Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

:o Dzięki za podpowiedzi,

to ocieplenie to 20cm wełny + 5 cm w poprzek na stelarzu, folia paroizolacyjna + regips, czyli o 5 zł drożej niż u SUSPENSERa

Hmmm to może jednak nie jest aż tak drożej niż u Was;)

Pocieszam się tylko że ekipa dość solidna, sprawdzona i pierwsza taka, (przynajmniej u mnie na budowie- coś tam już u mnie robili), która po sobie sprząta, heheheh, nawet zamiatali 8)

Co Wy na to ??

Pozdrawiam

AgaB

 

Skoro ta cena jest za komplet z regipsami itd. to jest ok.

U mnie jest 15cm + 5cm wełny.

 

Co do sprzątania po sobie to między innymi po tym można odróżnić porządną ekipę od badziewiarzy (jak sami zmiatają to także mniej śmiecą).

 

Jeśli masz jakieś widoczne rury itp. do ukrycia to poproś ich od razu o porobienie zabudów (szachtów).

 

Z tymi rurami to świetny pomysł, bo będzie trochę do obudowania rur od rekuperatora ;)

 

Moi magicy polecają zrobić ocieplenie w dwóch etapach:

 

1. przed wylewką położyć wełnę i folię paroizolacyjna

2. a po wylewkach i podeschnięciu założyć regipsy

;)

 

Czy na strychu wystarczy sama wełna z folią paroizolacyjną??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich, właśnie kupiłem działkę w Kiełczowie...czekam na pozwolenie...mam ponoć dobrych fachowców od budowy...firma buduje od A do Z...za mój projekt "NIKODEM"...244 m2 -> stan surowy zamknięty chcą 65 000...pod warunkiem oczywiści ,że robią też resztę...patrząc na inne wpisy to chyba w sam raz...chciałem podpytać tych z Was ,którzy już jakieś doświadczenie mają w budowaniu...NA CO NALEŻY SZCZEGÓLNIE UWAŻAĆ przy budowie ???...czytam,czytam i aż mnie głowa boli od tych wszystkich detali, które trzeba brać pod uwagę...z góry dziękuję za podpowiedzi

 

Witaj sąsiedzie;)

 

a gdzie dokładnie sie budujecie?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kiedy sie robi i czy jest odpowiednia wentylacja.

Znajomi robili najpierw ocieplenie poddasza a potem tynki. Tylko, że wszystko robili w okolicach kwietnia - maja, a wtedy ładnie schnie i się wentyluje.

 

Dlatego pytam, przy obecnej zgniliźnie na dworze, wszystko bardzo wolno schnie. Ewentualnie zaraz po wylewkach odpalę piec, ustawię z 16stC, okna do rozszczelnienia i szybciej powinno odparować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy kiedy sie robi i czy jest odpowiednia wentylacja.

Znajomi robili najpierw ocieplenie poddasza a potem tynki. Tylko, że wszystko robili w okolicach kwietnia - maja, a wtedy ładnie schnie i się wentyluje.

 

Dlatego pytam, przy obecnej zgniliźnie na dworze, wszystko bardzo wolno schnie. Ewentualnie zaraz po wylewkach odpalę piec, ustawię z 16stC, okna do rozszczelnienia i szybciej powinno odparować.

 

Myslę ,że jak tak pogrzejesz ze dwa, trzy tygodnie i będzie wentylacja to mozna spokojnie ciągnąć prace do przodu. Ja nie mam czym grzać ( czekam na podłączenie gazu ) więc wszystko zależy od pogody. Chyba ,że wstawie jakąś koze na węgiel :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko o wełnę :

Jaką polecacie??

:-?

Hej

O wełnie było już sporo na forum.

Ja ze swojej strony polecam Rockwool TopRock.

 

Ogólnie im mniejsza lambda tym lepiej.

 

Ważne, żeby była mineralna a nie szklana :wink:

 

Ja kupowałem zwykłą z labda 0,040 po porównaniu cen z 0,033 itp. - różnice w izolacyjności są praktycznie niewielkie (wystarczy dołozyć kilka cm), a w cenach spore.

