Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

Z ciekawostek...

 

małżonka robi rozeznanie wśród kierowników budów. Znalazła jednego "ewenementa", który zarzyczył sobie... minimum 600 zł miesięcznie - nawet jeśli na budowie nic się nie dzieje. Normalnie wizyta około 200 zł. Zakładając budowę 24 miesiące, wychodzi wynagrodzenie dla Pana 14 400,00... minimum:-D

 

Polskie ZOO, Polskie ZOO, Polskie ZOO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie zakończył u mnie prace najlepszy fachowiec jakiego miałem na budowie, a do tego baaardzo przystępny cenowo.

Do tego jest bardzo uczciwy, niepijacy, słowny itp. normalnie super, a to jak wykonuje tynki, kafelki, schody wylewane można zobaczyć u mnie :-D

 

Jeśli ktoś z Was szuka fachowca w okolicy Jelcza, który wykonuje wszelkie prace poza dachem i instalacjami to zdecydowanie go polecam i mogę podać namiar na priv.

 

dzięki bardzo SUSPENSER za namiary, a od Pana Sylwka możesz wziąć prowizję za załatwienie kolejnej roboty - od jutra u mnie zaczyna ;)

 

Nie ma sprawy.

 

a służę , służę - tylko producenta (piwa oczywiście) pozostało wybrać ;))

Prowizję (w postaci dobrego piwa) za załatwienie porządnego fachowca chętnie przyjmę gdy on się sprawdzi i dobrze wykona umówione prace :wink:

 

Producent najlepiej lokalny np. Spiż :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę, czy jak robi się podjazd do garażu, to najpierw powierzchnię należy utwardzić tłuczniem? Jeśli tak, to czy tłuczeń grubości 31,5-63 nie jest zbyt gruby?

 

nie bylo mnie dosyc dlugo na forum

tutaj wiele sie dzieje jak widze

a u mnie coz

3 tygodnie temu zakonczono budowe domku mury stoja dach zrobiony czekamy na okna i ruszamy z wykonczeniowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, chyba się polepszyło jesli chodzi o wykonawców, z materiałami tez nie jest najgorzej.

Za to elektrycy powalaja mnie na kolana, jak śpeiwają sobie 45 zł za punkt. Trzy miesiące temu myślałam, że 30 zł to dużo....

 

Anetko

jutro bede wiedziala ile zaspiewa moj elekrtyk

rano jade sie z nim spotkac zobaczymy co powie

jedno wiem ze rozpietosci cenowe sa ogromne

 

mam nieduzy domek i to parterowy

mysle ze az tak duzo pracy nie bedzie

a jeden zaspiewal mi 12.000!!!!! powali mnie na kolana zapytalam sie czy to z materialem a on nie sama robota pomieszalo sie w glowce za chwilke to moze 10.000 skonczyl na 8.000 a ja grzecznie podziekowalam !

tyle pieniedzy za tydzien pracy to przesada

 

 

nie dziwie sie ze fachowcy zaczynaja z zagranicy wracac to prawie 3000 euro za tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek...

 

małżonka robi rozeznanie wśród kierowników budów. Znalazła jednego "ewenementa", który zarzyczył sobie... minimum 600 zł miesięcznie - nawet jeśli na budowie nic się nie dzieje. Normalnie wizyta około 200 zł. Zakładając budowę 24 miesiące, wychodzi wynagrodzenie dla Pana 14 400,00... minimum:-D

 

Polskie ZOO, Polskie ZOO, Polskie ZOO...

 

 

Witam!

My zaczęliśmy budowę tydzień temu, na razie zebrany humus:P

Kierownika budowy znaleliśmy bardzo fajnego, bierze za całą budowę 3000 zł. Liczy sobie 1% od wartości domu.

 

pozdrawiam

metii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę, czy jak robi się podjazd do garażu, to najpierw powierzchnię należy utwardzić tłuczniem? Jeśli tak, to czy tłuczeń grubości 31,5-63 nie jest zbyt gruby?

