Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

Ja właśnie się cały czas przymierzam do tarasu. I jak już go wymuruję, to pewnie go z 1-2 razy mazidłem przejadę. Pewnie dla spokoju ducha.

 

To właśnie mnie zastanawia, czy przy odseparowanym tarasie smaruje się dla "spokoju" czy jest rzeczywista potrzeba. Wiadro dysperbitu kokosów nie kosztuje, jednak staram się nie robić nic bo "przydałoby się". Znajomy od początku tak budował, kredyt skończył się i został w stanie ledwo deweloperskim bez szybkich możliwości na wykończenie domu. My i tak nieplanowanie dopłaciliśmy do wykurzenie leniwej ekipy i teraz rygor musi być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zgadzam się z XX. Ja sama załatwiam wszystkie materiały i koszt rachunku za telefon wzrósł mi o 100 zl miesięcznie. A ile nerwów, czy wszystko przyjedzie na czas, czy nie za dużo albo za malo.... A wiem, że moi wykonawcy załatwiliby mi wiele rzeczy taniej.

Jak będę budować drugi dom, to z ta samą ekipą ale kompleksowo :lol:

 

i tak i nie, czasami ekipy biorą skąd mają blisko i nie chce im się latać kilka km. dalej, a inwestorowi by zależało. choć przy instalacjach warto oprzeć sie na sprawdzonym instalatorze jeśli chodzi o mat. porównywałem możliwości elektryka poleconego przez szwagra i różnice siegały 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiem, że moi wykonawcy załatwiliby mi wiele rzeczy taniej.

 

A mi się akurat tak złożyło (ale nie przy budowie domu, a prostym remoncie), że każdy wykonawca domagał się dwudziestoprocentowego narzutu na wszystko to, co on będzie kupował.

Skutek był taki, że wszystko kupowaliśmy sami, łobuz zaś, którego w końcu wybraliśmy, nigdy do końca nie wiedział, ile i czego mu będzie potrzeba. To oczywisty rewanż za to, że mu nie daliśmy dorobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robiliśmy sami zakupy materiałów ponieważ jak nam wykonawca chciał załatwiać to wychodziło strasznie drogo,na samej stali na budowe zaoszczędziliśmy bo w hurtowni w której nasz wykonanca chciał się zaopatrywać chcieli nasz skasować ponad 4 tysiace drożej niż tam gdzie sami zamawialiśmy i podobnie było z innymi materiałami jak pustaki na ściany i inne rzeczy dlatego troche zachodu w poszukiwaniu materiałów było ale i tak zdobyliśmy to tanieniej nawet doliczając koszty paliwa i telefonów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowna grupe

mam pytanko dotyczące pasa nadrynnowego

nasz dachowiec powiedział że on nigdy nie stosuje tego pasa bo to jest tylko wywalanie kasy niepotrzebnie i już położył dachówke a dziś w hurtowni dowiedzieliśmy się że możemy pożałować tego że tego pasa nie zamontowaliśmy gdyż folia jak dostanie wode i promienie UV to poprostu się wykruszy

czy zakładaliscie te pasy nadrynnowe(inaczej fartuchy)czy też faktycznie jest to zbedne lub też raczej niezbędne???????????????

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! Witam Serdecznie!

No i moje niemrawe ruchy w celu rozpoczęcia budowy uległy przyspieszeniu. W przyszłym tygodniu będę miał akt notarialny na zakup działki.

 

Projekt domu, który zamierzamy wybudować to Sympatyczny:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/sympatyczny/index.php

Przy okazji - może gdzieś widzieliście realizację? Nabawiłem się zakwasów karku podczas rozglądania się w trakcie prowadzenia auta...

 

Działka to 1500 m kw. w Pełczycach k. Kobierzyc. Plan wstępny jest taki:

jesień - projekt, adaptacje, kosztorysy

wiosna - budowa

 

Dom ogrzać planuję pompą ciepła. W związku z brakiem kanalizacji zastanawiam się też nad oczyszczalnią ekologiczną. Kaszuba jestem, więc dopiero się uczę kontaktów na Dolnym Śląsku. W związku z tym gorąca prośba o Wasze sugestie w następujących tematach:

- pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe - najlepiej jeden wykonawca; ktoś kto ma również uprawnienia projektowe;

- architekt - adaptacja, zagospodarowanie działki, może wnętrza?

- budowa przyłącza wody - kto? może polecacie kogoś?

- żwirowania w okolicach Kobierzyc gdzie mogę kupić żwir (tłuczeń?) do wyrównania ok. 100 metrów drogi

- wykonawca ogrodzenia (tymczasowe - jak najtańsze) na działce 1500 metrów;

 

Z góry dziękuję za namiary. Zwłaszcza architekt i wykonawca pompy ciepła to 2 tematy, które najbardziej mnie nurtują...

 

Pzdr.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montom - ruszasz z budową ? :)

 

Zbieram się w sobie..:-) Na razie mam w planie dokończyć ogrodzenie - to za 2 tygodnie.

Sama budowa... żonka chce jeszcze w tym roku ale ja uważam, że leiej poczekać do wiosny. Poza tym muszę jeszcze przemyśleć tego Ytong`a:-)

 

 

ja buduję z Ytonga - no może nie osobiście;) miejsce Paniowice

 

nie przesadzaj z tym czekaniem - chyba lepiej zacząć jak najszybciej :roll:

 

aha czy można prosić (o ile ktoś posiada) o namiary na solidnego projektanta od wentylacji (pod rekuperator)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja buduję z Ytonga - no może nie osobiście;) miejsce Paniowice

 

superaśnie... a możesz napisać jaki macie strop, nadproża, wieniec?

nie przesadzaj z tym czekaniem - chyba lepiej zacząć jak najszybciej :roll:

ech... sam nie wiem. Jak czytam opisy "gdybym wiedział, że to ma być tak"... to staram się dowiedzieć jak najwięcej o technologii w której będę budował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...