Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szczęściarz to ten co ma na tyle, aby mieć do wszystkiego ekipy ;) Niestety nie zawsze jest taka możliwość i czasami trzeba po pracy brać się do roboty. Na swoje potrzeby instalacje, regipsy, podłogi, ocieplenia już robiłem, to teraz będzie trochę łatwiej za to się zabrać, chociaż ilość pracy do wykonania jest ogromna. Dlatego gonię z budową aby przed zimą zamknąć dom, porobić instalacje, piec i wylewki. Wtedy zimą można powoli wykańczać dom i siebie :wink: Ile się uda, napiszę za rok :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :) Po dlugich bojach dostalismy PNB :D w okolicy Siechnicy, w tym roku chcemy zrobic przylacza i stan zerowy. Na wiosne planujemy ruszyc z reszta. Mam pytanie czy mozecie nam polecic dobre ( i niedrogie :D ) ekipy budowlane. ??

 

Ekipy niestety nie mam do polecenia, bo sami jeszcze raczkujemy - przyszły tydzień zalewanie ław...

Ale... Gratuluję PnB i witam, witam sąsiada z Siechnic :lol:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60-70 za metr. Ktoś wczesniej napisał, że w Mega1000 biorą 50 za metr, ale na ich stronie jest 75 zł za metr.

 

Czy to cena jest z materiałem ?? czy to tylko robocizna??

 

Aktualizacja - Mega1000 bierze od 79 zł/m2 robocizna + materiał

 

http://www.mega1000.pl/ocieplenia-z-wykonastwem/docieplenia-domkow-2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

montom - ciężko będzie Ci sprzedać za tę cenę. W czwartek kupowałem słupki stalowe grubościenne 2,15-2,2m fi5cm za 20zł/szt.

 

wiem, że drogo... ale najfajniejsze jest to, że jak już pojechałem to okazało się, że 7 m, to tak naprawdę "około 6m" - normalnie prawie udusiłem:-(

Napisz mi proszę gdzie kupowałeś i czy były długie na 2,5 m - dla mnie to ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mają 2,5m. Słupki są niepomalowane, proste w dobrym stanie - czyli szczotka druciana i hammerite. Dla mnie to zaleta, że są niemalowane - standardowo smarują na zielono, a u nas będzie orzech. Cena i wymiary jak napisałem, adres z PKT:

 

tel.: 0 71 311 89 61

adres: 55-040 (p-ta Kobierzyce), Domasław, Wrocławska 13

woj. dolnośląskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60-70 za metr. Ktoś wczesniej napisał, że w Mega1000 biorą 50 za metr, ale na ich stronie jest 75 zł za metr.

 

Czy to cena jest z materiałem ?? czy to tylko robocizna??

 

Aktualizacja - Mega1000 bierze od 79 zł/m2 robocizna + materiał

 

http://www.mega1000.pl/ocieplenia-z-wykonastwem/docieplenia-domkow-2.html

 

hm... nie wiem ile wychodzi za material ale wydaje mi sie ze to nie jest jakos drogo...

znajomy wykonawca krzyknal mi 50pln/m2 za sama robocizne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sciagam szambo za 2300pln + transport (okolo 900 przy wiekszych ilosciach taniej) ekipa przyjezdza i wsadza w przygotowana przeze mnie dziure i zamyka to szambo kominkiem i wlazem (kominek +50pln wlaz zeliwny +200pln a betownowy w cenie) doprowadzenie rury do szamba i wpiecie sie zostaje w moiim zakresie.

 

aaa.. i szambo 10m3 !!!

a 6m3 to pewnie z tysiak taniej jeszcze

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my właśnie zamówiliśmy szambo w Zawoni-10 m3 za 3800 juz z transportem(szambo z kręgów)

dziś zamówiliśmy a już w sobote przywożą

w naszym zakresie jest wykopanie dziury pod szambo lub też oni to mogą zrobić-tzn mają gościa który współpracuje z nimi(pan koparkowy :D )który wykopuje dziure,osadzają on je ,zakopuje,rozplantowuje ziemie wkoło-ogólnie robi porządek po robocie ale bierze za to 400 złotych

zresztą w innych firmach jest też to że trzeba zapewnić dziure pod szambo a oni tylko go wkładają i trzeba samemu reszte zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sciagam szambo za 2300pln + transport (okolo 900 przy wiekszych ilosciach taniej) ekipa przyjezdza i wsadza w przygotowana przeze mnie dziure i zamyka to szambo kominkiem i wlazem (kominek +50pln wlaz zeliwny +200pln a betownowy w cenie) doprowadzenie rury do szamba i wpiecie sie zostaje w moiim zakresie.

 

aaa.. i szambo 10m3 !!!

a 6m3 to pewnie z tysiak taniej jeszcze

 

pozdrawiam

 

Szkoda, że tydzień temu nie zdołali zabrać trzeciego dla Ciebie. Nasze juz wkopane. Firma godna polecenia. Słowni, punktualni, rzetelni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 4500 zł za szambo betonowe 6 m3 z transportem i montażem to dużo?
Zdefiniuj co rozumiesz poprzez montaż - czy jest to tylko włożenie do wykopu, czy wszystko od a do z wraz z podłączeniem pod budynek (jak daleko)

 

Pełna obsługa, z podłączeniem do domu. Z tym, że za rurę trzeba jeszcze dopłacić 25 zł za m, a metrów będzie z 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 4500 zł za szambo betonowe 6 m3 z transportem i montażem to dużo?
Zdefiniuj co rozumiesz poprzez montaż - czy jest to tylko włożenie do wykopu, czy wszystko od a do z wraz z podłączeniem pod budynek (jak daleko)

 

Pełna obsługa, z podłączeniem do domu. Z tym, że za rurę trzeba jeszcze dopłacić 25 zł za m, a metrów będzie z 7.

Jak full wypas, to można się zacząć zastanawiać.

Z 4-5 godzin im pewnie zejdzie, więc te 500 zł za koparkę pójdzie. Już nam się robi 4000 tysiące. Za zbiornik w innym miejscu zapłacisz z 2000 tyś + jakieś 800 za transport. Zaokrąglijmy (nie znam obecnych cen szamb), zostaje nam 1000zł. I tyle pójdzie za dość prostą robociznę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o wielka ostrożność przy ewentualnym podpisaniu umowy z firmą KUMAG z Wrocławia - oferują wszystko co się da przy wykończeniu domu. Przede wszystkim instslacje hydraulczne, ale niestety miło i przyjemnie jest do czasu realizacji umowy, terminów nie dotrzymują, ŻĄDAJĄ pieniędzy przed pracą pomimo zapisu w umowie, że po każdym etapie po wystawieniu faktury i oczywiście jak dacie to czekacie i czekacie, a ich bezczelność powala.

...i najgorsze, że trzeba sprawdzać wszystko co montują bo kombinuja strasznie...

Ale chyba każdy musi się choć trochę "pomartwić" - budowa to wielka szkoła życia. Nam murowanie, dachowanie i oknowanie poszło super - a potem mina i dalej ok, możemy już mieszkać i to najważniejsze.

Głowy do góry, wszystko jest dla ludzi... pozdrawiam wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...