Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

Ja też czekam na info. Ewentualnie wprosimy się z małżonką na oglądanie - co Ty na to?

My właśnie czekamy na wycenę i projekt w studiu kuchennym z Domaru (jest ich tam kilka).

U nas będzie około 9mb do zagospodarowania. A przeliczając na m2 - to z jakieś 15-16.

 

Hmm ok nie ma sprawy, ale dopiero po 11.08

 

W piątek wyjeżdżam na zasłużony wypoczynek i wracam 11.08, a meble zamontują w międzyczasie pod nadzorem teściowych :lol:

 

 

AnetkaS - aktualnie uczciwa cena za ocieplenie styropianem + tynk to 50 zł / m2 (niektórzy forumowicze znaleźli podobno trochę taniej).

Więcej nie warto dawać, bo za tyle zrobią to fachowcy z Mega1000, którzy się specjalizują w ociepleniach i mają duże moce przerobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzieki za odpowiedz tez mnie to inetersowalo

widze ze rozpietosci cenowe sa bardzo duze

od 50 -100 zl za metr ]

trzeba szukac oj trzeba szukac widze

porownywac

oczywscie nieznaczy to ze czlowiek chce zrobic jak najtaniej ale dobrze a z tym to wielki problem

kazdy jest najlepszym fachowcem a pozniej pozal sie boze jak to wyglada

stad uwazam ze super pomysl podawac tel do fachowcow ktorych uwazamy

za dobych rzetelnych uczciwych

ja narazie jestesm na etapie poszukiwania ale napewno nie omieszkam napisac czy jestems zadowolona z uslug po ich wykonaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hip hip hura

dziś mam domek już zamknięty,co prawda jeszcze nie dokońca bo dachu nadal nie mam :lol: ale w czwartek powinni skończył foliowanie i łacenie i zacząć kłaść dachówkę ale za to są już moje piękne okna i musze zawezwać instalatorów żeby powoli juz wchodzili i robili swoje

zaczyna być lepiej :)

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nową grupę wrocławską :) i pozdrawiam serdecznie.

 

My zamierzamy rozpocząć budowę jeszcze w tym roku (prawdopodobnie wylać fundamenty) lub na wiosnę 2009. Aktualnie czekamy na decyzję o odrolnieniu, a potem szybciutko występujemy o pnb. W międzyczasie oczywiście adaptacja projektu (jest w trakcie) i pewne zmiany.

 

I oto mam dwa pytania:

 

1. Nasze biuro projektowe trochę szarpie nam nerwy, gdyż adaptację projektu i zmiany wykonują już kilka miesięcy. Fakt, nie poganialiśmy ich, gdyż mieliśmy trochę innych spraw na głowie, ale zapłacliliśmy za usługę (2 tys) i właśnie dowiedzieliśmy się, że zmiany nie zostały jeszcze naniesione, bo to zajmie im tylko chwilkę, a najważniejsze jest doniesienie decyzji o odrolnieniu. Ponieważ jednak u nas w grę wchodzi zmiana stropu a co się z tym wiąże przeprojektowanie fundamentów i pewne niewielkie (ale jednak) zmiany konstrukcyjne, zaczynam wątpić czy nasz projektant sobie z tym poradzi.

 

Dlatego proszę o namiary na dobrego fachowca, a więc człowieka mającego pojęcie architektoniczne i przede wszystkim solidnego.

 

2. Kolejna kwestia to ekipa. Szukamy ekipy budowlanej. Będę wdzięczna za namiary. Nie mamy jeszcze zarówno ekipy muarrskiej, jak i kierownika budowy.

 

Z góy dziekuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nasze biuro projektowe trochę szarpie nam nerwy, gdyż adaptację projektu i zmiany wykonują już kilka miesięcy. Fakt, nie poganialiśmy ich, gdyż mieliśmy trochę innych spraw na głowie, ale zapłacliliśmy za usługę (2 tys) i właśnie dowiedzieliśmy się, że zmiany nie zostały jeszcze naniesione, bo to zajmie im tylko chwilkę, a najważniejsze jest doniesienie decyzji o odrolnieniu.
To chyba popełniliście pierwszy podstawowy błąd przy budowie domu - zapłata przed wykonaniem usługi. Mają pieniądze to mają Was w garści, bo już gdzie indziej tak szybko nie pójdziecie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam i o elektryków pytam

pilnie elektryk mi potrzebny,dobry i nie za drogi bo mój zwiał mi na wakacje i powiedział że jak wróci to może wejść wtedy na budowe ale dodał że wraca we wrześniu a ja nie moge tyle czekac

baaaaaaardzo prosze o pilną pomoc o kogoś sprawdzonego i dobrego bo dzoniłam do misiów z listy to jedni nie mają czasu a inni nie odbieraja telefonów

jeszcze raz prosze o pilną pomoc

z góry wielkie dzięki

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i właśnie dowiedzieliśmy się, że zmiany nie zostały jeszcze naniesione, bo to zajmie im tylko chwilkę, a najważniejsze jest doniesienie decyzji o odrolnieniu.

