Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

U mnie całą hydraulikę robiła firma z Sokołowa. Obliczyli nam za całość z ich materiałem ( podłogówka, kaloryfery, piec z podajnikiem, rury do odkurzacza centralnego,bojler 150l). Wyszło całkiem tanio, tylko strasznie ciężko się z szefem umówić. Nasze pierwsze spotkanie na działce nastąpiło dopiero za trzecim razem. Mało tego- Jaśnie Pan nie raczył nawet zadzwonić, że nie przyjedzie bo coś mu wypadło, a potem też nie lepiej. Póki co, jeszcze nie skończyli, bo nie można się doprosić o podesłanie kogoś na dwa dni roboty raptem - a mija właśnie rok jak zaczęli.

Ale z czystym sumieniem polecę pracownika tej firmy, który to odszedl od nich i zaczął działać na własną rękę.

,

Witam,

mamy już fundament. teraz czeka nas chudziak. I stąd moja prośba. Podzielcie się ze mną namiaramu na jakiegoś dobrego hydraulika no i będę wdzięczna za informacje o cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Piszę "po prośbie"

Nie mam pomysłu co zrobić z działka. Otóż właśnie ją grodzimy, budowę najwcześniej zaczniemy za rok-dwa. Teraz chciałabym na części zagospodarować ogród etc.

I problem tego typu: tam z 10 lat nikt nic nie robił. Jest gigant trawa, przerośnięta co tworzy "kopce" 20-30 cm-trowe. I najlepiej byłoby przeorać to do "żywca".Ale ... rosną tam też drzewka-samosiejki, ale dość duże. I żal mi ich, zawsze to tak łyso nie jest.

I teraz nie wiem- wyciąć je i orać ?

- zostawić i ... ?

 

Jakieś pomysły ? ( o tak to wygląda )

http://foto3.m.onet.pl/_m/763fa435577478f1446a989d23dc999b,10,19,0.jpg

 

Póki co proponuję pozbyć się tylko tych drzewek które przeszkadzają i tych których ewidentnie nie chcemy. Trawę częściowo niestety wypadałoby skosić kosą spalinową i zgrabić a to co zostanie opryskać preparatem Roundup - wnika w chwasty i niszczy je od korzenia. Gdy Roundup zniszczy nam chwasty kopanie jest dziecinnie proste. Myślę,że to najtańsza i niezbyt pracochłonna opcja. Fakt,kilka dni trzeba poświęcić na pracę na działce,ale nawet dla zdrowia chyba warto :) Aha i przy płocie już proponuję sadzić iglaki bo małe są dużo tańsze,niech za darmo rosną już na własnej działce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chetnie sprzedam:

 

- deski (szalunkowe calowki i grubsze), dl. od 1,5 do 6 m

- blaszany garaz 3 x 5 mw stanie uzywanym, kupiony w zeszlym roku, odbior wlasny.

-paleta czerwonej cegly

 

Ceny na PW.

 

wciaz aktualne

 

Deski calowki - juz zmierzylem - 2 m3

Garaz - juz rozebrany, gotowy do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

co myślicie na temat robienia drugiego stropu betonowego - pod skosami? W projekcie mamy tylko więźbę, wełnę i dachówkę, ale zastanawiamy się, czy nie zalewać tego drugiego stropu.

Wszelkie opinie mile widziane :)

 

Moim zdaniem nie ma to sensu techniczno - ekonomicznego.

Ten beton nie stanowi żadengo istotnego wzmocnienia konstrukcji, a nie jest też izolacją cieplną.

Ja bym sie skupił na starannym i solidnym ocepleniu poddasza (30 cm wełny). Myślę, że wyjdzie taniej i efektywniej.

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z Was z możliwością negocjacji abonamentu dla nowego klienta w agancji ochrony mienia (dom jednorodzinny)?

 

Wstępna rozmowa handlowca zakończyła się rozmową o abonamencie dla nowego klienta (na czas nieokreślony), który jest sporo tańszy niż startowe 70 PLN netto.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Talbot.

Czytałam w innym wątku, (http://forum.muratordom.pl/gont-bitumiczny-kto-z-was-kryl-dach-gonetem,t141677.htm?highlight=owens%20corning%20timberline%20presique), że na dachu masz gont, możesz napisać jak to wyszło cenowo - płyta OSB, (papa?), gont na m2?

 

Za płyty OSB, gont Katepal, rynny Marley, blachę na obróbki i robociznę krycia dachu ze wszystkimi pierdołami wyszło mi około 126 zł/m2.

W tej cenie nie ma samego przybicia płyt OSB, bo to miałem w cenie wykonania stanu surowego

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są chętni do zrobienia ogrodzenia panelowego w naszej okolicy?

Chcemy zrobić takie ogrodzenia u siebie, ale mam tylko 40 metrów do wykonania i nie pozwala to na jakieś lepsze upusty cenowe.

Czy ktoś chciałby dokonać wspólnie większego zakupu?

 

A moze ktoś ma sprawdzonego dostawce/wykonace takich ogrodzeń?

 

Z górzy dziękuję i pozdrwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...