Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

witam poszukuje adresu firmy Milenium z placu piłsudskiego moji znajomi kupowali u nich dach podobno są tani i solidni czy ktoś wie gdzie sie przeniesli

dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

jeśli chodzi o Velux`y ceny mieli baaaardzzoo atrakcyjne :D

telefon kontaktowy: pan Artur tel. 509690793

 

Ale jeszcze atrakcyjniejsze są obok estakady przy Krakowskiej - namiary kilka stron wstecz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam poszukuje adresu firmy Milenium z placu piłsudskiego moji znajomi kupowali u nich dach podobno są tani i solidni czy ktoś wie gdzie sie przeniesli

dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

jeśli chodzi o Velux`y ceny mieli baaaardzzoo atrakcyjne :D

telefon kontaktowy: pan Artur tel. 509690793

 

Ale jeszcze atrakcyjniejsze są obok estakady przy Krakowskiej - namiary kilka stron wstecz :wink:

 

Jak 3 tygodnie temu kupowałem okna to najlepszą ofertę dostałem w Millennium u p. Artura, a przy samym zamówieniu jeszcze zszedł po ok. 20 PLN/szt.

 

Pozdrav

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli chce się kupić w Millenium coś innego niż Veluxy, to odradzam. Jak chciałem kupić Fakro to owszem mogą, ale 4 tygodnie czekania. Na dodatek bardzo starali się mnie przekonać do Veluxa, podczas gdy w grę wchodził tylko i wyłącznie jeden model z dolną klamką, który mi się po prostu nie spodobał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje adresu firmy Milenium z placu piłsudskiego moji znajomi kupowali u nich dach podobno są tani i solidni czy ktoś wie gdzie sie przeniesli

dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

jeśli chodzi o Velux`y ceny mieli baaaardzzoo atrakcyjne :D

telefon kontaktowy: pan Artur tel. 509690793

 

Ale jeszcze atrakcyjniejsze są obok estakady przy Krakowskiej - namiary kilka stron wstecz :wink:

 

Grzesiu, info podałam z maja/czerwca. Wówczas robiłam badanie rynku i najmniej atrakcyjna była Krakowka, później http://www.oknadachowe.net. Najlepszą ofertę otrzymałam z Millenium. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje adresu firmy Milenium z placu piłsudskiego moji znajomi kupowali u nich dach podobno są tani i solidni czy ktoś wie gdzie sie przeniesli

dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

jeśli chodzi o Velux`y ceny mieli baaaardzzoo atrakcyjne :D

telefon kontaktowy: pan Artur tel. 509690793

 

Ale jeszcze atrakcyjniejsze są obok estakady przy Krakowskiej - namiary kilka stron wstecz :wink:

 

Grzesiu, info podałam z maja/czerwca. Wówczas robiłam badanie rynku i najmniej atrakcyjna była Krakowka, później http://www.oknadachowe.net. Najlepszą ofertę otrzymałam z Millenium. Pozdrawiam

 

Hmm jestem zaskoczony, bo od dawna tam mieli najtaniej.

 

Tylko czy mówimy o tej samej firmie tzn. C-GIPS-ZG Sp. z o.o.

Jakby co to namiary są na stonie: http://www.cgipszg.pl/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dzieki za odpowiedz byłem u nich maja super ceny i bardzo fajny domek pokazowy widziałem u nich balkonik veluxa i sie zastanawiam warto zobaczyc teraz sa w długołęce ul wrocławska 7 telefon do przedstawiciela 509680731
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje adresu firmy Milenium z placu piłsudskiego moji znajomi kupowali u nich dach podobno są tani i solidni czy ktoś wie gdzie sie przeniesli

dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

jeśli chodzi o Velux`y ceny mieli baaaardzzoo atrakcyjne :D

telefon kontaktowy: pan Artur tel. 509690793

 

Ale jeszcze atrakcyjniejsze są obok estakady przy Krakowskiej - namiary kilka stron wstecz :wink:

 

Grzesiu, info podałam z maja/czerwca. Wówczas robiłam badanie rynku i najmniej atrakcyjna była Krakowka, później http://www.oknadachowe.net. Najlepszą ofertę otrzymałam z Millenium. Pozdrawiam

 

Hmm jestem zaskoczony, bo od dawna tam mieli najtaniej.

 

Tylko czy mówimy o tej samej firmie tzn. C-GIPS-ZG Sp. z o.o.

Jakby co to namiary są na stonie: http://www.cgipszg.pl/

 

Pozdrawiam

 

Tak, tak dokładnie te namiary. Chociaż masz rację, że można się zakrecić, gdyż przy Krakowskiej, przed wiaduktem są dwie firmy, które oferują Velux`y :wink:

Swoja przygodę z oknami dachowymi rozpoczęłam od Krakowskiej i mocno się zdziwiłam :roll: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno być przechowywane drewno na więźbę zwiezione na budowę? Należy je jakoś chronić przed deszczem?

