Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

 

Czy Ty aby na pewno szukasz tylko architekta? :wink: .

 

:oops:

:lol:

 

Dobrze, ze moj maz tego nie czyta...

Ale szwagier tu zaglada :wink:

 

Moja córka powiedziałaby, że stary jak jej tata 8)

 

Szkoda, ze nie wiem, jak stary jest tato Twojej corki :D

Stawiam, ze lekko po trzydziestce, nada sie :wink:

 

A tak na powaznie, to jestem juz umowiona wstepnie z jedna PANIA architekt - po glosie sadzac osoba starsza, wiec zobaczymy czy 'oblatana' w nowinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobrze, ze moj maz tego nie czyta...

Ale szwagier tu zaglada :wink:

 

ale wpadłaś ;)

 

 

Moja córka powiedziałaby, że stary jak jej tata 8)

 

Szkoda, ze nie wiem, jak stary jest tato Twojej corki :D

Stawiam, ze lekko po trzydziestce, nada sie :wink:

 

To jeszcze podaj mi 6 różnych liczb z zakresu 1-49 bez powtórzeń i będziemy kwita :wink:

 

A tak na powaznie, to jestem juz umowiona wstepnie z jedna PANIA architekt - po glosie sadzac osoba starsza, wiec zobaczymy czy 'oblatana' w nowinkach.

Różnie bywa, sprawdź kilku, to najlepsza choć upierdliwa metoda.

 

Przy okazji, jak wyglądają w żórawinie (w hurtowni) rabaty na materiały? Bierzesz od nich? Jakiś czas temu dzwoniłem o stal, cement, bloczki etc i we wszystkim konkurencja była lepsza. Jest tam ktoś z kim można sensownie pogadać o cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, jak wyglądają w żórawinie (w hurtowni) rabaty na materiały? Bierzesz od nich? Jakiś czas temu dzwoniłem o stal, cement, bloczki etc i we wszystkim konkurencja była lepsza. Jest tam ktoś z kim można sensownie pogadać o cenach?

Się wtrącę - sory ;)

Wydaje mi się że są za mali żeby konkurować z dużymi składami - w sumie wszystko co u nich wyceniałem z dużych materiałów było trochę droższe. Za to bardzo fajnie się u nich kupuje "interwencyjnie" gdy coś mi brakło zaraz u nich dostałem. Mają tez takie rózne "duperele w które nie bawią się inne duże składy. Osoba decyzyjną do cen jest tam Pani Lucyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że są za mali żeby konkurować z dużymi składami

 

Z tym bywa różnie, np stal, cement, wapno mam z malutkiego sklepiku który w zasadzie wyłącznie pośredniczy w zakupie i mają lepsze ceny od dużych składów z upustami. Od takich maluczkich mam ofertę na strop z betardu także z większym upustem niż bezpośrednio, czyli albo biorę od nich, albo mam dobry argument do negocjacji z betardem.

 

Znasz w okolicach jeszcze inne sklepy składy do których warto zajrzeć?

Podobno w Wierzbicach jest coś i mają dobre ceny, ale nie mogę się wyrwać na wycieczkę - początki zabierają masę czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji, jak wyglądają w żórawinie (w hurtowni) rabaty na materiały? Bierzesz od nich? Jakiś czas temu dzwoniłem o stal, cement, bloczki etc i we wszystkim konkurencja była lepsza.

 

Ceny maja z ksiezyca - np. cement byl u nich po 14 zl, podczas gdy w Castoramie po 10.5 zl. Nie kupujemy tam, ale tez jeszcze naprawde nie zaczelismy budowy. Na razie przed nami adaptacja projektu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że są za mali żeby konkurować z dużymi składami

 

Z tym bywa różnie, np stal, cement, wapno mam z malutkiego sklepiku który w zasadzie wyłącznie pośredniczy w zakupie i mają lepsze ceny od dużych składów z upustami. Od takich maluczkich mam ofertę na strop z betardu także z większym upustem niż bezpośrednio, czyli albo biorę od nich, albo mam dobry argument do negocjacji z betardem.

 

Znasz w okolicach jeszcze inne sklepy składy do których warto zajrzeć?

Podobno w Wierzbicach jest coś i mają dobre ceny, ale nie mogę się wyrwać na wycieczkę - początki zabierają masę czasu :)

Ja to takie pierun jestem ze żadnej ceny nie odpuszczę. Większość wydatków sprawdzałem i mimo wszystko lepiej mi chyba poszły negocjacje na dużych składach. W naszej okolicy to ewentualnie mogę polecić tartak ( jest za składem budowlanym) dość dobrze się dogadałem z włascicielem Fajny wybór jest też wszelkich smarowideł w sklepiku z olejami przy samym wjeździe do tegoż samego składu . Więcej ciekawostek nie znam.

