Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

a u mnie jutro zasypywanie piachem pozniej chudziak w tym tygodniu maja skonczyc :D

Oj, to widzę po wcześniejszych wątkach że materiały to chyba masz już wszystkie zgromadzone :)

My obecnie jesteśmy na tym samym etapie - mamy zasypane już większość piachu, w tym tygodniu mamy nadzieję skończyć :)

 

 

jak budowa sie posuwa?

u nas stan zerowy skonczony ufff pogoda nam przeszkadzala

teraz juz tylko lepiej

sciany niedlugo beda sie piely do gory

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Za 200 m2 powierzni netto średnia cena to jakieś 65-70 tyś od funsamentu po dach. Za 266 m2 może być 85 tyś a nawet 90 tyś. Mówię o porządnych ekipach ze sprzętem i wiedzą. Ja wyceny zbierałam od lutego do teraz i nie chciało być taniej.

 

to nie tak tragicznie :D przepraszam za banalne pytanie jak szukać ekip bo ja jestem dosć rozgarnięta ale to jest dla mnie problem nie wiem od czego zacząc...masz moze namiary na te ekipy to i ja do nich sie zgłoszę :wink:

 

Ja swoją Ekipę znalazłam na tym forum :)

Mogę Ci podesłać namiary jakie dostałam a z których już raczej nie skorzystam :)

 

Przy okazji wielkie dzięki dla wszystkich, którzy mi pomagali. DZIĘKUJĘ :)

Oczywiście jeszcze nie raz będę potrzebowała Waszej pomocy. Sama z chęcią się zrewanżuję, jak tylko będę mogła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby tak było :)

 

A z urzędami i przepisami to różnie bywa, dziś jest tak jutro inaczej. Mam nadzieję, że uda Ci się z gazem.

 

 

Anetko

mogloby byc lepiej ale i tak jestesm szczesliwa

bede miala gaz!!!!!!!!

okolo roku musze czekac

teraz bede powli sie budowala wykanczala bo i tak w tym roku nie zdaza mnie podlaczyc

wiec w przysztym roku na spokojnie sie przeprowadze

troche to zmienilo nasze plany ale chyba dobrze bedzie spokojniej

teraz juz wiem jaki piec musze kupic i jakie bede miala inne rozwaizania

a tak sie miotalam

poniwaz zdecydowalam sie na gaz z butli a to droga zabawa to dodatkowo chcialam zamontowac kominek z plaszczem wodnym

zeby troche odciaZYC BUDZET

a tak bedzie ogrzewanie gazowe i kominek uzywany okazjonalnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

Wrocław to widzę jednak prężny jest i super działa. My również zaczynamy budowę pod koniec sierpnia. Właśnie finalizujemy kupno działki w gajkowie na szczęście pozwolenie na budowę trzeba tylko przepisać na nas i zmienić projekt więc ruszymy szybko. Kredyt załatwiają nam znajomi więc też przyśpieszą temat. Powiedzcie mi czy macie może namiary na jakieś swoje sprawdzone ekipy które moglibyśmy wykorzystać??? Czy myśleliście o zbiorowych zakupach materiałów żeby wyhandlować wększe upusty???

 

Pozdrawiam i proszę o wsparcie, uwagi [email protected]

 

witamy i pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak budowa sie posuwa?

u nas stan zerowy skonczony ufff pogoda nam przeszkadzala

teraz juz tylko lepiej

sciany niedlugo beda sie piely do gory

pozdrawiam

U nas idzie pełną parą - zapraszamy do dziennika. A i u Was ruszy, teraz jest piękna pogoda! Trzymamy kciuki :D

 

pozdrawiam

zaraz zajrze do dziennika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 m2 powierzni netto średnia cena to jakieś 65-70 tyś od funsamentu po dach. Za 266 m2 może być 85 tyś a nawet 90 tyś. Mówię o porządnych ekipach ze sprzętem i wiedzą. Ja wyceny zbierałam od lutego do teraz i nie chciało być taniej.

