Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

Wybrałem pompę Daikina- Altherma, ze względu na przyzwoitą cenę i renomę firmy. To nowy produkt ale postanowiłem zaryzykować. Obecnie czekam na projekt całości.

Jestem żywo zainteresowana tym tematem! Właśnie wracam do pierwotnego pomysłu na ogrzewanie czyli pompa ciepła+kominek z płaszczem wodnym. Jaka firmę wybrałeś? Prosze o szczególy-powierzchnia domu, koszty instalacji i urządzenia itp

Kłade 140 m podłogówki- koszt ok. 100zł/m2 .

Mieszane ogrzewanie odpada, za niska temperatura zasilania żeby to było efektywne- grzejniki poza tym musiały by byc baaaaaaaardzo duże.

A ja właśnie chcę mieć mieszane :roll:

znalazłam taki schemat instalacji, ze jest ok przy grzejnikach normalnej wielkości. Tak przynajmniej mi sie wydaje :roll:

jak znajde link to wkleję, ale dziś już mi sie nie chce szukać

pozdrowionka i czekam na info:)

 

Całą instalację robie w Intelplaście

Wstępny kosztorys zrobiony kilka miesięcy temu (netto):

pompa Daikina z jedn. zewn. 18 500

instalacja ogrzew. podł 12 200

przyłączenie energetyczne + montaż pompy ok. 3 000

termokominek CTM ok. 10 000

rekuperator ok. 15 000 (jeszcze nie wiem jaki wybierzemy)

RAZEM: 59 700 netto

Obecnie robiony jest projekt całości- koszt 1 300 netto. Wszystko zostało dokładnie posprawdzane z projektu i policzone- straty ciepła, izolacje itd...

Dom o powierzchni 139 m2, parterówka z poddaszem nieużytkowym. Zrezygnowaliśmy z budowy kominów (oprócz tego do kominka) i paru gadżetów co pozwoliło odzyskać trochę kasy, mniej więcej równowartość wentylacji mechanicznej z reku.

pozdrawiam

PS. co do większych szczegółów to proponuje na priva bo widzę że tu teraz mówimy głównie o piachu ;)

A tak poza tym czy ktoś orientuje sie w cenach piachu w Okolicy Oleśnicy? :)

właśnie w czwartek ruszam z ławami a niebawem trzeba będzie zorganizowac piaskownicę.

Jeśli ktos potrzebuje to w Zawoni znam fajnych geodetów i jest stal za dobrą cenę 3150 za tonę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Zaczynamy przygodę z budowaniem. Mamy działkę w Kiełczowie, najprawdopodobniej będziemy budować Agnieszkę II z MG Projekt.

 

Mam pytanie - może ktoś z Was też realizuje ten projekt? Nie ukrywam, że bardzo zależałoby nam na zobaczeniu Agnieszki ,,na żywo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek był kupowany w Czystopolu w lokalnej hurtowni w Miękini.

25 ton - 350 PLN (do naszej "piaskownicy" wlazło 9 wywrotek piachu) :)

 

A ja właśnie zacząłem się zastanawiać. Jaka była u Ciebie powierzchnia zabudowy i wartwa piasku zasypywana? Do mnie weszło 21 samochodów 26t, czyli ponad 500ton :o . Co prawda domek to parterówka i powierzchnia zabudowy około 220m2, ale i tak zaczynam podejrzewać wykonawcę o mały wałek :wink:.

 

Pzdr,

TS

 

a ja mam do ciebie pytanie

co kladziecie na piach przed chudziakiem

bo u mnie ma byc piach folia chudziak a pozniej styropian i wylewka

a jak u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się tylko pochwlić, że mamy już pozwolenie na budowę :D

Strasznie się cieszę i nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy :wink:

 

Chociaż poczytałam aktualne zapisy na Grupie Wrocławskiej i tam panuje dół budowalny :-?

 

gratuluje

 

my jestesmy na poczatku drogi wiec glowa do gory

nie damy sie :D

a tak na powaznie to mysle ze trzeba sie uzbroic w cierpliwosc i pelna kieszen

zawsze cos wyskoczy

tak to bywa na budowie

u mnie na razie spokojnie

papiery szybko zalatwilam ekipe nagralam

ale pogoda nam psikusa ciagle robila

co fundamenty podeschly to znou padala

ale juz jestesmy na prostej

teraz maluja fundamenty izolacja piach w przyszlym tygodniu jak dobrze pojdzie to bedziemy lali chudziak

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulki Anetko,

 

skorzystałem z przesłanych namiarów, jestem po kontakcie z dekarzami i w ciągu tyg. mają przedstawić kosztorys, będziem mogli porównać ;))

 

przy Miłoszyckiej mają działówkę 11,5 t Thermopor ZIEGELWERK TURBER za 3,7 brutto z dostawą,szybkie porównania wskazują na sensowną cenę,

to tyle

 

T.G.I.F. ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się tylko pochwlić, że mamy już pozwolenie na budowę :D

Strasznie się cieszę i nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy :wink:

 

Chociaż poczytałam aktualne zapisy na Grupie Wrocławskiej i tam panuje dół budowalny :-?

