Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

.

Witam,

J miło, że jeszcze o mnie pamiętasz :) Jak Twoja budowa? My pomału walczymy z wykończeniówką :roll:

Mój fachowiec od fundamentów jest rzeczywiście bardzo solidny, ale działa tylko na zachodniej stronie W-wia :) Pozdrawiam

Cześć!

Ja w piątek (jak wszystko dobrze pójdzie) zalewam strop. Na listopad mam dekarza i to będzie wszystko na ten rok:-)

Fundamenty wyszły OK, ale mam trochę uwag do ekipy poleconej przez Twojego fachowca. Męczyli się z robotą miesiąc czasu no i trochę drinkowi :-), bez Mocnego nie zaczynali dnia.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

adam

nie taka strasznie droga - po ostatnich poszukiwaniach najtańszą ekipę na zrobienie 2 stropów (210 m2), piętra, kolankowej, schodów, działówek i dachu - koperta (240 m2), udało mi się znaleźć za 52 tyś. , jako ciekawostkę podam,że najdroższe chciały za to samo - 96 tyś. , a druga za samą murarkę 74 tyś. także Twoją ekipę określiłbym jako umiarkowanie drogą ;)))

 

A my nie mamy chętnych na wykonanie naszego domku :cry: Trzech juz nam odmówiło, bo nie podejmują się takiej roboty.

 

Czy fundamenty schodkowe to taki problem ??

Dzisiaj "połówek" był na kolejnej rozmowie i czekamy do piątku na cenę :roll: no i czy oferent "da radę" ;)

Mam nadzieje ze do wiosny znajdziemy.

Namiary na dobre ekipy mile widziane :D

 

prześlę Ci na priv namiary trzech ekip, wydają się być rozsądni, polecani przez innych "foremniaków" ja z nimi nie mogłem się dogadać (finanse bądź terminy)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to ja tylko napiszę, że chyba dogadaliśmy się z ekipą. Były trzy "na tapecie". Jedna polecona telefonicznie mojej żonie przez forumowicza i dwie wylookane w sieci.

Zwyciężył Pan wyszukany w sieci... w sumie wybór był ciężki, bo każda ekipa sprawiała pozytywne wrażenie. Zdecydowaliśmy się na tę, która wydaję się najbardziej profesjonalna, ze względu na wilekość i ilość pracowników różnego typu. Oczywiście może się okazać, że marnie wybraliśmy, ale to zawsze jest niewiadomą do samoego końca. Na dzień dzisiejszy wiem, że negocjacje były bardzo drobiazgowe i w sumie to nie wiem czy się cieszyć... bo przecież ja się na budowaniu nie znam i nie do końca wiem czy to co będzie w umowie to na bank wszystko co jest do wykonania. Już na etapie wyceny dopatrzyłem się, że proponowany koszt nie zawiera wykonania kanalizacji... cóż, każdy orze jak może:-D

W każdym razie ostateczny koszt to 35 000 brutto za stan zero, bez wytyczenia budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to ja tylko napiszę, że chyba dogadaliśmy się z ekipą. Były trzy "na tapecie". Jedna polecona telefonicznie mojej żonie przez forumowicza i dwie wylookane w sieci.

Zwyciężył Pan wyszukany w sieci... w sumie wybór był ciężki, bo każda ekipa sprawiała pozytywne wrażenie. Zdecydowaliśmy się na tę, która wydaję się najbardziej profesjonalna, ze względu na wilekość i ilość pracowników różnego typu. Oczywiście może się okazać, że marnie wybraliśmy, ale to zawsze jest niewiadomą do samoego końca. Na dzień dzisiejszy wiem, że negocjacje były bardzo drobiazgowe i w sumie to nie wiem czy się cieszyć... bo przecież ja się na budowaniu nie znam i nie do końca wiem czy to co będzie w umowie to na bank wszystko co jest do wykonania. Już na etapie wyceny dopatrzyłem się, że proponowany koszt nie zawiera wykonania kanalizacji... cóż, każdy orze jak może:-D

W każdym razie ostateczny koszt to 35 000 brutto za stan zero, bez wytyczenia budynku.

 

TE 35 000 to z materiałem czy tylko sama robocizna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to ja tylko napiszę, że chyba dogadaliśmy się z ekipą. Były trzy "na tapecie". Jedna polecona telefonicznie mojej żonie przez forumowicza i dwie wylookane w sieci.

Zwyciężył Pan wyszukany w sieci... w sumie wybór był ciężki, bo każda ekipa sprawiała pozytywne wrażenie. Zdecydowaliśmy się na tę, która wydaję się najbardziej profesjonalna, ze względu na wilekość i ilość pracowników różnego typu. Oczywiście może się okazać, że marnie wybraliśmy, ale to zawsze jest niewiadomą do samoego końca.

 

Kurczę pieczone - nie chcę Cię straszyć, ale ja już 2 razy uległam urokowi ekip, które okazały się być do bani. Nie będę się rozpisywać tu na temat ich buractwa doszczętnego, bo nie ma sensu:) A nie mam nawet stanu 0!!!!

Lepiej, moim zdaniem, wybrać ekipę z polecenia lub koniecznie zrobić wizytację u 2-3 właścicieli, którym wybrana przez Ciebie ekipa stawiała domki.

