Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nieosiągalny - Kwarc kupowaliśmy w Siennicy, wyszło ok. 300 zł za 550m2 tynków. Piasek na 2 warstwy miałam za free, kwarc jest 3 warstwą. Faktycznie, jeżeli chcesz na to kłasć gładź to wychodzi drożej i dlatego opłaca się bardziej tynk gipsowy.

 

Mnie tam się podoba: tynk lekko chropowaty, u mnie wyszło równo-ważny jest ten co robi ;-), jest biało. Dla porównania jeden pokój zrobiliśmy ostatnią warstwę piaskiem miałkim - jest gładziutko, prawie jak gips,ale ... kwarc to kwarc - jest bielszy i mocniejszy.

 

Nie chcę kłaść tynku gipsowego. Chciałem kwarc, ale chciałem się też upewnić ile on kosztuje bo tyle się nasłuchałem o jego cenie a w sumie nie jest aż taka zła.

 

Mam tylko pytanie czy nie ma problemu z malowaniem ścian na takiej "ścianie z kwarcu"? GDzieś słyszałem, że na jakimś rodzaju tynku prawie się nie da malować bo farba spływa jak po blasze.

 

Dzięku za namiary do piasku na Allegro. Mrozy to bardzo bliska okolica a cena za tonę wychodzi 180 zł. więc fajnie. Najgorsze jest jednak to, że ja nigdy na oczy nie widziałem piasku kwarcowego i nie wiem czy mnie nie oszukają. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich forumowiczów! :-)

Właśnie natrafiłam na to lokalne forum, a niedawno dołączyłam do Grup Budujących. W zasadzie nie jesteśmy jeszcze Budującymi ale "Planującymi" i "Czekającymi" ale miło poznać sąsiadów torujących drogę :-))

 

My będziemy budować się w Chrośli (to jednoczesnie moja rodzinna miejscowość), czekamy na plany zagospodarowania...

widziałam że pisał ktoś z Chrośli także - pozdrawiam bliskiego sąsiada!! :-)

 

Szczęśliwego Nowego Roku dla Wszystkich i melduję się na pokładzie! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wiecie gdzie teraz można kupić ekogroszek sensownej jakości w okolicy?

O! znalazlas sie Laseczka :lol:

Moze wyprobuj ten od soltysa w Gorkach. Generalnie zasada jest taka, ze kupujesz troche i patrzysz jak sie to pali i czy pieca zanadto nie zapycha.

Pozdrawiam i glowy nie zawracam, bo pewnie u Was teraz bardzo goraco nawet bez ekogroszku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj wszystko w składzie Replin w Choszczowce. Maja tam najlepsze w okolicy ceny na materialy scienne i stal. tel 025 758-60-79 transoprt daja za free. mozna sie targowac i na suporeksie ugrac jeszcze ze 20 gr od sztuki

 

To chyba najdrozszy sklad budowlany w okolicy. Ja na Polna jak kupowalem tone-dwie cementu, drut na zbrojenie i inne historie, transport mnie zawsze kosztowal 50 zl!!! I zadnej rewelacji cenowej tam nie ma. I obsluga jak za Gierka.

 

Za to tuz za wiaduktem w Debe po lewej stronie, jadac w strone Warszawy, jest sklad, co sie nazywa Jarbud. Tam jest o niebo lepiej. Na przyklad kupowalem u nich tynk gipsowy Knauf. Nie znalazlem lepszej oferty cenowej. I mi przywiezli za darmo. Bez łaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Replinem tez miałam pewne zatargi.

Towar zamówiony, zamówienie wcale nie małe ale transport niestety płatny, cena transportu ustalona.

Towar przyjezdza na budowę a tu na fakturze drugie tyle za transport.

Dzwonimy do Replina a panowie nie przmuja do wiadomosci bo przeciez mamy 2007 i klienta rąbie się na potęgę.

Dopiero jak powiedzieliśmy, zeby się zabierał zmiękł.

A co się działo z cegłą i jakie stosowali praktyki to już szkoda mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...