Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mamy dwie opcje

 

1 piec na gaz z butli plus kominek wodny /caly czas bylismy temu przeciwni ale nas instalator namawia mowi ze to dobre rozwiazanie

 

2 piec na pelet

co wy o tym sadzicie?

 

Ja co prawda, mam jakieś wizje na podłączenie w naszej wioseczce gazu ziemnego, ale to dopiero za ok. 2 lata, uwierzę jak zobaczę;)

dlatego też, decydujemy się na ekogroszek, ale robimy od razu komin na gaz, więc jak znudzi nam się czyszczenie pieca, a będziemy mieć pieniążki, to podłączymy ziemny, a do tego czasu komin będzie stał nieużywany.

Kupiliśmy już kominy, jednak do dnia dziesiejszego bijemy się z myślami, czy to ma sens...

 

A u nas odwrotnie podłączamy się pod gaz ziemny ale koszty rosną i wymyśliliśmy narazie same pustaki kominowe do pieca węglowego, zwykłego, gdyby nas koszty zjadły... a ja cały czas myślę czy to wogóle będzie do czegoś podobne hehehe ;) ... ale kominy już sie murują więc teraz to już tylko będę chwalić że miałam świetny pomysł, hehehhe.

Pozdrawiam

AgaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar

 

Ja swój obrazek umieściłem na stronie http://www.imagic.pl i następnie wstawiłem link do niego w puste pole obok cytowanego tekstu.

 

Ja też tak próbowałem, ale nic z tego nie wyszło - mianowicie który link należy skopiować?

Są dwa kody BB dwa HTML i jeden niby link do obrazka, jak się na niego wejdzie, ale jak ten właśnie link skopiowałem, to pokazało że jest OK, ale obrazka nie ma, jest pole z czerwonym ixem!! :(

Jak wstawiam jakieś adresy url to odpowiedź wychodzi,że nieprawidłowo. :evil:

Jak to skutecznie zrobić - i bardzo proszę szczegółowo i łopatologicznie :oops:

Dodam, że obrazek przeszedl przez IrfanView i ma pożądane parametry: piksele i ciężar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avatar

 

Ja swój obrazek umieściłem na stronie http://www.imagic.pl i następnie wstawiłem link do niego w puste pole obok cytowanego tekstu.

 

Ja też tak próbowałem, ale nic z tego nie wyszło - mianowicie który link należy skopiować?

Są dwa kody BB dwa HTML i jeden niby link do obrazka, jak się na niego wejdzie, ale jak ten właśnie link skopiowałem, to pokazało że jest OK, ale obrazka nie ma, jest pole z czerwonym ixem!! :(

Jak wstawiam jakieś adresy url to odpowiedź wychodzi,że nieprawidłowo. :evil:

Jak to skutecznie zrobić - i bardzo proszę szczegółowo i łopatologicznie :oops:

Dodam, że obrazek przeszedl przez IrfanView i ma pożądane parametry: piksele i ciężar.

 

 

UFFFFF!!!! Udało się :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do ciebie pytanie

co kladziecie na piach przed chudziakiem

bo u mnie ma byc piach folia chudziak a pozniej styropian i wylewka

a jak u ciebie?

 

Tak samo u nas ;). Ale później przed styropianem na chudziaku też folia, tylko grubsza.

 

Pzdr,

TS[/quot

 

pozniej bede myslala co dalej tzn poslucham jak majster zarzadzi a swoje zrobie :wink:

a tak powaznie to wyglada ze mamy naprawde dobra ekipe

ale nie chwalmy dnia przed zachodem slonca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

słuchajcie szukamy grupy na SZAMBO, póki co mamy już 4 osoby( Xena, maredobr, + ja z sąsiadem)

 

interesuje nas szambo 10 m3 betonowe. razem mamy nadzieję,że bedzie taniej. i łatwiej negocjować!!! :D

 

czekam na info!!!

Jestem też zainteresowana taką wielkością szamba. Ciekawa jestem na kiedy to organizujecie i od kogo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

słuchajcie szukamy grupy na SZAMBO, póki co mamy już 4 osoby( Xena, maredobr, + ja z sąsiadem)

 

interesuje nas szambo 10 m3 betonowe. razem mamy nadzieję,że bedzie taniej. i łatwiej negocjować!!! :D

 

czekam na info!!!

Jestem też zainteresowana taką wielkością szamba. Ciekawa jestem na kiedy to organizujecie i od kogo?

 

Myślę,że takie cos jak szambo i tak trzeba zrobic i tak, a czasami jest baaardzo ciężko bez niego :lol:

 

myślę,że data jest tu najmniej ważna byle zebrac grupę osób,a wtedy to już można ponegocjować. Mój sąsiad wstępnie rozmawiał z gościem, ale ja chcę do niego zadzonic tylko muszę mieć konkrety( tzn zdeklarowana ilośc osób)

 

Podaj na priva gdzie sie budujesz i jakis kontakt do siebie :D

 

czekam na info 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie grupę gotową do kupna szamba.

Moje pytania o datę zakupu i miejsce są powodowane wieloma czynnikami. Nie mogę nikomu zawracać głowy zakupem szamba na tą chwilę ale oczywiście że i tak będę musiała to zamontować. Sęk tkwi w gotówce która teraz rozplanowana jest na inne roboty, a dopiero nowy przypływ pieniędzy będzie przeznaczony między innymi na szambo :roll:

A jeżeli chodzi o namiary na produkt to znam firmę która nie jest z Dolnego Śląska ale sprzedaje w całym kraju tylko trzeba trochę poczekać bo robią transporty "wiązane". Co by im się opłaciło. Piszę o firmie Probud z Poręby. Ceny dostępne tylko odległość znaczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o namiary na produkt to znam firmę która nie jest z Dolnego Śląska ale sprzedaje w całym kraju tylko trzeba trochę poczekać bo robią transporty "wiązane". Co by im się opłaciło. Piszę o firmie Probud z Poręby. Ceny dostępne tylko odległość znaczna.