 

Ja już nigdy nie spojrzę na złotoustych budowlańców... Gadka to jedno - to tylko teoria, a przecież Ciebie głównie praktyka interesuje :wink:

 

Mocno trzymam kciuki :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w 100 % z agagaj

lepiej odwiedzić domki które dana ekipa budowała i pogadać z ich mieszkańcami-właścicielami

My również się nacieliśmy na piękne gadki budowlańców jak to oni wszystko potrafia a w dodatku jak dokładnie i szybko,byliśmy na budowie którą wczesniej robiła nasza ekipa ale byliśmy tak w trakcie budowy i nie gadaliśmy z właścicielem czy jest zadowolony(nasz wielki błąd)bo mamy tak dom spierdzielony że szok a teraz naprawa błędów ekipy baaardzo drogo nas kosztuje tak że naprawde warto popytać ludzi którym dana ekipa budowała bo można się przejechać i to nieźłe

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

tak jak napisałem okaże się czy dobrze wybraliśmy, ale na bank nie wybraliśmy złotoustych:-)

Jeśli chodzi o wykonanie, to podstawą zawsze jest umowa, a nasza będzie bardzo drobiazgowa, łącznie z zastrzeżeniem jakie mogą być odchylenia od pionu:-) No i oczywiście płatne jest po odebraniu robót przez kierownika budowy.

Co do polecania ekip przez grupowiczów... to różnie bywa, czytam forum od dość dawna... jakieś 18ście miesięcy:-D

 

Aha... straszyć nas nie trzeba. Jesteśmy wystarczająco zestresowani:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

to ja tylko napiszę, że chyba dogadaliśmy się z ekipą. Były trzy "na tapecie". Jedna polecona telefonicznie mojej żonie przez forumowicza i dwie wylookane w sieci.

Zwyciężył Pan wyszukany w sieci... w sumie wybór był ciężki, bo każda ekipa sprawiała pozytywne wrażenie. Zdecydowaliśmy się na tę, która wydaję się najbardziej profesjonalna, ze względu na wilekość i ilość pracowników różnego typu. Oczywiście może się okazać, że marnie wybraliśmy, ale to zawsze jest niewiadomą do samoego końca. Na dzień dzisiejszy wiem, że negocjacje były bardzo drobiazgowe i w sumie to nie wiem czy się cieszyć... bo przecież ja się na budowaniu nie znam i nie do końca wiem czy to co będzie w umowie to na bank wszystko co jest do wykonania. Już na etapie wyceny dopatrzyłem się, że proponowany koszt nie zawiera wykonania kanalizacji... cóż, każdy orze jak może:-D

W każdym razie ostateczny koszt to 35 000 brutto za stan zero, bez wytyczenia budynku.

 

MONTOM te 35 000 za stan zero to już chyba z materiałem czy sama robocizna ?

a tak na marginesie,nikt tu nikogo nie chce straszyć,to są tylko dobre rady ludzi którzy przeszli swoje zmagania i sie nacieli tak że to tylko dobre rady aby sprawdzić jak dna firma wykonuje swoje prace :)

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam super ekipe.placilam im tygodniowki.kazdego dnia robota sprawdzana mierzona przedyskutowana.premia nawet jak bylo super.i za murarke zaplacilam niecale 10 tys :D. fakt ze 2 pomocnikow z rodziny.

zawsze mielismy wyjscie jak cos spapraja to domu,jak im kasa nie spasuje to szerokiej drogi.

ale wczesniej oblukalismy gdzie i jak pracowali.

niektorzy fachowcy w tych czasach naprawde przesadzaja.albo robota do kitu,albo cena robocizny z kosmosu.

takich uczciwych i w dobrej cenie to ze swieczka szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONTOM te 35 000 za stan zero to już chyba z materiałem czy sama robocizna ?

nie no... 35 000 za robociznę to chyba mała przesada by była. To kwota za całość z materiałami:-D

sprawdzić jak dna firma wykonuje swoje prace :)

pozdrowionka

dostaliśmy chyba 4 adresy budów do odwiedzenia.... budowy są na różnym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede szukac szamba wiosna :-?

w grudniu zamierzam udac sie do wodociagow i dokladnie wypytac jak to jest z tym moim podlaczeniem sie do sieci.czy ja mam sobie kopac 150 m, czy oni maja sie tym zajac a ja sie tylko podlacze gdzies w granicy dzialki.

bo juz mam metlik w glowie.nie wiem jak to sie odbywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede szukac szamba wiosna :-?

w grudniu zamierzam udac sie do wodociagow i dokladnie wypytac jak to jest z tym moim podlaczeniem sie do sieci.czy ja mam sobie kopac 150 m, czy oni maja sie tym zajac a ja sie tylko podlacze gdzies w granicy dzialki.

bo juz mam metlik w glowie.nie wiem jak to sie odbywa.

 

Witam co do sieci wodociągowej to wszystko zależy od gminy,my u siebie niestety musieliśmy na własny koszt(i to nie mały) pociągnąć 120 metrów wodociągu i musimy to oddać na rzecz gminy która zwróci nam koszty to znaczy odda nam tylko 1 złoty za metr :evil: :lol: ale inaczej się nie dało bo ponoć takie przepisy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do sieci wodociągowej to wszystko zależy od gminy,my u siebie niestety musieliśmy na własny koszt(i to nie mały) pociągnąć 120 metrów wodociągu i musimy to oddać na rzecz gminy która zwróci nam koszty to znaczy odda nam tylko 1 złoty za metr :evil: :lol: ale inaczej się nie dało bo ponoć takie przepisy

 

Łooo matko i córko jedyna :o

U nas gmina zwraca 55 % poniesionych kosztów, przy czym dostaje u nas po gratisie projekt sieci wraz z prawomocnym pozwoleniem na jej budowę.

Ale żeby 1 zł!!! To normalne @@$$%^&*^%$... Sami sobie prawodawcami i wykonawcami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...