Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

Kochani ! Co do moich dewnianych okien, to

nie jestem znawcą w tym temacie- wiem tylko tyle ile przeczytałam, bo wiadomo, jak się człowiek czymś interesuje-a sam wogóle na niczym się nie zna- to szuka informacji i czyta co w ręce wpadnie. Może i macie rację że w dzisiejszych czasach to drewno smarowane lakierami i nie wiadomo czym jeszcze, to już żadna ekologia, a ja i tak najprawdopodobniej kupię plastiki-po prostu ze względów finansowych.

 

Ale podłogę, to chcę drewnianą. Chyba, że będzie jak z oknami i w końcu będą panele........

 

 

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za rady, są dla mnie bardzo cenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ale podłogę, to chcę drewnianą. Chyba, że będzie jak z oknami i w końcu będą panele........

 

Zdecydowanie drewniana.

U rodziców są panele - jak po nich chodzisz to czujesz, że się uginają pod tobą.

U siebie w sypialni mamy deskę barlinecką - tragedia, rysuje się na maxa a i umyć się normalnie nie da bo zawsze zostają smugi. Ale musieliśmy położyć bo zależało nam na czasie (nie chcieliśmy chodzić po wylewkach).

Za to na schodach, półpiętrze i w górnym korytarzu mamy parkiet - co za przyjemność z patrzenia i chodzenia po nim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- parkiet, to jest to o czym marzę.....ale to będzie bardzo drogo..

 

Może ktoś się oriętuje czy można zrobić ogrzewanie podłogowe przy drewnianej podłodze? Bo w salonie i holu nie mamy bardzo gdzie ulokować kaloryfera.

 

- okna są duże, tarasowe, a tak z boku na ścianie to chyba za pięnie nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie- parkiet, to jest to o czym marzę.....ale to będzie bardzo drogo..

 

Może ktoś się oriętuje czy można zrobić ogrzewanie podłogowe przy drewnianej podłodze? Bo w salonie i holu nie mamy bardzo gdzie ulokować kaloryfera.

 

- okna są duże, tarasowe, a tak z boku na ścianie to chyba za pięnie nie będzie

Można. Parkiet nie za gruby, najlepiej klejony warstwowo, tak do 15 mm grubości. Ze stabilnego drewna, czyli z krajowych dąb, jesion, nie - buk.

Dom dobrze docieplony, by podłogówka wystarczyła i nie trzeba było za gorącej wody do niej wpuszczać. Podłogówka powinna być policzona - zaprojektowana. My w projekcie mamy tylko 3 kaloryfery - jeden w garażu i po jednym w łazienkach, do dosuszania ręczników. W pokojach będzie drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was może podzielić się namiarami na piach tzw. wiślak, potrzebuję zamówić na piątek, a jedyny namiar, który miałam jest już nieaktualny

My bralismy od czlowieka z Debego - 602 49 10 10

a wczesniej od p. Zielonki ze skladu w Zakrecie - 22 773-26-24. Nie mam pojecia czy to byl wislak, ale zadzwon i zapytaj.

Powodzenia w budowaniu,

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Parkiet nie za gruby, najlepiej klejony warstwowo, tak do 15 mm grubości. Ze stabilnego drewna, czyli z krajowych dąb, jesion, nie - buk.

Basia, zdradz jakiego producenta wybralas, jaki rodzaj parkietu. Chyba masz juz dobrze rozpoznany temat, ktorego ja nawet nie liznelam. Jesion w sypialniach bylby swietny, tym bardziej, ze parapety mamy wlasnie jesionowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można. Parkiet nie za gruby, najlepiej klejony warstwowo, tak do 15 mm grubości. Ze stabilnego drewna, czyli z krajowych dąb, jesion, nie - buk.

Basia, zdradz jakiego producenta wybralas, jaki rodzaj parkietu. Chyba masz juz dobrze rozpoznany temat, ktorego ja nawet nie liznelam. Jesion w sypialniach bylby swietny, tym bardziej, ze parapety mamy wlasnie jesionowe :lol:

Temat mam rozeznany na razie teoretycznie, jesteśmy na etapie stropu. Są na forum ludzie, którzy sobie chwalą podłogówkę pod drewnem. Wezmę jakieś panele drewniane lub coś w stylu Finish Parkiet (choć nie wiem czy tego producenta). Będą raczej klejone do wylewki, bo tak ponoć lepiej się ciepło przewodzi. Z dębu, bo lubię i ma z krajowych najlepsze parametry. Uwaga na egzotyki - niektóre się nie nadają. Producenci paneli/parkietu piszą, czy nadają się na podłogówkę i zwykle podają instrukcję klejenia na ogrzewaniu podłogowym. Chwalą Kahrsa, ale AFAIK jest raczej drogi. Podobno opłaca się kupić coś importowanego z Niemiec, są lepsze niż produkowane u nas w kraju.

