Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dość ostre słowa pod adresem forum...Ja osobiście mam zupełnie inne doświadczenia. Spotkałam wiele bardzo życzliwych i pomocnych osób :)

 

Na temat korków w tym rejonie też mam odmienne zdanie. Obecnie mieszkam jeszcze w okolicach Muchoboru Wielkiego i codzienna jazda ulicą Mińska jest jednym wielkim dramatem...

 

ba, rady trzeba umieć czytać i filtrować :) 8) Kolega peunat jest chyba w gorącej wodzie kąpany... Na takie pytania nie ma gotowej odpowiedzi, takie decyzje podejmujemy sami znając własne potrzeby jak i bierzemy odpowiedzialność za nie... Iksiński będzie zachwycony, Kowalski wręcz przeciwnie i co? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraza mnie ta budowa i ceny, ale mam nadzieje, ze w tym roku troszke spadna...

Myslicie, ze sa szanse wyrobic sie za stan surowy zamknietym w 180 000zl za dom 164m2 z garazem 1stanowiskowym ?? - projekt Dandys.

Chce budowac systemem gospodarczym i co prawda mam juz namiary na dwoch solidnych i niedrogich budowlancow, ale jesli moglibyscie polecic swoich fachowcow to bede wdzieczna. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeraza mnie ta budowa i ceny, ale mam nadzieje, ze w tym roku troszke spadna...

Myslicie, ze sa szanse wyrobic sie za stan surowy zamknietym w 180 000zl za dom 164m2 z garazem 1stanowiskowym ?? - projekt Dandys.

Chce budowac systemem gospodarczym i co prawda mam juz namiary na dwoch solidnych i niedrogich budowlancow, ale jesli moglibyscie polecic swoich fachowcow to bede wdzieczna. Pozdrawiam!

 

wszystko zalezy z czego bedziesz budowac

 

mury+ okna tak, ale bez zadnych instalacji i ocieplenia, tynkow itd - moim zdaniem to juz w tej cenie nie dostaniesz

Mocno polamany dach jest w tym projekcie- on bedzie najdrozszy, wiec musisz wziac od uwage tani material na dach

licz w stanie deweloperskim okolo 550000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdoły to taki skrót myślowy;) generalnie wszystko wychodzi drożej niż się planowało, początkowo wydawało mi się ze te 460 tyś to max. , później okazuje się, że do planowanych kosztów np.okien trzeba dołożyć kilka tysięcy, a to zabrakło materiału, a to coś podrożało itd.itp. ja jestem na etapie stanu surowego zamkniętego,przeraził mnie wzrost planowanych wydatków o jakieś 10%, co będzie później przy wykańczaniu... chyba trzeba będzie samemu wziąć się do roboty, kafelkowanie, podwieszane sufity, ocieplenie poddasza.. taki mam plan, chociaż nigdy tego nie robilam, mój chłop też nie;/ własnie go gonie do wyremontowania łazienki coby nabrał doświadczenia;), ja swoje nauki chyba zaczne od kotłowni, w końcu tam nie musi być idealnie równo i tylko my ją będziemy oglądać;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,przeraził mnie wzrost planowanych wydatków o jakieś 10%, co będzie później przy wykańczaniu...

 

Stare dobre liczydło budowlane zawsze uwzględnia 30% poprawkę na własne wyliczenia ;)

 

chyba trzeba będzie samemu wziąć się do roboty, kafelkowanie, podwieszane sufity, ocieplenie poddasza.. taki mam plan, chociaż nigdy tego nie robilam, mój chłop też nie;/ własnie go gonie do wyremontowania łazienki coby nabrał doświadczenia;), ja swoje nauki chyba zaczne od kotłowni, w końcu tam nie musi być idealnie równo i tylko my ją będziemy oglądać;]

 

