Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam "młodszą siostrę" grupy Wrocławskiej :)

 

ostatnio odbiłem się od kilku "murów" dlatego postanowiłem zrobić nieco reklamy:

1. Kominki - Vento z Wrocławia, napiszę prosto, nie jestem zadowolony z obsługi i jakości, co do jakości, będzie reklamacja do producenta, ale nikt nie uprzedzał, że kominek jaki wybrała moja żonka to "wie Pan to nie jest to co producent X" w domyśle czytaj wybrał Pan chłam to co się Pan dziwisz ;)

 

2. Pan Andrzej Gac (przyłącza wody, POŚ, oczyszczalnie itp), nie dokończył pracy, nie odbiera telefonów, smsów, nie odpowiada na nagrania na sekretarce, zero kontaktu - tu akurat moje ślepe szczęście że zapłaciłem mu tylko zaliczkę, ale ślepota polega na tym że od 3 miesięcy powinienem mieć podłączoną wodę i nadal nie mam!

 

3. Dach-system Andrzej Karwacki z Miłoszyc - z polecenia, że fachowo, szybko itp, o fachowości to można by dyskutować, nie było tragedii, ale szybkość to już dramat - do tego nieco niesłowni (ujmę to w ten delikatny sposób: okna dachowe miały być na listopad, a były na marzec). Dla uczciwości muszę dodać, że przy rozliczeniu uwzględnili wszystkie moje uwagi i zażalenia. Ale mimo wszystko ich usług nie polecam, chyba że ktoś chce bić rekordy w długości budowy.

 

4. Kar-fil z Wrocławia (przedstawiciel M&S , MS) - sprawy w toku, ale na poprawne wyregulowanie dużego okna (3x2,5) i zamontowanie 9 parapetów zew czekam już 2 miesiąc, w tym czasie ze 3 razy nie przyjechali w umówionym terminie i zawsze to ja musiałem się do nich odezwać telefonicznie.

 

To są firmy i osoby których usług nie polecam!

 

Ale żeby nie było, że ja taki upierdliwy jestem to:

POLECAM:

 

1. Thermodom z Żor - bardzo rzetelna obsługa, bardzo dobry system, fachowe porady (p. Marek Glapa), bardzo dobre podejście do klienta, uznali wszystkie moje reklamacje (choć we wszystkich "wina" nie była jednoznacznie po ich stronie), ale potraktowali sprawę honorowo i to mi się podobało - szacunek dla Pana Mieczysława Andreasika. Dla firmy to koszt niewielki, a zadowolony klient to skarb :D

(mimo kilku błędów jakich się dopatrzyłem w instrukcji to słuchając rad i trochę myśląc można szybko wybudować cieplutki domek własnymi rękami)

 

2. .legalett - na razie nie mogę się wypowiedzieć na temat systemu grzewczego, bo w czasie mrozów nie mogłem go używać, bo nie miałem jeszcze swojego przyłącza, ale na pewno na godne polecenia zasługuje tempo wykonania stanu zero, 4 dni i gotowe!!! W tym system ogrzewania, i podłoga nie wymagająca żadnych dociepleń, wylewek itp. Na początku żal było wydawać tyle kasy na same fundamenty, ale teraz doceniam ile czasu zaoszczędziłem dzięki temu (mimo że z wyliczeń wychodziło że wcale nie jest to wiele drożej niż tradycyjne ławy, teraz widzę że korzyści z tego jest dużo więcej).

 

3. Sąsiad - dosłownie sąsiad z zza płotu, gość z głową na karku, godny zaufania, ocieplił mi cały dach, wymurował równiusieńko ścianki działowe, zrobił hydraulikę - złota rączka :) nie był bym sobą jakbym nie dodał że było kilka wpadek, no i te terminy :( ale ogólnie polecam - jak ktoś by potrzebował, to jak skończy u mnie gips karton, i inne drobiazgi, chętnie się podzielę namiarem

 

No to może na razie starczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Sąsiad - dosłownie sąsiad z zza płotu...
Nie ma to jak dobry sąsiad. Mój właśnie w niedzielę przyjął na własną działkę (ogrodzoną) całe manele z mojego parteru, bo musiałem je gdzieś wynieść żeby mi posadzki zrobili. ;)

Wcześniej też użyczył wody jak tynkowali a moja w beczce się skończyła.

 

 

Tak wiec dobry sąsiad nie jest zły :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mozecie podac gdzie mozna kupic strop teriva w dobrej cenie ?

 

Pozdrawiam

Bartek

 

dobre ceny maja w budinpolu ul wyscigowa 58

porownywalam z moja hurtownia w ktorej zamawialam kompleksowo materialy na dom

i maja naprawde dobre ceny

 

rozmawiajcie tam z Agnieszką Barsul, naprawdę kompetentna osoba (sama też się buduje) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy mozecie podac gdzie mozna kupic strop teriva w dobrej cenie ?

 

Pozdrawiam

Bartek

 

dobre ceny maja w budinpolu ul wyscigowa 58

porownywalam z moja hurtownia w ktorej zamawialam kompleksowo materialy na dom

i maja naprawde dobre ceny

 

z ciekawostek podczas poszukiwania stropów - zwykła teriva ma nosność 150 kg/m2,mam znajomych ,którzy musieli zmieniać rozstawienie pomieszczeń w domu, bo tam gdzie zaplanowali biblioteczkę ,okazało się ,że strop nie dźwignie. dlatego warto zrobić dodatkowe zbrojenia przypodporowe i wtedy wydatnie zwiększyć nośność stropu.

