Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

troche ryzykowna sprawa no chyba że się zrobi obejście po za domem

bo co bedzie jak przyjdą spisywać liczniki i trafi się na upierdliwego gościa który się doczepi do tego obejścia

no chyba że się go dobrze ukryje zeby go nikt oprócz domowników nie dopatrzył

ale przecież XX napisała, że ZA licznikiem, a nie przed :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

spadły ale myśle że mimo wszystko nie mamy złej ceny od firmy, za Mistrala 600 ,wszystkimi rurami i montażem przy domku 200 m2 zawołali nam 11 tysięcy z tym że fak faktem umowa była taka że bez względu co się bedzie działo czy to wzrost cen czy też spadek firma ceny nie zmieni--a w sumie człowiek nie spodziewał się spadków tylko zwrostu cen

no cóż trzeba to zdierżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż trzeba to zdierżyć

 

Nie, spokojnie, masz racje, kto wiedzial jak sie beda zachowywac ceny. Tak mnie ponioslo, glupawka jakas :lol:

 

A na powaznie - czy firma robila Ci tez projekt? Na jakim etapie budowy zabieales sie za WM? Tez sie rozgladamy, ale mamy dopiero zero... Trzeba jednak myslec o (nie) budowaniu kominow. Zreszta nasz kierbud meczy nas o taki projekt.

A ta cena to z reku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cena za całe Reku Z CENTRALĄ MISTRAL 600 anemostatami,rurami i innymi rzeczami włącznie z montazem(ale bez GWC)

za wycene zabraliśmy się we wrześniu lub październiku zeszłego roku kiedy to dopiero mieliśmy złożony projekt w gminie ale już myśleliśmy o tym i o różnych rzeczach na przód

co do projektu to dokładnie nie pamiętam już ale wygladało to u nas tak

pojechaliśmy do tej firmy z projektem domu,on nas wypytał o różne sprawy takie jak np.czy palimy(oczywiście papierochy :wink: ) w jakich pokojach bedziemy fajczyć i tym podobne i obliczał zapotrzebowanie na czyste powietrze,wyrysował nam gdzie bedą anemostaty,gdzie wyrzytnie i wloty powietrza,gdzie stanie centrala itp

i tak powstał nasz projekt,wiecej szczegółuw nie pamiętam bo tym najbardziej zajmował się mąz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich... mam problem następującej treści, udało mi się uzbierać fundusze na swoje cztery kąty i poszukuje działki z domem pod Wrocławiem. natrafiłem na ciekawie wyglądająca ofertę dewelopera w Smolcu na os.słonecznikowym ( http://www.sdom.pl/index.php?stan=cennik_smolec ). Co myślicie na ten temat... czekam na jakieś wasze rady bo to moja pierwsza tak poważna inwestycja:)

pozdrawiam:)

Hej

To szukasz działki czy domu? Doprecyzuj.

O Smolcu słyszałem, ze tam samoloty nisko latają ;)

Poszukaj w archiwum - pewnie było już o tym.

Dlaczego wybierasz ten rejon - masz jakieś szczególne powody - czy nie zależy Ci na konkretnej okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich... mam problem następującej treści, udało mi się uzbierać fundusze na swoje cztery kąty i poszukuje działki z domem pod Wrocławiem. natrafiłem na ciekawie wyglądająca ofertę dewelopera w Smolcu na os.słonecznikowym ( http://www.sdom.pl/index.php?stan=cennik_smolec ). Co myślicie na ten temat... czekam na jakieś wasze rady bo to moja pierwsza tak poważna inwestycja:)

pozdrawiam:)

Hej

To szukasz działki czy domu? Doprecyzuj.

O Smolcu słyszałem, ze tam samoloty nisko latają ;)

Poszukaj w archiwum - pewnie było już o tym.

Dlaczego wybierasz ten rejon - masz jakieś szczególne powody - czy nie zależy Ci na konkretnej okolicy?

 

dzięki :) sorki za zamieszanie ogólnie rzecz ujmując to szukam domu, a dlaczego Smolec bo maja niskie oferty... a jak mówią każdy grosz sie liczy:) przy takiej inwestycji dosłownie każdy:) wiec chciałbym wiedzieć co wy o tym dokładnie sadzicie:) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich... mam problem następującej treści, udało mi się uzbierać fundusze na swoje cztery kąty i poszukuje działki z domem pod Wrocławiem. natrafiłem na ciekawie wyglądająca ofertę dewelopera w Smolcu na os.słonecznikowym ( http://www.sdom.pl/index.php?stan=cennik_smolec ). Co myślicie na ten temat... czekam na jakieś wasze rady bo to moja pierwsza tak poważna inwestycja:)

pozdrawiam:)

Hej

To szukasz działki czy domu? Doprecyzuj.

O Smolcu słyszałem, ze tam samoloty nisko latają ;)

Poszukaj w archiwum - pewnie było już o tym.

Dlaczego wybierasz ten rejon - masz jakieś szczególne powody - czy nie zależy Ci na konkretnej okolicy?

 

dzięki :) sorki za zamieszanie ogólnie rzecz ujmując to szukam domu, a dlaczego Smolec bo maja niskie oferty... a jak mówią każdy grosz sie liczy:) przy takiej inwestycji dosłownie każdy:) wiec chciałbym wiedzieć co wy o tym dokładnie sadzicie:) pozdrawiam

 

na próbę proponuję wybrać sie tam około 15.00 i spróbować wjechać do wrocławia - kilka razy tak miałem i mały koszmar, z samolotami prawdę powiadacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jest może na etapie zamawiania wentylacji mechanicznej? Myślę o połączeniu sił i negocjacji w ten sposób lepszej ceny ;).

