Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję kierownika budowy, który doglądnie budowy w Jordanowie Śląskim - najlepiej z bliskich okolic, albo ogólnie z południa.

 

Z góry dziękuję za namiary.

 

Aha - ile płacicie swoim kierownikom?

 

No i przyłączam się do pytania o szambo - budowa w Jordanowie Śląskim, start za miesiąc, czyli szambo za kilka(?) miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

witamy

i zapraszamy zagladaj jak naczesciej

 

dziekuje bardzo :)

 

u nas juz wylany chudziak a no i niespodzianka! panowie "zapomnieli" pociagnac rury od kanalizacji do kuchni :evil:

teraz beda pruc!!

do tego troche poniszczyli (przypalili) dookola steropian z izolcji pionowej ale to juz poprawili!!

ukladaja teraz narozniki (budujemy z porothermu 30) i tu pytanie :

na co najbardziej powinno sie zwrocic uwage na tym etapie?

jestesmy z mezem praktycznie zieleni w tej kwestiia po ekscesach przy fundamentach chcielibysmy jak najwiecej sie dowiedziec!

 

zastanawiam sie czy te dwie rzeczy kwalifikuja sie do zmiany ekipy?

czy sa to powazne bledy?

mam inna ekipe na oku ale tez nie mam pewnosci czy nie bedzie problemow :cry:

 

pozdrawiam

 

ps: kierownikowi budowy placimy 2500zl za calosc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko odnośnie ogrzewania, jakie wybraliscie? Wacham się pomiedzy piecem na pellets, ekogroszek albo pompą ciepła?

Chociaż wiem,że te pompy to tanie nie są ale za to wygodne.Nie wiem jak to z tymi pompami jest do końca bo to nowośc u nas i nie wiadomo jak sie sprawuja po np10 latach.Czy dostatecznie nagrzeja mi wode?

 

Dzieki

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was pytanko odnośnie ogrzewania, jakie wybraliscie? Wacham się pomiedzy piecem na pellets, ekogroszek albo pompą ciepła?

Chociaż wiem,że te pompy to tanie nie są ale za to wygodne.Nie wiem jak to z tymi pompami jest do końca bo to nowośc u nas i nie wiadomo jak sie sprawuja po np10 latach.Czy dostatecznie nagrzeja mi wode?

 

Dzieki

Kasia

 

Napiszę tak

Moja ciocia ma pompę ciepła od lat 17 lub 18 i nie narzeka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie jutro zasypywanie piachem pozniej chudziak w tym tygodniu maja skonczyc :D

Oj, to widzę po wcześniejszych wątkach że materiały to chyba masz już wszystkie zgromadzone :)

My obecnie jesteśmy na tym samym etapie - mamy zasypane już większość piachu, w tym tygodniu mamy nadzieję skończyć :)

 

 

uffff na goraco napisze

dzisiaj zasypywalismy poszlo 300 ton :o piachu zawibrowali w piatek chudzial beda lalli

 

anetko

mam zamowione materialy na sciany dach strop teriva

wolalam zaplacic i niech czeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witamy

i zapraszamy zagladaj jak naczesciej

 

dziekuje bardzo :)

 

u nas juz wylany chudziak a no i niespodzianka! panowie "zapomnieli" pociagnac rury od kanalizacji do kuchni :evil:

teraz beda pruc!!

do tego troche poniszczyli (przypalili) dookola steropian z izolcji pionowej ale to juz poprawili!!

ukladaja teraz narozniki (budujemy z porothermu 30) i tu pytanie :

na co najbardziej powinno sie zwrocic uwage na tym etapie?

jestesmy z mezem praktycznie zieleni w tej kwestiia po ekscesach przy fundamentach chcielibysmy jak najwiecej sie dowiedziec!

 

zastanawiam sie czy te dwie rzeczy kwalifikuja sie do zmiany ekipy?

czy sa to powazne bledy?

mam inna ekipe na oku ale tez nie mam pewnosci czy nie bedzie problemow :cry:

 

pozdrawiam

 

ps: kierownikowi budowy placimy 2500zl za calosc!

 

nie pomoge wam jestesm laikiem w tej branzy

sama czytam szukam pytam sie

ale napewno ktos wam pomoze na forum

ja wychodze z zalozenia ze trzeba zerkac na rece i pytac sie pytac mam nadzieje ze to pomoze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłam dzisiaj gazetkie:) "Budowa domu " się nazywa, tam jest m.in. artykuł pt."Prawdy i mity o izolcji fundamentów" . Oprócz tego jest o ścianach zewnętrznych i działowych, ociepleniach i takie tam, szczerze mówiąc bardzo często kupuję "muratora" i podobne czasopisma dot. poczatkowych etapów budowy.