 

to nie tak tragicznie :D przepraszam za banalne pytanie jak szukać ekip bo ja jestem dosć rozgarnięta ale to jest dla mnie problem nie wiem od czego zacząc...masz moze namiary na te ekipy to i ja do nich sie zgłoszę :wink:

 

Ja swoją Ekipę znalazłam na tym forum :)

Mogę Ci podesłać namiary jakie dostałam a z których już raczej nie skorzystam :)

 

Przy okazji wielkie dzięki dla wszystkich, którzy mi pomagali. DZIĘKUJĘ :)

Oczywiście jeszcze nie raz będę potrzebowała Waszej pomocy. Sama z chęcią się zrewanżuję, jak tylko będę mogła.

 

Bardzo chętnie jesli nie sprawi Ci to kłopotu to możesz mi przesłać

może być na pocztę [email protected] wielkie dzięki powodzenia w budowie pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozof,

ale Ty chyba piszesz o cenie razem z materiałem, a Magnesik chodzi tylko o robociznę.

Chociaż osobiście nie odważyłabym w naszym rejonie się zlecać budowę ekipie za 40 tyś. z dachem.

 

Oczywiście ceny z materiałami !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

Czy myśleliście o zbiorowych zakupach materiałów żeby wyhandlować wększe upusty???

 

 

Jeżeli chodzi o zbieranie się w większe grupy to tylko ściema sprzedawców. Jak dobrze pogadasz dostaniesz taką samą cene jak w ilości 10 razy wiekszej. To tylko takie suche gadanie jest, żeby więcej sprzedać, że gdyby było wiecej to byłby wiekszy rabat.

 

(większość sprzedawców w hurtowniach mają ustalone rabaty i ilością tego nie przeskoczysz, zapewniam. Na uzyskanie lepszej ceny to zakupy tylko i wyłącznie przez firmę ktora współpracuje z hurtownią, bo wtedy wiedzą, że jak mu dadzą lepszą cene to wróci. A jak jest jednorazowy zakup - osoba fizyczna - to i tak wiedzą że kupisz w tej cenie jaką Ci zaproponują. Jak nie powalczysz dostaniesz towar na 10 oczkach jak będziesz upierdliwy wyrwiesz 25 oczek. Wszystko zależy od tego ile może Ci dać sprzedawca znaczy na jakim procencie oni kupili od producenta i tu jest cała filozofia. )

 

Na grupowe zakupy masz proste rozwiązanie wysyłasz zapytanie na duże ilości potem bierzesz małe, zawsze się można rozmyślić jeżeli chodzi o ilość. Daję sobie rękę uciąć że ceny nie podniosą ze względu na mniejszą ilość. Jak nie wierzycie to niech jedna osoba wysle zapytanie z 2 różnych emaili o ten sam materiał ( oczywiście nie w jednym dniu) , w jednym emailu 10 sztuk w drugim 100sztuk . Daję 80% że ceny będą jednakowe. A może się mylę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieniec Wr., na razie stoją fundamenty i ściany konstrukcyjne. Zaopatruję się często w Domexie w Oławie, dowóz gratis, przetrzymują materiał i da się negocjować ceny.

 

Proponuję sprawdzić ofertę Mrówki w Jelczu - mają naprawdę super ceny - działają od niedawna i niskimi cenami odbijają klientów 3 pobliskim hurtowniom :wink:

 

Adres: Jelcz ul. Belgijska, czynne pn-pt 7-20, sob 8-16, tel. 071 318 85 12

 

Trochę na ich temat jest w "starszej" Grupie Wrocławskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

Czy myśleliście o zbiorowych zakupach materiałów żeby wyhandlować wększe upusty???

 

 

Jeżeli chodzi o zbieranie się w większe grupy to tylko ściema sprzedawców. Jak dobrze pogadasz dostaniesz taką samą cene jak w ilości 10 razy wiekszej. To tylko takie suche gadanie jest, żeby więcej sprzedać, że gdyby było wiecej to byłby wiekszy rabat.