Mateirały lecą w dół - orientujecie się czy również firmy montujące rekuperatory zaczęły dbać o klientów? ;)

Pzdr,

TS

 

Chyba nie przestały - oto moje doświadczenie tegoroczne :

Przestrzegam przed firmą (www.)rekuperatory.pl - spóźnili się z montażem instalacji 2 miesiące, mimo monitów. Między czasie za to próbowali wymusić na mnie cesję moich roszczeń na rzecz nowej firmy (żeby się pozbyć problemu?) - nie zgodziłam się. Zagroziłam sądem, siedziałam z dziecmi na kartonach w nie swoim mieszkaniu i czekałam na ukończenie domu, a jak wiecie bez działającej instalacji nie ma odbioru, więc nie można mieszkać i przedstawić dokumentów w banku świadczących o zrealizowanym celu kredytowym. Przywieźli mi ZEPSUTY ! rekuperator i stwierdzili, że szef każe montować i przyjąć reklamację!!!!!!!! SZOK !!!!!!!! Zagroziłam prokuraturą, bo to już był szczyt bezczelności i próba oszustwa. W końcu zgodziili się polubownie załatwić sprawę, tj. zamontować rekuperator w nowym terminie po cenie obniżonej o 5 tysięcy (uzgodniono mailowo),ale teraz chcą zapłaty pełnej kwoty, choć przez nich odbiór domu opóźnił się o 2 miesiące! Zwykłe chamstwo i bezczelność. Nie interesuje właściciela dane słowo i jak rozumiem opinia, tylko kasa. W umowie ustalono załatwianie sporów przez sąd, ale on woli firmy windykacyjne. Jako konsument i klient przestrzegam wszystkich przed taką obsługą. Sprzedawca zgodził się na obniżenie ceny i wykonanie instalacji w ostatecznym terminie. Teraz ma wszystkie ustalenia gdzieś!

Szkoda naszych nerwów- tyle ich jest przy budowie domu - żeby jeszcze się truć z takim wykonawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać rekuperatory.pl nadmiernie obrosły w piórka i jadą na fali....

Ale przez takie zachowania wiatr im ucichnie na morzu..

 

a dzisiaj rano mijałem ich oklejone autko... Martuszek dopisać do czarnej listy proszę :)

 

Potrzebuję wróżby :D Kiedy będą tańsze materiały do ocieplenia domu (wełna do środka, styropian elewacyjny etc), teraz do końca roku czy w styczniu? Ktoś coś wie, albo pamięta jak było w poprzednich latach (o ile to jakikolwiek wykładnik...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam to zawsze przełom roku - grudzien i styczeń to dobre miesiące na zamawianie matariałów bo ceny spadają. Zamawiałam cegły i inne materiały na początku budowy w grudniu 2006r. a budowę zaczynaliśmy w maju 2007. Do tego czasu cena za moje materiały skoczyła do góry średnio prawie 40% . Wydaje mi sie , że rok 2009 to jeszcze wielka niewiadoma. Ze względu na ogólną sytujację gospodarczą, może sie okazać, że ogólnie następne miesiące tez będą łaskawe dla inwestorów czyli równiez dla mnie 8) Juz zauważa się spadek cen usług. Jak pamietam w grudniu 2006, gdy dowiadywałam sie o ceny robocizny np: ocieplenia poddasza plus rygipsy plus szpachlowanie, to była to cena w okolicach 80 zł a teraz prawie za połowe można poszukać co bardzo mnie cieszy, bo maszynki do robienia pieniędzy nie mam :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać rekuperatory.pl nadmiernie obrosły w piórka i jadą na fali....

Ale przez takie zachowania wiatr im ucichnie na morzu..

 

a dzisiaj rano mijałem ich oklejone autko... Martuszek dopisać do czarnej listy proszę :)

 

Potrzebuję wróżby :D Kiedy będą tańsze materiały do ocieplenia domu (wełna do środka, styropian elewacyjny etc), teraz do końca roku czy w styczniu? Ktoś coś wie, albo pamięta jak było w poprzednich latach (o ile to jakikolwiek wykładnik...)?

 

TMK - rzeczywiście po części to wróżba ;) do połowy 2009 bedzie pewnie spokojnie z cenami, później nie wiadomo jak ułożą się losy EURO 2012 (a pójdzie tam trochę stali, betonu, drewna itp.). z bezposredniego źródła wiem,że producenci styropianu jadą podobno już blisko kosztów. gdyby odpowiadał Ci styropian z Mag Bud-u z Chrzanowa , to daj znać. właśnie rozmawiam o dostawie, a cena moze być ciekawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bezposredniego źródła wiem,że producenci styropianu jadą podobno już blisko kosztów. gdyby odpowiadał Ci styropian z Mag Bud-u z Chrzanowa , to daj znać. właśnie rozmawiam o dostawie, a cena moze być ciekawa ;)

 

Dam jutro znać na PW, muszę przepytać o ceny jedną z hurtowni. Styro podłogowy miałem po 130/m3 i zobaczę co powiedzą o elewacyjnym.

 

ps. na alledrogo magbud jest po 109/m3 - będzie lepiej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bezposredniego źródła wiem,że producenci styropianu jadą podobno już blisko kosztów. gdyby odpowiadał Ci styropian z Mag Bud-u z Chrzanowa , to daj znać. właśnie rozmawiam o dostawie, a cena moze być ciekawa ;)

 

Dam jutro znać na PW, muszę przepytać o ceny jedną z hurtowni. Styro podłogowy miałem po 130/m3 i zobaczę co powiedzą o elewacyjnym.

 

ps. na alledrogo magbud jest po 109/m3 - będzie lepiej? :)

 

jak będę miał konkrety,to dam Ci znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...