Ale ciekawych miejsc do ronienia zdjęć jest dużo więcej niż sklepów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich w nowej grupie wroclawskiej!!przedchwila wkleilem ten post na starej grupie ale jestem blizej was pod wzgledem zaawansowania

 

'powoli zaczynam zagladac do tego watku, nieuchronnie zbliza sie moment zabrania sie za budowe, gromadze na razie informacje teoretyczne, na praktyczne przyjdzie pora pozniej

 

mam prosbe, widzialem gdzies na forum mapke okolic Wroclawia z naniesionymi budowami uzytkownikow forum, nie moge odnalezc jej teraz,

czy ktos moze podrzucic tutaj link do tej mapki?

 

dzieki z gory, i mam nadzieje do uslyszenia'

 

czy i tutaj jest podobna mapka z waszymi okolicami?przepraszam za dubla, nie przebrnalem jeszcze przez wszystkie strony tego watku.

 

ja bede budowal w ok. Szewcow

 

do uslyszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Was też poproszę :)

Podzielcie się proszę namiarami na swoje ekipy, z których jesteście zadowoleni. Zaczynamy sie rozglądać za kimś, kto wykona stan 0 pod nasz chatkę z drewna...

Tak więc interesuje mnie ekipa od ław i murowanych ścianek fundamentowych z bloczków.

 

Pozdrawiam cieplutko

 

chetnie bym pomogla ale moj majster juz ma ludzi umowionych na przyszly rok

ale napewno ktos z naszej grupy podpowie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ma ktos namiary na fajnych i uczciwych ludków co postawia stan surowy zadaszony do 40 tys.bardzo proszę o podanie będę wdzięczna dziękuje. [email protected]

 

Złotów(blisko Trzebnicy)Wrocławskiej oczywiście

 

to chyba tak średnio możliwe...

 

Hmm, my mamy projekt indywidualny z maksymalizacją uproszczeń i minimalizacją kosztów - dach dwuspadowy, brak lukarn (no właściwie jedna jest, ale taka prościzna bez zbytniej ingerencji w więźbę), pow. użytkowa 154m2 i dwustanowiskowy garaż. Jedyne szaleństwo to obniżona o 30cm podłoga w salonie w stosunku do reszty. Za stan surowy otwarty zadaszony (+okna połaciowe w liczbie 7 :) ) nasza ekipa wyliczyła jakieś 180-190tys brutto, przy czym oni robią wszystko od a do z (czyli od fadromy zdejmującej humus do posprzątania po sobie). Koszt stanu zero u nas to ok. 40 tys. Tak więc to 40 tys. za cały surowy zadaszony nawet, jak stan zero już jest, to chyba jednak niestety w sferze życzeń... (obym się mylił !).

 

 

mamy wycene za stan surowy lacznie z fundamentami 45000

nasz projekt ponizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam na imię Renata i też zaczynamy wiosą tego roku w Siechnicach. Mamy już pozwolenie i jesteśmy na etapie szukania ekipy do fundamentów i murów.

Możecie kogś polecić ??

Mieliśmy gościa z Siechnic...ale niestety dziś dowiedzieliśmy się, że nie może.

No i klops :(

 

witaj a gdzie w SIECHNICY , BO JA TEŻ TAM SIĘ BUDUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz, my budujemy się w Szewcach, a Ty gdzie dokładnie?

Pozdrawiam

Ania[/quote

 

witam wszystkich ponownie.

uff, udalo mi sie przejsc przez wszystkie strony nowego wroclawskiego forum, duzo czytania i mnostwo informacji.

 

pozdrowienia dla wszytkich budujacych, trzymam za was kciuki!!

ja dopiero zabieram sie do prac organizacyjnych i formalnych ale pozwole sobie zagladac do was i podpytywac, jesli mozna.

 

z tego co zdazylem sie zorientowac, jest tu kilka osob z pln okolic Wroclawia: Pegow, Szewce, jedna czy dwie osoby z Szymanowa.mam nadzieje ze kiedys uda sie ogladnac wasze domki!!!

 

do uslyszenia

 

lukasz_sz

 

 

je bede sie budowal po drugiej stronie torów kol. w Paniowicach, ale jeszcze troche wody w Odrze uplynie nim do tego dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukasz, my budujemy się w Szewcach, a Ty gdzie dokładnie?

Pozdrawiam

Ania[/quote

 

witam wszystkich ponownie.

uff, udalo mi sie przejsc przez wszystkie strony nowego wroclawskiego forum, duzo czytania i mnostwo informacji.

 

pozdrowienia dla wszytkich budujacych, trzymam za was kciuki!!

ja dopiero zabieram sie do prac organizacyjnych i formalnych ale pozwole sobie zagladac do was i podpytywac, jesli mozna.

 

z tego co zdazylem sie zorientowac, jest tu kilka osob z pln okolic Wroclawia: Pegow, Szewce, jedna czy dwie osoby z Szymanowa.mam nadzieje ze kiedys uda sie ogladnac wasze domki!!!

 

do uslyszenia

 

lukasz_sz

 

 

je bede sie budowal po drugiej stronie torów kol. w Paniowicach, ale jeszcze troche wody w Odrze uplynie nim do tego dojdzie...

 

witaj lukaszu

zagladaj do nas

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...