Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NOWA GRUPA WROCLAW I OKOLICE zaczynamy 2008


Recommended Posts

Chyba, że użyła folii wysokoparoprzepuszczalnej to nie ma potrzeby wentylacji pod folią ;) A ocieplenie to nie tylko grubość krokwi bo można też dach docieplić pod/nad krokwiami co jest wskazane bo docieplimy krokwie i zniwelujemy mostki na łączeniach wełny między krokwiami.

 

Mam wysokoparoprzepuszczalną ≥ 3000 g/m2 i nie wierzę w marketing - dylatację i tak zrobiłem. Co do reszty, u siebie dałem 15cm toprocka w krokwie (gr. 18cm), na to pójdzie ruszt i 5cm twardej wełny superrock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a jaki to najbliższy czas?;) ja chyba będę chętna na toprocka, wstępnie wyliczyłam, że mam jakieś 100m2 do ocieplenia, tyle że jeszcze nie wiem ile dawać ocieplenia;] 100 m to chyba nie tak dużo, więc może dać 30 cm.., ile ocieplacie?

 

Grubość wełny wynika m.in. z grubości krokwi w Twoim domu, musi zostać ze 3cm luzu na jej wentylowanie.

O ile jest pełne deskowanie. Jeżeli jest folia wysokoparoprzepuszczalna, można bez tej przerwy.

 

EDIT - widzę, że się spóźniłem, albo trzeba doczytywać do końca :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na skosach mam 18 + 10 cm Rockwool'a TopRock'a. Krokwie mam 18cm więc mam wełnę na styk z membraną.

 

Widzę, że kilka osób jest chętnych na wełnę.

Ten Isoroc promowany przez Mega1000 jakoś do mnie nie przemawia, bo deklarowane lambda ma 0,039. Toprock i Superrock ma 0,035. I nimi chcę zrobić wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie na skosach mam 18 + 10 cm Rockwool'a TopRock'a. Krokwie mam 18cm więc mam wełnę na styk z membraną.

 

Widzę, że kilka osób jest chętnych na wełnę.

Ten Isoroc promowany przez Mega1000 jakoś do mnie nie przemawia, bo deklarowane lambda ma 0,039. Toprock i Superrock ma 0,035. I nimi chcę zrobić wszystko.

 

Przy 30 cm (2x wełna 150mm) Isoroc'a masz k (współczynnik przenikania ciepła przegrody) na poziomie 0,13 a przy takiej samej ilości Rockwool'a masz 0,12 (0,116666...) zysk niewielki a koszty:

Isolight (Isoroc'a) 2x150mm (2x12,5zł/m2) => 25zł/m2

Superrock (Rockwool'a) 2x150mm (2x19zł/m2) => 38zł/m2

 

W jedną stronę to jest 52% drożej w drugą 34% taniej, co powoduje że poważnie się zastanawiam nad Isoroc'iem. Przy moim zapotrzebowaniu ok. 190m3 Isoroc to niecałe 15 900 zł a Rockwool trochę ponad 24 000 zł.

 

Mam gdzieś poradnik jednej z fim i również zalecali zostawienie ok 2-3 cm, chodziło mi o to, że jeśli np. właduje w krokwie 18cm to druga warstwa może mieć 12, albo obie wartwy po 15 cm? no i też pytanie czy 30 cm ocieplenia ma sens, czy efektywna grubość ocieplenia jest mniejsza

 

wentylację przy wysokoparoprzepuszczalnej folii (powyżej 1300, bo czy 2000 czy też 3000 to już marketing) możesz zrobić ale nie musisz no chyba że masz deskowanie, a 30cm na dachu jak najbardziej ma sens i to w dwóch warstwach (zwłaszcza jak się robi pustkę nad parterem) - dach powinien być lepiej zaizolowany niż ściany bo to miejsce gdzie ciepłe powietrze najchętniej ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 30 cm (2x wełna 150mm) Isoroc'a masz k (współczynnik przenikania ciepła przegrody) na poziomie 0,13 a przy takiej samej ilości Rockwool'a masz 0,12 (0,116666...) zysk niewielki a koszty:

Isolight (Isoroc'a) 2x150mm (2x12,5zł/m2) => 25zł/m2

Superrock (Rockwool'a) 2x150mm (2x19zł/m2) => 38zł/m2

Możesz przypomnieć mi te wzory, z których to korzystasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/Op%C3%B3r_cieplny

 

Z powyższego wynika, że k to jest λ (współczynnik przewodnictwa cieplnego) podzielone przez d (grubość warstwy materiału [m])

 

Czyli Isolight 0,039/0,3=0,13

a Superrock 0,035/0,3=0,11666666...

 

Co do porównania to można jeszcze uwzględnić, że w ofercie Rockwool'a jest Toprock, który jest w rolkach a to oznacza mniejszą ilość odpadów ale nadaje się tylko między krokwie lub w stropy. Choć ilość odpadów zależy też od ekipy, która to będzie zakładała ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyliczyłeś koszty wełny. Ja niedawno kupowałam Toprocka 200 i za 280 m2 zapłaciłam niecałe 6700. Muszę jeszcze dokupić 100 czyli dołoże jeszcze ok 4000. Jak bym nie liczyła do 20tys. nie dojde z wydatkami na wełne.

