Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

aniak25 - tak na prawde musisz po prostu zdecydowac, jak bedziesz rozmawiac z kims kto ma dom z silki albo ytonga bedzie pewnie ci go polecal. My zrobilismy z Porotona Robena, odpadow prakltycznie 0, ekipa mowila ze jakosciowo bardzo dobre, chociaz wola z winebergera bo wieksze bloczki i szybciej idzie murowanie, w sumie dachowke tez bralismy z robena i wyszla bardzo ladnie.

Generalnie w projekcie mamy 10 cm styropianu i 5 cm jako wypelnienie pruskiego muru. Ale to wszystko przelicza architekt podczas projektu.

Jak chcesz budowac z ytonga, pamietaj ze najlepszy efekt uzyskasz stosujac nadproza itd tez z ytonga (a ceny podobno powalaja).

Jak bys sie zdecydowala na produkty robenowskie to daj znac, dam ci namiar na sklad budowlanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, dzięki haku za podpowiedzi. Zdecydowaliśmy na pewno, że będzie ściana 2W i że ocieplać będziemy wełną. Co do tego ytonga masz całkowitą rację ceny dodatkowych elemetów powalają. Tak samo podejrzewam będzie z silką ale prawdopodobnie dostaniemy bardzo fajną ofertę na silkęE24 2,20zł/szt co dałoby 33zł/m2 i jesli tak będzie to ją weźmiemy a jeśli nie to zostaniemy przy klimablocu - cena 5,20zł/szt więc jakieś 54,60m2, spora różnica ale za ytonga 55,20/m2 więc już chyba wolę ceramikę. Jedym słowem trudna decyzja bo z jednej strony oszczędzać się nie chce na podstawowym budulcu domu ale po co też bez sensu wydwać kilka tys wiecej.

A co do hurtowni to moj majster bedzie załatwiał wszystko ci i kiedy bedzie trzeba tylko umówiliśmy się ze będziemy konsultować wszystkie ceny bo ja sprawdzam tez w różnych miejscach.

pozdrowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Claris, ja własnie nie do końca wiem czy to jest silka xelli bo materiały załatwia mój majster (tylko ceny konsultujemy) i zadzwonił ze ma w takiej cenie ale kazałam się dopytać czy to silka czy nie przypadkiem unika bo ta właśnie w takiej cene chodzi na allegro. W każdym razie jak się okaże ze to prawda dam ci namiar na hurtownie bo narazie sama nie wiem która to.

A tak wogle to cieszę się ze ktoś w koncu buduje z silki, tylko ze ja chce dac welne na ocieplenie 12cm.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę was zmartwić, okazało się jednak ze to faktycznie unika więc mój majster odpuścił. Sytuacja wygląda tak ze ma się jeszcze dowiedzieć o ceny silki (najlepsza dla mnie opcja to maksymalnie 3,5zł za bloczek co przy średnio 15szt/m2 da 52-53zł/m2) jeśli się taka nie znajdzie to zamawiam klimabloc bo z kolei bedzie sie budowal jezcze jeden domek tegoz materialu i może wyciągniemy taniej niż 5,2zł/bloczek a tam na m2 wchodzi ok 10szt co da podobną do silki cenę za m2. Weźmiemy to co będzie tańsze. Ocieplać i tak będziemy wełną 12cm.

Na razie to tyle.

PS: gdyby udało wam się znaleźć silkę w dobrej cenie to dajcie znać proszę bo faktycznie może na 3 domy będzie taniej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt, gdzie składać zawiadomienie o rozpoczeciu robót budowlanych. Na druku jest Powiatowy Inspektorat na ul Piłsudskiego, czy w Wojewódzkim na pl. Solidarności?? No i co tam trzeba dostarczyć.

 

Drugie pytanie, co zrobić aby mieć prąd budowlany i ile to kostuje i od razu dlaczego tak dużo kosztuje :) i ile sie potem płaci za ten prąd. Albo czy można budować bez tego bo póki co nasz budowniczy mówi ze wystarczy mu 230v a to mogę przez ogródek od rodziców pożyczyć.

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt, gdzie składać zawiadomienie o rozpoczeciu robót budowlanych. Na druku jest Powiatowy Inspektorat na ul Piłsudskiego, czy w Wojewódzkim na pl. Solidarności?? No i co tam trzeba dostarczyć.

 

Dla miasta Wrocławia składałam na pl. Solidarności. Szybko, bez kolejek, miła obsługa. W necie chyba jest wszystko napisane co trzeba dołączyć. Na stronie http://www.wroclaw.pl - pogrzeb tam [co i gdzie załatwić czy jakoś tak]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie pytanie, co zrobić aby mieć prąd budowlany i ile to kostuje i od razu dlaczego tak dużo kosztuje :) i ile sie potem płaci za ten prąd. Albo czy można budować bez tego bo póki co nasz budowniczy mówi ze wystarczy mu 230v a to mogę przez ogródek od rodziców pożyczyć.