 

Niedawno najlepsze ceny były w Mrówce w Jelczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ,że jak tak pogrzejesz ze dwa, trzy tygodnie i będzie wentylacja to mozna spokojnie ciągnąć prace do przodu. Ja nie mam czym grzać ( czekam na podłączenie gazu ) więc wszystko zależy od pogody. Chyba ,że wstawie jakąś koze na węgiel :wink:

 

i pewnie tak zrobię, zaraz po rozłożeniu hydrauliki zrobię jeszcze przed wylewkami postument na piec i będzie można szybciej uruchomić ogrzewanie.

 

ps. Bierz kozę i do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czym grzać ( czekam na podłączenie gazu ) więc wszystko zależy od pogody. Chyba ,że wstawie jakąś koze na węgiel :wink:

A planowany jest kominek?? Nim można sobie dogrzać.

 

A może wstawić jakąś butlę z gazem i podpiąć do ogrzewania zamiast gazu "zewnętrznego"

 

Będzie pewnie jakaś koza, a może będzie ciepełko jak było kilka lat temu i problem sam się rozwiąże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko

jak płaciliście hydraulikom?za punkty czy za całość pracy?

 

zdecydowanie za całość, ale czy to nie wychodzi na to samo?? :-?

Wszystko zależy od tego jak się z nim dogadasz. Zazwyczaj można się potargować i od całej kwoty coś uciąć.

A płacę zawsze po robocie i nie daję żadnych zaliczek robotnikom... DO tej pory to działało;)

Pozdrawiam

AgaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko o wełnę :

Jaką polecacie??

:-?

Hej

O wełnie było już sporo na forum.

Ja ze swojej strony polecam Rockwool TopRock.

 

Ogólnie im mniejsza lambda tym lepiej.

 

Ważne, żeby była mineralna a nie szklana :wink:

 

Ja kupowałem zwykłą z labda 0,040 po porównaniu cen z 0,033 itp. - różnice w izolacyjności są praktycznie niewielkie (wystarczy dołozyć kilka cm), a w cenach spore.

 

Niedawno najlepsze ceny były w Mrówce w Jelczu.

 

Tu się nie zgodzę. Różnica między 0,033 a 0,4 jest bardzo duża - teoretycznie 20 % więcej ciepła ucieknie więcej.

Ale chodzi jeszcze o to, że jak mamy jakąś grubość krokwi to możemy wypełnić to określoną ilością wełny, a nie zawsze jest na tyle, żeby uzyskać pożądany parametr.

 

Więc najpierw dobrze jest się przymierzyć jak ciepłą ścianę - sufit chcemy i potem dobrać materiał.

 

Osobiście uważam, że jak kogoś stać to dawać najcieplejsze i więcej.

Zauważcie, że kilka lat temu ocieplenie elewacji budynku gr. 5 cm styropianu było uznawane za normę, a dzisiaj 15 cm to powoli robi się standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko o wełnę :

Jaką polecacie??

:-?

Hej

O wełnie było już sporo na forum.

Ja ze swojej strony polecam Rockwool TopRock.

 

Ogólnie im mniejsza lambda tym lepiej.

 

Ważne, żeby była mineralna a nie szklana :wink:

 

Ja kupowałem zwykłą z labda 0,040 po porównaniu cen z 0,033 itp. - różnice w izolacyjności są praktycznie niewielkie (wystarczy dołozyć kilka cm), a w cenach spore.

 

Niedawno najlepsze ceny były w Mrówce w Jelczu.

 

Tu się nie zgodzę. Różnica między 0,033 a 0,4 jest bardzo duża - teoretycznie 20 % więcej ciepła ucieknie więcej.

Ale chodzi jeszcze o to, że jak mamy jakąś grubość krokwi to możemy wypełnić to określoną ilością wełny, a nie zawsze jest na tyle, żeby uzyskać pożądany parametr.

 

Więc najpierw dobrze jest się przymierzyć jak ciepłą ścianę - sufit chcemy i potem dobrać materiał.

 

Osobiście uważam, że jak kogoś stać to dawać najcieplejsze i więcej.

Zauważcie, że kilka lat temu ocieplenie elewacji budynku gr. 5 cm styropianu było uznawane za normę, a dzisiaj 15 cm to powoli robi się standard.