Teoria i praktyka ,to dwie różne sprawy , ale cośkolwiek trzeba sie dowiedzieć a skoro jestem lajkonikiem, to te gazetki rozjasniaja co nieco w mojej głowie:)

Polecam :D , swoich nie oddam, bo musze mieć jakieś materiały do nauczania . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po długiej przerwie, oczywiscie śledziełem grupe:) ale jakoś nic sie u mnie nie działo... aż nagle... wykopałem fundamenty ( reczna robota i dużo kamieni - uff troch pracy było a opalony jestem jak chyba nigdy:)) Teraz krece zbrojenie i mam nadzieje ze w przyszłym tygodniu uda mi sie zalać ławy i tu od razu pytanko macie rozeznanie moze gdzie najtaniej/lepiej beton do Sobótki sprowadzic??:) a tak pozatym to udało mi sie ekipe znaleźć i moze nawet ta sama ekipa i dach zrobi wiec jestem zadowolony. Cóż to tyle odezwe sie jak bede ju pewny wylewania ław- oby tylko pogoda dopisywała!!:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffff na goraco napisze

dzisiaj zasypywalismy poszlo 300 ton :o piachu zawibrowali w piatek chudzial beda lalli

 

anetko

mam zamowione materialy na sciany dach strop teriva

wolalam zaplacic i niech czeka

 

Mozesz przypomnieć powierzchnię fundamentów oraz grubość wartwy piachu?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witamy

i zapraszamy zagladaj jak naczesciej

 

dziekuje bardzo :)

 

u nas juz wylany chudziak a no i niespodzianka! panowie "zapomnieli" pociagnac rury od kanalizacji do kuchni :evil:

teraz beda pruc!!

do tego troche poniszczyli (przypalili) dookola steropian z izolcji pionowej ale to juz poprawili!!

ukladaja teraz narozniki (budujemy z porothermu 30) i tu pytanie :

na co najbardziej powinno sie zwrocic uwage na tym etapie?

jestesmy z mezem praktycznie zieleni w tej kwestiia po ekscesach przy fundamentach chcielibysmy jak najwiecej sie dowiedziec!

 

zastanawiam sie czy te dwie rzeczy kwalifikuja sie do zmiany ekipy?

czy sa to powazne bledy?

mam inna ekipe na oku ale tez nie mam pewnosci czy nie bedzie problemow :cry:

 

pozdrawiam

 

ps: kierownikowi budowy placimy 2500zl za calosc!

 

Ja tam bym patrzyła już takiej ekipie na ręce podwójnie, bo to niby przeoczenie, ale żeby się inwestora nie zapytać chociaż co z kanalizacją czy wodą, jeśli dodatkowo nie policzą i przyznali się do błędu to też nie można od razu na ludzi naskakiwać, ale pilnowac trzeba niestety i to bardzo...

A ja kierownikowi płacę za przyjazd 150 zł. a resztę na telefon i jak trzeba to on dzwoni do ekipy, jak sie nie moga zgodzić to mimo wszytsko jedzie na budowę i nie jest źle na razie, oby tak dalej. Ale mam jeszcze dodatkowy nadzór na budowie w osobie mojego ojca, który co drugi dzień co rano patrzy budowlańcom na ręce;)...

mam już kominy wybudowane do stropu i teraz bedą strop układać ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szambo

2500

dowóz do wrocka

950

kominki

za 1 , 45 zł( trzeba około 2)= 90

+ fat 22%

razem 3540 + vat 780= 4320 brutto ,więc nie wiem czy to tak tanio?

Zawsze można wziąć bez faktury. U nas tak było. Dowóz chyba z 800 nas wyniósł. U mnie postawili jeden mały kominek. Do tego właz za 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szambo

2500

dowóz do wrocka

950

kominki

za 1 , 45 zł( trzeba około 2)= 90

+ fat 22%

razem 3540 + vat 780= 4320 brutto ,więc nie wiem czy to tak tanio?

Zawsze można wziąć bez faktury. U nas tak było. Dowóz chyba z 800 nas wyniósł. U mnie postawili jeden mały kominek. Do tego właz za 150.

 

Torciu pewnie ,że mozna, tylko czy sie to opłaca?? a jak będzie cos nie tak to szukaj wiatru w polu, a ty sie człowieku mart i odkopuj szambo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja tam bym patrzyła już takiej ekipie na ręce podwójnie, bo to niby przeoczenie, ale żeby się inwestora nie zapytać chociaż co z kanalizacją czy wodą, jeśli dodatkowo nie policzą i przyznali się do błędu to też nie można od razu na ludzi naskakiwać, ale pilnowac trzeba niestety i to bardzo...

A ja kierownikowi płacę za przyjazd 150 zł. a resztę na telefon i jak trzeba to on dzwoni do ekipy, jak sie nie moga zgodzić to mimo wszytsko jedzie na budowę i nie jest źle na razie, oby tak dalej. Ale mam jeszcze dodatkowy nadzór na budowie w osobie mojego ojca, który co drugi dzień co rano patrzy budowlańcom na ręce;)...

mam już kominy wybudowane do stropu i teraz bedą strop układać ;)

Pozdrawiam

 

Przyznali sie do bledu, przeprosili i poprawia na swoj koszt!

no zobaczymy! chyba dam im jeszcze szanse!