No - jest Was już kilka osób, to i jeden duży transport wiązany będzie. Im się zawsze bedzie opłacało, bo za transport liczą sobie od odległości. To Wam się rozkłada łączny koszt transportu na więcej osób ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kochani gdzie dostane w okolicy miloszyc jelcz-laskowic ziemie do ogrodu tak z 5 wywrotek potrzebuje w rozsadnej cenie ...macie jakis kontakt..prosze o pomoc

 

Pozdrawiam sąsiadkę ;-)

 

Niedawno przerabiałem ten temat i porządną, czarną ziemię do ogrodu zamówiłem aż w Bielanach Wrocławskich.

Tanio nie było, bo 600 zł za 20 ton, ale ziemia faktycznie pierwsza klasa.

 

Jeśli chcesz namiar daj znać na priv, to podeślę gdy wrócę z delegacji, a jeśli znajdziesz taniej to napisz na forum gdzie i za ile, bo w "starszej" Grupie Wrocławskiej też kilka osób szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :)

mam na imie Marta

rozpoczynamy budowe w dzierzoniowie!

wlasnie znalazlam to forum i zamierzam tu byc stalym bywalcem :lol:

 

a to nasz projekt :

http://img228.imageshack.us/img228/6831/domekoi3.jpg

 

jestesmy na etapie fundamentow!

 

czy ktos moze mi powiedziec gdzie moge znalesc jakies informacje np na temat sztuki budowlanej ( w sensie jak sprawdzac fachowcow czy nie robia fuszerki)??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie :)

mam na imie Marta

rozpoczynamy budowe w dzierzoniowie!

wlasnie znalazlam to forum i zamierzam tu byc stalym bywalcem :lol:

 

a to nasz projekt :

http://img228.imageshack.us/img228/6831/domekoi3.jpg

 

jestesmy na etapie fundamentow!

 

czy ktos moze mi powiedziec gdzie moge znalesc jakies informacje np na temat sztuki budowlanej ( w sensie jak sprawdzac fachowcow czy nie robia fuszerki)??

 

pozdrawiam

 

witamy

i zapraszamy zagladaj jak naczesciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jutro zasypywanie piachem pozniej chudziak w tym tygodniu maja skonczyc :D

Oj, to widzę po wcześniejszych wątkach że materiały to chyba masz już wszystkie zgromadzone :)

My obecnie jesteśmy na tym samym etapie - mamy zasypane już większość piachu, w tym tygodniu mamy nadzieję skończyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaczynamy przygodę z budowaniem. Mamy działkę w Kiełczowie, najprawdopodobniej będziemy budować Agnieszkę II z MG Projekt.

 

Mam pytanie - może ktoś z Was też realizuje ten projekt? Nie ukrywam, że bardzo zależałoby nam na zobaczeniu Agnieszki ,,na żywo".

 

to bedziemy sąsiadkami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Poczekajcie na mnie, ja też jestem zainteresowany takim szambem.

 

myślę,że data jest tu najmniej ważna byle zebrac grupę osób,a wtedy to już można ponegocjować. Mój sąsiad wstępnie rozmawiał z gościem, ale ja chcę do niego zadzonic tylko muszę mieć konkrety( tzn zdeklarowana ilośc osób)

 

Dla mnie data jest ważna, bo dopiero zaczynam się budować, więc szambo przydałoby się dopiero za parę miesięcy.

 

Może zapytajmy jeszcze Trocia o namiary na tą firmę z Radomia. Zawsze to jakaś konkurencja i ceny mogą się różnić.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Poczekajcie na mnie, ja też jestem zainteresowany takim szambem.

 

myślę,że data jest tu najmniej ważna byle zebrac grupę osób,a wtedy to już można ponegocjować. Mój sąsiad wstępnie rozmawiał z gościem, ale ja chcę do niego zadzonic tylko muszę mieć konkrety( tzn zdeklarowana ilośc osób)

 

Dla mnie data jest ważna, bo dopiero zaczynam się budować, więc szambo przydałoby się dopiero za parę miesięcy.

 

Może zapytajmy jeszcze Trocia o namiary na tą firmę z Radomia. Zawsze to jakaś konkurencja i ceny mogą się różnić.

 

pozdrawiam

 

dziś dzwoniłam tam do nich czyli do probudu

 

 

szambo

2500

dowóz do wrocka

950

kominki

za 1 , 45 zł( trzeba około 2)= 90

+ fat 22%

razem 3540 + vat 780= 4320 brutto ,więc nie wiem czy to tak tanio?

 

i tylko przywóz i włożenie do wykopu, reszta martw się sam

 

wymurowanie kominków nałożenie płyty , zależy czy masz wyprowadzoną rure kanalizacyjną z budynku + podłączeie szamba, nie wspomnę o wykopaniu i zasypaniu szamba-WSZYSTKO ROBIMY SAMI

 

Rozmawiałam dzis wstępnie z firmą ekobud z wrocławia.

 

info wysłałam na priva,

 

może lepiej zrobic Ci te szambo teraz i tak musisz je zrobić, zawsze możesz umówic się na np za 2 m-ce, ale cene juz masz zaklepana z grupa 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...