Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakie, gdzie i po ile kupujecie swoje drzwi wewnętrzne i zewnętrzne?

 

Anetko spróbuj w Hohensee - swego czasu robili mi wycenę okien i drzwi, te drugie okazały się w bardzo przystępnych cenach, choć robione na wymiar.

Spróbuj też w Solnikach Wilekich w firmie Furta, sami produkują drzwi drewniane, metalowe, tłoczone, choć kontaktowałem sie z nimi dawno, to mieli ceny były ok i montują we Wrocławiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nie macie jakiś wolnych murarzy

 

"Wolnych" mówisz... miałem takich co przez 2,5 m-ca zrobili mi "aż" stan zero, mogę polecić... :)

a poważnie - wysyłam namiar na PW, ale musisz sam sprawdzić czy maja moce przerobowe

Hej

W sobotę w przypływie werwy wskoczyłem w swój wykop i wymurowałem jeden rządek. Jeszcze trzy i będzie gotowe. :D Ale namiar sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, właśnie kupiłem działkę w Kiełczowie...czekam na pozwolenie...mam ponoć dobrych fachowców od budowy...firma buduje od A do Z...za mój projekt "NIKODEM"...244 m2 -> stan surowy zamknięty chcą 65 000...pod warunkiem oczywiści ,że robią też resztę...patrząc na inne wpisy to chyba w sam raz...chciałem podpytać tych z Was ,którzy już jakieś doświadczenie mają w budowaniu...NA CO NALEŻY SZCZEGÓLNIE UWAŻAĆ przy budowie ???...czytam,czytam i aż mnie głowa boli od tych wszystkich detali, które trzeba brać pod uwagę...z góry dziękuję za podpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie, gdzie i po ile kupujecie swoje drzwi wewnętrzne i zewnętrzne?

 

Zewnętrzne CAL kupiłem w Budusie - niedawno był na forum namiar na lepszą ofertę.

Brama Horrmann - z Budusa - aktualnie mam hasło do sklepu z lepszą ofertą.

Wewnętrzne metalowe do kotłowni i garażu - z Budusa z rabatem na hasło.

Pozostałe wewnętrzne drewniane, jesionowe robione przez stolarzy - z montażem około 1 300 zł za komplet z ościeżnicami o szerokości 270 mm.

 

Więcej drzwi nie pamiętam ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ma ktoś może jakiegoś kierownika budowy, godnego polecenia ? no i jeszcze kogoś kto robi kosztorys budowy...z góry dziękuję za pomoc
Widzę, żeś nowy - podaj gdzie będzie budowa, bo nie sądzę, aby KB z południa chciał jechać na północ Wrocławia na Twoją budowę. Ewentualnie nie będzie Ci się to opłacało.

Ten kosztorys to w jakimś konkretnym celu? Czy tylko dla planowania wydatków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie!

muratora czytam już od dawna, a mój domek właśnie zaczyna sie budować.po roku załatwiania papierków wreszcie upragnione pozwolenie na budowę.

na początek geodeta 500zł za mapę do celów projektowych ,architekt za adaptację projektu 3500zł(ale wszystkie warunki techniczne,uzgodnienia itp załatwiłam sama)energetyka za skromne 10,3 kW 1500zł no i geodeta po raz drugi za wytyczenie budynku 400zł i kierownik budowy 200zł za każdą wizytę na budowie zakończaną wpisem w dzienniku budowy.

buduję koło Lubina na wsi malutki domek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, mi, bo ja na elektryce się nie znam, a potencjalni elektrycy mówią mi takie rzeczy..... nie wiem czy mnie nie ściemniają

 

Po pierwsze - czy obwody co 10 gniazdek to taka słabizna i tych obwodów musi być bardzo dużo, najlepiej każde pomieszczenia oddzielnie

 

Po drugie - jak łączyć oświetlenie, żeby w razie spięcia nie zapadły ciemności w całym domu - osobno parter i piętro, każdy pokój oddzielnie, czy jak....

 

Chodzi i mi takie rozwiązania, żebym nie musiała za to placić masakrycznych pieniedzy, ale żeby też nie było problemów pt. włączę żelazko i gaśnie telewizor itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie, mi, bo ja na elektryce się nie znam, a potencjalni elektrycy mówią mi takie rzeczy..... nie wiem czy mnie nie ściemniają

 

Po pierwsze - czy obwody co 10 gniazdek to taka słabizna i tych obwodów musi być bardzo dużo, najlepiej każde pomieszczenia oddzielnie

 

Po drugie - jak łączyć oświetlenie, żeby w razie spięcia nie zapadły ciemności w całym domu - osobno parter i piętro, każdy pokój oddzielnie, czy jak....

