Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejka!

Dawno nic nie pisalam, bo czas jakoś dziwnie sie skrócił ostatnio i z niczym zdązyć nie mogę :roll:

W skrócie:

28.03. - zrobili nam wreszcie wodę (po 3 tyg. czekania :evil: )

31.03. - koparkowy sciaga humus z działki i drogi (80m), przywożą nam ok.100 ton gruzu betonowego i koparkowy rozgarnia to na drodze

02.04. - geodeta wytycza dom, przyjeżdża ekipa budowlana i instaluje sie na dzialce, facety z energetyki wybrzydza na naszą Rb-tkę (nalega na zmiane kilku kabelków lub kupienie od niego nawej za 900 - odkupi ja od nas potem za 500 :evil: )

03.04. fundamenty wykopane

04.04. gość wymienia kabelki i informuje nas ze inspektor zrobi odbiór dopiero za tydzien 09.04 (bo jeździ w teren tylko w srody), podpiszemy umowe i pogotowie energetyczne podłączy nas w ciągu 7 dni! (Myślałam ze gościa udusze, bo nie raczył nam tego powiedziec, gdy stawiali skrzynke energetyczna na działce :evil: )

07.04. przywożą stal, robia nam ogrodzenie

Robota stoi, bo nie ma prądu :cry:

09.04.-inspektor odbiera Rb-tkę, podpisujemy umowe

10.04 - molestujemy energetyke w Obornikach i pogotowie energetyczne o podłączenie licznika

11.04. - wreszcie jest prąd na dzialce, zbrojenie położone

12.04.- wylewają ławy fundamentowe :D

Ulewa wstrzymuje prace równie skuteczne jak brak prądu. Znowu musimy utwardzic droge, bo bloczki nie przyjadą :cry:

15.04.- są bloczki (z Wiki po 3,90 brutto),

17.04. - rosna ściany fundamentowe :D

Pozdrawiam wszystkich z nadzieja, ze karuzela budowlana troche zwolni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrcze :roll:

Albo nie pisze wcale, albo za duzo :oops:

Jak założyć dziennik budowy? bo juz teraz musiałam sobie przypominac co było przedwczoraj :cry:

Tych co nie lubią długich wywodów prosze o wyrozumialość :roll:

 

prosze bardzo i bede kibicowac

http://forum.muratordom.pl/prosze-o-pomoc-jak-zalozyc-dziennik-budowy,t72765.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda nie jest naszym sprzymierzeńcem niestety... :-? Dojazd do nas zrobił się bagienny, jak przywozili ytonga to zostawiali przy drodze, na plecach 40 m trzebabyło dotachać na plac budowy,..

 

dzisiaj cały materiał na ściany mąż przetargał z ładowarkowym, maszyna topiła się ze trzy razy na naszej rozmiękłej drodze buuu, ale jakoś się udało, nadproża przyjechały całe i też przeniesione, uff, uff...

 

ściany wybudowane prawie do stropu, a w poniedizałek (14.04) zaczęli je stawiać... super.

 

jeszcze trzeba wymyślic jak teleportować strop na budowę, kominy i materiał na dach, bo w przyszłym tygodniu znowu "popaduje" :x

 

ciekawy etap budowy, trzeba decydować teraz właściwie o wszystkim, teraz mamy na tapecie temat "Brama garażowa"...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anjamen dziękuję za podpowiedź :lol:

AgaB3 na pocieszenie ci powiem, ze nie tylko u ciebie się topią na drodze po tych deszczach :cry: My po władowaniu ok 200 ton gruzu i wywrotki piasku mamy "prawie autostradę" :roll: - określenie ekipy na porównanie tego co było na tzw. drodze, do stanu obecnego. W każdym razie mozna przejechać bez pomocy linki i koparki :D

czekam na słońce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze nic nie mogę zrobić z drogą, jeszcze mnie czekają dwa przyłącza - woda i gaz(moja zmora buu)... na chwilę obecną mamy baniak na wodę 1 m3 i bierzemy od sąsiadów, do gotowego kleju do ytonga to wystarcza jak na razie. Woda w trakcie realizacji: czekam na projekty ze ZDIUMu, muszę robić przekop przez drogę, bo wodociąg mamy po drugiej stronie ulicy, ech... :evil:

Pocieszające jest to, że mogę już sobie pomarzyć o moim domku, że już chodząc po parterze widzę co gdzie i jakie, i że kiedyś będę o tym opowiadać siedząc i patrząc w płomienie tańczące w moim kominku :lol: .....

To mnie pcha do przodu pomimo wszystko... No nic głowa do góry i rękawy zakasać....

:wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też się ruszyło! ławy wylane, dzisiaj mają kończyć układanie bloczka fundamentowego, w pon piach, a w środę zalanie fundamentu. W związku z tym mam też pytanko, ile czasu musi minąć od zalania do rozpoczęcia stawiania ścianek? mój wykonawca mówi, że tydzień, to spokojnie, a Wy jak długą przerwę mieliście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetkaS nic o tym n ie słyszała, ale podejrzewam że to to samo co porotherm czy wieneberger, ino inaczej sie nazywa i gdzie indziej wypalane;)

 

cherry ja czekałam dwa tygodnie, ale po trzech dniach już biegaliśmy po chudziaku, więc może tydzień wystarczy,nie wiem... polewać nie musieliśmy bo padało jak teraz hehe :-? Moi znajomin też dwa ygodnie ale też może to wynikać z przerw potrzebnych budowlańcom do rozpoczęcia następnej budowy, w dwa tygodnie można wykopać i zalać ławy fundamentowe;) Najlepiej zapytać swojego kierownika budowy. Jak mam wątpliwości to do niego dzwonię i jak mu się coś nie podoba to jedzie zobaczyć co się dzieje na budowie;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też się ruszyło! ławy wylane, dzisiaj mają kończyć układanie bloczka fundamentowego, w pon piach, a w środę zalanie fundamentu. W związku z tym mam też pytanko, ile czasu musi minąć od zalania do rozpoczęcia stawiania ścianek? mój wykonawca mówi, że tydzień, to spokojnie, a Wy jak długą przerwę mieliście?

Podobnie jak u Was około 10 dni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrcze :roll:

Albo nie pisze wcale, albo za duzo :oops:

Jak założyć dziennik budowy? bo juz teraz musiałam sobie przypominac co było przedwczoraj :cry:

Ja do tego celu używam aparatu. Wszelkie zrobione zdjątka lądują na kompie a te najbardziej fotogeniczne i pokazujące co się dzieje na budowie idą do wywołania. Od ścian do etapu tynków wewnętrznych zapełniło się już 1,5 albumu. Ale dzięki temu wertując szybko wiem, co i kiedy się działo. I od razu rodzinie można pokazac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O qrcze :roll:

Albo nie pisze wcale, albo za duzo :oops:

Jak założyć dziennik budowy? bo juz teraz musiałam sobie przypominac co było przedwczoraj :cry:

Tych co nie lubią długich wywodów prosze o wyrozumialość :roll:

 

witaj

pisz jak najwiecej

gratuluje

widze ze jestesmy na podobnym etapie

u mnie tez bloczki rosna

bylo by szybciej ale pogoda nam nie sprzyja

jutro ma byc ladnie wiec zapewne bedzie znou do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja placilam za zalania law/20 m3/okolo5000 w betoniarni w strzelinie

beton dobrej jakosci jak twierdzi moj majster

teraz szukam piachu do zasypania fundamentu

jutro mi wyliczy ile ale bedzie tego troche

fundamenty mamy ulozone z 8 warstw a obrys budynku 14 na 14

moze jakis namiar na pana piaskowego?bedze wdzieczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...