 

w ramach piątkowego wlewania otuchy - nie ma sie co dziwić tym ,którzy zaczęli budować 1-1,5 temu, przeżyli największą zawieruchę na rynku nieruchmości od dekady i mogą mieć doła

mam przykład z podwórka rodzinnego, budowa rozpoczęta styczeń 2007 - koszmar ze zdobyciem czegokolwiek, galopujące ceny, olewający wykonawcy, kosmiczne wyceny (pamiętam teksty - Panie najbliższy termin mam na 2011 ;)

my mamy lepiej (nie twierdzę,że taniej) budowlańcy wrócili na ziemię, ceny stopniowo też. łatwiej dogadać sie z wykonawcami i temriny na za 2-3 mieś. też są. możemy mieć fart,że trafiliśmy na dołek w koniunkturze, potrwa to prawdopodobnie do wielkiej zawieruchy drogowej związanej z EURO 2012. póxniej jak chłopaki rusza z nwestycjami (prawdopodobnie wszystkie w jednym czasie) plus ograniczona emisja CO2 i układy cementowni itp. to może być naprawdę kiepsko.

ku pokrzepieniu serc, budowa to tylko 2 lata z życiorysu, a 50 mieszkanie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się tylko pochwlić, że mamy już pozwolenie na budowę :D

Strasznie się cieszę i nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy :wink:

 

Chociaż poczytałam aktualne zapisy na Grupie Wrocławskiej i tam panuje dół budowalny :-?

 

w ramach piątkowego wlewania otuchy - nie ma sie co dziwić tym ,którzy zaczęli budować 1-1,5 temu, przeżyli największą zawieruchę na rynku nieruchmości od dekady i mogą mieć doła

mam przykład z podwórka rodzinnego, budowa rozpoczęta styczeń 2007 - koszmar ze zdobyciem czegokolwiek, galopujące ceny, olewający wykonawcy, kosmiczne wyceny (pamiętam teksty - Panie najbliższy termin mam na 2011 ;)

my mamy lepiej (nie twierdzę,że taniej) budowlańcy wrócili na ziemię, ceny stopniowo też. łatwiej dogadać sie z wykonawcami i temriny na za 2-3 mieś. też są. możemy mieć fart,że trafiliśmy na dołek w koniunkturze, potrwa to prawdopodobnie do wielkiej zawieruchy drogowej związanej z EURO 2012. póxniej jak chłopaki rusza z nwestycjami (prawdopodobnie wszystkie w jednym czasie) plus ograniczona emisja CO2 i układy cementowni itp. to może być naprawdę kiepsko.

ku pokrzepieniu serc, budowa to tylko 2 lata z życiorysu, a 50 mieszkanie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie

jak rozwiazujecie problem ogrzewania?

 

jestesm na etapie wycen i poszukiwania najlepszego rozwiazania

otoz mam nikle szanse na gaz ziemny

kolejna odmowa ewentulanie robienie na wlasny koszt okolo 25.000 przlacze gazowe -drogo

caly czas myslelismy o butli na gaz a pozniej jak nam przylacza gaz to o gazie miejskim wtedy bylo by super

 

znajomi strasza nas duzymi kosztami i zaczynam sie lamac

namawiaja nas na piec na pelet

moze cos wiecie o takich piecach macie jakies doswiadczenie?

 

mamy dwie opcje

 

1 piec na gaz z butli plus kominek wodny /caly czas bylismy temu przeciwni ale nas instalator namawia mowi ze to dobre rozwiazanie

 

2 piec na pelet

co wy o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy dwie opcje

 

1 piec na gaz z butli plus kominek wodny /caly czas bylismy temu przeciwni ale nas instalator namawia mowi ze to dobre rozwiazanie

 

2 piec na pelet

co wy o tym sadzicie?

 

Ja co prawda, mam jakieś wizje na podłączenie w naszej wioseczce gazu ziemnego, ale to dopiero za ok. 2 lata, uwierzę jak zobaczę;)

dlatego też, decydujemy się na ekogroszek, ale robimy od razu komin na gaz, więc jak znudzi nam się czyszczenie pieca, a będziemy mieć pieniążki, to podłączymy ziemny, a do tego czasu komin będzie stał nieużywany.

Kupiliśmy już kominy, jednak do dnia dziesiejszego bijemy się z myślami, czy to ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...