Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

Już odpowiadam

 

Facet jest rzeczywiście naładowany wiedza i profesjonalizmem.

60.000 to cena za wybudowanie od fundamentów do zrobienia więźby razem z deskowaniem i papowaniem. To może znośnie ???

Mamy jeszcze kilka spotkań z innymi wykonawcami więc się zorientujemy co dalej.

 

Jeśli będzie podobnie to rzeczywiście jest bardzo konkretny .

No i jeszcze miałby nam polecić dobrego dystrybutora blachodachówki ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam szanownych forumowiczów!

 

po dłuższych, i z pewnością za długich, rozmyślaniach na temat materiału konstrukcyjnego wybrałem U220.

 

Jakiego producenta możecie polecić? Obawiam się, że ceramika tradycyjna dla niektórych stała się passé i ciężko mi będzie kupić dobry jakościowo wyrób.

 

Pozdrawiam.

 

Jakiś czas temu dobre było Lewkowo. Mieszkamy teraz w domu zbudowanym z U220 i K3 z Lewkowa. Jest OK. Mają je chyba w Replinie.

Ja bym poszedł i pogadał tam z handlowcami, nie wciskają ciemnoty ogólnie, więc może ci coś pomogą.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno

moje wstępne wyliczeni to 2800 zł / m2 wybudowania domu posiadając już dziłkę.

Mi wyszło ok 165m2 (146m2 dom = 19 garaż) x 2800 zł = 462.000 zł tak żeby juz spokojnie zamieszkać .

Podobno na dzisiejszy czas to trzeba liczyć ok 3000 zł /m2

 

Jak jest u Was ? podobnie ?

 

oczywiście bez żadnych "wodotrysków"

 

Naszym marzeniem jest tylko zainstalowanie rekuperatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Wstępnie powiedział 60. 000 zł za wybudowanie prostego domu 146 m + 19 m garażu...

 

Te 60tys to za wszystkie roboty aż do wykończenia?

Czy tylko za wymurowanie i dach??

Jakby nie było to jakoś tak dużo!! Co prawda jeszcze się nie buduję, ale podpytuję się każdego budującego się znajomego i jakoś oni dużo mniej płacą. Może warto poszukać jakiejś ekipy bardziej ze wschodu Polski??

 

Pozdrawiam

grregg

 

my sie umowlismy za dom o podobnych wymiarach na 26 tys. cena bez dachu jak na razie (jesli sie zdecydujemy na dach to kolejne 5 tys).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i jeszcze jedno

moje wstępne wyliczeni to 2800 zł / m2 wybudowania domu posiadając już dziłkę.

Mi wyszło ok 165m2 (146m2 dom = 19 garaż) x 2800 zł = 462.000 zł tak żeby juz spokojnie zamieszkać .

Podobno na dzisiejszy czas to trzeba liczyć ok 3000 zł /m2

Jak jest u Was ? podobnie ?

oczywiście bez żadnych "wodotrysków"

Naszym marzeniem jest tylko zainstalowanie rekuperatora.

U nas wyjdzie okolo 350 tys - dom 128 m2 + 40 m2 gospodarczego.

Dom mial byc tani w budowie, parterowy, bez stropu, pod gontem bitumicznym. Nie wiem czy z tego starczy na ganek i na otoczenie, ogrodzenie chyba jest w cenie. Brama z napedem, wentylacja mechaniczna bez reku (raczej sie nie zwroci w srednim terminie).

Sporo zalezy od umiejetnosci wyszukania okazji - u nas np. parapety beda jesionowe z litego drewna, grubosc 4 cm, okien mamy sporo - koszt zamknal sie w 1000 zlotych, bo znajomy stolarz z poludnia Polski robil. Hmmm... parapet jeden w lazience kamienny - 300 zl.