Ale podstawa to dobrze ocieplony dom i fachowo wyliczona instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was może podzielić się namiarami na piach tzw. wiślak, potrzebuję zamówić na piątek, a jedyny namiar, który miałam jest już nieaktualny

My bralismy od czlowieka z Debego - 602 49 10 10

a wczesniej od p. Zielonki ze skladu w Zakrecie - 22 773-26-24. Nie mam pojecia czy to byl wislak, ale zadzwon i zapytaj.

Powodzenia w budowaniu,

a.

 

dzięki essa za namiary, zamówiłam u tego pana z Dębego bo i tak nikt nie miał taniej, ale cena jak dla mnie z lekka szokująca

no a budowanie ruszyło u nas na dobre, wczoraj 4 osobowa ekpia zjechała, wykopała fundamenty a ja dzisiaj od rana na telefonie siedzę i zamawiam bo wszystko chcą mieć na jutro :p

 

pozdrawiam

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w całym domu będziemy mieli podłogówkę, na dole "płytki" a cała góra w mozaice najprawdopodobniej jesionowej (teak mi się tez podoba, ale jeszcze nie sprawdziliśmy czy sie nadaje) 8 mm grubości. Mozaika jest sprawdzona, były szef mojego męża ma od kilku ładnych lat mozaikę (bukową albo dębową) i sprawdza się rewelacyjnie.

 

 

Można. Parkiet nie za gruby, najlepiej klejony warstwowo, tak do 15 mm grubości. Ze stabilnego drewna, czyli z krajowych dąb, jesion, nie - buk.

Basia, zdradz jakiego producenta wybralas, jaki rodzaj parkietu. Chyba masz juz dobrze rozpoznany temat, ktorego ja nawet nie liznelam. Jesion w sypialniach bylby swietny, tym bardziej, ze parapety mamy wlasnie jesionowe :lol:

Temat mam rozeznany na razie teoretycznie, jesteśmy na etapie stropu. Są na forum ludzie, którzy sobie chwalą podłogówkę pod drewnem. Wezmę jakieś panele drewniane lub coś w stylu Finish Parkiet (choć nie wiem czy tego producenta). Będą raczej klejone do wylewki, bo tak ponoć lepiej się ciepło przewodzi. Z dębu, bo lubię i ma z krajowych najlepsze parametry. Uwaga na egzotyki - niektóre się nie nadają. Producenci paneli/parkietu piszą, czy nadają się na podłogówkę i zwykle podają instrukcję klejenia na ogrzewaniu podłogowym. Chwalą Kahrsa, ale AFAIK jest raczej drogi. Podobno opłaca się kupić coś importowanego z Niemiec, są lepsze niż produkowane u nas w kraju.

Ale podstawa to dobrze ocieplony dom i fachowo wyliczona instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zaczynamy remont starej mazowieckiej chaty z drewna, w planach jest m.in. ocieplenie ścian, poddasza i stropu. I dlatego poszukujemy osób, którym zostały materialy i chcą je oddac,niedrogo odsprzedać, lub wymienic na pyszne przetwory z ekologicznego ogrodu na Jurze :)

materialy potrzebne to: głównie welna, także ta rozpakowana, płyty karton gips, stelarze drewniane i metalowe do wykonania konstrukcji ocieplenia oraz montazu plyt.

 

pozdrowienia

madzia i marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My w całym domu będziemy mieli podłogówkę, na dole "płytki" a cała góra w mozaice najprawdopodobniej jesionowej (teak mi się tez podoba, ale jeszcze nie sprawdziliśmy czy sie nadaje) 8 mm grubości. Mozaika jest sprawdzona, były szef mojego męża ma od kilku ładnych lat mozaikę (bukową albo dębową) i sprawdza się rewelacyjnie.

niż produkowane u nas w kraju.

Wera, jakies szczegoly mozesz podac np. na priva - 8 mm to rewelacja, akurat na grubosc kafli, wiec odpada problem rownania wysokosci klejem czy dodatkowa wylewka.

PS. Cerkolor ma smieszny gresowy brodzik do "zatapiania" w podlodze, szczegoly na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do planujących/rozpoczynających budowę:

 

Będę miał do dostąpienia:

ok 10-12 palet gazobetonu SOLBET 24 - palety oryginalnie zapakowane, stoją na skladzie budowlanym

gazobeton SOLBET 12 - co najmniej 5 palet, oryginalnie zapakowawne

Pomogę załatwić transport.

 

Stemple długości min 2,90m ok 120 sztuk + ok 80 sztuk krótszych różnej długości. Transport własny.

 

Zainteresowanych prosze o kontakt na priv.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...