Zaraz, ale ta decyzja nie jest im potrzebna do adaptacji - potrzebna jest podczas składania wniosku o PnB. To powiedz, by zrobili adaptacje, a wniosek złożysz sama. Zauważ, że to już będzie decyzja - a więc oni dokładnie wiedzą jaki kawałek działki jest odralniany i mogą robić projekt zagospodarowania działki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów dołączam się do koncertu życzeń :)

 

Nadal szukam ekipy solidnych i niedrogich dekarzy na koniec sierpnia. Na razie mam bardzo drogie wyceny, lub tanie ale ekipa wieczorem nie była w stanie wytoczyć się z baraku... Złoty środek mile widziany :)

 

Wysyłam namiar, nie znam człowieka, ale widziałem dach , który robił - cudo i planuję skontakować się z nim kiedy u nas nadejdzie pora ;) nie wiem jakie ma ceny, ale właścicielka dachu gorąco polecała, a jego robotę można obejrzeć we Wrocławiu przy Rakowieckiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, ale ta decyzja nie jest im potrzebna do adaptacji - potrzebna jest podczas składania wniosku o PnB. To powiedz, by zrobili adaptacje, a wniosek złożysz sama. Zauważ, że to już będzie decyzja - a więc oni dokładnie wiedzą jaki kawałek działki jest odralniany i mogą robić projekt zagospodarowania działki.

 

A oni nam wmawiają, że bez tej decyzji nie mogą oddać nam zaadaptowanego projektu. Jak dostaną decyzję potrwa to jeszcze 4 dni, a same zmiany to pół godziny. Nawet mnie - laikowi w tej dziedzinie - nie chce się w to wierzyć.

 

Mało tego, pechowo właśnie teraz nasz projektant wyjechał na 2-tygodniowy urlop, a tuż przed urlopem był chory i niedostępny.

 

Rozumiem i chorobę i potrzebę urlopu, ale mam prawo się wściekać, zwłaszcza, że projekt do adaptacji daliśmy w marcu. Wtedy też zapłaciliśmy za usługę, bo jak powiedziano mężowi: "zmiany są już właściwie naniesione, jeszcze tylko małe poprawki". Mieliśmy wtedy ciężki okres i nie moglśmy tego dopilnować, a teraz mamy kłopot. Najchętniej zabrałybm projekt, żądała zwrotu pieniędzy (wątpię, że zwrócą) i udała się do kogoś bardziej kompetentnego. Macie może namiary na poważnego projektanta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam i ponownie o elektryków pytam

pilnie elektryk mi potrzebny,dobry i nie za drogi bo mój zwiał mi na wakacje i powiedział że jak wróci to może wejść wtedy na budowe ale dodał że wraca we wrześniu a ja nie moge tyle czekac

baaaaaaardzo prosze o pilną pomoc o kogoś sprawdzonego i dobrego bo dzoniłam do misiów z listy to jedni nie mają czasu a inni nie odbieraja telefonów

jeszcze raz prosze o pilną pomoc

z góry wielkie dzięki

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, ale ta decyzja nie jest im potrzebna do adaptacji - potrzebna jest podczas składania wniosku o PnB. To powiedz, by zrobili adaptacje, a wniosek złożysz sama. Zauważ, że to już będzie decyzja - a więc oni dokładnie wiedzą jaki kawałek działki jest odralniany i mogą robić projekt zagospodarowania działki.

 

A oni nam wmawiają, że bez tej decyzji nie mogą oddać nam zaadaptowanego projektu. Jak dostaną decyzję potrwa to jeszcze 4 dni, a same zmiany to pół godziny. Nawet mnie - laikowi w tej dziedzinie - nie chce się w to wierzyć.

 

Mało tego, pechowo właśnie teraz nasz projektant wyjechał na 2-tygodniowy urlop, a tuż przed urlopem był chory i niedostępny.

 

Rozumiem i chorobę i potrzebę urlopu, ale mam prawo się wściekać, zwłaszcza, że projekt do adaptacji daliśmy w marcu. Wtedy też zapłaciliśmy za usługę, bo jak powiedziano mężowi: "zmiany są już właściwie naniesione, jeszcze tylko małe poprawki". Mieliśmy wtedy ciężki okres i nie moglśmy tego dopilnować, a teraz mamy kłopot. Najchętniej zabrałybm projekt, żądała zwrotu pieniędzy (wątpię, że zwrócą) i udała się do kogoś bardziej kompetentnego. Macie może namiary na poważnego projektanta?

 

jeśli was,to pocieszy to do naszego rekordu brakuje wam jakieś 4 mieś. ;))

tyle przygotowywał architekt (polecany) dokumenty. A co do wymówek ,to bardzo podobne. Najgorsze jest,to ,że jak już się takiemu paprakowi da papiery ,to strach przenosić do innego bo już tyle czasu przeleciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos zamawial ostatnio dachowke ceramiczna i moze sie podzielic swoimi doswiadczeniami gdzie maja dobre ceny ?

 

Pozdrawiam

 

Zależy jakiej firmy dachówki poszukujesz? :)

Na Creatona mieliśmy bardzo dobra cenę w hurtowni Gaja- kontakt-p. Artur Malinowski.

Jeśli myślisz o Bogenie czy Meyer-Holsenie to zapewne warto uderzyć do Lech-budu przy Irysowej. My jestesmy bardzo zadowoleni ze współpracy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...