 

mamy strop z termatu (w ubiegłym roku dramat obsługa) w tym tip top. z tego co pamiętam mają niższe ceny od betardu, a w hurtowniach do których dostarczają można wyrwać 8-9 % rabatu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mamy strop z termatu (w ubiegłym roku dramat obsługa) w tym tip top. z tego co pamiętam mają niższe ceny od betardu, a w hurtowniach do których dostarczają można wyrwać 8-9 % rabatu

 

pozdrawiam

 

A sam strop termatu jest porównywalny jakościowo do Betardu? Zamawiam jutro i raczej na razie skłaniam się ku termatowi ;).

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam strop termatu jest porównywalny jakościowo do Betardu? Zamawiam jutro i raczej na razie skłaniam się ku termatowi ;).

Swoją drogą to bardzo ciekawe pytanie - tylko jak nam, zwykłym budulcom, to ocenić? Po wyglądzie? Jedyne co możemy, to po parametrach.

 

My wczoraj :) zamówiliśmy z Betarda. Cenowo w naszym przypadku był prawie identyczny jak Termat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Właśnie dostałem link do Waszej grupy no i chyba trafiłem w odpowiednie miejsce...

 

Tutaj cytat postu z Grupy Wrocławskiej. Czy mogę liczyć na Waszą pomoc?

 

Witam Serdecznie!

Jestem tu nowy, więc jeżeli wyskoczę jak Filip z konopii z czymś wbrew etykiecie i zasadom panującym na forum - wybaczcie i poprawcie mnie...

 

Planuję w tym roku rozpoczęcie budowy w okolicach Kobierzyc. Lada chwila powinienem mieć działkę budowlaną z prądem oraz z wodą w odległości ok. 100 metrów. Projekt domu będzie projektem gotowym wymagającym dostosowania do warunków lokalnych.

Dodatkową trudnością dla mnie jest to, że jestem mieszkańcem Dolnego Śląska od niedawna, więc kwestie organizacyjne zajmują mi więcej czasu niż powinny.

 

Zwracam się więc do Was z prośbą o pomoc w następujących tematach:

- geodeta - dobry, tani, który mógłby zrobić mi dokładny plan działki

- architekt - dobry, tani , który mógłby mi zrobić plan zagospodarowania działki i wrysować na nią dom

- architekt - dobry, tani, który mógłby zaprojektować przyłącze wodne

- ewentualnie kierownik budowy (solidny), oraz wykonawca, ale to pewnie temat rzeka...

 

Oczywiście, jeżeli macie jakieś dobre namiary na firmy, które mogłyby przygotować działkę do budowy, a zwłaszcza zrealizować podciągnięcie wody - również z góry dziekuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowniez serdecznie witam! Co Cie przywialo Cie z przepieknego 3Miasta na nasze rowniny???

 

- architekt - dobry, tani , który mógłby mi zrobić plan zagospodarowania działki i wrysować na nią dom

- architekt - dobry, tani, który mógłby zaprojektować przyłącze wodne

- ewentualnie kierownik budowy (solidny), oraz wykonawca, ale to pewnie temat rzeka...

 

Tu Ci nie pomoge, bo sama szukam ;) Niemniej jednak zycze powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się więc do Was z prośbą o pomoc w następujących tematach:

- geodeta - dobry, tani, który mógłby zrobić mi dokładny plan działki

- architekt - dobry, tani , który mógłby mi zrobić plan zagospodarowania działki i wrysować na nią dom

- architekt - dobry, tani, który mógłby zaprojektować przyłącze wodne

- ewentualnie kierownik budowy (solidny), oraz wykonawca, ale to pewnie temat rzeka...

 

Oczywiście, jeżeli macie jakieś dobre namiary na firmy, które mogłyby przygotować działkę do budowy, a zwłaszcza zrealizować podciągnięcie wody - również z góry dziekuję.

 

[/i]

 

Kobierzyce mówisz... :)

 

W tej chwili zaczynam budowę, namiary sprawdzone i świeże

 

1. geodeta z Wrocławia, ale obsługuje ten teren - Łukasz_Pilarski 692536643

2. architekt - Marek_Żygadło 515271846

3. kierbud - swojego nie polecam...

4. wodę zrobi sam exprim http://www.exprim.com.pl/

5. o wykonawcę zapytaj za rok, na razie nie wiem czy się sprawdzą :)

 

Jeżeli skorzystasz z namiarów, powiedz że dostałeś je odemnie - projekt Połudnowa z Żernikach - będą wiedzieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko Kobierzyc, Marka polecam w ciemno :)

 

A czy jest mlody? ;) Bo slyszalam, ze starsi sa niereformowalni i nie uznaja nowych rozwiazan typu rekuperacja, wnetylacja mechaniczna, pompy ciepla itd.

 

Czy Ty aby na pewno szukasz tylko architekta? :wink: Moja córka powiedziałaby, że stary jak jej tata 8)

 

 

Ha! No to mam już do kogo dzwonić... Bardzo dziękuje!

A cenowo, średnia półka? Jak ktoś mi na przykład powie: mapka za 1000 zł, to nie mam pojecia czy to dużo czy mało...

 

Zadajesz trudne pytania... Zapłacisz tyle ile będzie przy tym pracy i tyle ile wynegocjujesz. Moim zdaniem średnia półka, w najtańszego architekta prawie się kiedyś wrobiłem i dziękuję. Okazało się że facet robił wszystkie projekty przyłączy, ale nie miał do tego uprawnień :evil: Z p.Markiem papiery zostały sprawnie załatwione. Podzwoń po kilku, popytaj i wybierz niekoniecznie najtańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...