Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam kolejną wycenę na stan surowy bez dachu ale z działowymi - tym razem 55.000,00 - ekipa super, buduje w tempie błyskawicznym (6 czy 7 pracowników), współpracuje z hurtownią GAJA, więc dostawa materiałów byłaby naprawdę sprawna. Sam organizuje sobie beton, stal, piasek, i jeśli czegoś by zabrakło to też sam załatwi to z hurtownią (poprzedniej ekipie, tej za 39.000,00 wszystko musielibyśmy organizować sami, łącznie z dowozem brakujących drobiazgów).

Moglibyśmy też dogadać się jeśli chodzi o stemple, drewno na szalunki i płyty OSB na podciągi - te rzeczy były w cenie.

 

I teraz mam dylemat, czy brać tańszą ekipę (jeśli dodać do ich wyceny ścianki działowe, to było jakieś 44.000,00 zł,), i bardzo mocno angażowac się w budowę (a oboje z mężem pracujemy, często dłużej niż do 17-tej 18-tej), czy brać ekipę o 10.000,00 droższą ale w pełni samodzielną :-? :roll:

 

to chyba macie tą samą ekipe co my;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pompy....dobrze sobie przeliczcie odwierty, pompe, jej instalacje i GWARANCJĘ (w ciągu tych 10 lat wiele może się zdarzyć)

 

akurat ja nie uznaję działek o roz. poniżej 1400 m2, tak więc odwierty nie są potrzebne. Dla aktualnej działki i domu, koszt pompy i podłogówki to około 55 / 60 tyś brutto.

Co do tego co się może zdarzyć... zacytuję standardową odpowiedź "a lodówkę jak często naprawiasz?":-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montom a mówisz jako uzytkownik pompy/sprzedawca czy teoretyk?

 

Nie twierdzę, że pompa to samo zło, tylko uczulam, żeby dobrze sobie policzyć czy w danym przypadku się akurat opłaca

Odpowiednia wielkość działki to tylko połowa sukcesu

 

Czy koszt np.sprężarki w lodówce jest taki sam jak w pompie?Jesli tak to szkoda, ze pompy nie kosztują 2000zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dobrze sobie policzyć czy w danym przypadku się akurat opłaca

 

Nie wszytko mozna przeliczyc... Ja nie mam innej alternatywy :( Cenie sobie wygode i bezobslugowosc. Palenie weglem znam z autopsji i... nigdy wiecej!

Swoja droga trzeba poszukac jakichs przyjaznych kredytow/dotacji na niekonwencjonalne grzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiu

ja mam namiary na pana ktory przywiezie za 450 zl-24 tony

jezli chesz podam tobie numer

u mnie niestety pojdzie duzo wiecejjjjjjj piach

 

To cena brutto z Fa czy netto?

 

A u mnie w koncu scianki fundamentowe się pojawiły :wink: . Przez te deszcze tydzień później niż myślałem.

 

http://img229.imageshack.us/img229/3964/2333349pk1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

ja mam namiary na pana ktory przywiezie za 450 zl-24 tony

jezli chesz podam tobie numer

u mnie niestety pojdzie duzo wiecejjjjjjj piach

niestety takie dużo auto nam nie wjedzie na działkę - zakopie się... Póki co znalazłem jeszcze mieszankę piaskowo-żwirową po 230zł za 12ton z transportem - jutro jadę do hurtowni zobaczyć na placu jak to wygląda, czy nie ma za grubych kamyków w środku i czy to się nadaje do wypełnienia fundamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montom a mówisz jako uzytkownik pompy/sprzedawca czy teoretyk?

 

Nie twierdzę, że pompa to samo zło, tylko uczulam, żeby dobrze sobie policzyć czy w danym przypadku się akurat opłaca

Odpowiednia wielkość działki to tylko połowa sukcesu

 

Czy koszt np.sprężarki w lodówce jest taki sam jak w pompie?Jesli tak to szkoda, ze pompy nie kosztują 2000zł....

 

Wypowiadam się tu tak jak każdy inny czyli przyszły posiadacz domku.

 

Swoje zdania na różne tematy opieram o wypowiedzi innych osób - prywatnych użytkowników i instalatorów.

Czemu pompy (sprężarki) nie są tak tanie jak odpowiedniki z lodówek? Choćby dlatego, że lodówek robi się dziesiątki milionów, a pomp nie... Ile kosztował klimatyzator do pomieszczenia 100m2 10 lat temu, a ile kosztuje teraz?

Urządzenia tanieją gdy popyt na nie wzrasta.

Oczywiście wszystko się może popsuć i ja to wkalkulowałem jako ryzyko. Jak mnie będzie stać to będę miał pompę ciepła, a jak nie... cóż, planowałem ekogroszek, ale już wiem, że samo dosypywanie go nie wystarcza. Natomiast czyszczenie pieca co 4 dni nie należy do czynności, które chcę mieć w swoich obowiazkach:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiu

ja mam namiary na pana ktory przywiezie za 450 zl-24 tony

jezli chesz podam tobie numer

u mnie niestety pojdzie duzo wiecejjjjjjj piach

 

To cena brutto z Fa czy netto?

 

A u mnie w koncu scianki fundamentowe się pojawiły :wink: . Przez te deszcze tydzień później niż myślałem.

 

http://img229.imageshack.us/img229/3964/2333349pk1.jpg

 

u mnie tez juz koncza

poszlo wiecej bloczkow niz zakladalam ale coz

mam na 8 bloczkow ulozone

a deszcze bardzo przeszkadzal nam rowniez

przesuniecie przez to powstalo

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja z konkretnym zapytaniem - czy ktoś z Was nie ma przypdakiem na zbyciu blaszaka ? Potrzebuje pilnie i niedrogo oczywiście :)
Poszukaj na pchlim targu lub grupie wrocławskiej. Jakąś chwilę temu w Szymanowie (o ile dobrze pamiętam) dwa były do sprzedania - może jeszcze się ostały.

 

to byly moje, ale juz sprzedalam.

pozdrawiam

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...