Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

o rany julek jakie te ekipy są drogie. generalnie planowaliśmy tynki gipsowe (32m2 z materiałem) ale zaczęliśmy szukać oszczędności i rozejrzeliśmy się za ekipą do c-w. potem jeszcze się okazało że jednak gipsowe są mało trwałe, no i znajomi też nam odradzali więc ostatecznie na kwiecień mamy tynkowanie piachem i cementem za 17m2 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do starych forumowiczów odnośnie szamba. Czy ma ktoś może szambo ze Stolbudu (to chyba firma z Cegłowa). Jak się sprawdza itd. Nie kontrolowałem tematu ściekowego więc nie orientuję się jaki jest koszt 10-metrowego szamba z posadowieniem. Mi gość zaproponował 3100 zł netto za szczelne, grube żelbetowe szambo plus 1100 zł za robotę. Czy ta cena jest rozsądna? Proponował też 6-metrowe za 1600 zł ale byłby problem z najazdem (cieńsza górna płyta) jeśli miałoby być umieszczone pod podjazdem. Co sądzicie o tej cenie? Ktoś w okolicach mińska produkuje szczelne szamba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia dziękuję za namiary, wogóle wszystkim dziękuję za pomoc i jednocześnie przepraszam, że się nie odzywałam :oops:

Jeśli ktoś z Was jeszcze potrzebuje namiarów na:

- murarza,

- tartak

- wylweki

- dekarza

- elektryka

Mam sprawdzone ekipy, nie wiem czy mamy szczęście do wykonawców, ale naprawdę wszystkich mogę polecić.

Odpiszę na bank.

 

PS

Monia, chciałam zapytać, czy tynki, które wykonuje Twoja ekipa, to gipsowe, czy cementowo-wapienne ? Rozumiem, że to koszt samej robocizny, materiał jest wasz.

 

My chętnie poprosimy, wszystko poza murarzami.

Bo dopiero na rozbiegu jesteśmy.

 

Pozdrawiam

Wera13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

czy ktoś w okolicy: Chrośle, Ruda, Celinów, Teresław zastanawiał się nad budową przydomowej oczyszczalnie ścieków?

 

Zastanawiam się czy z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych warto robić badania geotechniczne?

 

Ktoś korzysta z POŚ, jeśli tak to z jaką firmą współpracował?

 

A może polecicie również geotechnika z tych okolic?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

czy ktoś w okolicy: Chrośle, Ruda, Celinów, Teresław zastanawiał się nad budową przydomowej oczyszczalnie ścieków?

Zastanawiam się czy z uwagi na wysoki poziom wód gruntowych warto robić badania geotechniczne?

Ktoś korzysta z POŚ, jeśli tak to z jaką firmą współpracował?

A może polecicie również geotechnika z tych okolic?

Pozdrawiam.

Witam,

My mamy POS-ia. Ze wzgledu na wysoki poziom wod gruntowych zdecydowalismy sie na oczyszczalnie EP-6 z Poliplastu, ktora nie wymaga wykonania drenazu. Instalacja byla w zeszlym roku, ale jeszcze tego POS'ia nie uzytkujemy. POS-ie tego typu oferuja taniej rowniez firmy zagraniczne, chyba jakas slowacka albo chorwacka. Wazne jest, zeby taki POS mial odpowiednie atesty na nasz rynek.

 

PS. widze, ze zastanawiasz sie nad usytuowaniem domu na dzialce. Wg starych dworkowych zasad, dluzsza os budynku powinna byc ustawiona na "za piec 12-ta", gdzie 12 oznacza polnoc. U nas jest +- w ten sposob, dom stoi w granicy dzialki. Chcesz to sobie podjedz poogladac w jakis sloneczny dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akapap

w kwestii badań geotechnicznych - ja bym zrobiła. My zrobiliśmy, kosztowało nas to 600 zł. a śpimy spokojnie. Ta kwota w porównaniu z całą inwestycją, to naprawde "pikuś".

 

Badania wykażą czy powinniście zrobić hydroizolację (zabezpieczenie przed wodą - nie tylko wilgocią) - to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do starych forumowiczów odnośnie szamba. Czy ma ktoś może szambo ze Stolbudu (to chyba firma z Cegłowa). Jak się sprawdza itd. Nie kontrolowałem tematu ściekowego więc nie orientuję się jaki jest koszt 10-metrowego szamba z posadowieniem. Mi gość zaproponował 3100 zł netto za szczelne, grube żelbetowe szambo plus 1100 zł za robotę. Czy ta cena jest rozsądna? Proponował też 6-metrowe za 1600 zł ale byłby problem z najazdem (cieńsza górna płyta) jeśli miałoby być umieszczone pod podjazdem. Co sądzicie o tej cenie? Ktoś w okolicach mińska produkuje szczelne szamba?

 

jaro'71, to dość duża kwota w porównaniu z POŚ - nie myślałeś o takim właśnie rozwiązaniu ? jak policzyć koszty wywozu nieczystości, to wychodzi dużo drożej jak POŚ, no i mało ekologicznie :D a trawa jak rośnie, podlewać nie trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Bardzo fajnie, ze wlasciwie przez czysty przypadek znalazlem te grupe. Mam nadzieje, ze bede mogl sie z Wami dzielic swoimi doswiadczeniami budowlanymi. Jak na razie sa one czysto "papierologiczne". Rozpoczynamy z zona w lipcu budowe domu

 

http://www.archipelag.pl/projekty-domow/genowefa/

 

Nasza dzialeczka znajduje sie przy ulicy Polnej, w tej czesci po prawo jadac w strone Gorek. Tuz przed ostatnim domem po prawej stronie. Czy jest na forum osoba, ktora prowadzi budowe niedaleko nas??? Pytam z ciekawosci 8)

 

Jak juz zaczne sie budowac i uda sie z sukcesem przeprowadzic kilka przedsiewziec, to podziele sie z Wami doswiadczeniami w kontaktach z urzednikami z naszej gminy :evil:

Kilka spraw jest w toku, tak wiec nie bede na razie zapeszal.

 

Jesli chodzi o zapytania, to moge sie podzielic kontaktami na bardzo fajne i tanie biuro architektoniczne w Minsku, kopareczke i wywrotke z piaskiem (mily i rzeczowy czlowiek, dotrzymujacy terminow), doswiadczeniami z zalatwiania pradu na dzialke i sposobami w walce z zaobserwowanymi tam absurdami. Opracowalismy juz z zona kilka sposobow na walke z niekompetentnymi nicniewiedzacymi urzednikami w gminie itp. Moge rowniez wskazac kompletnie zagubionego w swoim fachu projektanta sieci wodociagowych, ktory od dwoch miesiecy nie moze zrobic dla nas projektu (nigdy wiecej nic bym u niego nie zamowil) itp.

Fachowcow nie polecam zadnych, bo na razie zaden nie mial okazji sie wykazac. Chyba, ze siebie... do niwelowania slupkow ogrodzeniowych 8)

 

Pozdrawiamy,

 

marek i marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji pytanie do wszystkich, o jaką moc występowaliście na czas budowy? Docelowo planujemy 15 kW.

pozdrawiam,

J

Jest jakis niuans przy tych KW, zdaje sie ze od 16 kW daja juz wyzszy bezpiecznik - chyba na 23 kW, wiec oplaca sie zaplacic o ten jeden przylaczeniowy kW wiecej.

Moje info do sprawdzenia na forum i u elektrykow. My mamy 15 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...