 

(większość sprzedawców w hurtowniach mają ustalone rabaty i ilością tego nie przeskoczysz, zapewniam. Na uzyskanie lepszej ceny to zakupy tylko i wyłącznie przez firmę ktora współpracuje z hurtownią, bo wtedy wiedzą, że jak mu dadzą lepszą cene to wróci. A jak jest jednorazowy zakup - osoba fizyczna - to i tak wiedzą że kupisz w tej cenie jaką Ci zaproponują. Jak nie powalczysz dostaniesz towar na 10 oczkach jak będziesz upierdliwy wyrwiesz 25 oczek. Wszystko zależy od tego ile może Ci dać sprzedawca znaczy na jakim procencie oni kupili od producenta i tu jest cała filozofia. )

 

Na grupowe zakupy masz proste rozwiązanie wysyłasz zapytanie na duże ilości potem bierzesz małe, zawsze się można rozmyślić jeżeli chodzi o ilość. Daję sobie rękę uciąć że ceny nie podniosą ze względu na mniejszą ilość. Jak nie wierzycie to niech jedna osoba wysle zapytanie z 2 różnych emaili o ten sam materiał ( oczywiście nie w jednym dniu) , w jednym emailu 10 sztuk w drugim 100sztuk . Daję 80% że ceny będą jednakowe. A może się mylę :)

pozdrawiam

 

Nie ze wszystkim jest jak piszesz, bo np. na drzwi i bramy Grupa Wrocławska ma wytargowane rabaty jak dla deweloperów (zamawiamy w sumie za kilkadziesiąt tys. zł rocznie).

 

Swego czasu stworzyłem grupę na membrany dachowe - też było sporo taniej.

 

Co do pytania o dużą ilość a potem branie małej i żądanie tej samej ceny jest to nie fair i każdy handlowiec nie powinien tak dać się oszukać.

 

Co do 10 i 100 sztuk to jeśli piszesz o tirach pustaków to się mylisz, jeśli zaś o sztukach pustaków wówczas masz rację :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu stworzyłem grupę na membrany dachowe - też było sporo taniej.

Hej! Pewnie to było dawno, ale... gdzie kupowaliście membrany i jakie? Jesteśmy na etapie wyboru :)

 

Była to dokładnie taka membrana jak w tym linku i od tego Allegrowicza:

http://www.allegro.pl/item372974550_folia_membrana_dachowa_tyvek_pro_kurier_gratis.html

 

Nie znam dzisiejszych cen, lecz wtedy dał on najlepszą ofertę dla naszej grupy a do tego była promocja chyba do 5 rolek szósta gratis, więc cena wyszła super :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić ofertę Mrówki w Jelczu - mają naprawdę super ceny
-
działają od niedawna i niskimi cenami odbijają klientów 3 pobliskim hurtowniom

 

Adres: Jelcz ul. Belgijska, czynne pn-pt 7-20, sob 8-16, tel. 071 318 85 12

 

Trochę na ich temat jest w "starszej" Grupie Wrocławskiej.

_________________

 

Dzięki, na pewno tam zajrzę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 200 m2 powierzni netto średnia cena to jakieś 65-70 tyś od funsamentu po dach. Za 266 m2 może być 85 tyś a nawet 90 tyś. Mówię o porządnych ekipach ze sprzętem i wiedzą. Ja wyceny zbierałam od lutego do teraz i nie chciało być taniej.

 

A mi się wydaje, że magnesik wyrobi się w 60-70tys. Sam dach wyniesie ją do 20tys. Fundamenty i roboty ziemne zrobione, więc jest do przodu jakieś 8tys. Pozostają do zrobienia stropy, mury, i różne elementy żelbetowe, na które 40-50tys powinno starczyć. Mówię oczywiście o cenach netto i również o dobrych ekipach.

 

Magnesik, gdy znajdziesz już ekipę, to napisz na ile się wycenili.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...