasypania po 360 zł

lub sortowany ten lepszy 14m3 po 500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Arek-L

materiały bierzemy z Replina, ale bloczki są tam naprawdę drogie, w tej chwili 4,30 zł za sztukę - nie wiedziałam, że biorą z Pęclina

a jakość tych bloczków z Pęclina jest OK??

 

pozdrawiam

Ola

 

też będę brać z Pęclina -Prefagbud znajomy pisał mi że je ma i raczej dobre , on się nie zna ale majster co murował to mówił ze ok , ale przecież to i tak zależy od partii z danej produkcji , podejrzewam .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w potrzebie !!! Nie zostało komuś z Was kawałek (dosłownie ze 3-4 mkw) folii paroizolacyjnej?

 

Tak mnie dawno to nie było, że aż mi wstyd :oops:

 

JoShi, potrzebujesz jeszcze folii ? bo mam taki skrawek, o jaki pytałaś.

 

Chciałam jeszcze zapytać: szukam ekipy do tynków wewnętrznych gipsowych. Dzwoniłam do jednych, ale powiedzeli 30 zł./m2 z towarem oczywiście, ale wydaje mi się, że to trochę drogo :cry: Możecie kogoś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

PIASEK; mam namiar na 14m3 do zasypania po 360 zł

lub sortowany ten lepszy 14m3 po 500 zł

Witam,

Bardzo proszę o namiar na ten piasek na PW :-).

Co do bloczków - braliśmy z Makrobetu i rzeczywiście są twarde, na ok. 2500 sztuk 2 (słownie dwa) były pęknięte. Ale wady też mają - są niezbyt równe. Słyszałam ( ale tylko słyszałam), że z Pęclina są nie są zbyt twarde, ale za to równiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

W takim razie witam niedalekich sąsiadów :)

 

Ile czasu czeka się na podłączenie, o ile KW mocy przyłączeniowej wnioskować

 

 

Z jednej strony muszę Cię zmartwić ja czekam już trzy latka na podłączenie a mieszkam już w nowym domu pół roku Ale dobra nowina to taka że na jesień elektrownia a raczej firma która wygrała przetarg stawia słupy na ulicy Polnej i na mojej ulicy przyległej do Polnej .Ja składałem wniosek o 11 kw (każdy kw to wydatek rzędu 120 zł chyba że coś sie zmieniło )

 

czy można podłączyć się "kablowo", a nie napowietrznie?

 

Napewno istnieje taka możliwość ,lecz elektrownia Mińska nie jest zwolennikiem takiego rozwiązania ,przerabiałem to u siebie (chodzi o koszta)suma sumarum staneło na podłaczeniu napowietrznym , ale popytaj może u Ciebie sie uda

 

Mam też pytanie związane z wodą. Wiem, że przy Polnej nie ma wodociągu.

 

Tak nie ma , ale w tym roku słyszałem że mają robić wodociąg od strony jadąc do Górek.Słyszałem że juz zbierają wpisy na wodociąg czyli jest szansa że sie załapiesz :)

 

Czy są problemy z wykopaniem studni?

 

Absolutnie nie

 

Poziom wód gruntowych jest chyba wysoki, więc czy głęboko trzeba kopać?

 

Fakt jest , u mnie studnia była wiercona na gł. 36 m

 

Jaka jest jakość tej wody?

 

Nie badałem .ale jest czysta na początku jechało troszkie bagienkiem :lol: ale teraz jest ok :wink:

 

 

i gdzie kupujecie/kupowaliście bloczki betonowe??

 

Ola

 

Popytaj w Deśnie (producent) ,tam było najtaniej w okolicy mają nie tylko bloczki ale także stropy teriwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

W takim razie witam niedalekich sąsiadów :)

 

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Pojadę do gminy o dowiem się o te zapisy na wodociąg. Czy może gdzie indziej w tym celu powinienem się udać?

 

w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majster przestrzegał przez stropem terivy z Desna - jak opowiadał na ostatniej budowie szybciej odesłali bloczki z powrotem niż przywieźli. Dziadostwo podobno.

 

chyba jednak weźmiemy bloczki z Pęclina, tym bardziej, że mogą poleżeć u nich do końca kwietnia - wtedy planujemy rozpocząć budowę, wcześniej raczej się nie da bo jest mokro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

holera czemu tak mokro na tej ziemi :( dziś zdejmujemy humus i lipa straszna ledwo koparka daje rade robić ...

 

no właśnie czemu tak mokro :evil:

u nas w miejscu gdzie mamy zdjęty humus zrobiło się bajorko niestety i majster nie chce wcześniej zaczynać jak koniec kwietnia/początek maja

 

tak się z mężem zastanawialiśmy co to by było gdyby zima była prawdziwa z mnóstwem śniegu ...

 

joannaj75 a kiedy ruszacie z budową??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno udało mi się sfinalizować formalności związane z zakupem działki w okolicach ul. Polnej...ufff, trwało to ponad pół roku.

 

W takim razie witam niedalekich sąsiadów :)

 

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Pojadę do gminy o dowiem się o te zapisy na wodociąg. Czy może gdzie indziej w tym celu powinienem się udać?

 

w.

 

Dowiedziałem się, ale o tym już mówili rok temu, że wodociąg (a raczej kanalizacja) jest właśnie robiona na ul. Polnej, ale jadąc na Górki po prawej stronie od asfaltu. Po lewej stronie jeszcze nic nie wiadomo więc pewnie jeszcze poczekamy z rok lub dwa lata.

info od gościa z zamówień publicznych w gminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...