Tak samo np. z bialym montazem - wc za 300 zl, ale tez za 3000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój domek *180 użytkowa* kosztował pod koniec 2007

murarz: 18 tys

cieśla z deskowaniem dachu: 9 tys

dekarz: 10 tys

Niestety nie miałam takiego szczęścia z materiałami budowlanymi, które w trakcie budowy osiągały kosmiczne ceny a w szczególności cegła i beton ;-(

 

http://images30.fotosik.pl/231/34cf3ae1f455a7dcm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my umawialiśmy się z murarzem na cenę w zeszłym roku, budowę zaczęliśmy w tym roku

za postawienie domu o powierzchni użytkowej 143 m plus garaż 18 (z wykonaniem więźby) zażyczył sobie 40 tyś. szukaliśmy innych ekip, ale jedna zaśpiewała 60 tyś. bez więźby, druga 65 tyś. z więźbą i zostalismy przy tym pierwszym

 

mam do Was pytanie - wczoraj mąż rozmawiał z hydraulikiem i dowiedział się, że bierze on 120 zł za punkt plus dodatkowe koszty jeżeli miałby podłączyć np. piec CO, na razie to pierwsza osoba, z którą rozmawiał dlatego chciałbym zapytać czy to dużo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi Panowie od budowania ścian wzieli w tamtym roku 17 tys. zł. (od wykopania fundamentów po pełne deskowanie).

Znajomi w tym roku dogadali się ponoć na 33 tys. zł (ale domek będzie miał ponad 300 m2).

Ekipa bardzo fajna, w w sumie na budowie spędzili około 25 dni roboczych więc myślę, że również szybka. Ale z tego, co wiem wolnyh terminów na ten rok brak :cry

Być może dało by się dogadać na fundamenty w tym roku a budowę w przyszłym.

 

Jeżeli chodzi o hydraulików i elektryków - nie sprawdzaliśmy ile który bierze za punkt - szacowali kwotę za całość -myślę, że wyszło korzystniej.

Z instalcji hydraulicznej jesteśmy bardzo zadowoleni (również cenowo), więc w razie potrzeby mogę podać namiary.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu skorzystalismy już z elektryka, którego podałaś :) i poproszę o namiary na hydraulika bo jesteśmy akurat w trakcie robienia wyceny instalacji wod-kan.

 

mam też wielką prośbę o namiary na dekarzy

nie zdecydowalismy się jeszcze czy będziemy kryć blachą z posypką czy karpiówką - koszt dachówki i balchodachówki z dodatkami porównywalny, za to koszt krycia, który wyceniła mi jedna firma jest dwukrotnie wyższy w przypadku krycia karpiówką i to na razie przeważa w kierunku blachodachówki a mnie się marzy karpiówka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam

 

Facet jest rzeczywiście naładowany wiedza i profesjonalizmem.

60.000 to cena za wybudowanie od fundamentów do zrobienia więźby razem z deskowaniem i papowaniem. To może znośnie ???

Mamy jeszcze kilka spotkań z innymi wykonawcami więc się zorientujemy co dalej.

 

Jeśli będzie podobnie to rzeczywiście jest bardzo konkretny .

No i jeszcze miałby nam polecić dobrego dystrybutora blachodachówki ... :D

 

my płacimy w tym roku: 30 tys. plus 8 tys. (ciesla) za stan surowy z deskowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę wyznaczyć granice działki. Także jeżeli Ktoś może podzielić się namiarami na jakiegoś geodetę działającego w okolicach Dębe W. będę bardzo wdzięczny!

Orientuje się ktoś ile tak usługa może kosztować (działka kwadratowa)?

Z góry dzięki za informacje!

Mozesz pogadac z p. Laskowskim, siedzi w gminie w architekturze.

Koszt pewnie powyzej tysiaca, zalezy co chcesz, duzo zalezy od dzialki i juz dostepnej dokumentacji.

Pozdr.

a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Muszę wyznaczyć granice działki. Także jeżeli Ktoś może podzielić się namiarami na jakiegoś geodetę działającego w okolicach Dębe W. będę bardzo wdzięczny!

Orientuje się ktoś ile tak usługa może kosztować (działka kwadratowa)?

 

Z góry dzięki za informacje![

 

ja polecam Pana Przemka - solidny gość

501100763

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...