Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

stemple sa na pchlim targu naszej grupy (link w stopce) a ja sprzedawalam swoje na allegro, wiec tez moga tam sie pojawiac

pozdrawiam

Dokładnie - oto cytat z forum z 24.04

Stemple są w cenie 4,- /cztery złote/ i mają długość około 2,70.
Tak więc zapraszamy na targ. Ale hint z allegro też Wam się przyda na teraz i przyszłość. Ciekawe rzeczy można tam dostać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wlasnie odebralam WZ... Dziwny zwyczaj - nosi date 11.04, dobrze, ze maz zadzwonil, bo pewnie czekalibysmy jeszcze ze 2tyg. na doreczenie...

I kicha - zabraklo nam 34cm :( Co gorsza, z wyliczen gminy wynika, ze dzialka ma 17m szerokosci (geodeta wymierzyl 17.76). Komu wierzyc? Kat nachylenia dachu - rowne 42st. Ciekawe... Tyle ma nasz wstepnie wybrany projekt. Ale skoro nie pasuje na dzialke? Nie mogli dac przedzialu? Tyle na razie, jak ochlone, napisze wiecej... Ech, coraz mniej mi sie to budowanie podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i klops :cry: :cry: :cry:

Właśnie się dowiedziałam, że "mój" super wykonawca będzie mógł budować u mnie dopiero we wrześniu. A ja potrzebuję na przełomie czerwca/lipca.

 

Jeśli znacie sprawdzone ekipy, najlepiej z południowo-zachodnich okolic Wrocławia (oczywiście niekoniecznie) to proszę o info na priva lub maila.

 

Ja mogę dac namiary na polecanego cieślę i dekarza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Wlasnie odebralam WZ... Dziwny zwyczaj - nosi date 11.04, dobrze, ze maz zadzwonil, bo pewnie czekalibysmy jeszcze ze 2tyg. na doreczenie...

I kicha - zabraklo nam 34cm :(

 

Do czego zabrakło Wam tych 34cm?

 

Co do dat, to normalne. Samą decyzję wydają szybko, ale czekają z jej wysłaniem, aż pewnie więcej się uzbiera.

 

To nie tylko tam tak działa. Ja dla przykładu dzisiaj wyjąłem ze skrzynki pisemko z ZUSu z początku lutego, które wysłane zostało dopiero pod koniec kwietnia. Całe szczęście, że poczta działa trochę lepiej, bo już szczytem byłoby gdyby to doszło w lipcu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zabrakło Wam tych 34cm?

 

Zeby zmiescil sie budynek o szerokosci 10.1m: dzialka ma 17.76m ( wg pomiarow geodety, bo pan urbanista jakos wyliczyl 17m :o ), 4m od sasiada i pozwolili 4m od drogi dojazdowej, co daje 18.1m. Wiec teraz kombinuje, jak ten dom wcisnac. Jedyne, co mi przychodzi do glowy, to zrezygnowac z okien i zblizyc sie do sasiada na 3m... To zreszta pn-zach strona, wiec raczej nieciekawa.

 

 

.

Ja dla przykładu dzisiaj wyjąłem ze skrzynki pisemko z ZUSu z początku lutego, które wysłane zostało dopiero pod koniec kwietnia.

 

Dobre! Ja ostatnio dostaje rachunki za telefon pare dni po terminie platnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby zmiescil sie budynek o szerokosci 10.1m: dzialka ma 17.76m ( wg pomiarow geodety, bo pan urbanista jakos wyliczyl 17m :o ), 4m od sasiada i pozwolili 4m od drogi dojazdowej, co daje 18.1m. Wiec teraz kombinuje, jak ten dom wcisnac. Jedyne, co mi przychodzi do glowy, to zrezygnowac z okien i zblizyc sie do sasiada na 3m... To zreszta pn-zach strona, wiec raczej nieciekawa.

 

Jeśli od pn-zach strony macie garaż to zdecydowanie lepiej zrezygnować z okien na rzecz np. pustaków szklanych i już "przytulicie się" do sąsiada na 3m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby dobrze sobie policzyć czy w danym przypadku się akurat opłaca

 

Nie wszytko mozna przeliczyc... Ja nie mam innej alternatywy :( Cenie sobie wygode i bezobslugowosc. Palenie weglem znam z autopsji i... nigdy wiecej!

Swoja droga trzeba poszukac jakichs przyjaznych kredytow/dotacji na niekonwencjonalne grzanie.

 

Raczej cienka sprawa z tymi dotacjami. Kredyt owszem w BOŚ ale czy on jest lepszy od finansowania z hipotecznego- wątpię. Czasem gminy daja jakis ochłap za inwestycje proekologiczną...