 

z góry dzięki za pomoc

 

Kosztuje drogo, więc jeśli masz za płotem rodziców bierz od nich - ja tak robiłem i było wszystko ok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniak25 - prad budowlany jest dosc tak jak pisal SUSPENSER, generalnie i tak w koncu bedziesz musiala go podlaczyc, ale jak masz opcje do rodzicow to nie masz co sie zstanawiac.

A tak z drugiej strony to nie bylas jeszcze w energetyce ? Musialas chyba miec do pozwolenia na budowe z nimi umowe, chyba ze cos sie zmienilo od czasu kiedy my to zalatwialismy.

Co do skladania zawiadomienia, to tez zalezy gdzie budujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam prąd budowlany jest o grosz czy dwa droższy od "normalnego", wyższe są inne składniki faktury, w sumie wychodzi ok 50 pln więcej miesięcznie, póki co, możesz podłączyć się do rodziców, choć jest to nielegalne. W praktyce ostatnio nie słyszałem, by karano za takie praktyki. Aby mieć zasilanie na swojej działce trzeba kupić i wyposażyć rozdzielnicę budowlaną (popularną RBetkę), podłączyć ją do złącza kablowego jeśli takowe stoi w granicy Twojej działki, jeśli nie to spytać energetyki gdzie można zrobić pomiary te prace wykonuje uprawniony elektryk i zgłosić rejonie energetycznym pod który podlegasz. Rozdzielnica z osprzętem to koszt ok 500-600 pln, podłączenie w zależności od nakładu prac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc po kolei:

 

Suspenser, haki i smoku - dostałam od energipro warunki i umowę którą podpisaliśmy, we wrzesniu robili przyłącze od słupa do płotu, mam w płocie skrzynkę zamontowaną (ale nie wiem czy to ta RBetka) no i własnie nie wiem co dalej. Na początku mogę podpiąć się do rodziców ale jak bedzie potem potrzeba wiecej to juz nie bede ich naciagac. Tylko sprawa tego ze nie wiem ile potrwa od takiego zgloszenia o ten prad budowlany do jego podlaczenia i czy to tez energia sie zajmuje czy mam szukac elektryka (w sumie w domu mam tete elektryka tylko bez uprawnien do odbiorów). No a rozdzielnie to chyba dopiero w domu sie montuje? Bożesz ile to czlowiek musi sie nauczyc przy tej budowie :(

 

Klodziki - no moj majstr nie jest raczej przekonany do uniki, tzn niby material ten sam ale wiesz to taka róznica jak pomiedzy jopkiem a wienbergerem wiec ja stawiam na dobry material nawet jesli bedzie troche droższy. Druga sprawa to to ze nie liczylam jakie wymiary ma unika i ile wchodzi na m2 ja ogólnie chcialabym zmieścić się w ok 50zł/m2 za material. Tak wiec jesli nie uda sie znalez silki w dobre cenie pozostaniemy przy klimablocu tak jak pisałam kilka postów wyżej.

 

pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bożesz ile to czlowiek musi sie nauczyc przy tej budowie :(

 

pozdrówki

 

;) nie taki diabeł straszny ;)

To co masz w granicy to złącze kablowe i szafka pomiarowa.

Teraz elektryk stawia tzw. RBetkę z zabezpieczeniami i gniazdami, robi pomiary, spisuje protokół wypełnia wniosek i składa w Enerrgetyce, umawia się na odbiór z inspektorem. Jeśli wszystko OK przesyła dokumentację do pogotowia energetycznego, które montuje licznik i gotowe :):):)

Jak dobrze pójdzie w dwa tygodnie załatwisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych, co już na etapie schodów:

 

nie polecam p. Wojciecha Stec Bystrzyca Oławska - stolarz, głownie schody, nieterminowy, niesłowny, po odebraniu kasy unika kontaktu, szkoda nerwów, mozna trafić lepiej. Wszystko opisałam tutaj:

http://forum.muratordom.pl/czarna-lista-niesolidnych-dolnoslaskie,t62412-120.htm

 

Żeby nie było - schody są i leżą i nigdzie nie idą ale po prostu szkoda nerwów na tego pana, tym bardziej, że zgodnie z jego słowami " takich klientów (niezadowolonych i marudzących) mam kilku a roboty i tak kupa." No to może niech mu trochę ulży.

 

Pan działa w okolicach Oławy i Opola, we Wrocławiu również ale mu daleko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...