 

Fajnie miec kogos kto pilnuje - u nas wszyscy laicy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uffff na goraco napisze

dzisiaj zasypywalismy poszlo 300 ton :o piachu zawibrowali w piatek chudzial beda lalli

 

anetko

mam zamowione materialy na sciany dach strop teriva

wolalam zaplacic i niech czeka

 

Mozesz przypomnieć powierzchnię fundamentów oraz grubość wartwy piachu?

 

Pzdr

 

obrys budynku 14 na 14

9 bloczkow /wysokosc/

:evil: glebokie mielismy piaskownice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznali sie do bledu, przeprosili i poprawia na swoj koszt!

no zobaczymy! chyba dam im jeszcze szanse!

 

Fajnie miec kogos kto pilnuje - u nas wszyscy laicy :)

 

pozdrawiam

 

To dać im szansę, w końcu bedzie tak jak miało być;)...

A u mnie coraz większy las świerkowy w domu, zaczęli od garażu;)... Jakoś powoli się pnie wszytstko do góry ;)

A mój polecany magik od przyłącza wody ma czas dopiero po 10 czerwca;), a gaz to już nawet nie wiem kiedy będą przyłączać bo włąsnie mi się skończyły warunki, hehhe, cóż za niespodzianka hehhehe :-?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witamy

i zapraszamy zagladaj jak naczesciej

 

dziekuje bardzo :)

 

u nas juz wylany chudziak a no i niespodzianka! panowie "zapomnieli" pociagnac rury od kanalizacji do kuchni :evil:

teraz beda pruc!!

do tego troche poniszczyli (przypalili) dookola steropian z izolcji pionowej ale to juz poprawili!!

ukladaja teraz narozniki (budujemy z porothermu 30) i tu pytanie :

na co najbardziej powinno sie zwrocic uwage na tym etapie?

jestesmy z mezem praktycznie zieleni w tej kwestiia po ekscesach przy fundamentach chcielibysmy jak najwiecej sie dowiedziec!

 

zastanawiam sie czy te dwie rzeczy kwalifikuja sie do zmiany ekipy?

czy sa to powazne bledy?

mam inna ekipe na oku ale tez nie mam pewnosci czy nie bedzie problemow :cry:

 

pozdrawiam

 

ps: kierownikowi budowy placimy 2500zl za calosc!

 

z własnego podwórka -

pilnować wymiarów (od dołu do góry - szczególnie w miejscach gdzie będą drzwi, bramy itp),

pilnować pionów, poziomów, narożników (tu pomocne są europalety) styropian w nadproża zewnętrzne,

wykorzystanie materiału (ja poprosiłem zo zrzucanie gruzu w jedno miejsce i widze ile idzie im ścinków) i ogólny porządeczek na placu boju.

 

najbardziej ubawiłem się, jak pewnego razu biegiem zjawiła się u mnie ekipa i zaczęła opowiadać,że w projekcie są złe wymiary okien. byłem lekko zdziwiony (projekt mam już chyba w małym palcu) okzała się,że żle wymierzyli otwory i zrobili za wysoko dolną krawędź - rozbierali

następnym razem jednemu uciekło 1 cim ściany i przekonywał mnie ,że zbrojenie słupa da się przeunąć "józefem" - czuje oko nadzorcy w osobie seniora rodu i musiał rozbierać. po tych przygodach dokładni są jak aptekarz z sienkiewicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Pytałam na starej Grupie Wrocławkiej a teraz tu:Czy ktoś z Was wie, gdzie można pożyczyć "ubijarkę" do piasku???? Oczywiście na terenie Wrocławia lub najbliższych okilic.

 

Pozdrawiam

 

Ania

Hejo, podaje namiar, który znam:

- wypożyczalnia sprzętu - CRAMO ul. Brucknera, 71-325-17-69

mąż wypożyczał od gościa, kóry obok mnie na Widawie ma jakieś maszyny, ale nie znam niestety namiarów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznali sie do bledu, przeprosili i poprawia na swoj koszt!

no zobaczymy! chyba dam im jeszcze szanse!

 

Fajnie miec kogos kto pilnuje - u nas wszyscy laicy :)

 

pozdrawiam

 

To dać im szansę, w końcu bedzie tak jak miało być;)...

A u mnie coraz większy las świerkowy w domu, zaczęli od garażu;)... Jakoś powoli się pnie wszytstko do góry ;)

A mój polecany magik od przyłącza wody ma czas dopiero po 10 czerwca;), a gaz to już nawet nie wiem kiedy będą przyłączać bo włąsnie mi się skończyły warunki, hehhe, cóż za niespodzianka hehhehe :-?

Pozdrawiam

 

pytanko, jak macie gęsto ułożone stemple? ostatnie dane mam ok.160-170 szt. na 110 m2 stropu. jesteśmy właśnie przed tym etapem i zastanawiam się

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...