Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dawno nic nie pisaliśmy o budowie, więc powiem jak nam idzie.

 

- Z drogą uporaliśmy się kupując kilka ładnych wywrotek gruzu i o dziwo udało nam się załatwić z gminą koparkę która to rozciągnęła (duża część sąsiadów patrzy zpodełba co myśmy zrobili że nam gmina drogę robi! nic to że sami kupę kasy w gruz władowaliśmy)

- odpukać jak na razie na budowie bez żadnych wpadek (majster miał tylko problem z jednym okienkiem na klatce schodowej, to mu w bok uciekało to w górę:-D)

- najprawdopodobniej pod koniec tygodnia murarze zejdą z budowy (zostały im tylko ścianki działowe na poddaszu, komin nad dachem i jakieś kosmetyczne poprawki i porządki)

- więźba już śliczniutko stoi i kurze łapki też i śliczna konstrukcja daszku nad wejściem

- jeszcze tylko płytowanie i gruba, szybka robota się skończy, a potem to już tylko żmudna dłubanina

- hydraulik umówiony, elektryk i okna wstępnie też.

Wszystko tak szybko leci że się człowiek nie ma czasu nawet porządnie zastanowić.

 

A może jakieś zapoznawcze lody w sobotę późnym popołudniem pod kościołem?

Nikt z nas nie ma czasu na porządne spotkani (grill czy ognisko) ale może coś krótkiego dał by się zorganizować?

 

Pozdrawiam

Wera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE -BUMERANG Pilnie potrzebuję ekipy do tynków, najlepiej do cementowo-wapiennych, choć w akcie desperacji przystanę i na gipsowe.

Tylko żeby nie przesuwali w nieskończoność terminu wejścia na budowę, no i znali sie na robocie...?

Czy ktoś może o takich słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja podobnie jak przedmówca mam pytanie bumerang:

Czy możecie mi polecić ekipę budowlaną ? W tym roku chociaż budowa fundamentów, rozpoczecie wrzesień - październik

:roll:

ktoś kto Wam budował i jesteście zadowoleni.

 

My będziemy budowac w Mińsku na ulicy Huberta.

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w okolicach Mińska!

 

W odległej przyszłości zamierzamy budować się w Dębe, w rejonie ul. Kościelnej od strony zachodniej. Na razie zbieramy fundusze;) i szukamy ostatecznego projektu. Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowaliśmy czy zaczynamy za rok czy dopiero za dwa. Ale może już czas zacząć się rozglądać za pozwoleniami?? Jak długo Wam się zeszło z załatwieniem wszystkich papierków?

Możecie mi podpowiedzieć co mogę teraz zacząć załatwiać tak, żeby mi się nie przedawniło?

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

grregg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w okolicach Mińska!

 

W odległej przyszłości zamierzamy budować się w Dębe, w rejonie ul. Kościelnej od strony zachodniej. Na razie zbieramy fundusze;) i szukamy ostatecznego projektu. Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowaliśmy czy zaczynamy za rok czy dopiero za dwa. Ale może już czas zacząć się rozglądać za pozwoleniami?? Jak długo Wam się zeszło z załatwieniem wszystkich papierków?

Możecie mi podpowiedzieć co mogę teraz zacząć załatwiać tak, żeby mi się nie przedawniło?

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

grregg

 

- sprawdź czy masz w sądzie w MM zmigrowaną księgę wieczystą jak nie to to zrób.

- sprawdź jak wyglada sprawa wody i kanalizacji dla Waszego terenu, jesli w pobliżu jest a Wy nie macie to już zacznijcie chodzić do Urzędu, pisać pisma itd

- a reszta to chyba dopiero jak będziecie mieli projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących w okolicach Mińska!

 

W odległej przyszłości zamierzamy budować się w Dębe, w rejonie ul. Kościelnej od strony zachodniej. Na razie zbieramy fundusze;) i szukamy ostatecznego projektu. Ostatecznie jeszcze się nie zdecydowaliśmy czy zaczynamy za rok czy dopiero za dwa. Ale może już czas zacząć się rozglądać za pozwoleniami?? Jak długo Wam się zeszło z załatwieniem wszystkich papierków?