 

Właśnie grubość krokwi .....

moi magicy stwierdzili, że nadbiją łaty do krokwi i wtedy da się wełny tyle ile chcemy. Zobaczymy jak wyjdzie... My dajemy 20 cm między krokwie a później 5 cm w poprzek wełna w płatach, a bierzemy u szostaka w obornikach śl., bo jest taniej na metrze o ok 1,5 zł. I daje nam transport darmowy...może to już norma hmm... 8)

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze pytanko o wełnę :

Jaką polecacie??

:-?

Hej

O wełnie było już sporo na forum.

Ja ze swojej strony polecam Rockwool TopRock.

 

Ogólnie im mniejsza lambda tym lepiej.

 

Ważne, żeby była mineralna a nie szklana :wink:

 

Ja kupowałem zwykłą z labda 0,040 po porównaniu cen z 0,033 itp. - różnice w izolacyjności są praktycznie niewielkie (wystarczy dołozyć kilka cm), a w cenach spore.

 

Niedawno najlepsze ceny były w Mrówce w Jelczu.

 

Tu się nie zgodzę. Różnica między 0,033 a 0,4 jest bardzo duża - teoretycznie 20 % więcej ciepła ucieknie więcej.

Ale chodzi jeszcze o to, że jak mamy jakąś grubość krokwi to możemy wypełnić to określoną ilością wełny, a nie zawsze jest na tyle, żeby uzyskać pożądany parametr.

 

Więc najpierw dobrze jest się przymierzyć jak ciepłą ścianę - sufit chcemy i potem dobrać materiał.

 

Osobiście uważam, że jak kogoś stać to dawać najcieplejsze i więcej.

Zauważcie, że kilka lat temu ocieplenie elewacji budynku gr. 5 cm styropianu było uznawane za normę, a dzisiaj 15 cm to powoli robi się standard.

 

Właśnie grubość krokwi .....

moi magicy stwierdzili, że nadbiją łaty do krokwi i wtedy da się wełny tyle ile chcemy. Zobaczymy jak wyjdzie... My dajemy 20 cm między krokwie a później 5 cm w poprzek wełna w płatach, a bierzemy u szostaka w obornikach śl., bo jest taniej na metrze o ok 1,5 zł. I daje nam transport darmowy...może to już norma hmm... 8)

Pozdrawiam ;)

 

To jest szerszy temat. Generalnie np. na podłodze na nieużytkowym poddaszu zdecydowanie lepiej położyć grubiej tańszą i uzyskać opór cieplny jak ma być.

Ale w skosach na użytkowym to co dom to inna historia.

Można jak piszesz nabić łaty i w ten sposób powiększyć grubość krokwi, ale:

- obniża się o te pare cm skosy, a w wielu przypadkach 5 cm to może oznaczać walę głową albo nie... :D

- wieszaki do konstrukcji pod płyty trochę zaczynają się mieszać, bo do łat to ja bym esowych nie dawał raczej, a na grzybki to do krokwi, a długie mogą być za krótkie i zostaje potem właśnie tylko 5 cm wełny w poprzek krokwi.

 

Ale rozwlokłem ten wątek, żeby powiedzieć, że te droższe wełny nie są bez sensu.

Mam u siebie porównanie, Na poddaszu nie starczyło mi supermaty na jedno pomieszczenie i kończyłem je taką zwykłą wełną - unimatą chyba i jest różnica w temperaturze - zwłaszcza latem.

Więc jak ktoś ma kaskę, to wydać te 1000 zł więcej na lepszy materiał wg mnie warto i nie jest tak ważne szklana czy skalna - tylko właśnie parametr lambda przy określonej grubości.

Rokwool ma najcieplekszą wełnę o nazwie TOPROCK - chyba, Isover Supermatę, URSA ma też w katalogu grupę ulepszonych wełn. Tylko w hurtowniach z reguły tego nie ma od ręki, bo większość ludzi pyta jednak o cenę metra / rolki wełny o jakiejś tam grubości i nie zwraca na resztę uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem..nie wiem czym ocieplić ścianę między garażem a domem. w projekcie jest wełna 6 cm, wykonawca mówi, że równie dobrze można ocieplić styropianem, znajomy znowu odradza,twierdzi ze styropian wewnątrz domu się nie sprawdza i generalnie w takich przypadkach sie go nie stosuje.ja szczerze mówiąc jestem zielona jeśli chodzi o takie sprawy. a czym wy ocieplacie ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...