Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

~ budujący w okolicach mińska mazowieckiego ~


Recommended Posts

Czy do pozwolenia na budowę konieczny jest wypis z planu zagospodarowania? Ja właśnie o taki wypis się postarałem, ale sam nie wiem czy tych 70 złotych w błoto nie wyrzuciłem...

 

Ja też się postarałam i tak jak Ty wyrzuciłam 70 zł. w błoto niestety :evil: , ale dowiedziałam się o tym dopiero na drugi dzień od architekta. Plany są dostępne w internecie, a jak nie, to każdy architekt adoptujący projekt, jest w ich posiadaniu. Ale w gminie nikt nic nie powie przecież, bo 7 dych drogą nie chadza :( , a jakaś klamka do okna albo belka by juz była :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy do pozwolenia na budowę konieczny jest wypis z planu zagospodarowania? Ja właśnie o taki wypis się postarałem, ale sam nie wiem czy tych 70 złotych w błoto nie wyrzuciłem...

 

Ja też się postarałam i tak jak Ty wyrzuciłam 70 zł. w błoto niestety :evil: , ale dowiedziałam się o tym dopiero na drugi dzień od architekta. Plany są dostępne w internecie, a jak nie, to każdy architekt adoptujący projekt, jest w ich posiadaniu. Ale w gminie nikt nic nie powie przecież, bo 7 dych drogą nie chadza :( , a jakaś klamka do okna albo belka by juz była :wink:

Pozdrawiam

 

Tego się obawiałem właśnie. Dzięki za info.

 

A czy możesz mi polecić swojego architekta? Ja jestem na etapie wybierania najtańszego i w miarę rozsądnego, który by mi zaadaptował projekt na działce więc im więcej możliwości wyboru tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój architekt wydaje się być rozsądny, za adaptację ze zmianami i doprojektowaniem tarasu z zadaszeniem płacę 1300 zł., pracuje razem z synem, ale robią to już od półtora miesiaca (może dlatego, że mi się tak nie spieszy). Jedno co na tą chwilę mogę powiedzieć, to to, ze tworzą zgrany zespół i uzupełniaja się wiedzą, ale zobaczymy - namiary prześlę na priva. Mogę polecić bardzo fajną konkretną i energiczną architekt, która z braku czasu odesłała mnie do tych moich obecnych, ale teraz może dysponuje wiekszą ilością czasu - ta za adaptację ze zmianami bez tarasu powiedziała 900 zł. - też prześlę na priva.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieosiagalny, czy doszło na priva ?, bo albo wysłało się 4 razy albo wogóle :-?

Pozdrawiam

 

Niestety nie doszło. Ani jedno, ale może jeszcze chwile trzeba poczekać. Jeżeli nie zrobi Ci to problemu to bardzo proszę o wysłanie na maila, który udostępniam poniżej.

Dziękuję.

 

Chętnie, tylko adresu niet :-? , może prześlij cos do mnie: [email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam pytanie: czy do Arek-L oraz Essa: kupiliście w końcu te blaszaki? I jaką cenę udało Wam się wynegocjować?

 

Chyba kupilismy. Nie wiem jak Arek, ale nasz garaz beda montowac jutro o 7.30.

Cena za trzy sztuki na raz miala byc o 50 zl nizsza, ale jakos nie udalo mi sie znalezc tylu chetnych ;)

 

W sprawie baraku, sprobuj pomeczyc Perę - on ma cos takiego do sprzedania.

Jesli bylbys zainteresowany, moge Ci podeslac jego telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapki do ZEWT są potrzebne.

 

Mysmy dostali warunki z ZEWT juz bardzo dawno temu.

Wydaje mi sie, ze wystarczyla mapka z decyzji o warunkach zabudowy.

 

BTW, energetyka wydaje warunki z terminem przylaczenia za dwa lata.

Warunki dostalismy w styczniu 2006, umowe podpisalismy w styczniu 2007.