Kwestia własnej motywacji i doczytania czy douczenia się. Możesz zapolować w jakimś markecie typu castorama na pokaz w dziale glazura, czy pogadać z kimś kto potrafi. Powoli można samemu wiele zrobić i to często dokładniej niż przeciętne firmy. Nie jestem, nie byłem i raczej nie będę budowlańcem (a wręcz przeciwnie od matematyki, elektroniki po poniekąd handel), jednak niejedną pracę w domu robiłem sam i obecnie na budowie także większość wykończeniówki będzie we własnym zakresie. Ocieplenie połaci dachu skończone, ocieplenie podłogi stryszku i jej odeskowanie w trakcie, parapety czekają na odpowiednią temperaturę, regipsy także, porządna pilarka do glazury kurzy się :) Przynajmniej nie będzie na kogo zgonić, że uciekło 2mm ;) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do mega1000 z Oławy. Dużo wełny mają na stanie, kwestia dogadania się i kosztów transportu.
Hej

Tak na szybko sprawdziłem co mają na allegro wystawione ale z tego co widzę, to promują obecnie ISOROCK'a. Ale przedzwonię po weekendzie i zobaczę co mi zaproponują.

 

Długo nastawiałem się na isorocka, jednak skończyłem na toprocku. Isorock ma deklarowaną lambdę 0,39, a niby osiągalną 0,35 i jest w płytach. Od rockwoola mają osobnego gościa (lekkie adhd ale bardzo sympatyczny :D)

 

czasami ciężko się dodzwonić, ale próbuj do skutku:

 

Sprzedaż wełny ROCKWOOL

[email protected]

tel. kom.: +48 608 610 584(od 8:00 do 16:00)

tel.: 071/303 39 34

z nr. stacjonarnego wewnętrzny: 202

 

cenami z allegro się nie przejmuj.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to najbliższy czas?;) ja chyba będę chętna na toprocka, wstępnie wyliczyłam, że mam jakieś 100m2 do ocieplenia, tyle że jeszcze nie wiem ile dawać ocieplenia;] 100 m to chyba nie tak dużo, więc może dać 30 cm.., ile ocieplacie? jeśli termin nie będzie naglący to mogę się pisać, po prostu muszę przemysleć sprawę.

 

czy ktoś może polecić swojego kierbuda, mój przeszedl na emeryturę i muszę jakiegoś wyszukać, dobrego i oczywiście niedrogiego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jadę do Oławy pogadać na miejscu co mogą mi zaproponować, to kiedy będę zamawiał zależy od terminów realizacji - samą wełnę będę potrzebował na pierwszy/drugi tydzień lutego. O ile pogoda pozwoli zrobić strop i konstrukcję dachu ...

u mnie ocieplenia będzie ok. 25 cm ściany i 30cm dach, co do kierownika budowy mój to należy do gatunku "niewidzialnych" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to najbliższy czas?;) ja chyba będę chętna na toprocka, wstępnie wyliczyłam, że mam jakieś 100m2 do ocieplenia, tyle że jeszcze nie wiem ile dawać ocieplenia;] 100 m to chyba nie tak dużo, więc może dać 30 cm.., ile ocieplacie?

 

Grubość wełny wynika m.in. z grubości krokwi w Twoim domu, musi zostać ze 3cm luzu na jej wentylowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki to najbliższy czas?;) ja chyba będę chętna na toprocka, wstępnie wyliczyłam, że mam jakieś 100m2 do ocieplenia, tyle że jeszcze nie wiem ile dawać ocieplenia;] 100 m to chyba nie tak dużo, więc może dać 30 cm.., ile ocieplacie?

 

Grubość wełny wynika m.in. z grubości krokwi w Twoim domu, musi zostać ze 3cm luzu na jej wentylowanie.

Chyba, że użyła folii wysokoparoprzepuszczalnej to nie ma potrzeby wentylacji pod folią ;) A ocieplenie to nie tylko grubość krokwi bo można też dach docieplić pod/nad krokwiami co jest wskazane bo docieplimy krokwie i zniwelujemy mostki na łączeniach wełny między krokwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...