Możecie mi podpowiedzieć co mogę teraz zacząć załatwiać tak, żeby mi się nie przedawniło?

 

Z góry dzięki za info.

Pozdrawiam

grregg

 

- sprawdź czy masz w sądzie w MM zmigrowaną księgę wieczystą jak nie to to zrób.

- sprawdź jak wyglada sprawa wody i kanalizacji dla Waszego terenu, jesli w pobliżu jest a Wy nie macie to już zacznijcie chodzić do Urzędu, pisać pisma itd

- a reszta to chyba dopiero jak będziecie mieli projekt

 

I prad, koniecznie warunki przylaczenia pradu - ZEWT ma dwa lata na podlaczenie, wiec czas dziala na Wasza korzysc. Trzeba miec warunki zabudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE -BUMERANG Pilnie potrzebuję ekipy do tynków, najlepiej do cementowo-wapiennych, choć w akcie desperacji przystanę i na gipsowe.

Tylko żeby nie przesuwali w nieskończoność terminu wejścia na budowę, no i znali sie na robocie...?

Czy ktoś może o takich słyszał?

 

Wysłałem na priiva, u mnie właśnie kończą. Są z okolic garwolina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE -BUMERANG Pilnie potrzebuję ekipy do tynków, najlepiej do cementowo-wapiennych, choć w akcie desperacji przystanę i na gipsowe.

Tylko żeby nie przesuwali w nieskończoność terminu wejścia na budowę, no i znali sie na robocie...?

Czy ktoś może o takich słyszał?

 

Wysłałem na priiva, u mnie właśnie kończą. Są z okolic garwolina.

 

TEŻ SZUKAM EKIPY DO TAKICH TYNKÓW : prosze o namiary na priva !!

będę "dzwięczna " :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wera13 i Essa za wskazówki!

 

Odnośnie prądu to się nieźle zszokowałem. Także od tego zacznę. Tak z ciekawości zapytam, czy ktoś w tym rejonie robił przyłącze kablowe (pod ziemią) czy tylko napowietrzne??

Odnoście wody i kanalizacji to niestety mamy do niej około 150m. Najbliższy sąsiad (około 50m bliżej) zrezygnował z wodociągu i kanalizacji - zrobił własną studnię i szambo. My wolelibyśmy jednak się podłączyć, ale to jeszcze zależy od kosztów i chęci gminy:(. Także przy najbliższej wizycie w Dębe wstąpię do urzędu i zobaczę co oni powiedzą...

 

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie kradzieży. Czy komuś z Was okradli budowę???

Jeszcze raz dzięki za wskazówki!

grregg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wera13 i Essa za wskazówki!

 

Odnośnie prądu to się nieźle zszokowałem. Także od tego zacznę. Tak z ciekawości zapytam, czy ktoś w tym rejonie robił przyłącze kablowe (pod ziemią) czy tylko napowietrzne??

Odnoście wody i kanalizacji to niestety mamy do niej około 150m. Najbliższy sąsiad (około 50m bliżej) zrezygnował z wodociągu i kanalizacji - zrobił własną studnię i szambo. My wolelibyśmy jednak się podłączyć, ale to jeszcze zależy od kosztów i chęci gminy:(. Także przy najbliższej wizycie w Dębe wstąpię do urzędu i zobaczę co oni powiedzą...

 

Mam jeszcze takie pytanie odnośnie kradzieży. Czy komuś z Was okradli budowę???

Jeszcze raz dzięki za wskazówki!

grregg

Poczytaj Grregg to co ja pisalam na tym forum - bedziesz mial odpowiedz na oba pytania ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie lodów :-D

Będziemy w sobotę o 14.30 pod kościołem.

Jeśli się ktoś pojawi to będzie nami miło się poznać, jak nie to będziemy szukac innej okazji.

 

Nie jest to takie późne popołudnie ale postaramy się przybyć.

 

 

Wiem, ale jak myśłałam o późnym popołudniu to miałam nadzieję na większą frekwencję. Jak zobaczyłam że zainteresowanie jest małe to wybrałam porę o której 2 raz tego dnia bedziemy jechac do dębego - tak żeby nam spotkanie nie wypadło w połowie jakiejś roboty:-D

Cóż samolub ze mnie:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...