Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

Daro,

 

dopiero teraz widzę że edytowałeś posta. Po to jest forum, by skłaniało do przemyśleń. I podejmowania decyzji samodzielnie. Przez porównywanie miałem bardziej na myśli Twoje słowa o "przypadkowych fachowcach", dla mnie takie stwierdzenie jest odbierane jako krytyka. A przy jednoczesnej reklamie było to już dla mnie porównaniem.

 

Nevermind - dla potomnych zostaje dyskusja. Zwłaszcza że Ania dodała coś i przeciwko ekipie pana Obały.

 

Oczywiście, nie żywię żadnej urazy - traktuj moją wypowiedź po prostu jako wypowiedź na forum. Nie odbieram tego osobiście, więc spox :)

 

Pozdrawiam serdecznie - 15 min do końca pracy, dzień zaczyna robić się piękny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no dobra to i ja sie wtrace. rodzicom parkiet debowy kladl Obala a w zasadzie jego ekipa.

 

nie jest to mistrzostwo swiata.

nam wydaje sie ze jest wylódkowany

(...)

Hej sąsiadko :) To zadam kilka pytań, bo też biorę dąb u niego.

- w jakiej klasie Twoi rodzice wzięli drewno?

- ile czasu leżakowało u nich przed montażem?

- w jakim miesiącu był montaż, ile czasu po wylewkach ?

- jaki rozmiar klepek?

- czy łódkowanie zauważyliście od razu po ułożeniu czy dopiero po jakimś czasie ?

- czy Twoi rodzice próbowali to reklamować ?

 

faktycznie, powierzchnia robi wrażenie - u nas najwięcej będzie ok 40m2, bo u góry tam gdzie drzwi to chyba obowiązkowo będzie dylatacja, tak jak przy wylewkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia lub Adam :roll:

klasa chyba II, nie wiem ile lezakowalo o nich, klepki takie 500 na 70 grubosc 22mm, montaz w kwietniu gdzies po 4 miesiqacach od wylewek, wylodkowalo sie po jakims czasie i nie reklamowali tego.

 

Tak jak mowie to moja subiektywna opinia ze jest wylodkowany,

 

wiem ze u Dabel zrobil ladnie, u nas im sie nie udalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia lub Adam :roll:

klasa chyba II, nie wiem ile lezakowalo o nich, klepki takie 500 na 70 grubosc 22mm, montaz w kwietniu gdzies po 4 miesiqacach od wylewek, wylodkowalo sie po jakims czasie i nie reklamowali tego.

 

Tak jak mowie to moja subiektywna opinia ze jest wylodkowany,

 

wiem ze u Dabel zrobil ladnie, u nas im sie nie udalo.

 

Może to kwestia ułożenia. Pan Obała nie współpracuje już z parkieciarzem, który kładł u Dabell. Twierdzi jednak, że obecni parkieciarze robią równie dobrze.

Kto w takim razie kładł u Twoich rodziców?

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kwestia ułożenia. Pan Obała nie współpracuje już z parkieciarzem, który kładł u Dabell. Twierdzi jednak, że obecni parkieciarze robią równie dobrze.

Heh, też pytałem o tę ekipę od dabell (w końcu w jej dzienniku znalazłem namiary). Reklama dźwignią handlu - nam powiedział, że obecna ekipa jest lepsza. No cóż - u nas będą kładli w maju, napiszę co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witojcie moi mili, mam pytanie. Zapewne było już poruszane, ale zanim dogrzebię się do tych wiadomości to mnie starość zastanie a ja raczej potrzebuję odpowiedzi zdecydowanie szybciej.

 

Czy planując instalacje rekuperatora w domu potrzebuje mieć kominy, czy można je spokojnie usunąć z projektu?

I na jakim etapie budowy mam zacząć interesować się instalacją tegoż ustrojstwa?

 

Z góry dziękuję za podpowiedź

 

Pozdrawiam, stały czytelnik i członek najnowszej grupy wrocławskiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Albert,

 

Sporo o rekuperatorach i GWC jest tutaj:

http://forum.muratordom.pl/rekuperator,t2602-1560.htm

 

Kominów nie rób w ogóle.

 

Wlot powietrza z GWC warto zaplanować przed wylaniem chudziaka, żeby potem nie wykuwać dziury.

 

Reszta instalacji po wykonaniu dachu, a przed innymi instalacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albert, wiele by pisać o tym, ale:

 

1. GWC i przeloty w fundamentach zaplanuj od samego początku (dokładnie przemyśl, jaki rodzaj chcesz, bo to niebagatelna sprawa) – ja mam rurowy

2. Przejścia przez strop i otwory przed ułożeniem teriwy (jeśli ten system wybierzesz)

3. rozprowadzenie kabli do sterowania razem z elektryką przed tynkami

4. unikaj ostrych kątów i zmian średnicy kanałów powietrza

5. centralka to najważniejsza część układu i nie żałuj kasy (ja mam mieć Nikol - podstawowa zaleta mała zużycie prądu duży odzysk)

6. Postaraj się zrobić z nad kuchenki osobny kanał nad dach, by nie zasysać tego tłustego zabrudzonego mocno powietrza do pozostałej części wentylacji

7. Co do kominów z dodatkowym kanałem na wentylację grawitacyjną: komin od kominka mam bez kanału, komin od pieca z kanałem (na wszelki wielki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,

 

czy robił ktoś z Was już ogrodzenie swojej działki. Ja chce ogrodzić siatka ocynkowana powleczona PCV i nie wiem z jakimi kosztami liczyć się w tym przypadku.

 

Dziękuje za wszelka pomoc bądź informacje

 

Przemek

 

Pomału też rozgryzam temat ogrodzenia :)

Plecane na forum DEKO z Bralina mocno trzyma się 75PLN/mb (materiały+robocizna). Szukam dalej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Właśnie zabieramy się za wybór okien i drzwi do naszego domu. Polecono nam firmę Polokno z Ratowic. Mają oni tam dość ciekawą ofertę okien PVC firmy Kömerling.

Czy ktoś ma doświadczenia z tą firmą lub oknami tego producenta? Bardzo prosił bym o opinię.

 

Poza tym poszukuję dobrej oferty bramy garażowej segmentowej drewenianej. Może ktoś ma jekieś fajne namiary?

 

Dziękuję z góry.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Właśnie zabieramy się za wybór okien i drzwi do naszego domu. Polecono nam firmę Polokno z Ratowic. Mają oni tam dość ciekawą ofertę okien PVC firmy Kömerling.

Czy ktoś ma doświadczenia z tą firmą lub oknami tego producenta? Bardzo prosił bym o opinię.

 

Poza tym poszukuję dobrej oferty bramy garażowej segmentowej drewenianej. Może ktoś ma jekieś fajne namiary?

 

Dziękuję z góry.

:)

 

Mam okna z Ratowic, ale od Przybyłkiewicza i są ok (złoty dąb 2-stronny, profile SHUCO) - tel. 318 91 77 - zaproś gościa na wycenę i porównaj oferty :wink:

 

Porządne bramy HORRMANN są w IRGA na Robotniczej - jest tam ciekawy rabat dla grupy wrocławskiej - rozmawiaj z Panią Marzeną Stasiak.

Drewniane są okrutnie drogie - mam stalową ocieploną w okleinie złoty dąb i znajomi laicy przy pierwszej wizycie spytali czy drogie były te drewniane okna i brama :wink:

 

Co do drzwi to najlepiej porozmawiać z Panem Sebastianem z IMPRO na Gwiaździstej we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...