Ja szarpnąłem się na pompę powietrze-woda. Mając świadomość że to może nie wydolić poniżej -5 i zadziała jak ogrzewanie elektryczne system połączę z termokominkiem. Nie trzeba wiele napalić aby miec w podłodze 35 st. bo na taka temperature będzie skrojona podłogówka. Cały koszt pompy, termokominka i podłogówki nie powinien przekroczyć 45 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szarpnąłem się na pompę powietrze-woda. Mając świadomość że to może nie wydolić poniżej -5 i zadziała jak ogrzewanie elektryczne system połączę z termokominkiem. Nie trzeba wiele napalić aby miec w podłodze 35 st. bo na taka temperature będzie skrojona podłogówka. Cały koszt pompy, termokominka i podłogówki nie powinien przekroczyć 45 tys.

 

Napisz cos wiecej, prosze! Czytalam, ze te pompy sa dosc glosne... No i koszty eksploatacji najwyzsze (w porownaniu do innych PC). I o co chodzi z termokominkiem? Poczatkowo bylam entuzjastka kominka z plaszczem wodnym, ale teraz tak sobie mysle, ze skoro nie chce mi sie palic w zwyklym piecu, to pewnie tez bede zbyt leniwa na kominek :(

Musze przyznac, ze koszty (z podlogowka) sa bardzo kuszace! Ile metrow podlogowki kladziesz? Ogrzewanie mieszane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

dzieki bede wdzieczna

chce porownac ceny u mnie bedzie potrzeba dosyc duzo piachu

mam fundamenty na 8 bloczkow i budynek 14na 14

pozdrawiam

też jesteśmy na etapie szukania piasku do zasypania. Do tej pory najtańsze co znaleźliśmy w naszych okolicach (północ wrocławia, za trzebnicą) to:

300zł za 12ton piasku do murowania (przesiany, ponoć nadaje się nawet na tynki)

270zł za 12ton piasku nieprzesianego

Ceny bez faktury, po negocjacjach. Niestety u nas nie da się wjechać dużym autem 28ton (zakopie się), więc szukamy "małych" kamazów. A potrzebujemy ok 50 kubików piasku, czyli jakieś 85ton

 

a ja potrzebuje 250 ton :cry: zalatwilam piasek po 450 za okolo 30 ton wiec uwazam ze ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś z was, gdzie można załatwić stęple (do podtrzymywania stropu przy zalewaniu)? Tartak? Leśniczy? :roll:

Potrzebuje jakieś dobre 100 sztuk (okolice Jelcz-Laskowice, Miłoszyce).

 

niestety nie pomoge bo moj majster przywiozl swoje jestesm pozytywnie zaskoczona mowie ze nabija sobie u mnie punkty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego zabrakło Wam tych 34cm?

 

Zeby zmiescil sie budynek o szerokosci 10.1m: dzialka ma 17.76m ( wg pomiarow geodety, bo pan urbanista jakos wyliczyl 17m :o ), 4m od sasiada i pozwolili 4m od drogi dojazdowej, co daje 18.1m. Wiec teraz kombinuje, jak ten dom wcisnac. Jedyne, co mi przychodzi do glowy, to zrezygnowac z okien i zblizyc sie do sasiada na 3m... To zreszta pn-zach strona, wiec raczej nieciekawa.

 

 

.

Ja dla przykładu dzisiaj wyjąłem ze skrzynki pisemko z ZUSu z początku lutego, które wysłane zostało dopiero pod koniec kwietnia.

 

Dobre! Ja ostatnio dostaje rachunki za telefon pare dni po terminie platnosci...

 

nasz domek ktory wybralismy byl o 5 cm za szeroki wiec moj architekt zmniejszyl go i dopiero wtedy zlozylismy dokumenty do wydania pozwolenia wszytko poszlo super szybko bez nerwow bez problemow

faktycznie moze warto zlikwidowac okna wtedy odleglosc od sasiada moze byc 3 metry jak sie nie myle

warto poradzic sie projektanta czy architekta tak uwazam

nasz zalatwial wszytko za nas lacznie z dokumentami

zlozyl je jak bylismy na urlopie /dalismy tylko upowaznienie.