Właśnie przeczytałam, że drzewo o wilgotności powyżej 30% jest .... sami przeczytajcie co z nim jest. Tylko, że to chyba o inną wilgotność chodzi....

 

Odpowiedniej wilgotności. Drewno na konstrukcję dachu musi mieć wilgotność:

nie większą niż 20% – jeśli elementy będą obudowywane (w dachu drewniana konstrukcja zwykle obudowana jest z jednej strony pokryciem, z drugiej płytami gipsowo-kartonowymi),

nie większą niż 23% – jeśli elementy będą na otwartym powietrzu (taka sytuacja może mieć miejsce w dachu wiaty lub w dachu nad balkonem lub tarasem).

Drewno ze świeżo ściętego drzewa (o wilgotności powyżej 30%) ma około 60-70% mniejszą wytrzymałość niż drewno wysuszone do wilgotności 20%.

Drewno może być suszone naturalnie. Wtedy, aby osiągnęło odpowiednią wilgotność, musi być suszone przez dwa, trzy sezony w suchych, przewiewnych miejscach, na przykład pod wiatą. Ze względu na tak długi czas potrzebny do jego wyschnięcia coraz częściej drewno suszy się komorowo, czyli w wysokiej temperaturze w specjalnych zamkniętych komorach. W trakcie suszenia komorowego drewno jest wyjaławiane, dzięki czemu nie ma żadnych zarodników owadów, pleśni czy grzybów.

 

Moje drewno leży na paletach i .... moknie :( No ale na dachu tez by mokło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas powoli zaczyna się coś dziać... jeszcze nie budowa, ale w końcu mamy "przesłuchania" ekip budowlanych.

Co ciekawe, wszyscy są w stanie zrobić stan zero w tym roku... jak na razie nie było odmowy, kręcenia nosem itp. Mam wrażenie, że rynek zmienia się powoli:-)

Mam do Was jedną prośbę. Macie może, wartego polecenia, kierownika budowy? Takiego co nie będzie miał problemu z budową w rejonie Czernicy.

Z góry dzięki.

 

Przy okazji, jest może ktoś z tego rejonu, co też będzie zaczynał teraz fundamenty? Pytam, a propos ewentualnych wspólnych zakupów:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinno być przechowywane drewno na więźbę zwiezione na budowę? Należy je jakoś chronić przed deszczem?

 

Nie wiem jak powinno być prawidłowo, u nas więźbę złożyliśmy na paletach i była przykryta folią budowlaną - taką kupowaną na metry o szerokości 4m.

 

Ja swojego nie przykryłam, jakoś tak pomyślałam, że jak by była już więźba na dachu a padałby deszcz, to przecież nie nakryję dachu folią ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego nie przykryłam, jakoś tak pomyślałam, że jak by była już więźba na dachu a padałby deszcz, to przecież nie nakryję dachu folią ... :roll:

 

Zależy jakie drewno. Ja mam impregnowane ciśnieniowo i po skończeniu dachu parę szt leży sobie na deszczu i czeka do przyszłego roku na altankę - w końcu je przykryje.... Sąsiad miał zanurzeniowo i po 1,5tygodnia deszczów już prawie nie widać koloru impregnatu.

 

Jak myślicie, czy orzechowe okna będą pasowały do ceglastego dachu?

 

Dla sąsiadów budujesz? :) Jak się Wam podobają to bierz i nie zastanawiaj się :) Z popularnych kolorów porównaj także złoty dąb - moje 3gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończył u mnie prace najlepszy fachowiec jakiego miałem na budowie, a do tego baaardzo przystępny cenowo.

Do tego jest bardzo uczciwy, niepijacy, słowny itp. normalnie super, a to jak wykonuje tynki, kafelki, schody wylewane można zobaczyć u mnie :-D

 

Jeśli ktoś z Was szuka fachowca w okolicy Jelcza, który wykonuje wszelkie prace poza dachem i instalacjami to zdecydowanie go polecam i mogę podać namiar na priv.

 

dzięki bardzo SUSPENSER za namiary, a od Pana Sylwka możesz wziąć prowizję za załatwienie kolejnej roboty - od jutra u mnie zaczyna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakończył u mnie prace najlepszy fachowiec jakiego miałem na budowie, a do tego baaardzo przystępny cenowo.

Do tego jest bardzo uczciwy, niepijacy, słowny itp. normalnie super, a to jak wykonuje tynki, kafelki, schody wylewane można zobaczyć u mnie :-D

 

Jeśli ktoś z Was szuka fachowca w okolicy Jelcza, który wykonuje wszelkie prace poza dachem i instalacjami to zdecydowanie go polecam i mogę podać namiar na priv.

 

dzięki bardzo SUSPENSER za namiary, a od Pana Sylwka możesz wziąć prowizję za załatwienie kolejnej roboty - od jutra u mnie zaczyna ;)

 

Nie ma sprawy.

 

Prowizję (w postaci dobrego piwa) za załatwienie porządnego fachowca chętnie przyjmę gdy on się sprawdzi i dobrze wykona umówione prace :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...