Warunki byly wtedy aktualizowane, ale... termin przylaczenia pozostal ten sam. Wniosek - im szybciej wystapisz o warunki przylaczenia, tym lepiej dla ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Essa, ale jeżeli się nie mylę, to w przypadku istnienia planu zagospodarowania nie występuje się o warunki zabudowy (a tak jest chyba w Dębem). Mogę się mylić, po prostu czekałem na mapę z naniesionymi mediami i przez to ten problem. Wiem, że mogę jechać do starostwa i wziąć mapkę za kilkadziesiąt zł. I tak pewnie trzeba będzie zrobić ( po poniedziałku, kiedy kolejna pielgrzymka gminy) :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Essa, ale jeżeli się nie mylę, to w przypadku istnienia planu zagospodarowania nie występuje się o warunki zabudowy (a tak jest chyba w Dębem). Mogę się mylić, po prostu czekałem na mapę z naniesionymi mediami i przez to ten problem. Wiem, że mogę jechać do starostwa i wziąć mapkę za kilkadziesiąt zł. I tak pewnie trzeba będzie zrobić ( po poniedziałku, kiedy kolejna pielgrzymka gminy) :(

 

W 2006 roku w Debem zadnego planu zagospodarowania nie bylo. Zreszta teraz gminy zdaje sie nie maja obowiazku robienia planu - robi sie tylko tzw. wytyczne do PZP.

Moze idz pogadaj z Winnikiem (pok. bodajze 40 albo 41) z UG, a potem zadzwon do pan w ZEWT-cie.

Mapke do decyzji o warunkach zabudowy mielismy chyba z ewidencji gruntow z Minska (chyba za jakies 30-40 PLN). Na pewno nie mielismy wtedy mapek geodezyjnych do celow projektowych, bo najpierw mielismy decyzje o war. zabud. a dopiero potem kupilismy dzialke.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winnik, Laskowski, razem siedzą w pokoju i z usług obydwu korzystamy ......

W poniedziałek ponowna wizyta.

Poza tym prąd aż tak mnie nie przeraża, bardziej brak map do celów projektowych. Ekipy umówione, a pozwolenia na budowe jak nie bylo tak nie ma :cry: :evil:

 

A co robi dla was Winnik?

Co do Laskowskiego - fajny facet, nam tez robi geodezje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowne grono inwestorów. Dołączam do niego jak właściciel 800m działki w Kolonii Janów. Pozwolenie na budowę stało sie prawomocne w piątek, więc lada dzień pierwsza łycha koparki zostanie wbita. Ekipa jest, materiałów nie ma, kredyt w trakcie załatwiania.

Pozdrawiam i życzę wszystkim osiągnięcia wymarzonego celu.[/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winnik, Laskowski, razem siedzą w pokoju i z usług obydwu korzystamy ......

W poniedziałek ponowna wizyta.

Poza tym prąd aż tak mnie nie przeraża, bardziej brak map do celów projektowych. Ekipy umówione, a pozwolenia na budowe jak nie bylo tak nie ma :cry: :evil:

 

A co robi dla was Winnik?

Co do Laskowskiego - fajny facet, nam tez robi geodezje.

Winnik, adaptacja projektu i szefowanie (patrz kier. bud.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2006 roku w Debem zadnego planu zagospodarowania nie bylo. Zreszta teraz gminy zdaje sie nie maja obowiazku robienia planu - robi sie tylko tzw. wytyczne do PZP.

Moze idz pogadaj z Winnikiem (pok. bodajze 40 albo 41) z UG, a potem zadzwon do pan w ZEWT-cie.

Mapke do decyzji o warunkach zabudowy mielismy chyba z ewidencji gruntow z Minska (chyba za jakies 30-40 PLN). Na pewno nie mielismy wtedy mapek geodezyjnych do celow projektowych, bo najpierw mielismy decyzje o war. zabud. a dopiero potem kupilismy dzialke.

Pozdr.

 

Z tego co wiem, a wiem, bo mam działkę w Dębem już z 10 lat, to Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Debego istnieje od jakiś 6 lat, sam brałem wypis z tego planu w styczniu 2007.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...