 

Właśnie taki jest najlepszy, gruby i mocarny, ale chyba drogi. Można ewentualnie poszukać gruzu betonowego o tej samej grubości.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Do tej pory buszowałam na grupie wrocławskiej, a tu jest NOWA :)

Chociaż nie zaczniemy w tym roku (prawdopodobnie) to myślę, że tu raczej zagoszczę. Milsze sercu pytania dot. budowania :)

 

U nas sprawy budowy mają się mniej więcej tak:

- brak prądu

- brak wody

- brak kasy... ale .....

- jest pozwolenie na budowę :)

- i jeszcze brak wykonawcy

- i brak kierownika budowy

 

W sumie to więcej nam brak :( Projekt mamy indywidualny, domek duży, a co :) Na razie "rozmawiamy" z potencjalnymi wykonawcami. Mają w niedzielę podać cene za robociznę bez materiałów. Nie mogę się doczekać.

 

Kierownika budowy znaleliśmy bardzo fajnego, bierze za całą budowę 3000 zł. Liczy sobie 1% od wartości domu. metii

 

Moge prosić o namiary na tego kierownika na PW ?

Rozumiem 3000 zł za całą budowę. A co z tą wartością 1% , mogę prosić dokładniej ? :)

Pozdrawiam

Ryska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, chyba się polepszyło jesli chodzi o wykonawców, z materiałami tez nie jest najgorzej.

Za to elektrycy powalaja mnie na kolana, jak śpeiwają sobie 45 zł za punkt. Trzy miesiące temu myślałam, że 30 zł to dużo....

 

Anetko

jutro bede wiedziala ile zaspiewa moj elekrtyk

rano jade sie z nim spotkac zobaczymy co powie

jedno wiem ze rozpietosci cenowe sa ogromne

 

mam nieduzy domek i to parterowy

mysle ze az tak duzo pracy nie bedzie

a jeden zaspiewal mi 12.000!!!!! powali mnie na kolana zapytalam sie czy to z materialem a on nie sama robota pomieszalo sie w glowce za chwilke to moze 10.000 skonczyl na 8.000 a ja grzecznie podziekowalam !

tyle pieniedzy za tydzien pracy to przesada

 

 

nie dziwie sie ze fachowcy zaczynaja z zagranicy wracac to prawie 3000 euro za tydzien

 

właśnie odnalazłem w papierach cennik termatu z stycznia 2008 i w porównaniu z aktualnym (ponowna obniżka cen od 01 października) większość materiałów jest o 13-20% tańsza, a żeby było śmieszniej, to część towaru jest już w cenach z lutego 2007 - więc można taniej ... oj, jeszcze jak będzie ciężka zima, to na wiosnę można otwierać kieszenie na promocje

 

ponawiam apel STEMPLOWY !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym się serdecznie przywitać :) oraz pochwalić, że - o ile wszystko dobrze pójdzie - planuję na wiosnę dołączyć do budujących się w okolicy Wrocławia (a dokładniej północno-wschodnia granica, tuż za Pawłowicami).

 

Jako że na razie zajmuję się papierologią (projekt na ukończeniu, lada chwila będę składał papiery do pozwolenia) oraz czekaniem na "prund" (ZE z Oleśnicy potrzebuje na położenie <100 m kabla ponad 1,5 roku), jestem chyba w dobrym momencie, by spokojnie zacząć szukać ekipy na przyszły rok.

 

Stąd też moja prośba - czy moglibyście polecić swoich budowlańców (najlepiej takich, którzy pracują solidnie i nie żądają za to bajońskich sum)? Domek wyjdzie mi dość spory (ok. 240 m2 powierzchni zabudowy + poddasze), więc pieniądze będę musiał liczyć skrupulatnie :)

 

Optymalnie byłoby, gdybym znalazł jedną ekipę, która porządnie zrobiłaby stan surowy (otwarty/zamknięty) - może ktoś zna takich speców? :D

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i namiary.

pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad miał zanurzeniowo i po 1,5tygodnia deszczów już prawie nie widać koloru impregnatu.
To chyba nie zależy od tego jak było impregnowane tylko czym.

Z tego co pamiętam, to kolor impregnatu może znikać, bo do niczego z czasem nie jest potrzebny. Jest tylko wskaźnikiem w momencie impregnowania, aby było widać, że ten impregnat tam jest.

 

Moja więźba mimo że od dawna pod dachem to już zielona nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...