my odpoczywalismy /przed budowa :wink: /a papiery nabieraly mocy prawnej

pozdrawiam

zycze powodzenia

trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a ja potrzebuje 250 ton :cry: zalatwilam piasek po 450 za okolo 30 ton wiec uwazam ze ok

wg mnie Twoja cena jest dobra - widocznie masz blisko, bo sam piasek nie jest drogi, dużo droższy jest transport. Nam się ostatecznie udało załatwić po 230zł/12ton - byłoby taniej przy aucie 28 tonowym, ale nie mamy dobrego dojazdu. Kopalnia jakieś 20km od budowy, przy czym kupuję przez hurtownię (bo w kopalni nie mają transportu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz cos wiecej, prosze! Czytalam, ze te pompy sa dosc glosne... No i koszty eksploatacji najwyzsze (w porownaniu do innych PC). I o co chodzi z termokominkiem? Poczatkowo bylam entuzjastka kominka z plaszczem wodnym, ale teraz tak sobie mysle, ze skoro nie chce mi sie palic w zwyklym piecu, to pewnie tez bede zbyt leniwa na kominek :(

Musze przyznac, ze koszty (z podlogowka) sa bardzo kuszace! Ile metrow podlogowki kladziesz? Ogrzewanie mieszane?

 

Wybrałem pompę Daikina- Altherma, ze względu na przyzwoitą cenę i renomę firmy. To nowy produkt ale postanowiłem zaryzykować. Obecnie czekam na projekt całości.

Co do głośności rzeczywiście jednostka zewnętrzna (taka jak w klimatyzatorach) może być kłopotliwa w nocy. Ja moge umieścic ją za garażem i z dala od sąsiadów i ewentualnie zbudować mały ekran akustyczny.

Koszty rzeczywiście są wyższe bo nie ma jak pompa klasyczna ale to wciąż ta półka cenowa jeśli się weźmie pod uwagę dogrzewanie kominkiem w te kilkanaście najzimniejszych dni w roku. Ja też nie miałem wyjścia- brak gazu, warunków i chęci na ekogroszek i kasy na tradycyjna pompę.

Termokominek ma być połączony z podłogówką tak aby przy nieekonomicznej pracy pompy można było ją przełączyć jedynie na CWU zaś grzać z kominka. Ja mam dośc komfortową sytuację bo w najzimniejszy czas pracuję zwykle w ... domu. Więc nie będzie u mnie problemu żeby podłożyć do "pieca" ;)

Kłade 140 m podłogówki- koszt ok. 100zł/m2 .

Mieszane ogrzewanie odpada, za niska temperatura zasilania żeby to było efektywne- grzejniki poza tym musiały by byc baaaaaaaardzo duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a ja potrzebuje 250 ton :cry: zalatwilam piasek po 450 za okolo 30 ton wiec uwazam ze ok

wg mnie Twoja cena jest dobra - widocznie masz blisko, bo sam piasek nie jest drogi, dużo droższy jest transport. Nam się ostatecznie udało załatwić po 230zł/12ton - byłoby taniej przy aucie 28 tonowym, ale nie mamy dobrego dojazdu. Kopalnia jakieś 20km od budowy, przy czym kupuję przez hurtownię (bo w kopalni nie mają transportu).

 

tak dokadnie kopalnie mam blisko stad moze ta cena

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a ja potrzebuje 250 ton :cry: zalatwilam piasek po 450 za okolo 30 ton wiec uwazam ze ok

wg mnie Twoja cena jest dobra - widocznie masz blisko, bo sam piasek nie jest drogi, dużo droższy jest transport. Nam się ostatecznie udało załatwić po 230zł/12ton - byłoby taniej przy aucie 28 tonowym, ale nie mamy dobrego dojazdu. Kopalnia jakieś 20km od budowy, przy czym kupuję przez hurtownię (bo w kopalni nie mają transportu).

 

Ja płaciłem dzisiaj 390zł za 26 ton - załatwione przez wykonawce. Wydaje mi sie, ze oprocz odleglosci liczy sie tez skala zamowienia - wiecej aut = mniejsza marza = nizsza cena.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

a ja potrzebuje 250 ton :cry: zalatwilam piasek po 450 za okolo 30 ton wiec uwazam ze ok

wg mnie Twoja cena jest dobra - widocznie masz blisko, bo sam piasek nie jest drogi, dużo droższy jest transport. Nam się ostatecznie udało załatwić po 230zł/12ton - byłoby taniej przy aucie 28 tonowym, ale nie mamy dobrego dojazdu. Kopalnia jakieś 20km od budowy, przy czym kupuję przez hurtownię (bo w kopalni nie mają transportu).

 

Ja płaciłem dzisiaj 390zł za 26 ton - załatwione przez wykonawce. Wydaje mi sie, ze oprocz odleglosci liczy sie tez skala zamowienia - wiecej aut = mniejsza marza = nizsza cena.

 

pzdr

mysle ze to dobra cena

a najwazniejsze ze juz nastepny krok do przodu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...