 

pewnie i tak będzie w Twoim przypadku,

jak widać kupiłaś 56m3 wełny i dokupisz 20m3 czyli w sumie za 76m3 zapłacisz 10700, u mnie jak pisałem będzie ok 190m3 czyli 2.5 raza więcej jak u Ciebie co oznacza, że kupując wełnę Toprock wydałbym 26750 (2.5x10700).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ostre słowa pod adresem forum...Ja osobiście mam zupełnie inne doświadczenia. Spotkałam wiele bardzo życzliwych i pomocnych osób :)

 

Na temat korków w tym rejonie też mam odmienne zdanie. Obecnie mieszkam jeszcze w okolicach Muchoboru Wielkiego i codzienna jazda ulicą Mińska jest jednym wielkim dramatem...

 

ba, rady trzeba umieć czytać i filtrować :) 8) Kolega peunat jest chyba w gorącej wodzie kąpany... Na takie pytania nie ma gotowej odpowiedzi, takie decyzje podejmujemy sami znając własne potrzeby jak i bierzemy odpowiedzialność za nie... Iksiński będzie zachwycony, Kowalski wręcz przeciwnie i co? :)

 

1,5 godz. a kto o tym mówił ? akurat pytanie o radę ludzi którzy mieszkają w danym miejscu jest obarczone ryzykiem "każda skroka ......." jak sie jeździ po wrocławiu wiedzą wszyscy - ja mieszkam na jedności i dojazd do rynku zajmuje mi 15 min. Często wolę zostawić samochód i przejść się. Mińska i krzyżówka Hallera-Klecińska-Grabiszyńska są powszechnie znane. Dlatego opisywanie ile czasu kto, gdzie dojeżdza często przypomina reklamy centrów handlowych - centrum X za 5 min. - a ty wiesz,że to prawda w nocy, w lecie i 110 na budziku. Co od zawiści, to nietrafione - tutaj każdy jest na jakimś etapie inwestycji , więc nie ma być o co zawistny. Formu jest bardzo ok. a jak się komuś nie podoba ,to może korzystać z TXT w TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Przy okazji zajrzę do tartaku po drodze na budowę i sprawdzę jak u mnie się sprawy mają.
Dla zainteresowanych wykończeniem stryszków.

OSB 22mm wychodzi mniej więcej 25-27 zł / m2 co u mnie daje około 1,5 tyś. Deski z tartaku 25mm wychodzi połowę tej kwoty.

Ja biorę opcję drugą. A że będą szpary - jak będę wykańczał stryszek do użytku, to dam panele i będzie milusio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden argument...ciężar OSB. Wniesienie płyt w całości na poddasze to naprawdę duży wysiłek (u nas trzy osoby z pomocą liny) :roll:

 

też fakt, "wciągałem" 1szt osb 25mm na górę i gdyby nie pomoc sąsiada to chyba ciąłbym ją na paski ;) Z deskami luzik, tylko z czterometrowymi prawie nie wyrabiam zakrętów, a nie chce mi się nosić z garażu naokoło domu do drzwi tarasowych :roll:

 

Trociu - nie chciałeś grubszej dechy? 25mm trochę się ugina tam gdzie mam prawie metr między jętkami, miałem z nich podesty przy zakładaniu wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też fakt, "wciągałem" 1szt osb 25mm na górę i gdyby nie pomoc sąsiada to chyba ciąłbym ją na paski ;) Z deskami luzik, tylko z czterometrowymi prawie nie wyrabiam zakrętów, a nie chce mi się nosić z garażu naokoło domu do drzwi tarasowych :roll:
Ja na strop poddasza wciągałem całe płyty OSB 22mm. Nie było tak źle. Brat podawał z dołu a ja wciągałem na góre. Poszło w trzy rzuty ponad paletę (jakieś 40 sztuk).

 

Teraz na stryszek pociąłem je na pół i też dało radę wciągnąć. Trochę krzepy i samozaparcia trzeba mieć.

 

Z deskami nie będzie takiego problemu bo będę brał o długości 2,5 metra wiec spokojnie będzie można nimi manewrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochani troche mnie tu nie było i mam troche zaległości w lekturze

ale mam pytanko

gdzie i jakie parapety wewnętrzne i zewnętrzne zamawiacie i jakie ceny macie?

my w sobote bylismy i jednego kamieniarza z miejscowości gdzie się budujemy i tam za granit WENGE wołają 780 zeta za m2 z montazem

dziś mąż obdzwonił kilka jeszcze kamieniarzy między innymi w strzegomiu i tam wołają 680 ale bez transpotru i montażu

gdzie kupić dobre parapety a niedrogie

pozdrawiam D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rozumiem że parapety wewnętrzne - my zamówiliśmy od razu z oknami, żeby były z tej samej dostawy drewna co okna. Natomiast nie wiemy jeszcze jakie damy zewnętrzne - jakie są Wasze preferencje ?

Temat drzwi zewnętrznych a dokładnie model New3 firmy Lupol rozważamy z Frankai`em. Dobre warunki mamy w Impro na Robotniczej. Szczegóły na grupie wrocławskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...