 

Chodzi i mi takie rozwiązania, żebym nie musiała za to placić masakrycznych pieniedzy, ale żeby też nie było problemów pt. włączę żelazko i gaśnie telewizor itp.

wtrącę kilka słów, bo sam robię elektrykę, aczkolwiek specem nie jestem :) a więc jak to ja rozwiązałem - 2 proste zasady u mnie

- przede wszystkim na osobnych róznicówkach daje światła i gniazda, oraz rozdzielam pomieszczenia 'suche' (typu sypialnie) od mokrych (łazienki, kotłownia)

- na każdy pokój osobny obwód z osobnym zabezpieczeniem nadprądowym (bezpiecznikiem)

 

tylko że fakt, ja mam dużo tych modułów - w oryginalnym projekcie starczała skrzynka na 48 pól, a teraz mam dwie po 42 (bo chciałem zupełnie niezależnie mieć podłączony parter i poddasze), z czego dolna praktycznie cała zapchana, a druga w połowie. Sam osprzęt do skrzynki wyjdzie mnie ok. 1,2 tys a to tylko bezpieczniki, różnicówki i wyłączniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrącę kilka słów, bo sam robię elektrykę, aczkolwiek specem nie jestem :) a więc jak to ja rozwiązałem - 2 proste zasady u mnie

- przede wszystkim na osobnych róznicówkach daje światła i gniazda, oraz rozdzielam pomieszczenia 'suche' (typu sypialnie) od mokrych (łazienki, kotłownia)

- na każdy pokój osobny obwód z osobnym zabezpieczeniem nadprądowym (bezpiecznikiem)

 

tylko że fakt, ja mam dużo tych modułów - w oryginalnym projekcie starczała skrzynka na 48 pól, a teraz mam dwie po 42 (bo chciałem zupełnie niezależnie mieć podłączony parter i poddasze), z czego dolna praktycznie cała zapchana, a druga w połowie. Sam osprzęt do skrzynki wyjdzie mnie ok. 1,2 tys a to tylko bezpieczniki, różnicówki i wyłączniki

 

odpisałem na "starej" wrocławskiej, ale 3gr wtrącę :)

 

:o To ile masz różnicówek?

 

Rozdzielenie dół/góra ok, ale 50-60 bezp. na taki domek to o 50% za dużo :) Od strony teorii sensu w tym nie ma, poza zbędnymi kosztami vide każde pomieszczenie na oddzielnym. Mam skrzynke na 42 moduły, obskoczę tym cały dom, będzie jeszcze wciśnięty zasilacz do domofonu i coś jeszcze zostanie na zaś.

 

Przy okazji, jaki kupujesz osprzęt? Nastawiłem się na legranda i jak ktoś mnie nie bujał, to -40% od cennika. Wyjdzie za tydzień albo dwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpisałem na "starej" wrocławskiej, ale 3gr wtrącę :)

 

:o To ile masz różnicówek?

 

Rozdzielenie dół/góra ok, ale 50-60 bezp. na taki domek to o 50% za dużo :) Od strony teorii sensu w tym nie ma, poza zbędnymi kosztami vide każde pomieszczenie na oddzielnym. Mam skrzynke na 42 moduły, obskoczę tym cały dom, będzie jeszcze wciśnięty zasilacz do domofonu i coś jeszcze zostanie na zaś.

 

Przy okazji, jaki kupujesz osprzęt? Nastawiłem się na legranda i jak ktoś mnie nie bujał, to -40% od cennika. Wyjdzie za tydzień albo dwa :)

 

OK, zmusiłeś mnie do rozpisania mojego planu logistycznego TR'ek :) Jest tego dużo, ale myślę że dosyć to przemyślałem i jestem zadowolony z efektu :p Nawet sobie rozrysowałem cały układ modułów w TR'ach, a co!

 

dół:

rcd 1faz - oświetlenie, gniazda suche, gniazda mokre, zewnętrzne, kotłownia

rcd 3faz - kuchenka

14 bezp 1faz, 1 3faz

ponadto: dzwonek na szynie, diody sygn obecność faz, 2*fr (drugi po to, aby z dołu odłączyć jednym pstryczkiem całą górę)

 

góra:

rcd 1faz - oświetlenie, gniazda suche, gniazda mokre, zewnętrzne

14 bezp 1 faz

ponadto: przeł. bistabilny do schodów, fr, diody sygn. obecność faz

 

razem 10 rcd, 28 nadprądowych. Chciałem też dać przeciwprzepięciowy B+C, ale koszt bardzo wysoki a z tego co czytałem to i tak skuteczność tego niekoniecznie musi być zadowalająca... niemniej może kiedyś w przyszłości zamontuję.

 

Całość będę robił na osprzęcie Moellera - jak robiłem RB'tkę (też sam, a co!:D) to wertowałem forum i było kilka opinii o legrandzie (generalnie typu "że to nie to samo co kiedyś"), a o Moellerze nic złego nie widziałem. Jedynie jakieś pierdoły dam inne których nie robi Moeller (typu dzwonek, lampki itp). Poza tym jakoś Legrand traci u mnie w oczach, gdy widzę go w każdej castoramie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...